Znojmo – Salzburg 2:3 (kon.)
HC LERAM Orli Znojmo
2:3 (1:1, 0:0, 1:2) Stav série: 0:2
EC Red Bull Salzburg
cz Piatok 11.03.2022, 18:30 • Nevoga aréna • bet-at-home ICE Hockey League • Štvrťfinále

Konec zápasu. (20:52:43)

59:44
    Vhazovat se bude před Kantorem, který se musel vrátit do brankoviště.

59:29
    Tomáš Svoboda mohl poslat zápas do prodloužení, jeho střele chyběly centimetry.

58:50
    Orli to zkoušení bez brankáře se šesti hráči v poli.

58:50
    Oddechový čas pro domácí.

58:50
    Culkin to zkoušel střelou od levého mantinelu, Lamoureux si ale povyjel z brány a zmenšil domácímu obránci střelecký úhel. Následovat bude vhazování v útočném pásmu Orlů.

58:09
    Salzburg právě vstřelil branku!
    BRIAN LEBLER necelé dvě minuty před koncem třetí třetiny procedil puk mezi betony Pavla Kantora střelou příklepem. Hosté se ujímají vedení.

55:47
    Hosté teď působí hodně opařeně, čehož se Znojmo snaží využít a překlopit misky vah na svoji stranu.

54:21
    Dnešní utkání sleduje 2046 diváků.

54:07
    Vhazovat se bude v útočném pásmu Salzburgu.

52:59
    Orli právě vstřelili branku!
    TOR IMMO odčinil svoje předchozí zaváhání a po samostatném úniku překonává hostujícího gólmana Lamoureuxe střelou nad vyrážečku. V Nevoga Aréně je sedm minut před koncem třetí třetiny srovnáno!

52:44
    Paul Huber se zkoušel natlačit přes obránce až před Pavla Kantora, jeho zakončení ale postrádalo potřebnou razanci.

51:39
    Lamoureux dnes rozhodně nepředvádí kdovíjak jisté zákroky, což potvrdil proti střele jednoho ze znojemských útočníků.

50:38
    Znojmo se pokouší rychle odpověďět, střela z dálky jednoho z domácích obránců ale neměla velké šance na úspěch. Znojmo však zůstává v útočném pásmu.

49:36
    Salzburg teď svírá Orly v jejich obranné třetině, Kantor má plné ruce a nohy práce.

48:22
    Hosté měli štěstí nejen ve své obranné třetině, ale i na druhé straně, kdy se střela BRIANA LEBLERA pomalu doplazila až do sítě Pavla Kantora.
    Asistence: Ty Loney, Jan-Mikael Johannes Järvinen.

47:13
    V největší šanci zápasu selhal domácí Tor Immo po příhrávce Filipa Ahla z poza brány! Domácí mohli jít do vedení, avšak švédský útočník nezamířil do odkryté brány přesně. Hosté teď měli obrovskou porci štěstí.

46:23
    Zakázané uvolnění Znojma.

45:34
    Jedovatá rána Adama Sedláka od modré čáry, Lamoureux měl co dělat aby se roztáhl na brankovišti a tuto střelu betonem vyrazil.

43:08
    Jedna střela za druhou teď prší na bránu Pavla Kantor, Salzburg vstoupil do třetí třetiny daleko lépe.

42:19
    Zakázané uvolnění Znojma, vhazovat se bude před Pavlem Kantorem.

41:29
    Dobrou ránu od modré čáry vyslal obránce Hochkofler, Kantor si ale udělal prostor, aby střelu viděl a vytěsnil ji do ochranné sítě.

41:04
    Peter Schneider se pokoušel překvapit Kantora střelou nad rameno, domácí gólman ale jeho úmysl vystihl.

40:37
    Přihrávka rukou, provinil se domácí Tor Immo.

40:01

Druhá třetina branku nepřinesla, ale o zajímavé situace rozhodně nebyla nouze. Viditelně se totiž přiostřilo a především Salzburg předvedl několik hodně ostrých zákroků, které mohly skončit vyšším trestem. Na to, který z týmů pro sebe nakonec urve druhé vzájemné utkání, nám dá odpověď až závěrečná dvacetiminutovka, nebo následné prodloužení. Třetí třetina začne ve 20:20.

40:00

38:54
    Terrence Brennan se snažil u střídaček vyprovokovat k další pěstní výměně Sebastiana Gorčíka, tentokrát z toho ale vážnější potyčka není.

37:14

36:34
    Filip Ahl při početní výhodě nadvakrát nepřekonal Lamoureuxe, hostující gólman předvedl dobré zákroky a podržel svůj tým.

35:08
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Brennan – 2 min., krosček).

35:08
    Šarvátka, která dlouho visela ve vzduchu je tady!

34:51
    Ofsajd Salzburgu.

33:30
    Filip Ahl se nakonec vytočil od mantinelu až k zakončení, jeho pokus ale až k Lamoureuxovi nedolétl.

31:34
    Hra je teď hodně nervózní a často se přerušuje.

31:15
    Zakázané uvolnění Salzburg.

30:15
    Ahl dostal skvělou přihrávku od Ryana Culkina, švédský útočník se ale před bránou nestačil zorientovat a nakonec ani nezakončil.

29:08
    Střela Filipa Ahla od pravého mantinelu nadělala gólmanovi Salzburgu velké problémy, nakonec situaci s pomocí obránců ale vyřešil a stav zůstává stejný.

28:23
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Zündel – 2 min. + 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu Tesla Orli Znojmo (Brittain – 2 min., hrubost).

27:37
    Hosté v plném počtu. V samém závěru přesilové hry Orlů měl velkou šanci obránce Dominik Tejnor, který si sjel až před bránu, Lamoureux se ale včas přemístil a domácího beka vychytal.

26:35
    Sebastian Gorčík dostal ideální přihrávku do prostoru mezi kruhy, nikým neatakován ale nezamířil přesně.

25:35
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Lo Verde – 2 min., podrážení).

25:18
    Radek Prokeš to zkoušel střelou z ostrého úhlu, Lamoureux se ale zahanbit nenechal a prostor u pravé tyče včas utěsnil.

24:21
    Úvodní minuty druhé třetiny se prozatím nesou ve znamení nepřesností z obou stran.

23:45
    Zakázané uvolnění Salzburgu.

23:24
    Gorčík ihned po návratu z trestné lavice prověřil Jeana Philippe Lamoureuxe, ten ale tuhle střelu viděl a v pohodě ji stáhl lapačkou.

23:12

22:26
    Brennan dostal slušně nabito od spoluhráče, z velmi ostrého úhlu ale nezacílil přesně.

21:09
    Vyloučení v týmu Tesla Orli Znojmo (Gorčík – 2 min., vysoká hůl).

20:53
    Přečíslení dva na jednoho nevyřešil Ilja Zubov ideálně, přihrávku na Tora Imma neprocpal díky skvělému obrannému zákroku Alexandera Pallestranga.

20:01

V úvodní dvaceminutovce jsme viděli po jednom gólu na obou stranách. Za domácí otevřel skóre nejlepší střelec letošního ročníku ICEHL Radek Prokeš, který využil zmatků v brankovišti po krásné individuální akci Anthony Lucianiho. V závěru třetiny ale ujeli domácí obraně Loney s Kanzigem a první jmenovaný srovnal průběžný stav utkání. Druhá třetina začne v 19:25.

20:00

19:18

17:14
    Vyloučení v týmu Tesla Orli Znojmo (Svoboda – 2 min., držení).

16:57
    TY LONEY ujel spolu s Keeganem Kanzigem, který naskočil rovnou z trestné lavice, sám na Pavla Kantora a tuhle situaci vyřešil z pohledu hostů nejlepším možným způsobem. Situaci předcházela velká hrubka Josefa Hrabala ve středním pásmu.Tady byl Kantor bezradný.
    Asistence: Keegan Kanzig.

16:50

15:26
    Tomáš Svoboda měl na hokejce druhý gól v utkání. Zívala na něj doslova prázdná brána Salzburgu, domácí snajpr ale z úhlu nezamířil přesně.

14:49
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Kanzig – 2 min., držení).

14:13

14:06
    Salzburg se sám vyhnal z útočné třetiny. Tahle přesilovka se býkům nepovedla.

13:07
    Brennan byl dvakrát po sobě na konci kombinačních akcí Salzburgu v útočném pásmu. Ani jeden z jeho tvrdých pokusů až do sítě nedoplachtil.

12:12
    Vyloučení v týmu Tesla Orli Znojmo (Brittain – 2 min., podrážení).

11:04
    Další střela Sebastiana Gorčíka už podráždila hostující beky natolik, že si to s ním chtěli vyříkat pěstně. Vylučovat se ale nebude.

10:37
    Luciani přiťukl kotouč do jízdy Gorčíkovi, který se pokusil ránou na lapačku překvapit Lamoureuxe, ten ale jeho pokus v pohodě chytá.

10:15
    Pohlednou kombinaci domácích Orlů zastavil čárový rozhodčí, píská se totiž ofsajd.

09:18

07:26
    Florian Baltram se pokusil o rychlou odpověď, domácí zadáci mu ale nedali čas na zakončení.

06:59
    Orli se ujímají vedení v zápase! RADEK PROKEŠ byl nejrychleji u odraženého puku na brankovišti. Tento gól ale skvěle vymyslel Anthony Luciani, který se protáhl podél hrazení a svou střelou kompletně zaměstnal hostující obranu v čele s Jeanem Philippem Lamoureuxem. Salzburgu následně nevyšla ani trenérská challenge. Tento gól platí!
    Asistence: Sebastian Gorčík, Anthony Luciani

06:06
    Järvinenova teč končí v ochranné síti.

05:42
    Benjamin Nissner to zkoušel střelou na vyrážečku, Kantor ale tento pokus viděl a dobře zasáhl.

05:16
    Zakázané uvolnění Znojma, hra se stěhuje zpátky před Pavla Kantora.

04:57
    Teď už zazvonila dokonce tyč brány Pavla Kantora, Znojmo je pod velkým tlakem. Kantor však zatím se štěstím drží bezbrankový stav.

04:10
    Hostující obránce Lo Verde teď nepříjemně zaměstnal Pavla Kantora střelou z mezikruží, domácí gólman ale prokázal skvělý reflex.

03:24

02:48
    Ryan Culkin dostal nabito od Filipa Ahla, střela znojemského beka ale končí po teči jednoho z obránců Salzburgu v ochranné síti.

02:09
    Jakub Köver byl sice viditelně faulovaný, této situaci ale předcházela přihrávka rukou a vylučovat se tedy nebude.

01:10
    Tomáš Svoboda se ihned po vhazování dostal do obrovské šance. Jeho střelu po ledě ale Jean Philippe Lamoureux viděl a dobře zasáhl pravým betonem.

01:00

00:44
    O první přerušení zápasu se postaral kousek střechy, který dopadl na ledovou plochu.

00:01

Tesla Orli Znojmo: Kantor – Sedlák (A), Culkin, Tejnor, Bartko, Younan, Hrabal, Stránský – T. Svoboda (A), Matuš (C), Kvasnica – Gorčík, Prokeš, Luciani – Ahl, Zubov, Immo – Köver, Brittain, Neumann.
    Trenér: Glen Hanlon

EC Red Bull Salzburg: Lamoureux – Heinrich (A), Pallestrang, Dalhuisen, Brennan, Kanzig, Lo Verde, Harnisch, Zündel – Raffl (C), Nissner, Schneider (A) – Lebler, Järvinen, Loney – Wukovits, Baltram, Hochkofler – Huber, Leonhardt, Thaler.
    Trenér: Christof Rudinger

Rozhodčí: Hronský, Smetana – Bärnthaler, Riecken.

„V první třetině jsme byli zbytečně pasivní, poté už to byl výkon, který po týmu chceme. Podíváme se na video, rozebereme chyby a připravíme se na pátek. Je to jen první zápas,“ řekl po úvodní prohře v sérii, která se hraje na čtyři vítězství, kouč Tesly Glen Hanlon.

Red Bull se na znojemský led vrací po dlouhých čtyřech měsících, na přelomu října a listopadu spolu rivalové odehráli hned dvě utkání v Nevoga aréně v rozmezí deseti dní. To první se stalo kořistí Orlů, odveta spadla do klína Rakušanům.

Pro Býky byla volba znojemského týmu jako soupeře do čtvrtfinále play-off jasnou záležitostí a v prvním vzájemném duelu také potvrdili roli favorita. I když s jihomoravskými bojovníky měli asi více starostí, než by jim bylo milé. Salzburg se na domácím ledě brzy ujal dvoubrankového vedení, poté se však gólově odmlčel, a přestože byl aktivnější a nebezpečnější, tak se nakonec o výsledek musel obávat po snížení z čepele Tomáše Svobody.

1. ČTVRTFINÁLE

Salzburg – Znojmo 3:1
    7. Järvinen (Loney, Lebler), 12. Schneider (Raffl, Lo Verde), 60. Raffl (Schneider) – 44. T. Svoboda (Kvasnica, Matuš).

Znojemští hokejisté se chystají ukrojit druhou část z čtvrtfinálového koláče zápasů. Momentálně je na tom lépe soupeř ze Salzburgu, ale Orli mají v domácím prostředí ideální příležitost rozmetat papírového favorita.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.
    Góly a asistencie: 7. Prokeš (Gorčík, Luciani), 53. Immo – 17. Kanzig, 49. Lebler (Loney, Järvinen), 59. Lebler

HC LERAM Orli Znojmo: Kantor – Sedlák (A), Culkin, Tejnor, Bartko, Younan, Hrabal, Stránský – T. Svoboda (A), Matuš (C), Kvasnica – Gorčík, Prokeš, Luciani – Ahl, Zubov, Immo – Köver, Brittain, Neumann.
    Tréner: Glen Hanlon

Tréner: Christof Rudinger

Rozhodca: Hronský, Smetana – Bärnthaler, Riecken