Fiorentina – Bergamo 1:0 (kon.) | Venezia – CFC Janov 1:1 (kon.) | Inter – Sassuolo 0:2 (kon.)
Udinese – Lazio 1:1 (kon.)
ACF Fiorentina
1:0 (0:0)
Atalanta Bergamo
cz Nedeľa 20.02.2022, 12:30 • Artemio Franchi, Firenze • Talianska Seria A • 26. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (14:31:28)

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 3:3. Rohy: 2:1. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 15:22.

Je konec. Tři body zůstaly ve Florencii, jelikož Fiorentina zvítězila nad Atalantou 1:0.
    Ve 20. minutě skončila hlavička Gonzáleze v moci brankáře Mussy. Ve 33. minutě se Teun Koopmeiners dostal do šance, ale neprostřelil Dragowského. O šest minut později dobře vypálil Sottil, ale hostující brankář opět předvedl jistý zákrok. V 56. minutě jsme se dočkali jediné branky utkání, kterou vstřelil Krzysztof Piątek. V 61. minutě sice srovnal Ruslan Malinovskyj, ale nakonec tento gól nebyl uznán. O dvě minuty později byl navíc vyloučen trenér Atalanty Gasperini. Konec zápasu si domácí mužstvo pohlídalo.
    Fiorentina porazila Atalantu 1:0.

90+5

90+5
    Posléze přišla menší strkanice, ale sudí vše vyřešil pouze domluvou.

90+5
    Následně se domácí snažili rozehrát nakrátko, ale nebylo z toho nic vážnějšího a hosté získali autové vhazování.

90+4
    Riccardo Sottil se posléze snažil projít na druhé straně a vybojoval pro Fiorentinu rohový kop.

90+3
    Ruslan Malinovskyj to zkusil ze střední vzdálenosti, ale jeho pokus letěl jen vedle brány.

90+2
    Domácí zaváhali a přišli o balón na své polovině. Atalanta si vytváří tlak v nastavení utkání.

90+1
    Giuseppe Pezzella našel z levé strany centrem ve vápně Meriha Demirala, ale jeho hlavička letěla pouze nad svatyni fialek.

90
    Rozhodčí nastavuje 5 minut navíc.

90
    Atalanta sice vstřelila v nastavení zápasů už pět branek, ale z nynější nepřesné přihrávky nic nebude.

89
    Krzysztof Piątek nedokázal na pravé straně vybojovat rohový kop a Juan Musso tak musí spěchat se svým odkopem.

88
    Bergamu už moc času nezbývá a Lucas Martínez skvěle vybojoval odkop od své svatyně.

87
    Nepřesná přihrávka Atalanty skončila jen v zámezí a Fiorentina bude zahrávat autové vhazování.

86
    Merih Demiral sice dostal míč na kopačky, ale jeho centr byl hodně nepřesný a skončil opět jen v moci gólmana.

85
    Bartłomiej Drągowski se ocitl pod tlakem při rozehrávce a musel odkopnout balón jen do zámezí.

83
    Youssef Maleh to skvěle udělal na útočné polovině, kde vybojoval cennou standardní situaci po faulu de Roona.

82
    Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Jeremie Boga, přichází Valentin Mihăilă.

81
    Teun Koopmeiners si chtěl vyměnit míč se spoluhráčem, ale to se nepovedlo a obrana fialek odkopla balón.

79
    Bergamo se nadále snaží něco vymyslet, ovšem z další standardní situace končí centr jen v rukou gólmana.

78
    Riccardo Sottil nyní zfauloval soupeře, který se snažil dostat do rychlého brejku, ale neuviděl žluté varování.

77
    Hostující mužstvo získalo autové vhazování na polovině soupeře, které letělo do vápna, ale tam skončilo jen na hlavě domácího obránce.

76
    Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Cristiano Biraghi, přichází Aleksa Terzić.
    Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Giacomo Bonaventura, přichází Youssef Maleh.
    Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Rafael Tolói, přichází Giorgio Scalvini.

74
    Další žlutá karta, kterou tentokrát vidí Rafael Tolói, jenž poslal k zemi nedovoleně Riccarda Sottila.

73
    Sofján Amrábat uviděl od sudího kartu žluté barvy, když sáhl po Malinovském v souboji o míč.

73
    Hosté sice jsou ve druhé půli rozhodně aktivnější, než v prvním poločase, ale zatím nevystřelili na bránu Bartłomieje Drągowského.

72
    Právě Jeremie Boga poslal centr do vápna, ale ten dokázal odvrátit domácí obránce bez problémů.

71
    Jeremie Boga byl znovu zfaulován na polovině soupeře a Bergamo se postará o další volný kop.

70
    Atalanta sice získala rohový kop, ale následně se do odraženého míče opřel Ruslan Malinovskyj, ovšem jeho pokus letěl hodně mimo.

68
    Jeremie Boga byl zfaulován ve středu hrací plochy Sofjánem Amrábatem a Atalanta se tak bude pokoušet opět něco vymyslet.

67
    Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Nikola Milenković, přichází Lucas Martínez.
    Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Gaetano Castrovilli, přichází Alfred Duncan.

66
    Nicolás González byl dohrán soupeřem a Atalantě očividně tečou nervy proudem.

64
    Hra tak může opět pokračovat a hosté se snaží něco vymyslet nákopem, který ale skončil jen u brankáře.

63
    Nyní hlavní rozhodčí udělil trenéru Atalanty Gianu Piero Gasperinimu červenou kartu za řeči.
    61. Neuznaná branka Malinovského.

61
    Branka Atalanty neplatí! Hans Hateboer se nacházel v ofsajdu a i přesto, že se míče nedotkl, tak se zapojil do hry, což znamená že gól Ruslana Malinovského nemůže platit!

60
    Teun Koopmeiners se snažil protancovat do zakončení, ale jeho pokus byl nakonec zblokován a Bartłomiej Drągowski může zůstat v klidu.

59
    Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Davide Zappacosta, přichází Giuseppe Pezzella.

58
    Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Berat Djimsiti, přichází Matteo Pessina.
    Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Remo Freuler, přichází Mario Pašalić.

57
    Tentokrát byl útok Fiorentiny zastaven, jelikož se jednalo o ofsajd.
    56. Krzysztof PIĄTEK - 1:0

56
    Fiorentina právě vstřelila branku!
    Domácí celek otevírá brankový účet utkání! Nicolás González skvělou přihrávkou šajtlí našel uvnitř vápna KRZYSZTOFA PIĄTKA, který si zpracoval míč a následně zakončil k levé tyči. Asistence: Nicolás González.

55
    Nakonec se hosté po levé straně dostali do vápna, ale pomezní rozhodčí správně odmával jednoznačný ofsajd.

54
    Marten de Roon skvěle podržel balón, ale Atalanta se opět nikam moc nežene.

52
    Fialky se snaží něco vymyslet postupným útokem, ale Atalanta má vysunutější forčekink.

50
    Cristiano Biraghi zůstal ležet na trávníku po souboji s Hansem Hateboerem, který mu přišlápl nohu.

49
    Giacomo Bonaventura chtěl přesunout hru na levou stranu, ale Riccardo Sottil už nestihl míč na hrací ploše.

48
    Nikola Milenković si bude muset dávat pozor na další podobné zákroky, protože už jednu žlutou kartu má.

47
    Nicolás González poslal míč pod sebe na Gaetana Castrovilliho, ale jeho tvrdý pokus letěl pouze vysoce nad svatyni Juana Mussy.

46

Druhý poločas začne přibližně v 13:36.

První poločas je za námi a Fiorentina hraje s Atalantou bez branek. Zápas zatím není moc aktivní, ale pár šancí k vidění bylo. Ve 20. minutě skončila hlavička Gonzáleze v moci brankáře Mussy. Ve 33. minutě se Teun Koopmeiners dostal do šance, ale neprostřelil Dragowského. O šest minut později dobře vypálil Sottil, ale hostující brankář opět předvedl jistý zákrok.
    Fiorentina hraje s Atalantou 0:0.

45+3

45+3
    Domácí ovšem nesmyslně rozehráli nakrátko a rozhodčí odpískal konec první půle.

45+2
    Berat Djimsiti rovněž získal žlutou kartu, když sejmul Bonaventuru a Fiorentina získala ke konci poločasu volný kop.

45+1
    Ruslan Malinovskyj uviděl od sudího kartu žluté barvy za svůj nedovolený zákrok.

45
    Rozhodčí nastavuje 2 minuty navíc.

43
    Jeremie Boga chtěl prostrčit míč Teunu Koopmeinersovi, ale ten se nedokázal dostat do zakončení.

42
    Bartłomiej Drągowski se musel proběhnout, protože nepřišla zrovna dobrá přihrávka zpět.

41
    Fiorentina opět útočí, ale centr z levé strany letěl do země nikoho a Atalanta se dokázala vysvobodit.

40
    Posléze sice domácí celek získal rohový kop, ale ten už nepřinesl nic vážnějšího.
    39. Musso vyškrábnul velmi dobrý pokus Sottila!

39
    Riccardo Sottil si z levé strany navedl míč na střelu a zpoza vápna vypálil skvělou ránu, kterou ale Juan Musso lehce líznul a dokázal ji vytěsnit mimo tři tyče!

38
    Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Lucas Torreira, přichází Sofján Amrábat.

36
    Davide Zappacosta nedokázal zpracovat míč a hra je navíc opět přerušená, protože Lucas Torreira leží na trávníku.

34
    Posléze se hosté dopustili faulu a u míče tak budou znovu fialky.
    33. Koopmeiners nedokázal prostřelit Drągowského!

33
    První šance Atalanty! Ruslan Malinovskyj poslal na Teuna Koopmeinerse skvělou přihrávku, ale hostujícího hráče skvěle vychytal Bartłomiej Drągowski!

32
    Ovšem standardní situace Fiorentiny byla hodně špatně zahraná a domácí nakonec byli rádi, že se míč dostal k brankáři Mussovi.

31
    Nyní se hostující obrana dopustila nedovoleného zákroku na Gonzáleze, který patří k nejaktivnějším hráčům tohoto utkání.

30
    Půl hodina utkání je za námi a Fiorentina hraje s Atalantou 0:0.

29
    Fanoušci defenzivního fotbalu zatím musí skákat radostí, neboť toho na trávníku není moc k vidění a hraje se daleko od obou branek.

27
    Merih Demiral se snažil po centru na zadní tyč dostat ke hlavičce, ale jeho pokus letěl hodně mimo.

26
    Lucas Torreira poslal k zemi Ruslana Malinovského a Atalanta bude zahrávat volný kop z pravé strany.

25
    Teun Koopmeiners zfauloval Nikolu Milenkoviče a opět tak bude domácí Fiorentina na balónu.

24
    Fialky drží nyní balón na své polovině a zapojují do hry také brankáře Bartłomieje Drągowského.

22
    Nicolás González skvěle dostal míč středem hrací plochy na levou stranu a Fiorentina se dostala blízko k šestnáctce soupeře.

21
    Lucas Torreira je nyní ošetřován na hrací ploše po faulu soupeře a Fiorentina bude znovu na míči.
    20. Musso vychytal Gonzáleze!

20
    Riccardo Sottil to udělal na levé straně fantasticky, když se dokázal uvolnit k centru, kterým našel uvnitř vápna Nicoláse Gonzáleze, ale jeho hlavička skončila v moci brankáře Juana Mussa! Obrovská šance Fiorentiny tak nekončí prvním gólem.

18
    Ruslan Malinovskyj nedokázal po pravé straně přetlačit Igora a domácí obránce získal míč pro svůj celek.

17
    Zatím je utkání spíše zklamáním, neboť jsme stále nebyli svědky alespoň nějakého náznaku šance.

15
    Nikola Milenković šel do souboje ve středu hrací plochy tvrdě a uviděl kartu žluté barvy.

14
    Teun Koopmeiners se snažil vyrazit do rychlého útoku, ale pomezní jej uviděl v ofsajdu a zvedl praporek.

13
    Berat Djimsiti poslal k zemi Giacoma Bonaventuru a uviděl od sudího žlutou kartu.

11
    Posléze se Fiorentina dostala do brejku, ale přihrávka Krzysztofa Piątka byla zblokována.

10
    Atalanta se zatím nemůže dostat do žádné šance, ale nyní bude mít k dispozici autové vhazování.

8
    Fialky se nyní nikam moc neženou a drží míč na své polovině.

7
    Posléze přiletěl další centr do vápna hostů a Nicolás González se pokusil o nůžky, ovšem jeho pokus letěl vedle brány.

6
    Riccardo Sottil hledal z levé strany ve vápně spoluhráče, ale míč odvrátila obrana.

4
    Berat Djimsiti skluzem vybojoval míč v souboji s Nicolásem Gonzálezem a začátek zápasu nám toho zatím moc nepřináší.

3
    Krzysztof Piątek dostal těžkou přihrávku a míč se tak od něj odrazil pouze do zámezí, což znamená autové vhazování pro Atalantu.

2
    Fiorentina posléze rozehrála standardní situaci nakrátko a snaží se něco vymyslet postupným útokem.

1
    Nicolás González získal míč po boji ve středu hrací plochy a po chvíli se Hans Hateboer dopustil faulu na Sottila.

1

ACF Fiorentina: Drągowski – Odriozola Arzallus, Milenković, Igor, Biraghi (C) – Bonaventura, Torreira, Castrovilli – Sottil, K. Piątek, N. González.
    Náhradníci: Rosati – S. Amrábat, Cabral, Callejón, Duncan, Ikoné, Maleh, Lucas Martínez, Nastasić, Saponara, Terzić, Venuti.
    Trenér: Vincenzo Italiano

Atalanta Bergamasca Calcio: Musso – Tolói (C), Demiral, Djimsiti – Hateboer, de Roon, Freuler, Zappacosta – Koopmeiners – Malinovskyj, Boga.
    Náhradníci: F. Rossi, Sportiello – De Nipoti, Maehle, Mihăilă, Pašalić, Pessina, Gi. Pezzella, Scalvini.
    Trenér: Gian Piero Gasperini

Rozhodčí: Doveri – Costanzo, Passeri.
    Sestava Atalanty.
    Sestava Fiorentiny.

ACF Fiorentina se aktuálně nachází v lize na 8. místě se 39 body a skóre 43:34. Po domácí prohře 0:3 s Laziem zavítala na půdu Spezie, kde dokázala zvítězit poměrem 2:1. Atalanta je na tom momentálně lépe, neboť ji najdeme na 5. pozici se 44 body a skóre 46:29. Po domácí prohře 1:2 s Cagliari se doma utkala také s Juventusem a byla z toho remíza 1:1. Atalanta tak už v domácí soutěži 4 zápasy čeká na výhru. Vynahradila si to ale v 1. kole playoff Evropské ligy, kde porazila Olympiakos 2:1.

Ve 26. kole Italské Serie A se proti sobě utkají týmy ACF Fiorentina a Atalanta Bergamasca Calcio. Naposled se spolu tato mužstva utkala před deseti dny na půdě Atalanty v rámci čtvrtfinále Coppa Italia. Zápas to byl velmi zajímavý a přinesl plno zvratů. V 9. minutě poslal Fiorentinu do vedení Piatek, ale ve 30. minutě srovnal Zappacosta. Do šaten se šlo na nerozhodného stavu 1:1. V 56. minutě poslal Atalantu do vedení Boga, ovšem v 71. minutě získaly fialky penaltu, kterou sice na první pokus neproměnil Piatek, ale z dorážky už se nemýlil. V 79. minutě uviděl hostující Martinez druhou žlutou a Fiorentina tak hrála v deseti, ovšem i přesto rozhodl o její výhře v 90+4. minutě Milenkovič. Fiorentina tak vyhrála 3:2. Dnes se bude hrát na Artemio Franchi. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Doveri a jeho asistenti Costanzo a Passeri. Úvodní výkop je naplánován na 12:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.