Arizona – Ottawa 8:5 (kon.) | Florida – Detroit 6:2 (kon.) | Columbus – Boston 4:5 (0:1 po s.n.)
Washington – Seattle 5:2 (kon.) | Edmonton – Montreal 2:5 (kon.) | Toronto – Vancouver 4:6 (kon.)
San Jose – Nashville 0:8 (kon.) | Colorado – Calgary 3:4 (po pr.) | NJ Devils – St. Louis 3:2 (po pr.)
Buffalo – LA Kings 0:3 (kon.) | Minnesota – Dallas 3:6 (kon.)
Buffalo Sabres
0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Los Angeles Kings
cz Nedeľa 06.03.2022, 19:15 • KeyBank Center, Buffalo • NHL

Z mé strany je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (21:49:02)

Cal Peterson (LAK) – 19 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100 %, odchytal 60:00
    Dustin Tokarski (BUF) – 29 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,7 %, odchytal 59:41.

Dnešní zápas je u konce a nutno dodat, že nešlo o vůbec atraktivní podívanou. Buffalo hrálo vskutku velmi špatný hokej, za 60 minut vystřelilo pouze 19 pokusů na branku. Na druhé straně Kings měli hned 32 střel.

59:53 Dustin BROWN - 0:3

59:53
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    DUSTIN BROWN trefuje od červené čáry prázdnou branku a dává tečku dnešnímu zápasu. Asistence: Phillip Danault.

59:40
    Buffalo v šesti!

59:25
    Okposo střílel z pravého křídla, ale Petersen jistě zakročil vyrážečkou.
    59:02 Andreas ATHANASIOU - 0:2

59:02
    ANDREAS ATHANASIOU dostal kotouč na levé křídlo a jistou střelou do prázdné rozhodl tento zápas. Asistence: Alex Iafallo, Blake Lizotte.

58:50
    Lizotte skvěle vybojoval puk v rohu vlastního pásma, Kings se ženou na prázdnou branku.

58:37

58:08
    Kings opět dostali kotouč z vlastního pásma.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:57
    Trevor Moore jel sám na brankáře Tokarskiho, ale střelou mezi nohy neuspěl!

56:18
    Kings vyhazují puk do středního pásma a zatahují se zpět na svojí modrou. Bezzubé Buffalo se dnes skutečně trápí v ofenzívě.

54:25
    Do konce zápasů zbývá něco málo přes pět minut a Buffalo stále nemůže přijít na to, jak by se mohlo dostat do slušné střelecké pozice.

52:57
    Buffalo sice drží puk v útočném pásmu, ale Los Angeles mu nenabízí příliš mnoho prostoru.

51:21
    51:04 Tuch v oslabení vypálil, poté narazil do branky a zůstává ležet

51:04
    Tuch se dostal do rychlého kontru, skvěle vystřelil přes obránce, následně i dorážel, ale brankáře nepřekonal. Forvard Sabres poté nešťastně narazil do branky a zůstává bezvládně ležet, tohle nevypadá hezky.

50:45
    Nyní už nikoliv, Buffalu se podařilo vyhodit puk přes všechny čáry.

50:26
    Hráči Buffala nyní zblokovali dvě střely soupeře, Kings však stále hrají s kotoučem v útočném pásmu.

49:26
    Doughtyho rána končí v lapačce Tokarskiho, ten ihned přerušuje hru.

49:21
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (John Hayden – 2 min., držení hole).

48:30
    Nahození na branku Petersena nemohlo skončit gólem, ale konečně jsme viděli první střelu na branku v této třetině.

47:28
    Fitzgerald zblokoval střelu z levé strany, brankář Tokarski tak zůstal bez práce.

46:28
    Asplund přestřelil branku o dobrý metr, stále tak čekáme na první střelu na branku v této třetině.

45:30
    Sabres se dostali do útočné třetiny, ale ani z hokejek domácích nebylo k vidění jakékoliv zakončení.

42:17
    Pysykovo nahození prolétlo vedle tyče, brankář Tokarski mohl zůstat v klidu.

41:42
    Kings se nastěhovali do útočné třetiny, ale ani jeden z hráčů se nedostal ke střele.

40:01

Střely na branku: 5:9
    Vyloučení: 0:0

Druhá třetina nebyla o nic záživnější. Z první šance druhé periody padl v sedmatřicáté minutě gól, když se Athanasiou trefil milimetrově do šibenice při přečíslení dva na jednoho.

40:00

39:40
    Až příliš rychlý přechod do útočného pásma v podání Kings, čárový rozhodčí píská ofsajd.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:52
    Kempe vypálil z pravého kruhu pro vhazování, ale jeho pokus brankář Tokarski zneškodnil.
    36:55 Andreas ATHANASIOU - 0:1

36:55
    Přeci jen jsme se dočkali gólu. ANDREAS ATHANASIOU se dostal se svým spoluhráčem do přečíslení dva na jednoho, vzal to celé na sebe a přesně vymetl šibenici branky. Asistence: Mikey Anderson, Arthur Kaliyev.

35:48
    Icing Los Angeles, hra se přesune před brankáře Petersona.

34:25
    Thompson se dostal do mezikruží s kotoučem, ale vůbec netrefil branku.

32:40
    Buffalo si sice přihrávalo v útočném pásmu, byla z toho ale pouze provizorní střela Pysyka od modré.

31:40
    Necelých třicet dva minut za námi a stále čekáme na první větší šanci zápasu.

29:58
    Dustin Brown se dostal k odraženému puku v mezikruží, ale jeho pokus byl hodně nepřesný.

28:37
    Samuelsson se dostal k zakončení, ale Petersen jistě kryje. Téměř polovina třetiny je za námi a zatím bylo k vidění pouze 5 střel dohromady od obou týmů.

28:08
    Arvidsson se dostal do souboje jeden na jednoho, ale nakonec ani nezakončil.

27:12
    Kings se dostali do útočného pásma, ale ani teď se nedostali ke střele.

26:25
    Kotouč poskakoval kolem brankoviště Kings, ale nikdo z domácích se k zakončení nedostal.

23:35
    Anderson se dostal ke střele od modré čáry, ale kotouč byl zblokovaný jedním z obránců.

22:40
    Týmy nahazují kotouče do útočného pásma a následně se stahují na střídačku, stále čekáme na první útočnou akci druhé třetiny.

20:01

Střely na branku: 9:15
    Vyloučení: 0:1

První perioda je za námi, gól jsme v ní neviděli a pohledný hokej rovněž ne. První větší šance se naskytla až 9 vteřin před koncem, ale Thompsona vychytal Peterson.

20:00

19:51
    Thompson se nyní dostal před Petersona, zkoušel blafák do bekhendu, ale brankář Kings fantasticky zasáhl!

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

17:59
    Anderson-Dolan se sice dostal k dorážce, ale kotouč mu na poslední chvíli přeskočil hůl, a tak nezametl kotouč do poloodkryté branky.

17:40
    První třetina se nám chýlí ke konci a zatím jsme stále neviděli větší gólovou šanci.

16:35
    Buffalo vyhodilo puk pouze na icing, a tak nemůže střídat. hra zůstane u branky Tokarskiho.

15:45
    Arthur Kaliyev vypálil, ale Tokarski byl i tentokrát úspěšný.

15:00
    Po osmi minutách se Kings dostali ke střele na branku. Dnešní zápas zatím skutečně nenabízí ofenzivní podívanou.

13:54
    LA Kings sice drží kotouč v útočném pásmu, zatím ale pouze v místech, odkud se zakončit nedá.

12:43

12:40
    Nyní se LA dostali dokonce do útočné akce dva na dva, ale k zakončení to nedospělo.

12:20
    Los Angeles znovu vyhazuje puk přes všechny čáry.

12:00
    Kings hned dvakrát za sebou vyhodili puk přes všechny čáry. Tahle přesilovka se zatím Buffalu hrubě nedaří.

10:43
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Dustin Brown – 2 min., podrážení).

10:06
    Tage Thompson si nabruslil z pravého křídla do střelecké pozice, ale nenašel skulinku ve výstroji brankáře Petersena.

09:36
    Kopitar zkoušel zakončit z ostrého úhlu, ale Tokarski byl připravený u tyčky a jeho pokus zneškodnil.

08:31
    Zakázané uvolnění Buffala, vhazovat se bude před brankou Tokarskiho.

06:39
    Arvidsson si obhodil svého strážce, načež i zakončil, ale branku Tokarskiho minul.

04:52
    Střela Pysyka končí za brankou, Petersen tak mohl zůstat klidný.

04:15
    Oba brankáři se nyní museli činit. Zvládli to však, a tak se skóre neměnilo.

03:27
    Doughty hned po vhazování vypálil od modré čáry, ale brankář Tokarski byl znovu úspěšný.

03:20
    Tokarski raději zalehl nahozený kotouč a přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho levici.

01:49
    Tokarski musel zasahovat vyrážečkou proti střele z mezikruží.

01:10
    Buffalo si nahodilo puk do útočné třetiny, tam ale nedokázalo na útočnou akci navázat.

00:01

Buffalo Sabres: Tokarski (C. Anderson) – Bryson, Dahlin, Fitzgerald, M. Samuelsson, Pysyk, Hägg – Tuch, Tage Thompson, J. Skinner – Okposo, Cozens, Mittelstadt – V. Olofsson, Krebs, R. Asplund – Hayden, Eakin, Hinostroza.

Los Angeles Kings: C. Petersen (Quick) – Doughty, M. Anderson, M. Roy, O. Määttä, Durzi, Björnfot – A. Kempe, Kopitar, Anderson-Dolan – Arvidsson, Danault, T. Moore – D. Brown, Byfield, Iafallo – Kaliyev, B. Lizotte, Athanasiou..

Poslední vzájemný zápas, který se hrál v říjnu 2021, ovládli Kings, jenž před vlastními fanoušky zvítězili 3:2. I dnes jsou hráči Los Angeles mírnými favority.

Los Angeles je páté v Západní konferenci se sedmašedesáti body a vyrovnaným skóre 166:160. Kings si z posledních pěti zápasů dokázali třikrát připsat vítězství, naposledy proti Columbusu. Nejvíce bodů z týmu má Slovinec Kopitar (15+36), za ním je pak švédské duo Arvidsson (18+20) a Kempe (25+11).

Buffalo je na třináctém místě ve Východní konferenci. Z šestapadesáti zápasů vytěžilo 44 bodů, ke kterým patří záporné skóre 153:200. Sabres z posledních pěti zápasů dokázali vydolovat čtyři body. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Američan Thompson s 23 góly a 19 asistencemi. V závěsu za ním jsou Skinner (23+18) a Dahlin (8+29).

Dobrý večer, vítám vás u online přenosu z NHL! Na programu je duel, ve kterém se utká Buffalo Sabres a Los Angeles Kings. Zápasem, jehož začátek je naplánován na 19:15, vás provede Radim Sochor.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Radim Sochor

Góly a asistencie: 37. Athanasiou (M. Anderson, Kaliyev), 60. Athanasiou (Iafallo, B. Lizotte), 60. D. Brown (Danault)

Rozhodca: Rank – Joannette – Gawryletz, McNamara