Black Angels – Střešovice 6:9 (kon.) | Liberec – Mladá Boleslav 2:6 (kon.) | Chodov – Vítkovice 4:6 (kon.)
FBC Liberec
2:6 (2:0, 0:5, 0:1) Stav série: 0:4
Předvýběr.CZ Florbal MB
cz Nedeľa 06.03.2022, 17:00 • SH Dukla Liberec • Play-off LiveSport Superligy florbalu CZ • 4 • Štvrťfinále

Mladá Boleslav tak proměnila díky skvělé druhé třetině hned první postupový mečbol a stává se prvním semifinalistou. Hezký večer!

Nejlepší hráči utkání:

Liberec: Vojtěch Janeček
    Boleslav: Milan Tomašík (18:57:21)

59:52
    Bauer s Bínou si připisují poslední zákroky utkání.

58:57
    Daniel Mück si připsal zákrok proti Fořtovi.

58:11
    Je nutno v tento moment pochválit domácí fanoušky, kteří i za jasného stavu nepřestávají bubnovat, troubit a skandovat.

57:23
    Středočeši se úspěšně brání a odhazuje balónky.

56:52
    Liberec chybuje, Curneyho střela ale netrefila prázdnou klec.

56:23
    Oddechový čas pro domácí.

56:02
    Zablokovanou střelu Boleslavi se snažil přetavit Liberec v brejk. Ten ale hosté zastavili ještě na půlce.

55:33
    Smutný před Bauerem promáchl.

55:03
    Kopecký nabídl střelu spoluhráči na křídle, tomu ale střela neprošla.

54:31
    Bleskurychlý brejk Boleslavi musel jít hasit Mück.

54:06
    Liberci se nedaří dostat do střeleckých pozic.

52:58
    Liberec hraje s prázdnou bránou!
    51:54 Jiří CURNEY - 2:6

51:54
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    A Boleslav přesilovku využívá a Liberec naprosto vyškolila! JIŘÍ CURNEY zůstal absolutně nehlídaný za Mückovo brankou, v tichosti docupital k pravé tyči a Milan Tomašík věděl, co je jeho úkolem – nastřelit jeho čepel! Asistence: Milan Tomašík.

51:29

51:14
    Boleslav čeká na konec svého trestu.

50:41
    Vyloučení v týmu FBC Liberec (Vojtěch Janeček – 2 min., Sekání).

50:37
    Boleslav ale hrála ofenzivně a vymohla si vyloučení i na straně domácích.

49:29
    Sudí dnes celé utkání dávají jasně najevo, že nebudou o svých verdiktech diskutovat. Patrik Suchánek ale přesto protestoval a dostává trest na 2+10 minut. Dvouminutový trest odpyká Michal Fišera.

48:50
    Stránského střela po volném úderu byla zablokována zdí.

Dnešní utkání sleduje 350 diváků.

47:42

47:27
    Curney výborně zblokoval střelu a následně Bauer skočil rybičku po míčku.

46:04
    Kombinace Liberce byla na moment odražena.

45:42
    Vyloučení v týmu Předvýběr.CZ Florbal MB (Daniel Šebek – 2 min., Sekání).

45:10
    Z brejku ale ani Bína nepřekonal gólmana Mücka.

45:05
    Pěkná střela Wienera trefila jen letícího Bauera.

44:52
    Stránský mohl zakončovat úplně osamocen, ale nedostal přihrávku.
    43:39 Neuznaný gól Tokoše

43:39
    Boleslav dostala míček do branky, ale sudí gól neodpíská! Šebkovu střelu totiž Martin Tokoš za Mücka kopnul!

42:58
    Střela Korycha skončila na Mückovi a Liberec okamžitě vystartoval do protiútoku.

41:22
    Stále je na míčku Boleslav, ale už tolik nestřílí.

40:26
    Boleslav ale přebrala míček a její zblokovaná střela končí za brankou.

40:01
    Buly pro Liberec.

40:01

40:00
    39:07 Jakub BÍNA - 2:5

39:07
    A Boleslav rychle odbíjí pátou! Ofenzíva Liberce propadla u pravého mantinelu, čehož využil Adam Hemerka k brejku a nabídl gól JAKUBU BÍNOVI! Asistence: Adam Hemerka.

38:56
    Boleslav posiluje vedení! Po střele Tomašíka zůstal míček v brankovišti roztaženého Mücka a ačkoliv si na míček gólman sáhnul, MARTIN TOKOŠ dorážel do prázdné brány! Asistence: Milan Tomašík.

38:34
    Marek Korych nezamířil přesně, míček letěl nad levý roh.

37:55
    Hra trochu pozbyla střel.

35:37
    Obrovská šance Boleslavi! Míček po střele poskakoval na levé tyčce domácí klece, než se po něm Daniel Mück natáhl a odpálkoval ho rukou!

34:50
    Pařízek zablokoval akci Boleslavi a skákavý míček skončil v rukách Mücka.
    33:43 Patrik SUCHÁNEK - 2:3

33:43
    A Středočeši z toho těží! Liberecká defenzíva zapomněla pokrýt PATRIKA SUCHÁNKA, který přes celou šíři hřiště dostal přihrávku z rychlé rozehrávky a Mückovi dává jesle! Asistence: Milan Tomašík.

V sestavě Boleslavi se usadila zbraň, která se na začátku nevytahuje – Tadeáš Chroust.

32:33
    Pěničkova střela měla dobré parametry krom jednoho – byla zahrána vysokou holí.

32:28
    Gruber se neprocpal do zakončení.

31:37
    Liberec zklidnil hru.

31:06
    Další špatná střela Boleslavi končí vedle.

30:25

30:18
    Tomašíkovi nepřišla přihrávka na Šebka.

29:48
    Znovu Suchánek, ale tentokrát ho zastavil Daniel Mück.

29:25
    Suchánek nastřelil jen Klucha. Liberec následně chtěl podniknout výpad, ale na půlce si to rozmyslel.

29:05
    Liberec dobrým napadáním umazal pár vteřinek z trestu.

28:47
    Daniel Mück ukopl Curneymu míček z hokejky.

28:25
    Vyloučení v týmu FBC Liberec (Patrik Rozkovec – 2 min., Blokování soupeřovy hole).

28:22
    Fořtovi stahovačka nevyšla, ale vymohl si při ní faul.

27:48
    Chybu Dleska Gruber nepotrestal.

27:29
    Janeček se Smutným nadvakrát nedokázali překonat obratného Bauera.

26:42
    Boleslav srovnává! Suchánek s Tomašíkem si dobře prohodili balónek a Tomašík následně nabídl dělovku DANIELU ŠEBKOVI, který zamířil do stejného růžku jako předním Zakonov! Asistence: Milan Tomašík.

24:46
    Tentokrát už se ale Středočeši prosadili! Jakub Kopecký v pádu posunul branku Mücka o 45° a tím otevřel úplně nový střelecký úhel pro FILIPA ZAKONOVA, který míček usadil do levého růžku! Asistence: Milan Tomašík.

24:32
    Zakonov se dostal konečně ke střele, která ale neprošla.

23:50
    Liberec nikam nespěchá, což celkem frustruje napadající boleslavské dvojice.

21:57
    Hosté se stále drží na míčku, střely ale nejsou přesné.

21:16
    Rozehráli to nakrátko a nakonec střela letěla mimo branku.

Liberec právě vstřelil branku!
    Tentokrát už ale JAKUB KOPECKÝ zamířil přesně a ze středu poloviny využívá přesilovku! Asistence: Vojtěch Janeček.

19:41
    Kopecký opět mimo.

19:01
    Poslední minuta třetiny. Boleslavi se podařilo vyvézt míček k domácí brance.

18:52
    Ani Wiener nepřekvapil gólmana.

18:35
    Kopeckého střela z voleje letěla do středu brány a hlavně do Bauerovo nohy.

18:16
    Úplně zbytečné vyloučení pro Hemerku. Mimo míček se dopustil držení.

17:45
    Světlíkova střela byla nadějná, ale o Bauera se odrazila mimo branku.

17:16
    Koláčného střela letí mezi sportovní vybavení za Mückovo brankou.

16:22
    Wiener si vybojoval faul za brankou Boleslavi.

15:17
    Kopecký nemohl vystřelit, měl balónek na dlouhou hůl.

14:49
    Hra doslova lítá ze strany na stranu. Za dvacet vteřin se směr změnil čtyřikrát.

14:25
    Dlouhý pass Liberce zastavil Lukáš Punčochář, brejk se ale založit nepovedlo.

12:02
    Ferdan dostal přihrávku od Kopeckého a jal se střelby. Zatím si ale své vedení týmového kanadského bodování neupevní.

11:30
    Střelu hluboko z liberecké poloviny Bauer bez problémů zachytil.

11:06
    Rozkovec se těžce zvedal z palubovky, ale zákrok nebyl ani trochu faul.

10:44
    Pěnička v dobré šanci neprocpal střelu přes bránicí hokejky.

10:24
    Dleskovu střelu k tyči si reprezentační gólman ve službách Boleslavi taky pohlídal.

09:43
    Ferdan zkusil překvapit Bauera, ten měl ale čistý výhled a míček mířící mezi nohy neušel jeho pozornosti.

08:46
    Bitman v brejku hledal Rozkovce, ale to se také nevydařilo podle představ.

08:33
    Boleslav okamžitě šla dopředu, Koláčný byl ale nepřesný.

08:07

07:59
    Tentokrát ale střela Smutného byla sražena nad branku.

07:45
    Šebek ztratil balónek a domácí mohou dohrát powerplay.

07:24
    Boleslav vystartovala do brejku a Milan Tomašík se ocitl dokonce před Mückem.

06:50
    Nakonec přišla dobrá přihrávka před branku, ale Bauer střelu, nebo spíše teč, zalehl.

06:26
    Domácí zatím jen kombinují.

06:07
    Vyloučení v týmu Předvýběr.CZ Florbal MB (Petr Koláčný – 2 min., Sekání).
    05:38 Vojtěch JANEČEK - 1:0

05:38
    Domácí otevírají skóre utkání. Tomáš Dlesk našel křižným passem VOJTĚCHA JANEČKA, který prostřelil Lukáše Bauera bez větších problémů! Asistence: Tomáš Dlesk.

05:12
    Mück si připisuje zákrok po střele Bíny. Hned si tím také dodával kuráž.

03:48
    Jakub Mádlo ukázal svůj střelecký um, míček ale letí mimo hřiště.

03:25
    Koláčný využil odskočení míčku jednomu z domácích a šel prakticky sám na bránu. Šoltys ho ale stačil doběhnout.

02:57
    Liberec se nemůže dostat z tlaku hostí. Těží z toho Gruber hezkou střelou.

01:44
    Tokoš s Šebkem byli brance mnohem blíže, míček ale zůstal na brance, nikoliv uvnitř.

01:26
    Liberec se už konečně dostal ke střele, Ferdan z dálky ale nebyl úspěšný.

Jdeme na první buly!

Zahajovací formace už naskakují na hrací plochu. Opět u obou týmů začne třetí pětka.

FBC Liberec: D. Mück (Chlad) – Klucho, Bitman, Dlesk, Stránský, Pařízek – Jakub Kopecký, Mádlo, Vacek, Rozkovec, Smutný, Baudisch, Ferdan, Šoltys, Wiener, Světlík, V. Janeček.
    Trenér: Petr Salát

Předvýběr.CZ Florbal MB: L. Bauer (Tomšík) – Fišera, Suchánek, Gruber, Koláčný, Zakonov, Punčochář, Hemerka, Fořt – Šebek, Tomašík, Tadeáš Chroust, J. Bína, Tokoš, Korych, Zoufalý, Curney, Pěnička, Natov.
    Trenér: Petr Novotný

Rozhodčí: Gavlas – Mikula.

Ačkoliv se na něj nadřeli, vítězství ve 3. utkání šlo opět na konto Mladé Boleslavi, která tak drží hned tři postupové mečboly. Ve včerejším utkání ale musela jít za stavu 4:4 až do prodloužení, kde se ale nakonec trefil 26 vteřin po polovině Jiří Curney.

Boleslav přitom měla skvělý start do utkání a po prvních 15 minutách vedla 3:0. Pak ale polevila a Liberec dokázal nejprve snížit, a ve druhé třetině i srovnat utkání. Poslední třetina byla dlouho bezbranková, než se Boleslav trefila v čase 57:08. Z vedení se ale radovala pouhých 57 vteřin, načež Liberec srovnal a šlo se do prodloužení.

Hezké odpoledne, všechny formy života, a vítejte u florbalového play-off Superligy! Čtvrtfinálové série dnes pokračují svými 4. utkáními a stejně jako včera, i dnes budeme společně sledovat tu mezi dvěma týmy severně od Prahy – FBC Liberec a Předvýběr.CZ Florbal MB!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Marek Baloun

Góly a asistencie: 6. V. Janeček (Dlesk), 20. Jakub Kopecký (V. Janeček) – 25. Zakonov (Tomašík), 27. Šebek (Tomašík), 34. Suchánek (Tomašík), 39. Tokoš (Tomašík), 40. J. Bína (Hemerka), 52. Curney (Tomašík)

Tréner: Petr Salát

Tréner: Petr Novotný

Rozhodca: Gavlas – Mikula