B. Bystrica – HC Slovan 5:4 (1:0 po s.n.) | Michalovce – Lipt. Mikuláš 2:3 (2:3 po s.n.) | Trenčín – Spišská N. Ves 0:0 (zruš.)
Nové Zámky – Košice 5:0 (kon.) | Prešov – Nitra 3:4 (po pr.) | Poprad – Zvolen 2:3 (kon.)
po s.n. (2:3)
HK DUKLA Ingema Michalovce
2:3 (0:2, 2:0, 0:0 - 0:0)
HK 32 Liptovský Mikuláš
Piatok 25.02.2022, 17:30 • Zimný štadión Michalovce • Tipos Extraliga (SR) • 41. kolo

V zápase 41. kola našej najvyššej hokejovej súžaže zdolal posledný Liptovský Mikuláš štvrté Michalovce výsledkom 3:2 po samostatných nájazdoch. Diváci na Zemplíne veľa pekných hokejových momentov nevideli a zväčša to bola hra po rohoch klziska. Po úvodnej tretine domáci prehrávali 0:2, keď sa za hostí presadil Shiksatdarov a Mezovský. V prostrednej tretine líšky dokázali vyrovnať, keď udreli dvakrát v oslabení zásluhou Buca a Erkinjunttiho. V tretej tretine a ani v predĺžení diváci gól nevideli a rozhodnúť sa muselo až v samostatných nájazdoch, v ktorých sa lepšie darilo hosťom z Liptova. Autorom víťazného gólu sa stal Lukáš Handlovský. (00:12:01)

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím MHk 32 Liptovský Mikuláš.
    Autorom víťazného gólu je LUKÁŠ HANDLOVSKÝ.

2:2
    Regenda nepremieňa. Kozla v bráne nahradil Ivannikov a chytá.

Samostatné nájazdy začínajú.

Zápas medzi domácimi líškami a hosťami z Liptova musia rozhodnúť až samostatné nájazdy.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

64:13
    Na rozhodnutie v predĺžení to už veľmi nevyzerá.

63:29
    Handlovský strieľal z pravého kruhu, jeho zakončenie končí len na ochrannej sieti.

62:48
    Kozel so sériou niekoľkých dobrých zákrokov, keď naposledy vychtal nájazd Buca.

61:41
    Hostia išli v prečíslení 3 proti 2. Strelou príklepom zakončoval Kurali.

61:13
    Liptáci ešte nepustili v predĺžení k puku svojho súpera.

60:10
    Liptáci išli do prečíslenia dvoch proti jednému, no na poslednú chvíľu skĺzol jednému z nich puk z čepele hokejky.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Po 60 minútach sme víťaza na Zemplíne nespoznali. Na rade je 5 minútové predĺženie troch proti trom.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:10
    Domáci chcú predsa rozhodnúť ešte v tretej tretine, uvidíme či sa im to podarí.

57:55
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Galamboš – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme MHk 32 Liptovský Mikuláš (Ventelä – 2 min., hrubosť).

56:50
    Uvidíme ešte v tejto tretine víťazný gól?

55:48
    Aj Bokrošovú tvrdú ranu od modrej kryje Kozel.

54:33
    Po prihrávke Suju z veľmi dobrej pozície pálil Suja. Ani toto však gólom nekončí.

52:15
    Pravdepodobne na túto presilvku budú chcieť domáci čo najskôr zabudnúť, pretože diváci na štadióne pravdepodobne ani nezaznamenali, že sa nejaká konala.

50:39
    Regenda famózne otočil hru a dostal sa ku zakončeniu, ktoré však tesne míňa Kozelovú svätyňu.

50:17
    Vylúčenie v tíme MHk 32 Liptovský Mikuláš (Kriška – 2 min., podrazenie).

49:30
    Regenda svojou výbornou rýchlosťou vybojoval útočné pásme domácim a následne ukázal domácim fanúšikom aj pekný, čistý hit.

49:04
    Ofsajd domácich.

48:15
    Shiksatdarov vystihol rozohrávku domácich a dostal sa do obrovskej šance, no Vošvrda ho vychytal.

46:48
    Cebák rýchlostne nestačil na Galbavého, ktorý ho výbornou rýchlosľou predskočil a dokázal aj zakončiť. Kozel s maximalným pokojom chytá.

45:51
    Pavlin skončil po obrannom zákroku na zemi a dokĺzal sa až do vlastnej brány.

44:54
    Keränen to teraz spravil výborne, keď sa takmer preštrikoval až pred Kozela. Na opačnej strane zakončoval na Vošvrdu Haluška.

44:15
    Liptáci sa zdajú byť očosi aktívnejší, keď sa teraz snažil do útočného pásma predrať Mezovský.

42:18
    Na štadióne v Michalovciach sa pomerne nič zaujímave nedeje. Oba celky začali opatrnejšie ako sme to videli v prvej či druhej tretine.

40:54
    Liptáci s pukom na hokejkách sa snažia o vytvorenie dobrej príležitosti.

40:01

Je za nami aj prostredná tretina duelu medzi domácimi líškami a Liptákmi. V druhej tretine nás v jej prvej polovici neoslnilo takmer nič, no v tej druhej už áno. Domáci dvomi gólmi v oslabení zásluhou Buca a Erkinjunttiho dokázali vyrovnať skóre zápasu na 2:2 s do tretej, záverečnej tretiny riadneho hracieho času sa ešte máme určite na čo tešiť. Tá začne približne o 19:15.

40:00

39:48
    Handlovského zakončenie od modrej čiary chytá Vošvrda medzi betóny.

39:38
    Zakázané uvoľnenie domácich. Zdá sa, že gólovú radosť už v prostrednej tretine neuvidíme.

38:37
    Suja, Kukuča a Buc teraz robili obrovské problémy obrane hostí. Skóre sa ale meniť nebude.

37:30
    Zápas nabral razom iný rozmer. Zápas má už úplne iné tempo a najmä domáci predvádzajú to čo sme od nich počas prvých tridsiatich minútach zápasu nevideli.

36:26
    Domáci hrajú lepšie v týchto momentoch, no v obrovskej šanci sa teraz naskytol Lipták Paločko a puk po jeho blafáku na Vošvrdu tancoval po bránkovej čiare.
    ERKINJUNTTI - 2:2

34:48
    Dukla Michalovce dala gól!
    Neuveriteľne! Začina sa odznova po tom, čo domáci udreli aj druhýkrát počas oslabenia, keď sa výborne oslobodili a z trestnej lavice si puk vyzdvihol ANTTI ERKINJUNTTI, ktorý Kozela bez zaváhania prekonal. Asistencie: Suja, Mihalik.

33:32
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Galbavý – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
    BUC - 1:2

33:09
    Domáci celkom prekvapivo udreli počas presilovej hry, keď výbornú robotu odviedol obranca Macejko, ktorý vytiahol útok dopredu a následne zakončoval DÁVID BUC, ktorého strelu Kozel nestačil chytiť. Asistencie: Macejko, Galbavý.

32:30
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Erkinjuntti – 2 min., držanie).

31:12
    Ross chcel páliť na bránu, jeh zakončenie zblokoval Salija a následne puk vyhodil Hovorka. Domáci presilovku o dvoch hráčov nevyužijú.

30:33
    Michalovčania pekne zúžili útočné pásmo, keď po peknej akcii zakončoval z jazdy a z prvej Kukuča. Úspešný zákrok Kozela.

29:58
    Domáci budú hrať v presilovke o dvoch hráčov. Ak chcú pomýšľať na 3 body z tohto zápasu musia jednoducho túto možnosť využiť.

29:58
    Vylúčenie v tíme MHk 32 Liptovský Mikuláš (Handlovský – 2 min., podrazenie).

29:16
    Vylúčenie v tíme MHk 32 Liptovský Mikuláš (Kurali – 2 min., hákovanie).

28:50
    Druhá tretina nebaví ani domácich fanúšikov, ktorí to dávajú najavo pískotom.

27:56
    Litpáci prenikli do útočného pásma, Mezovský sa ale neodhodlal ísť za pukom a tak hostia o pásmo prichádzajú.

26:17
    Domáci naďalej aj keď aktívnejšie hrajú profesorský hokej, ktorý rýchlym Liptákom sedí a aj preto sa skóre zápasu nemení.

25:32
    Haluška bojovne zabojoval v rohu ihriska proti urastenému Dohertymu, no puk nezískal.

24:37
    Varttinen dobre podporil útok Ela, ktorý napokon zakončíl sám Kasper Elo. Hostia robia z takýchto protiútokov naďalej problémy domácim.

23:50
    Liptáci boli v útočnom pásme, medzi kruhmi čakal na prihrávku Paločko. Tá však bola zblokovaná.

22:58
    Aj napriek tomu, že domáci zvýšili aktivitu a prepli na vyšší level, hostia dobre bránia a takisto ich drží gólman Kozel.

22:00
    Domáci sú od úvodu druhej tretiny aktívnejši a predvádzajú pekný útočný hokej, Kozel si však zatiaľ drží nulu.

20:28
    Dobre páli Ross, následne pred bránou dorážal Regenda. Kozel pozorný.

20:01

Je za nami úvodných 20 minút stretnutia 41. kola Tipos extraligy medzi domácicmi Michalovcami a hosťami z Liptovského Mikuláša. Počas prvej polovice prvej tretiny sme výraznejšie šance nevideli, no vrece s gólmi hostí sa roztrhlo približne 5 minút pred jej koncom presilovku využil Shiksatdarov, o minútu na to sa presadil sviatočný strelec Mezovský a preto hostia zaslúžene vyhrávajú na Zemplíne po prvej tretine 2:0. Prostredná časť hry sa začne približne o 18:22.

20:00

19:43
    Hostia odvádzajú výbornú robotu v strednom pásme, líšky sa nevedia dostať ani len do útočného pásma.

18:58
    Domáci v tlaku nepretlačili puk na Kozela a Liptáci sa s ľahkosťou oslobodzujú.

18:32
    Vylúčenie v tíme MHk 32 Liptovský Mikuláš (Paločko – 2 min., podrazenie).

18:05
    Priam až famózna pasáž hostí, ktorí v týchto minútach robia obrovské problémy domácim líškam.
    16:37 MEZOVSKÝ - 0:2

16:37
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    FILIP MEZOVSKÝ strieľa gól v našej extralige po vyše troch rokoch. Michalovčania chybnou rozohrávkou v obrannom pásme darovali puk Markusovi Michálikovi, ktorý pri signalizovanom vylúčení domácich poslal puk na Vošvrdu, no tomu puk vypadol a práve spomínaný Mezovský ho dorazil až za českého gólmana. Studená sprcha pre Zemplínčanov. Asistencia: Mezovský.
    15:25 SHIKSATDAROV - 0:1

15:25
    Liptáci strieľajú preislovkový gól zásluhou ILDARA SHIKSATDAROVA, ktorý presne namieril z prvej a aj dávkou šťastia prekonal Vošvrdu. Asistencia: Hovorka.

15:02
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Gajdoš – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

14:42
    Litpáci si vytvorili útočný tlak, no ten končí po nepresnej prihrávke.

14:01
    Domáci s pukom na hokejkách, avšak bez strely.

11:56
    Hrá sa bez výraznejších príležitostí na oboch stranách. Zväčšsa sa hra odohráva v rohoch klziska.

11:22
    Vošvrda po útočnej aktivite hostí prerušuje hru.

10:20
    Najaktívnejšou formáciou hostí sa zdá byť práve tá prvá. Už sme od nej dnes niekoľko dobrých vecí videli.

09:23
    Liptáci majú problém dostať sa zo svojho obranného pásma, výborný forček domácich.

07:35
    Hovorka sa dostal ku streleckej príležitosti, keď sa sám vybral výbornou rýchlosťou v oslabení dopredu, tá mieri ale len mimo bránu.

06:57
    Cameranesi pálil výborne od modrej z prvej, no Kozel vytiahol famózny zákrok lapačkou.

06:13
    Vylúčenie v tíme MHk 32 Liptovský Mikuláš (Shiksatdarov – 2 min., hákovanie).

05:46
    Následne boli v príležitostiach aj hráči štvrtej formácie Liptákov, výbornú robotu odviedol najmä Peter Obdržálek.

04:36
    V dobrých príležitostiach teraz boli domáci. Najprv sa ku zakončeniu dostal Przygodzki, neskôr od modrej pálil jeden z obrancov. Hostia zatiaľ tieto strely zvládajú blokovať.

03:42
    Mihalik mal pred bránou úplne voľného, zabudnutého mladého útočníka Romana Faitha, no jeho strela mieri veľmi ďaleko od Kozelovej svätyne.

03:12
    Kriška po nahodení na zadný mantinel to chcel dobre nahodiť pred Vošvrdu, no prihrávka bola na poslednú chvíľu zblokovaná.

02:41
    Liptákom sa zatiaľ darí lepšie na vhadzovaniach ako domácim.

02:11
    Obe mužstvá striedajú, zatiaľ sme otvorenejšiu príležitosť na zmenu skóre ešte nevideli.

01:23
    Michálik to teraz myslel veľmi dobre a strelou z uhla celkom zaskočil aj domáceho gólmana. Ten si s ňou napokon ale poradil.

01:00
    Strela Keränena z ľavého kruhu končí po teči len na ochrannej sieti.

00:14
    Domáci vyhrali úvodné buly a snažia sa držať puk na svojich hokejkách.

00:01

Pekný moment na Zemplíne. Jeden z domácich fanúšikov aktuálne odovzdáva na ľadovej ploche krištáľový puk bronzovému medailistovi z Michaloviec, Pavlovi Regendovi.

Na zimnom štadióne v Michalovciach je všetko pripravené na úvodné buly. Aktuálne zneje hymna Slovenskej republiky.

HK Dukla Ingema Michalovce: Vošvrda (Vojvoda) – Ross, Doherty, Macejko, Pavlin, Mihalik, Bokroš, Luža, Stripai – Regenda, Cameranesi, Suja – Keränen, Galamboš, Faith – Przygodzki, Buc, Kukuča – Gajdoš, Erkinjuntti, Galbavý
    Trenér: Tomasz Valtonen

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Kozel (Ivannikov) – Cebák, Ventelä, Kurali, Varttinen, Mezovský, Salija, Pavúk, Dunčko – Shiksatdarov, Hovorka, Kriška – Paločko, Elo, Handlovský – Michalík, Uhrík, Haluška – Ďurina, Babka, Obdržálek
    Trenér: Peter Mikula

Rozhodca: Jobbágy M., Kalina O. – Stanzel M., Ordzovenský M. – Kontšek V..

41. kolo našej najvyššej hokejovej súťaže prinesie aj zápas medzi domácimi Michalovcami a Liptovským Mikulášom. O favoritovi duelu je pravdepodobne úplne zbytočné rozprávať, lebo sú ním domáce Michalovce. Tie si vo svojom poslednom zápase dokázali poradiť so Spišskou Novou Vsou na jej ľade, keď za niečo vyše 4 minúty dokázal otočiť skóre zápasu Fín Keränen. Zemplínčania sa pred týmto zápasom nachádzajú v tabuľke na 4. mieste so ziskom 73 bodov. V oveľa horšej situácii sa nachádzajú ale hostia z Liptova. Tí potrebujú v posledných zápasoch základnej časti ešte naplno zabrať a bodovať, aby sa aspoň pokúsili vyhnúť bojom o záchranu. V poslednom zápase dokázali hráči Liptovského Mikuláša zdolať domáci Slovan 4:3 po predĺžení. Liptákkom aktuálne patrí v tabuľke posledná, 12. priečka so ziskom 37 bodov.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Adam Pančák

Hľadáme spravodajcu pre tím HK DUKLA Ingema Michalovce. Viac informácií tu.

Hľadáme spravodajcu pre tím HK 32 Liptovský Mikuláš. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 34. Buc (Macejko, Galbavý), 35. Erkinjuntti (Suja, Mihalik) – 16. Shiksatdarov (Hovorka), 17. Mezovský (Michalík), rozh. náj. Shiksatdarov