Carolina – Columbus 4:0 (kon.) | St. Louis – Buffalo 5:3 (kon.) | Chicago – NJ Devils 8:5 (kon.)
Colorado – Winnipeg 6:3 (kon.) | Arizona – Vegas 3:1 (kon.) | Anaheim – LA Kings 1:4 (kon.)
Florida – Edmonton 3:4 (kon.) | Philadelphia – Washington 2:1 (kon.) | Pittsburgh – NY Rangers 1:0 (kon.)
Colorado Avalanche
6:3 (0:3, 3:0, 3:0)
Winnipeg Jets
cz Sobota 26.02.2022, 03:00 • Ball Arena, Denver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Zdravím všechny příznivce hokeje! Čeká nás utkání nejprestižnější hokejové soutěže na světě mezi domácím Coloradem a hostujícím Winnipegem. Winnipeg v posledním zápase získal jen bod, protože podlehl Dallasu na jeho ledě 2:3 v prodloužení. Naopak Colorado si připsalo vítězství, když na ledě Detroitu zvítězilo 5:2. Nejlepším střelcem domácího Colorada je finský útočník Mikko Rantanen, který má na kontě 26 gólů, celkem má 26 gólů a 35 asistencí. Nejproduktivnějším hráčem je ale Nazem Kadri s 64 body (22+42). Mezi obránci je tím nejproduktivnějším Cale Makar, který nasbíral už 53 bodů (18+35). Mezi brankáři je na tom nejlépe Darcy Kuemper, který má průměrný počet 2,46 gólu na zápas a procentuální úspěšnost zákroků u něj činí 91,86 %. Na straně Winnipegu je nejproduktivnějším hráčem Kyle Connor, který má na kontě 55 bodů (29+26), který je zároveň i nejlepším střelcem Winnipegu. Mezi obránci je nejproduktivnější Nate Schmidt, který zatím zapsal 24 bodů (3+21). Mezi brankáři je na tom nejlépe Connor Hellebuyck, jenž má průměrný počet 2,79 gólu na zápas a jeho procentuální úspěšnost zákroků je 91,38 %. Úvodní buly by mělo být vhozeno zhruba ve 3:00,

Colorado Avalanche: Francouz – Makar, D. Toews, Girard, J. Johnson, E. Johnson, R. Murray – Rantanen (A), MacKinnon (A), Landeskog (C) – Burakovsky, Kadri, Ničuškin – L. O'Connor, Newhook, Compher – Aube-Kubel, Jost, Helm.
    Trenér: Bednar

Winnipeg Jets: Hellebuyck – DeMelo, Morrissey (A), Pionk, Dillon, N. Schmidt, Beaulieu – Wheeler (C), Scheifele (A), P. Stastny – J. Svečnikov, Dubois, Connor – A. Brooks, Lowry, Harkins – Poganski, Toninato, Vesalainen.
    Trenér: D. Lowry.

00:01

01:12
    První zákrok má na kontě Hellebuyck, který vyrazil střelu zápěstím jednoho z hráčů domácích.

01:35
    Po icingu se vhazuje před bránou Winnipegu.

02:13
    Winnipeg právě vstřelil branku!

Francouz vyrazil puk pouze před najíždějícího KYLEA CONNORA, který trefil odkrytou bránu a otevírá skóre zápasu. Asistence:Pierre-Luc Dubois a Brenden Dillon.
    02:13 Kyle CONNOR - 0:1

03:32
    Po střele Rantanena zasahuje Hellebuyck.

04:33
    Odpískán icing a vhazovat se bude před bránou Hellebuycka.

05:43
    Erik Johnson vyslal další pokus na Hellebuycka, který ale zasahuje.

07:48

JEVGENIJ SVEČNIKOV obdržel nahrávku od Duboise a sjel si mezi kruhy, odkud tvrdou ranou nedal Francouzovi šanci zasáhnout. Asistence: Josh Morrissey a Pierre-Luc Dubois.
    07:48 Jevgenij SVEČNIKOV - 0:2

09:40
    Hellebuyck musel vytáhnout dva skvělé zásahy.

10:44
    Probíhá komerční přestávka.

11:38
    Kadri trefil tyčku Hellebuyckovy brány!

12:18
    Newhook z dobré pozice přestřelil bránu.

12:56
    Hellebuyck zasahuje proti střele zápěstím v podání MacKinnona.

14:04
    Dubois střílel, ale puk pouze projel Francouzovým brankovištěm.

15:01
    Jost vystřelil, jenže Hellebuyck ukryl puk mezi betony a po komerční pauze se bude vhazovat před jeho bránou.

15:53
    Ničuškin si najel před bránou Winnipegu, ovšem trefil pouze výstroj připraveného Hellebuycka.

15:53
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Josh Morrissey – 2 min., sekání).

16:33

ADAM LOWRY ujel při vlastním oslabení a prostřelil Francouze mezi betony. Asistence: Dominic Toninato a Nathan Beaulieu.
    16:33 Adam LOWRY - 0:3

17:53

18:43
    Další zákrok pro Francouze.

20:00

Po první třetině zatím vedou jednoznačně hosté, kteří se hned třikrát prosadili a z toho jednou při vlastním oslabení. Colorado si sice šance vytvořilo, ale zatím se je nedaří využít. V největší příležitosti domácích trefil Kadri tyčku. Druhá třetina začne zhruba ve 3:57.

20:01

21:08
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Mark Scheifele – 2 min., podrážení).

21:27
    Hellebuyck si připsal dva zásahy, nejprve proti ráně Landeskoga a pak proti pokusu Kadriho.

22:56
    Další zásah Hellebuycka. Tentokrát proti střele Ničuškina.

23:08

23:10
    Colorado právě vstřelilo branku!

Domácí kapitán GABRIEL LANDESKOG dostal u tyčky přesnou nahrávku. Následně se otočil a se štěstím střelou nad beton překonal Hellebuycka. Asistence: Mikko Rantanen a Devon Toews.
    23:10 Gabriel LANDESKOG - 1:3

25:15
    Odpískán ofsajd. Vhazování ve středním pásmu.

26:39
    Hellebuyck má další dva zásahy.

27:46
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (J. T. Compher – 2 min., podrážení).

Domácí vyhazují

29:46

30:53
    Hra přerušena, protože puk skončil mimo hrací plochu. Následuje komerční pauza.

31:41
    Po ofsajdu se bude vhazovat před bránou Francouze.

32:20

NATHAN MACKINNON dostal skvělou přihrávku do jízdy od Burakovskyho a střelou o tyč překonal Hellebuycka. Asistence: Andre Burakovsky a Mikko Rantanen.
    32:20 Nathan MACKINNON - 2:3

34:49
    Dva zákroky v krátkém sledu si připsal Pavel Francouz. Po jeho druhém zásahu, kdy ukryl puk pod lapačku je hra přerušena a po komerční přestávce se bude vhazovat před jeho bránou.

37:17

Ničuškin vystřelil od modré čáry. Do jeho rány vložil hůl GABRIEL LANDESKOG, který poslal puk do horní části brány a srovnává stav utkání! Asistence: Valerij Ničuškin a Nazem Kadri.
    37:17 Gabriel LANDESKOG - 3:3

39:42
    Coloradu odpískán ofsajd.

40:00

Druhá třetina znovu nabídla tři góly, tentokrát z hokejek domácích hráčů. Dvě z nich dal kapitán Landeskog. Colorado bylo v této části hry lepším týmem a zaslouženě se mu povedlo srovnat. Poslední třetina bude tedy jistě velmi napínavá. Třetí třetina začne zhruba ve 4:50.

40:01

40:56

Domácí otáčí skóre a vedou! Toews poslal zadovkou kotouč na ANDRE BURAKOVSKÉHO, který střelou z kruhu překonal Hellebuycka nad rameno. Asistence: Devon Toews a Cale Makar.
    40:56 André BURAKOVSKY - 4:3

42:30
    Další rána Avalanche, ale Hellebuyck zasahuje.

44:03
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Mikko Rantanen – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).

45:05
    Helm ujel při vlastním oslabení, ale jeho pokus vyrazil Hellebuyck ramenem.

46:03

47:31
    Hellebuyck teď dvěma zásahy uchránil Jets od další inkasované branky. Následně přišla ještě další střela, kterou Hellebuyck ukryl pod lapačku. Po komerční pauze se tak bude vhazovat před jeho bránou.

50:02
    Ničuškin se vytočil zpoza branky, ale puk poslal pouze vedle brány.

51:17
    Po delší době si připisuje zásah také Francouz, jenž puk schoval pod lapačku. Po dalším komerčním brejku se bude vhazovat před jeho bránou.

52:13

Od modré čáry pálil Makar a jeho pokus tečoval NATHAN MACKINNON a poslal puk do brány. Asistence: Mikko Rantanen a Cale Makar.
    52:13 Nathan MACKINNON - 5:3

53:11

Ničuškin ujížděl na bránu společně s GABRIELEM LANDESKOGEM. Právě on obdržel nahrávku a trefil odkrytý prostor v brance a kompletuje tak hattrick! Asistence: Valerij Ničuškin a Nazem Kadri.
    53:11 Gabriel LANDESKOG - 6:3

54:21
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Mikko Rantanen – 2 min., sekání).

54:21
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Nathan Beaulieu- 2 min., krosček).

54:55
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Dubois- 2+10 min., podrážení).

55:44

56:21
    Rantanen na ledě. Colorado hraje přesilovku 5 na 3.

56:55
    Winnipeg ve čtyřech.

58:21

Colorado nakonec vítězí 6:3, když v každé třetině padly tři branky. Hlavním hrdinou byl domácí kapitán Gabriel Landeskog, který si připsal hattrick. Viděli jsme jistě zajímavé utkání, které rozhodně nenudilo. Děkuji vám za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit napočtenou! Hezký víkend všem.

Kdo se postavil do brankoviště?

Pavel Francouz (COL)- 25 zákroků, 3 OG, úspěšnost 89,2%, odchytal 60:00.
    Connor Hellebuyck (WPG)- 36 zákroků, 6 OG, úspěšnost 85,7%, odchytal 59:07.

Česká a slovenská stopa

Pavel Francouz (COL)- 25 zásahů, 3 obdržené góly, úspěšnost 89,2%, odchytal 60 minut.

V týmu Winnipegu nenastoupil žádný český ani slovenský hokejista.

Utkání sledovalo 18 037 diváků. (10:03:35)

Mateo

Góly a asistencie: 24. Landeskog (Rantanen, D. Toews), 33. MacKinnon (Burakovsky, Rantanen), 38. Landeskog (Ničuškin, Kadri), 41. Burakovsky (D. Toews, Makar), 53. MacKinnon (Rantanen, Makar), 54. Landeskog (Ničuškin, Kadri) – 3. Connor (Dubois, Dillon), 8. J. Svečnikov (Morrissey, Dubois), 17. Lowry (Toninato, Beaulieu)

Colorado Avalanche: Francouz – Makar, D. Toews, Girard, J. Johnson, E. Johnson, R. Murray – Rantanen (A), MacKinnon (A), Burakovsky – Kadri, Ničuškin, L. O'Connor – Newhook, Compher, Aube-Kubel – Jost, Helm, Landeskog.
    Tréner: Bednar

Tréner: D. Lowry

Rozhodca: Lee – Blandina.