Buffalo – Toronto 5:2 (kon.) | Columbus – Vegas 6:4 (kon.) | Philadelphia – Montreal 3:4 (po pr.)
St. Louis – Winnipeg 3:4 (po pr.) | Minnesota – Nashville 2:6 (kon.) | NY Islanders – Anaheim 4:3 (kon.)
Colorado – Calgary 3:0 (kon.) | LA Kings – Florida 3:2 (2:1 po s.n.) | Vancouver – Tampa Bay 1:2 (kon.)
po s.n. (2:1)
Los Angeles Kings
3:2 (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)
Florida Panthers
cz Pondelok 14.03.2022, 03:00 • Crypto.com Arena, Los Angeles • NHL

Tímto se s Vámi loučím a přeji příjemný vstup do nového týdne. (06:01:31)

3. Jordan Spence (LAK) – 0+1

V Los Angeles je dobojováno a fanoušci domácího týmu mohou slavit. Kings v samotném závěru zásluhou Martina Frka dokázali vyrovnat a následně v samostatných nájezdech rozhodli o svém vítězství. Cenná výhra pro tým z Kalifornie, který nyní sráží velký počet zraněných hráčů.

65:00 Trevor MOORE - 3:2

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Los Angeles Kings.
    Autorem vítězné branky je TREVOR MOORE.

5. séria
    2:1
    Duclair si sice dokázal položit Quicka, nicméně kotouč za jeho záda nedostal. Kings můžou slavit cenné vítězství.

5. séria
    2:1
    Moore nic nevymýšlel a tvrdou střelou poslal kotouč nad lapačku Knighta.

4. séria
    1:1
    Luostarinen po kličce do bekhendu puk do branky neprocpal.

4. séria
    1:1
    Byfield měl při nájezdu velké problémy s vedením kotouče a téměř ani nezakončil.

3. séria
    1:1
    Reinhartova střela nebyla přesná a nájezdy pokračují.

3. séria
    1:1
    Kempe se tíhy okamžiku nezalekl a i on střelou mezi betony uspěl.

2. séria
    0:1
    Nádherná bekhendová klička Barkova slaví úspěch. Finský útočník poslal puk mezi betony Quicka.

2. séria
    0:0
    Kopitar rovněž nic nevymýšlel a vystřelil. Jeho rána skončila na břevně.

1. séria
    0:0
    Na druhé straně to zkusil Huberdeau, střelou nad vyrážečku ale Quicka nepřekonal.

1. séria
    0:0
    Jako první se rozjel Vilardi, který po kličce do forhendu branku netrefil.

Samostatné nájezdy začínají.

Prodloužení vítěze tohoto zápasu nenašlo, a tak se bude muset rozhodnout v samostatných nájezdech.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:40
    Na útočný výlet se z obranného pásma vydal Radko Gudas, který nejprve vystřelil nepřesně přes obránce a z následné dorážky poslal puk do Quicka.

64:26

64:00
    Los Angeles nadále zůstává v útočném pásmu, čas z přesilové hry se ale krátí.

63:37
    Moore poslal z levé strany puk do brankoviště, Knight dokázal tento pas zablokovat.

63:14
    Durzi dostal mezi kruhy hodně prostoru a vystřelil. Jeden z obránců tento pokus srazil do ochranné sítě.

62:53
    Po pěkně sehrané akci střílel z levého kruhu Kempe, jeho rána až k brance neprošla.

62:26
    Oddechový čas pro domácí.

62:26
    Los Angeles si v prodloužení zahraje přesilovou hru, za podrážená je vyloučen na dvě minuty Ekblad.

62:00
    Iafallo se po levé straně prohnal do útočného pásma a vystřelil z levého kruhu. Jeho rána neměla potřebnou přesnost.

61:14
    Domácím se ještě v prodloužení nepodařilo dostat ke kotouči.

60:30
    Ekblad se z levé strany natlačil před branku a pokusil se zasunout puk za Quicka. Americký brankář natáhl beton a tento pokus zastavil.

60:01

Los Angeles to v samotném závěru dokázalo a dostalo tento zápas do prodloužení. Při závěrečné hře bez brankáře se prosadil český útočník Martin Frk!

Střely na branku: 31 – 27.

60:00

59:52
    Šílený závěr zápasu. Z levého kruhu mohl rozhodnout Danault, jeho střela ale byla sražena nad branku.
    59:28 Martin FRK - 2:2

59:28
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Obrovská radost v aréně Los Angeles. Hrdinou domácích se stává MARTIN FRK, který ukázal svoji parádní střelu a z levého kruhu napálil kotouč přesně ke vzdálenější tyčce. Asistence: Sean Durzi.

59:00
    Floridě se podařilo vyhodit kotouč z vlastního pásma. Kings musí zakládat nový útok.

58:48
    Los Angeles bude mít obrovskou šanci na vyrovnání. Huberdeau tvrdě dohrál Iafalla a míří na trestnou lavici. Následně se ještě strhla menší potyčka, za kterou útočník Panthers dostal další dvě trestné minuty. Společně s ním usedne na trestnou lavici i Kopitar.

58:23
    O modré čáry tvrdě pálil Durzi, Knight dokázal jeho pokus vyrazit do rohu.

58:12
    Domácím se podařilo dostat kotouč do útočného pásma.

57:45
    A je tomu vážně tak, Kings to zkouší s šesti hráči!

57:13
    Útočné snažení Panthers ukončilo postavení mimo hru. Domácí se pomalu budou připravovat na odvolání brankáře.

56:34
    Čtvrtá lajna Floridy odvedla výbornou práci a usadila se v útočném pásmu. Kings ubývá čas na vyrovnání.

55:50
    Kopitar se pokoušel zpoza branky oslovit někoho ze svých spoluhráčů před brankou, přihrávka do těchto míst ale neprošla.

54:45
    Střelou přes obránce se prezentoval Danault, Knight ale neměl s zneškodněním této střely sebemenší problém.

53:53
    Quick byl po zachycení střely od levého mantinelu nucen přerušit hru. Florida se snaží držet hru daleko od své branky a poměrně ji to vychází.

53:10
    Zápas se začíná dostávat do obrovského tempa. Dokáže se jeden z týmů ještě prosadit?

52:20
    Florida byla v posledních dvou střídáních hodně aktivní v útočném pásmu a pokusila se rozhodnout, Kings se zvládli s menšími problémy ubránit.

51:28
    Barkov si v útočném pásmu dlouho vodil obránce Kings, aby následně poslal puk do brankoviště. Quick dokázal srazit puk do bezpečí.

50:45
    Za obranou Panthers zůstal v útočném pásmu zcela osamocený Moore, který této šance nedokázal využít. Útočník Panthers se rozhodl pro kličku do forhendu, Knight ale skvěle vykryl úhel a domácí hráč ho nedokázal překonat.

49:04
    Huberdeau se při přečíslení pokoušel pěkným pasem na pravý kruh uvolnit Bennetta, výborně se však vrátil Frk a tento pas zablokoval.

47:44
    Výborný zákrok Knighta udržel hostům těsné vedení. Dneska velmi aktivní Kaliyev střílel z mezikruží, puk do branky ale nepropadl.

47:00
    Floridě se v posledních střídáních podařilo přerušit tlak svého soupeře a dostává se více do hry. Na hře Panthers je však znatelná mírná opatrnost, hosté jednoduše další gól přidat nemusí.

46:21
    Quick zachytil nahození ze středního pásma do své lapačky a následně přerušil hru. Komerční přestávka.

45:52
    Nepřesnosti na obou stranách kluziště. Po nepřesné rozehrávce Kings je odpískáno zakázané uvolnění.

43:55
    Nicméně Panthers mohli navýšit své vedení. Florida se dostala do první šance v této třetině a byla doslova vyložená. Verhaeghe z pravého kruhu pálil do odkryté klece, nicméně nezamířil přesně a trefil Quicka.

43:20
    Florida se ve třetí třetině k ničemu nedostává a musí se bránit. Kempe po přejetí modré čáry rychle střílel, jeden z obránců tento pokus srazil do ochranné sítě.

42:21
    Ekblad na vlastní modré čáře upadl a vznikla z toho zajímavá příležitost pro Björnfot, který se prohnal do útočného pásma a z levého kruhu vystřelil. Puk nicméně letěl přímo do místa, kde byl připravený Knight.

41:36
    Los Angeles vstoupilo do třetí třetiny hodně aktivně. Střelou přes hráče se prezentoval Danault a Knight musel být v pohotovosti.

40:35
    Střela Moorea z pravého kruhu nebyla příliš přesná, nicméně kotouč ze od zadního mantinelu vrátil zpátky před branku a byl zde možnost skórovat. Nikdo z domácích se ale k odraženému puku nedostal.

40:01

Další třetina začne přibližně v 4:55.

Floridě se ve druhé části podařilo dvěma góly otočit vývoj zápasu a vede 2:1. Kings budou muset ve třetí třetině přidat, chtějí-li pomýšlet na bodový zisk.

Střely na branku: 19 – 19.

40:00

39:33
    Vilardi se podél levého mantinelu dostal do útočného pásma a toužil se dostat do zakončení, o puk byl ale obrán.

38:17
    Po zákroku Quicka vznikla u branky Kings menší potyčka, rozhodčí včas situaci uklidnili.

37:57
    Duclair zachytil puk na modré čáře a následně vypálil z vrcholu pravého kruhu. Ale ani tento pokus nebyl přesný.

36:30
    Z levého kruhu zkusil své štěstí Moore, kotouč ale přeletěl břevno.

36:13
    Florida trošku ubrala ze svého nasazení, které měla po dvou střelených brankách. Kings toho začínají využívat.

34:18
    Útočné akce Los Angeles jsou mnohdy pomalé a chybí jim určitý moment překvapení. Kopitar dlouho na pravém kruhu otálel se střelou, až byla zablokována vracejícím se hráčem.

33:23
    Weegar zachytil puk na modré čáře a okamžitě ho vyslal na branku. Jeden z obránců obětavě zasáhl.

32:44

32:23
    Kotouč je znovu ve středním pásmu, domácí se nemohou vytvořit potřebný tlak.

31:50
    Kings zatím přesilová hra nevychází podle představ, Florida velmi dobře brání.

31:18
    Floridě se povedlo dostat puk mimo své pásmo a Kings musí zakládat nový útok.

31:02
    Tohle byla pořádná rána. Kaliyev vypálil z pravého kruhu a dělovou ránou trefil pouze Knighta. Ten předvedl těžký zákrok.

30:44
    Los Angeles bude hrát přesilovou hru. Na trestnou lavici míří za vražení na hrazení Mamin.

30:23
    Määttä dostal puk do útočného pásma a následně ho nahodil před branku, nikdo z jeho spoluhráčů se k dorážce nedostal.

29:52
    O zajímavou střelou se nyní postaral Radko Gudas, který pálil od pravého mantinelu. Quick dokázal zasáhnout a udržet puk na svém těle.

29:07
    Druhá lajna Kings se dokáže pravidelně dostávat do útočného pásma. Kaliyev z pravé strany nahodil puk na branku, Knight byl pozorný.

28:06
    Závar u branky Quicka další gól nepřinesl, americký brankář dokázal udržet puk před brankovou čárou.

27:21
    Nepřesné založení útoku ze strany Panthers končí zakázaným uvolněním.

26:34
    Obrany obou celků jsou nyní trošku otevřenější, změní se tento zápas v nějakou přestřelku?

25:21
    Rychle po vhazování vystřelil Kaliyev, Knight byl připraven.

25:17
    Rychlá útočná akce Kings přinesla zakončení Durziho, jehož pokus byl sražen do ochranné sítě.
    23:44 Brandon MONTOUR - 1:2

23:44
    Florida právě vstřelila branku!
    Hosté na začátku druhé části rychle otáčí vývoj utkání! K odraženému puku se před brankou dostal BRANDON MONTOUR a pohotově ho zavěsil do sítě. Asistence: Patric Hörnqvist a Aleksander Barkov.

23:27
    Z vrcholu pravého kruhu střílel Strand, jeho rána byla zablokována.

22:50
    Kopitar se dostal k nenápadné střele z mezikruží, Knight zasáhl vyrážečkou.

22:43

22:04
    Florida dokázala dostat puk ze svého pásma a domácí mají s návratem před branku Knighta velké problémy.

21:27
    Na levém kruhu se ke své pověstné střele dostal Frk, branku však netrefil!
    20:43 Eetu LUOSTARINEN - 1:1

20:43
    Šok pro domácí. V oslabení se okamžitě do brejku dostal EETU LUOSTARINEN a střelou mezi betony překonal Quicka. V Los Angeles je vyrovnáno. Asistence: Jonathan Huberdeau.

20:33
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Carter Verhaeghe – 2 min., sekání).

20:16
    Danault to na začátku druhé části zkoušel z velkého úhlu, tento pokus nemohl Knighta překvapit.

20:01

Další třetina začne přibližně v 4:02.

První třetina je u svého konce. Do vedení se v ní dokázali dostat hokejisté Los Angeles, kteří po brance Kupariho vedou 1:0. Florida však postupem času začala přidávat a Kings to budou mít ještě hodně těžké.

Střely na branku: 6 – 11.

20:00

18:40
    S končící první třetinou se Florida začíná více tlačit do útočného pásma a touží po vyrovnání. Los Angeles ale zvládá držet svůj jednobrankový náskok.

18:07
    Duclair si z pravé strany vybruslil do mezikruží a vystřelil po ledě. Quick si dobře vyjel a zasáhl betonem.

17:15
    Björnfot od modré čáry nahodil puk na branku a Knight musel být hodně pozorný. Zákeřný pokus.

16:26
    Kupari se usilovně tlačil za druhým gólem v zápase, pod tlakem ale nedokázal přesně vystřelit.

16:03

15:22
    Quick si musel udělat výhled, aby dokázal zastavit střelu Verhaegheho z levé strany.

14:55
    Nyní se domácím podařilo dostat kotouč do středního pásma. Florida si vytvořila silný tlak.

14:15
    Vyrovnání bylo blízko. Po střele Barkova z pravého kruhu zvonila tyčka!

14:03
    Kaliyev při napadání podrazil svého protivníka a je druhým vyloučeným hráčem v zápase. Velká škoda pro Kings.

13:50
    Kings mají po vstřelené brance velké sebevědomí a začíná jich být plný led.

12:35
    Florida se pokusila na inkasovaný gól rychle odpovědět, Quick ale zasahovat nakonec nemusel.
    11:50 Rasmus KUPARI - 1:0

11:50
    Domácí se dostávají do vedení. Skvělou individuální akcí se prezentoval RASMUS KUPARI, který se z modré čáry dostal na levý kruh a střelou bekhendem překonal Knighta. Asistence: Quinton Byfield a Jordan Spence.

10:38
    Zatím sledujeme velmi vyrovnané utkání s šancemi na obou stranách. Uvidíme, kdo se nakonec dostane do vedení. Nyní následuje komerční přestávka.

09:26
    Tohle střídání patří Kings, kteří se tlačí do brankoviště. Knight zatím úspěšně odolává.

08:48
    Björnfot si sjel nízko na levém kruhu a vyslal zajímavou střelu, která proletěla těsně kolem vzdálenější tyče.

07:34

07:20
    Obrovský závar u branky Quicka! Americký brankář výborně pokryl střelu Hörnqvista, puk se ale odrazil před brankoviště a hosté se pokoušeli dorážet. Brankář Kings se ale roztáhl po čáře a puk za svá záda nepustil.

06:23
    Floridě se zatím nedaří usadit v útočném pásmu, skvělá práce bránících hráčů.

05:55
    Kings se v oslabení dostali až do útočného pásma, kde z modré čáry zakončoval Durzi. Odvážný pokus branku Knighta neohrozil.

05:34
    Danault se provinil sekáním a míří na trestnou lavici. První přesilová hra pro Panthers.

04:49
    Los Angeles dokázalo nadále operovat v útočném pásmu, do dalšího zakončení se ale nedostalo.

03:12
    Kaliyev se dostal mezi kruhy a pohotově zakončoval, puk byl sražen vedle branky.

02:49
    Kotouč se ocitl v hledišti a hra je přerušena.

02:20
    Oba týmy se zatím rozkoukávají. Ve středním pásmu tomu chybí od obou celků přesnost.

01:17
    Huberdeau zavezl puk do pásma a následně na levém kruhu oslovil Forslinga, jehož střela k bližší tyčce skončila na výstroji Quicka.

00:01

Los Angeles Kings: Quick (C. Petersen) – Spence, O. Määttä, Durzi, Björnfot, Strand, Moverare – A. Kempe, Kopitar (C), Iafallo – Kaliyev, Danault (A), T. Moore – Vilardi, Byfield, Kupari – Frk, B. Lizotte, Grundström.
    Trenér: Todd McLellan

Florida Panthers: S. Knight (Bobrovskij) – Ekblad (A), Weegar, Gudas, Forsling, Montour, Lindbohm – Mamin, Barkov (C), Verhaeghe – Duclair, S. Bennett, Huberdeau (A) – S. Reinhart, Luostarinen, Marchment – Hörnqvist, Acciari, Vatrano.
    Trenér: Andrew Brunette

Rozhodčí: Markovic, Dwyer – Toomey, McNamara.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Jan Šlapáček

Góly a asistencie: 12. Kupari (Byfield, Spence), 60. Frk (Durzi), rozh. náj. T. Moore – 21. Luostarinen (Huberdeau), 24. Montour (Hörnqvist, Barkov)