Calgary – Detroit 3:0 (kon.) | Boston – Arizona 3:2 (kon.) | NJ Devils – Anaheim 2:1 (2:0 po s.n.)
Ottawa – Chicago 3:6 (kon.) | Montreal – Seattle 3:4 (0:1 po s.n.) | Dallas – NY Rangers 4:7 (kon.)
San Jose – LA Kings 5:0 (kon.) | Edmonton – Tampa Bay 4:1 (kon.) | Pittsburgh – Carolina 4:2 (kon.)
Buffalo – Toronto 5:2 (kon.)
po s.n. (2:0)
New Jersey Devils
2:1 (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Anaheim Ducks
cz Nedeľa 13.03.2022, 01:00 • Prudential Center, Newark • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Vítám tu všechny hokejové příznivce! NHL nabídne v noci ze soboty na neděli také utkání mezi New Jersey Devils a Anaheimem Ducks. Oba týmy se ve svých konferencích nacházejí mimo pozice, které znamenají postup do play-off. Anaheim ještě není bez šancí, k tomu však potřebuje výrazně zlepšit formu.

Anaheim Ducks:
    Hokejisté Anaheimu odehráli 60 zápasů a získali v nich 63 bodů. V tabulce Západní konference jsou jedenáctí. Dlouho se přitom nacházeli i na místech zajišťujících postup do play-off, ovšem útlum z poslední doby je poslal v konferenčním pořadí směrem dolů. Poslední dva duely Kačerům hrubě nevyšly. Nejprve prohráli 3:8 v Chicagu, poté 1:4 v Nashvillu. Na vyřazovací boje nyní ztrácí kalifornský celek 5 bodů.

New Jersey Devils:
    Že si Devils ve vyřazovacích bojích nezahrají, je jasné už dlouho. Z 58 zápasů nasbírali 47 bodů a v tabulce Východní konference jsou třináctí. Poslední tři utkání hráči New Jersey odehráli na svém ledě. Porazili 3:2 v prodloužení St. Louis, poté 5:3 Colorado, ovšem naposledy padli 1:2 s Winnipegem.

Akira Schmid – 6 zápasů, průměr 4,83, úspěšnost 83,3 %, 0 nul

New Jersey Devils: Daws (J. Gillies) – D. Hamilton, Graves, Severson (A), Siegenthaler, P. K. Subban, Ty Smith – Mercer, J. Hughes (A), Šarangovič – Bratt, Zacha, Tatar – A. Johnsson, J. Boqvist, Vesey – Bastian, M. McLeod, Geertsen.

Anaheim Ducks: Stolarz (J. Gibson) – Manson (A), H. Lindholm, Šustr, Fowler (A), Shattenkirk, Mahura – T. Terry, Zegras, Comtois – Rakell, Henrique (A), Milano – Lettieri, Lundeström, D. Grant – B. Robinson, S. Carrick, Deslauriers.

Rozhodčí: Schlenker, L’Ecuyer – Flemington, Johnson.

00:01

00:23
    Oba týmy si hned v úvodu vytvořily šance! Ránu Dougieho Hamiltona nejprve vyrážel hostující brankář Stolarz. Devils obratem ujeli do přečíslení 2 na 1. Troy Terry našel žabičkou přes hokejku obránce Troye Terryho, proti jehož zakončení se stačil přemístit Nico Daws!

01:46
    Hosté se dopustili zakázaného uvolnění.

02:01
    Jack Hughes zavezl puk dopředu podél pravého mantinelu. Jeho bekhendovou přihrávku nezasáhl před branku najíždějící Šarangovič.

03:17
    Pavel Zacha střílel ze slotu. Ránu z této dobré pozice vytěsnil mimo Anthony Stolarz.

04:06
    Jesper Boqvist nabral rychlost na levém křídle a před brankou se snažil nahrávat Andreasovi Johnssonovi. Puk však tečoval do bezpečí hokejkou brankář Stolarz.

06:11
    Už to vypadalo, že Josh Mahura ujede domácí obraně. Výborně však zabral dozadu Jesper Bratt, který mu kotouč odebral.

07:11
    Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.

07:30
    Bekhendový pokus Nicolase Deslaurierse vyrazil domácí brankář Daws.

08:06
    Jack Hughes se natlačil před Stolarze, který jeho zakončení vyrazil. Domácí útočník následně tvrdě narazil do zadního mantinelu. Doufejme, že bude v pořádku.

09:02
    Zakázané uvolnění hostujícího týmu.

09:08
    Jesper Bratt si na modré čáře vyměnil puk s Hamiltonem a vypálil. Branku hostí však minul.

09:32
    Na druhé straně nahrál Terry mezi kruhy Adamovi Henriqueovi, který orazítkoval horní tyčku za zády brankáře Dawse!

10:38
    Jack Hughes je po nárazu do hrazení v pořádku a zapojil se do akce. Puk dovezl před branku, kde mu však protihráč zablokoval hůl. Brankář Stolarz tak mohl přerušit hru a zavdal důvod k reklamní přestávce.

10:50
    Na tyčky 1:1! Za Stolarzem to zazvonilo po ráně Damona Seversona od modré čáry.

11:02
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Hra se však rychle otočila na druhou stranu a hosté už skórovali! Max Comtois přenechal v útočném pásmu puk TROYOVI TERRYMU, který vypálil švihem z pravé strany a trefil se do vzdálenějšího horního růžku Dawsovy branky. Asistence: Maxime Comtois a Josh Manson.
    11:02 Troy TERRY - 0:1

12:17
    Pavel Zacha zatáhl puk před branku na pravém křídle, ovšem jeho bekhendovou přihrávku spoluhráč nezachytil. Pak ještě následovala nepřesná střela Smithe od levého hrazení. Poté se dostali do brejku Kačeři. Hampus Lindholm najížděl z pozice obránce sám na brankáře Dawse, který jeho střelu vykopl pravým betonem!

13:52
    Domácí se snaží hrát útočně, ale občas nechávají otevřená zadní vrátka. Anaheim toho už využil.

14:20
    Od modré vypálil Ryan Graves. Stolarz puk vyrazil jen před sebe, spoluhráči však nedovolili soupeři dorážet.

14:49
    Domácí dlouho drželi Ducks v jejich obranném pásmu. Nyní se už hosté vymanili.

15:56
    Hra nebyla už poměrně dlouho přerušena. Čas tak utíká rychle.

16:19
    Subban nahrával doprava Jackovi Hughesovi, který měl napřaženo. Rána mu však nesedla a Stolarz tak nemusel zasahovat.

16:23
    Po dlouhé době je hra přerušena. Následuje reklamní přestávka.

16:58
    Ránu Pavla Zachy z levé strany odrazil Stolarz. K dorážce se kap už v černém hrající domácí nedostali.

17:50
    Domácí zahráli na zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před branku Nica Dawse.

18:25
    Trevor Zegras míchal s pukem v útočném pásmu. Nakonec našel hezkou přihrávkou Kevina Shattenkirka, jehož střelu z pravého kruhu vyrážel Daws.

19:15
    Na levém křídle byl rozjetý Jesper Bratt. Ranou příklepem nepropálil Stolarze, který si dobře povyjel.

19:40
    Tentokrát příležitost Nathana Bastiana, kterého uvolnil Jack Hughes. Domácí útočník pálil z pravého kruhu těsně vedle vzdálenější tyčky!

20:00

Po první třetině prohrává New Jersey s Anaheimem 0:1. Nejprve se pálilo nanečisto, když oba brankáře zachránily jejich tyčky. Krátce po té druhé, kterou napálil domácí obránce Severson, se radovali z gólu Ducks. Na pravé straně útočného pásma se dostal k puku Troy Terry a parádní ranou švihem vymetl vzdálenější horní růžek. S Devils pak mohlo být i hůře, samostatný unik Lindholma však vychytal Daws. Protože ani střely domácích si cestu za brankovou čáru nenašly, skóre se již do přestávky neměnilo.

20:12
    Troy Terry hned zkraje druhé třetiny ohrozil domácího gólmana. Daws byl na místě.

21:56
    Jimmy Vesey nametl bekhendem puk směrem na branku hostí. Stolarz zakročil úspěšně.

22:39
    Devils právě vstřelili branku!
    Domácí vyrovnávají! Jesper Boqvist nabral rychlost na levém křídle, čímž vytvořil přečíslení 2 na 1. V útočném pásmu pak uvolnil TOMÁŠE TATARA, jenž udělal Stolarzovi kličku do forhendu a střelou po ledě srovnal. Asistence: Jesper Boqvist.
    22:39 Tomáš TATAR - 1:1

23:51
    Jimmy Vesey na pravé straně přebruslil Šustra a natlačil se až před Stolarze, který se tentokrát překonat nenechal! Vesey následně vyrazil branku z jejího uchycení a hra tak musela být přerušena.

25:34
    Menší šarvátka za hostující brankou. Obráncům Anaheimu se nelíbilo, že jeden z hráčů Devils zaprášil sněhem brankáře Stolarze. Vylučovat se nebude.

25:55
    Dobrou příležitost měl hostující útočník Buddy Robinson, který minul částečně odkrytou branku Devils!

26:12
    Hosté v postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.

26:19
    Stolarz zastavoval nahozený puk a pak ho musel rychle odpalovat před dotírajícím Jesperem Brattem.

26:52
    Do střely Troye Terryho vložil hokejku jeden z domácích hráčů. Daws tak zasahovat nemusel.

27:22
    Nahození Dougieho Hamiltona nikdo netečoval a puk tak skončil až za hostující brankou.

28:08
    Derek Grant se pokusil od zadního mantinelu nahrát před branku. Obrana Devils byla na tuto variantu připravena.

29:20
    Sonny Milano zavezl puk do útočného pásma. Poté ho předal Trevorovi Zegrasovi, který střílel z levého kruhu. Daws byl na místě.

30:07
    Velká šance Devils! Jimmy Vesey našel v přečíslení 2 na 1 na zadní tyčku najíždějícího Pavla Zachu, který zblízka nedostal puk přes položený beton Stolarze za brankovou čáru!

30:41
    Po reklamní přestávce si domácí zahrají první přesilovku zápasu. Buddy Robinson je vyloučen za podražení Subbana.

31:04
    Hosté se osvobodili.

31:25
    Dobrá práce Deslaurierse, který zahnal domácí z jejich útočného pásma.

31:53
    Teď už se Ďáblové usadili v útočné třetině. Střela Bratta byla sražena do rohu.

32:38
    V závěru hostujícího oslabení vyvezl puk do bezpečí Vinni Lettieri. Jeho akce skončila nepřesnou střelou.

32:42

33:34
    Na modré čáře měl napraženo Ryan Graves, jehož střelu však zablokoval obránce.

34:11
    Domácí si opět zahrají přesilovku. Tentokrát je vyloučen Sonny Milano.

34:18
    Puk se krátce po vhazování dostal mimo hřiště. Hra je tedy přerušena.

34:25
    Z levé strany minul hostující branku Jesper Bratt.

34:59
    Dobrá práce hostí, kteří v oslabení dokázali podržet puk. Teď už ho Shattenkirk napálil za branku soupeře.

35:55
    Hamilton na útočné modré nedosáhl na přihrávku a tím pro domácí přesilovka asi končí.

36:12

36:57
    Jimmy Vesey to zkusil z levého kruhu. Mířil však nepřesně.

37:33
    Po krosu Jacka Hughese mohl střílet z levé strany Ty Smith. Stolarz se stačil přesunout a střela navíc nebyl nějak moc prudká.

38:37
    Troy Terry se natlačil před Dawse, ale ani on a ani Josh Manson nedokázali dostat kotouč za záda domácího gólmana! Poté přišla ještě rána Terryho, kterou schoval Daws do lapačky.

39:22
    Střelu Sama Carricka od modré čáry ukryl ve výstroji pozorný domácí brankář.

39:42
    Ještě tu máme zakázané uvolnění Devils.

40:00

Také ve druhé třetině padl jeden gól. Tentokrát ho vstřelili domácí a tak je stav 1:1. Ve 23. minutě se po Boqvistově přihrávce ocitl před Stolarzovou brankou Tomáš Tatar, který situaci vyřešil forhendovou kličkou. V polovině utkání pak mohl posunout Devils i do vedení Pavel Zacha, jenž ale po nahrávce Veseyho nedokázal uklidit puk do odkryté klece.

40:31
    Střelu Trevora Zegrase po vyhraném vhazování chytil do lapačky Nico Daws.

41:39
    Domácí se na chvíli usadili v útočném pásmu, které ještě na modré čáře udržel Subban. Tatar se ale následně nechal vytlačit za modrou čáru.

42:16
    Adam Henrique nemohl v dobré šanci pořádně zakončit, protože byl faulován. První přesilovku si zahrají hosté.

42:16
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils: Ty Smith – 2 min., sekání.

42:44
    Ve vlastním oslabení se vydal dopředu Michael McLeod. Po jeho střele raději přerušil hru Stolarz.

42:47
    Hned po vhazování se kotouč odrazil do hostujícího brankoviště. Stolarz ho opět podržel.

43:05
    Pavel Zacha obral o puk Lindholma a se ocitl sám před Stolarzem, který jej vychytal! Hostům přesilovka zatím vůbec nevychází.

43:44
    Od modré čáry vypálil Hampus Lindholm. Branku netrefil.

44:07
    Šarangovič vyhazuje a je jasné, že domácí tohle oslabení ustojí.

44:17

44:57
    Střely na branku – 30:20

45:15
    Domácí se teď dostali pod tlak. Střelu Troye Terryho vyrazil Stolarz, poté pálil od modré čáry vedle Kevin Shattenkirk. Devils pak raději vyhodili na icing.

45:38
    Druhá přesilovka pro hosty v krátkém sledu. Za sekání je vyloučen Jimmy Vesey.

45:57
    Střelu Kevina Shattenkirka pokryl Dawes. Puk se pak odrazil do rohu.

46:30
    Adam Henrique bekhendem tečoval nabídku spoluhráče z pravé strany. Daws v rozkleku zasáhl.

47:16
    Lindholmovu střelu od modré vyrazil Daws. Jeho spoluhráči pak vyhodili.

47:39
    Devils jsou již kompletní.

48:43
    Krásná souhra domácích! Jack Hughes našel krosem Bratta, který ještě posouval puk mezi kruhy na Dawsona Mercera. Brankář Stolarz už klouzal na opačnou stranu, než kam mířil útočník Devils, ještě však dokázal vytrčit proti kotouči levý beton!

49:57
    Oba brankáři jsou zatím klíčovými postavami svých týmů. Mají velkou zásluhu na tom, že jsme dosud viděli jen dva góly.

50:28
    Domácí teď zahráli na zakázané uvolnění.

50:37
    Šance Troye Terryho. Útočník Anaheimu netrefil z dobré pozice branku.

51:09
    Hosté teď měli tlak, ze kterého ale vedoucí gól nevytěžili. Nyní tu je reklamní přestávka.

51:19
    Hosté hned po buly vytvořili před brankou soupeře závar, který ukončil zalehnutím puku před Rakellem Daws.

51:19
    Nepříjemné zranění utrpěl Ryan Graves, který si nepřirozeně otočil levou nohu. Odneslo to možná koleno, případně kotník. Obránce Devils opustil led jen s pomocí spoluhráčů a zamířil na ošetřovnu.

52:36
    Nahození P. K Subbana asi Stolarz moc neviděl a puk lapačkou jen vyrazil. Následně ale přežil dorážku Jespera Bratta!

53:28
    Derek Grant v souboji 1 na 1 nepřehrál Hamiltona. Domácím se následně dopustili zakázaného uvolnění.

54:06
    Pavel Zacha se na pravé straně dobře natlačil před Lindholma, ovšem druhý z obránců Ducks mu vypíchl puk.

55:09
    Trevor Zegras prohodil mezi bruslemi obránce Smithe. Puk si dal ale moc daleko od hole a Daws ho mohl odrazit holí do rohu.

55:35
    Daws musel zasahovat proti ráně Andreje Šustra. Teď už jsme v čase, kdy může být každý gól rozhodující.

56:09
    Vstřelit ho mohl hostující Adam Henrique! Ten napřáhl na ose hřiště a podruhé v utkání trefil brankovou konstrukci!

57:07
    Jesper Bratt střílel z pravé strany. Mířil vedle vzdálenější tyčky. Kotouč poté vypadl ze hřiště a tak tu máme reklamní přestávku. Tři minuty do konce třetí třetiny.

57:41
    Střelu Jegora Šarangoviče ze středního pásma si pohlídal Stolarz. Ten následně i rozehrál.

58:22
    Dobrý tlak domácích. Puk si vzal nakonec Jonas Siegenthaler, který si s ním vybruslil na levý kruh. Jeho rána však byla zablokována.

59:05
    Ránu Dawsona Mercera vyrazil Stolarz. Běží už poslední minuta.

59:34
    Ryan Graves se vrátil zpět na střídačku Devils a je připraven naskočit do hry. To je pro domácí dobrá zpráva poté, co tento obránce musel opustit ledovou plochu jen s pomocí spoluhráčů.

60:00

Třetí třetina nepřinesla žádný gól a tento zápas tak musí za stavu 1:1 rozhodnout prodloužení. A nebo se snad dočkáme i nájezdů?

Střely na branku – 37:32 (15:8, 11:9, 11:15)

60:01

60:40
    Cam Fowler se prokličkoval až před Dawse, který domácí udržel v zápase!

60:55
    Nyní nabil Terry Hampusovi Lindholmovi, jehož střela skončila v Dawsově výstroji.

61:30
    Jack Hughes si zajel do středního pásma, aby nabral rychlost a po nahrávce Šarangoviče zkusil projet před branku. To mu defenziva Kačerů nepovolila.

62:35
    Domácí teď drží puk, ale přihrávají si na jistotu. Momentálně ve středním pásmu.

63:12
    Zacha si vybruslil na levý kruh, odkud minul bližší tyčku.

63:30
    Jack Hughes dostal přihrávku do jízdy a byl z toho únik na Stolarze. Hostující brankář bekhendovou kličku mladíka Devils zastavil!

64:14
    Hughes byl ale faulován a domácí tak měli výhodu, v níž mačkali soupeře. Hned několik ran však skončilo jen vedle Stolarzovy branky.

64:14
    Vyloučeným hráčem je Cam Fawler. Domácí si vzali oddechový čas.

64:46
    Z pravého kruhu vypálil Jack Hughes. Stolarz ztlumil puk na hrudi.

64:53
    Hosté vyhazují a zápas asi půjde do nájezdů.