Winnipeg – Minnesota 6:3 (kon.) | Carolina – Florida 2:3 (po pr.) | Calgary – Anaheim 6:2 (kon.)
Vegas – Colorado 0:2 (kon.)
Winnipeg Jets
6:3 (0:1, 2:0, 4:2)
Minnesota Wild
cz Štvrtok 17.02.2022, 01:00 • Canada Life Centre, Winnipeg • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:10:08)

Utkání sledovalo 12 527 diváků.

Česká a slovenská stopa

Kristian Reichel (WPG) – 0+0, 0 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 12:54

Trestné minuty: 4:4

Je dobojováno. Třetí třetina přinesla jasně nejakčnější hokej a také hned šest branek. Úvod měli sice lepší hosté, jenže jim nevyšla pasáž mezi 42. a 43. minutou, kdy se trefil Mark Scheifele a zkompletoval tím hattrick a také Cole Perfetti. Na jejich góly sice zvládl zareagovat Mats Zuccarello a vrátil Minnesotu do hry, jenže v úvodu 51. minuty proměnil únik Kyle Connor a zase to bylo o tři. Hosté pak zkusili opravdu dlouhou power-play a v 57. minutě bylo zase sníženo, to se z dorážky prosadil Dmitrij Kulikov. Pokračovala hra hostů v šesti, jenže po Fialově chybě u mantinelu skóroval Paul Stastny a uzavřel tak skóre na 6:3. Winnipeg je po této výhře na šestém místě Centrální divize s 50 body, Minnesotě ve stejné divizi patří druhé místo s 63 body.

59:38
    Dva střelecké pokusy Winnipegu na odkrytou branku, oba dokázal zablokovat obětavý Spurgeon.

58:50
    Hráči Minnesoty stále honí puky spíše okolo mantinelů, obrana domácích odvádí skvělou práci.

58:00
    Hosté i nadále pokračují v power-play, pokouší se o zázrak. Jenže nyní se vůbec nemohou dostat do střeleckých pozic.
    57:50 Paul STASTNY - 6:3

57:50
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Fiala ztratil u pravého mantinelu puk, toho se hned chopili domácí, ve středním pásmu si jej rychle vyměnili a PAUL STASTNY pak neměl problém trefit odkrytou branku – 6:3. Asistence: Blake Wheeler, Mark Scheifele.

57:00
    Hra bez brankáře samozřejmě i nadále pokračuje!
    56:46 Dmitrij KULIKOV - 5:3

56:46
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Hosté se dostali do útočného pásma, Kaprizovova střela pouze zacinkala o tyčku, jenže Hellebuyck jej nenašel a obrana nedokázala hru dostat od brankoviště a tak svou šanci na dorážku využil DMITRIJ KULIKOV a zblízka doklepl do sítě – 5:3. Asistence: Kirill Kaprizov, Mats Zuccarello.

56:37
    Talbot je na střídačce, je tu opravdu dlouhá power-play Minnesoty.

56:01
    Nepovedlo se to ani Toninatovi, ten mezi kruhy pouze naprázdno promáchl.

55:09
    Puk se před brankou hostů odrážel mezi holemi, hráči Winnipegu jej ale nedokázali sklepnout na Talbota, nebo ještě lépe za něj.

54:38
    I tady ale zatím vládne obrana, hosté posílají puk ven z vlastního pásma.

53:56
    Potíž pro hostující tým, půjde totiž do oslabení. Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Ryan Hartman.

53:51
    Dylan DeMelo dobře přečetl hru, udržel soupeře na zádech a povedlo se mu po mantinelu vyhodit.

52:56
    A už je po přesilovce, tohle Winnipeg zvládl na výbornou.

52:27
    Obrana Winnipegu zvládá oslabení na výbornou, puk nyní letí ven z pásma.
    51:20 Šance domácích ve vlastním oslabení

51:20
    V oslabení ujížděl Lowry, jeho zakončení po zamíchání pukem neklaplo a z dorážky neuspěl ani Toninato. Ten byl ale skutečně blízko gólu, který by už asi znamenal jistotu.

50:56
    Přesilovka pro Minnesotu a šance na snížení. Dvě minuty za držení dostal Austin Poganski.
    50:02 Kyle CONNOR - 5:2

50:02
    Teď ale hosté pokazili rozehrávku v útočném pásmu, Perfetti křížným pasem posunul hru na levou stranu, kde byl rozjetý KYLE CONNOR, ten hravě přebruslil soupeře, najel si před branku a bekhendem zasunul puk mezi Talbotovy betony – 5:2. Asistence: Cole Perfetti.

49:37
    Domácím nyní určitě přišlo vhod přerušení hry, mohou vystřídat a alespoň trochu otupit nápor soupeře.

48:45
    Zprava se před Hellebuycka nahrnul Foligno a vyzkoušel na něj bekhend. Gólman Winnipegu zvládl sklapnout betony, najít puk a přerušit hru. Tlak Minnesoty ale neustále narůstá.

47:58
    Goligoskiho nahození od modré skončilo na zadním mantinelu, z úhlu pak neuspěl ani Duhaime.

47:25
    Rázem se nám obrázek hry změnil, Minnesota je v tlaku, domácí se pouze zuby nehty brání.

46:45
    Kulikov nahodil od modré čáry před branku, tam museli domácí obránci vyvinout velkou snahu, aby se puk nedostal do pozic, vhodných pro zakončení.

45:48
    Další šance Minnesoty, pomáhá tomu i Hellebuyck svými odvážnými výlety mimo svou branku.
    44:20 Mats ZUCCARELLO - 4:2

44:20
    No a tlak přinesl své ovoce. Hosté předvedli v útočném pásmu pěkný kolotoč, puk létal z hokejky na hokejku a po příhře skrz pásmo vystřelil MATS ZUCCARELLO. Nebyla to nejideálnější střela, byla však schována za obránce a skončila u bližší tyčky Hellebuyckovy branky – 4:2. Asistence: Kirill Kaprizov, Ryan Hartman.

43:48
    Hosté ale samozřejmě nic nevzdávají a už jsou usazeni v útočném pásmu.
    42:23 Cole PERFETTI - 4:1

42:23
    A vzápětí je tu další úder domácích. Po udržení se v útočném pásmu dostal přihrávku na modrou Nate Schmidt, nejprve střelu pouze naznačil, ale o malinký okamžik později vyslal nahození, to před brankou lehce tečoval COLE PERFETTI a puk se zastavil až v síti – 4:1! Asistence: Nate Schmidt, Logan Stanley.
    41:07 Mark SCHEIFELE - 3:1

41:07
    Z protiútoku udeřili domácí a ti už tak vedou o dvě branky. Přitom akce vypadala celkem nenápadně, puk putoval po mantinelu až takřka k modré čáře, po nahození před branku se pak ale Wheelerovi povedlo přihrát na zcela nepokrytého MARKA SCHEIFELEHO, ten využil svého postavení a sklepnutím do prázdné branky zkompletoval hattrick – 3:1! Asistence: Blake Wheeler, Brenden Dillon.

40:52
    Minnesota se samozřejmě hned vrhla do útoku, první výpad ale skončil v rohu kluziště.

Trestné minuty: 2:2

Čtyřicet minut hry je za námi a my se dočkali obratu ve skóre. I když měli hosté zase aktivnější vstup do třetiny a na Hellebuycka šlo několik opravdu nepříjemných střel, skóre se hýbalo pouze na opačné straně. Ve 31. minutě po Wheelerově vyjetí si zpoza branky skóroval Mark Scheifele a Winnipeg ožil. Dokázal si v závěrečných minutách vytvořit tlak, získat přesilovku a tu využít gólem do šatny. Jeho autorem byl opět Mark Scheifele, nyní bombou z levé strany. Domácí tým tak po druhé dvacetiminutovce vede 2:1.

40:00
    39:48 Mark SCHEIFELE - 2:1

39:48
    Přesilovka je nakonec využitá a domácí dávají gól do šatny. Po další kombinaci se puk dostal na levou stranu, kde napřáhl MARK SCHEIFELE a jeho bomba od kruhu skončila v horním růžku Talbotovy branky – 2:1. Asistence: Josh Morrissey, Blake Wheeler.

39:18
    A teď se dokonce Eriksson Ek dostal k volnému puku a vyhodil přes všechny čáry.

38:49
    Domácí se všemožně snaží dostat puk ke kruhům, obrana Minnesoty zatím všechny snahy sráží k mantinelům.

38:13
    Přesilovka pro Winnipeg, dvě minuty za podrážení dostal Frédérick Gaudreau.

37:55
    Nate Schmidt si sjížděl před Talbota, na poslední chvíli jej ale zablokoval Fiala a puk srazil do rohu.

37:19
    Goligoskiho bomba od modré čáry skončila na zadním mantinelu, Hellebuyck na ni měl navíc dobrý výhled, případný zákrok by tedy pro něj nebyl složitý.

37:01
    Trocha nepřesností na obou stranách, puk teď pouze létá prostorem.

36:03
    Rychlý protiútok domácích, po kombinaci do útočného pásma zakončoval Stastny, rána z levého kruhu mu ale byla sražena.

35:35
    Pouze vyhozený puk domácích, tohle skončilo na zakázaném uvolnění a vše se vrací před Hellebuycka.

34:01
    Teď nechali hosté Duboise vybruslit si zpoza branky do střelecké pozice, ten mířil na první tyčku a Talbot si v první chvíli nebyl moc jistý svým zákrokem. Puk ale skončil za brankou a je to tak stále 1:1.

33:18
    Po akci domácích se před Talbotem objevil Dubois, natahoval se po puku, mířil však nad břevno.

32:53
    Na domácího gólman si nepřišel ani Hartman se svým bekhendovým zakončením pod horní tyčku.

32:29
    Po buly se za kruhy ke střele dostal Greenway, jeho rána byla zablokována.

32:20
    Už se ale zase vše vrátilo před Hellebuycka, ten krotil Brodinův výpad od modré čáry a také číhající protivníky u brankoviště.
    31:20 Mark SCHEIFELE - 1:1

31:20
    Nyní už ale inkasoval i on! Wheeler odvedl kus práce, když vyjel zpoza branky, neunáhlil se se zakončením a přihrál na volného MARKA SCHEIFELEHO před brankou. Ten sklepnutím z první nedal Talbotovi šanci na zákrok a je to 1:1. Asistence: Blake Wheeler.

30:24
    Domácí Connor bleskově objel branku a snažil se zasunout za tyčku, Talbot ovšem svým betonem mezírku ucpal zatím tak stále drží čistý štít.

29:43
    Přesilovka Minnesoty je u konce, oba celky jsou již v pěti.

29:31
    Fiala s Brodinem sice dobře kombinovali, ale prostor pro střelu nenašli. Obrana Winnipegu se zvládá rychle přemisťovat a akce soupeře tak bourat.

28:30
    Domácím se daří vyhodit, mohou tak rychle vystřídat.

27:56
    Jako první se ke střele v přesilovce dostal Eriksson Ek, svou dnes druhou branku ale po střele z pravého kruhu nepřipsal.

27:43
    Je tu první vyloučení zápasu, přesilovku si zahrají hosté. Dvě minuty za krosček dostal Pierre-Luc Dubois.

27:19
    Domácí Connor si z pravé strany sjel na střed a z mezikruží vyslal prudkou střelu, kterou Talbot pouze vyrazil před sebe, Connor měl možnost dorážky, tu ale promarnil, stejně jako dojíždějící Stanley.

26:29
    Hellebuyck pokračuje ve své snaze o rozehrávky, nyní mu jedna zpoza vlastní branky po mantinelu vyšla na výbornou.

25:30
    Wheeler pouze nahazoval od pravého mantinelu, Talbot puk kontroloval pohledem, ten skončil za jeho brankou.

24:59
    Od modré čáry zakončoval i na druhé straně Kaprizov, dopadl podobně...

24:22
    Až nyní přišla bomba od modré, vyslal ji Pionk, šlo to ale do chumlu těl před Talbotem a ten tak zasahovat nemusel.

23:56
    Po delší době se v útočném pásmu usadili také domácí hráči, jenže ani Copp, ani Pionk se ke střele nedostali.

22:31
    Od modré čáry vystřelil Brodin, gólman Winnipegu ale jeho nápřah viděl a mohl se připravit.

21:20
    Hellbuyck byl mimo dvou branku a najednou se musel po své rozehrávce o mantinel vrhnout po puku, který by už z Greenwayovy hole mířil do odkryté branky. Zvládl to nakonec na jedničku a ještě předvedl akrobatický zákrok.

20:45
    I druhá třetina začala náporem hostů, Minnesota je dnes rozhodně více v ráži.

Trestné minuty: 0:0

První třetina je za námi. V té jsme sledovali velice svižný hokej, ve kterém měli převahu hosté, al mnoho akcí končilo ještě před případným nebezpečným zakončením. Gólman Winnipegu si ale zachytal skutečně hodně, své území ale zvládal až na jeden pokus hlídat. Překonal jej pouze Joel Eriksson Ek v 11. minutě, když skvěle tečoval Spurgeonovo nahození od modré čáry. Winnipeg se dostal do několika náznaků rychlých přechodů do útočného pásma, kanadský tým však zatím doplácí na nepřesnou koncovku. Do kabin se tak odešlo za stavu 0:1.

20:00

19:33
    Závěr třetiny se odehrává v pásmu Winnipegu, z pravé strany vyslal střelu Fiala a Hellebuyck si musel připsat ještě jeden zákrok.

18:25
    Hellebuyck opět v akci, nyní na něj od modré čáry vystřelil Merrill a gólman Winnipegu musel aktivovat bleskovou lapačku.

17:49
    Pěkná kombinace domácích na jeden dotek, zakončujícím hráčem byl Morrissey, Talbotobu branku ale minul.

17:24
    Teď se ale do útoku hnal domácí Winnipeg, zleva hledal Copp najíždějícího Pionka, tomu však puk přeskočil hokejku a skončil u mantinelu.

16:49
    Minnesota má stále více ze hry, zaměstnává gólmana soupeře zakončeními ze všech stran a úhlů.

16:08
    Z modré čáry si sjel ke kruhům Goligoski, jeho ránu zápěstím ovšem povyjetý Hellebuyck kryl a přerušil hru.

15:35
    Oba celky střídají během nepřerušené hry, do útoku se chystá hostující Minnesota.

14:59
    Několik rychlých výpadů na obou stranách, vše bylo směřováno na teč, ale jak Talbot, tak i Hellebuyck byli na tyto případy připraveni.

13:50
    Domácí v útoku, v pásmu se ale dlouho neohřáli, Morrissey byl na modré čáře vytlačen.

13:05
    Chybná rozehra Winnipegu vedla k zisku puku pro Kaprizova a poté i ke sklepnutí – o to se postaral Eriksson Ek. Gólman domácích se teď rozhodně nenudí.

12:23
    Hosté stupňují svůj tlak, nyní se před branku dostával Sturm, ale i tohle dokázal Hellebuyck zastavit.

11:45
    Minnesota je vedoucí brankou hodně povzbuzena, před Hellebuycka se teď nacpal Duhaime a zblízka se snažil puk zasunout k tyčce.
    10:29 Joel Eriksson Ek - 0:1

10:29
    Je tu první gól utkání. Hosté se udrželi v pásmu, Hellebuyck dokázal pokrýt několik nahození z dálky, poté ale přišel švih v podání Jareda Spurgeona, ten před brankou tečoval nepokrytý JOEL ERIKSSON EK a na tohle už byl gólman Winnipegu krátký – 0:1. Asistence: Jared Spurgeon, Jonas Brodin.

09:37
    Trochu překombinovaný protiútok domácích byl zakončen střelou z úhlu, tohle nemohlo Talbota ohrozit.

09:14
    Branku netrefil ani Boldy, Winnipeg už jde do protiútoku.

08:19
    Duhaime při přechodu do útoku nevystřelil, povedlo se mu ale puk posunout do druhé vlny na Merrilla a jeho pokus prolétl těsně vedle Hellebuyckovy branky.

07:33
    Není to zatím úplně strhující hokej, hodně se sice bruslí, ale akce zhusta končí před nebezpečným zakončením.

06:39
    Za hosty hrozil Goligoski, Hellebuyck zvládl jeho švih vytlačit do rohu.

06:00
    Na levém křídle se najednou uvolnil Connor a výsledkem byla svižná střela, kterou Talbot ne zcela době registroval. Nakonec ji ale zvládl vyrazit.

05:07
    Copp kombinoval s Reichelem, druhý jmenovaný po rychlé výměně puku nevystřelil, pouze byl vytlačen do rohu.

04:05
    O mnoho nebezpečněji vypadala přihrávka před brankoviště, kde si sjel Stastny. Ten se snažil rychle zamést puk za brankovou čáru, Talbot se ale roztáhl a zakročil levým betonem.

03:53
    Z rohu se dokázal uvolnit domácí Wheeler a dokonce i vystřelil, Talbot na jeho pokus měl dobrý výhled a v klidu zakročil.

03:30
    DeMelo se chopil volného puku, snažil se rozehrát z pravé strany, vše ale skončilo postavením mimo hru.

02:44
    Zatím se hraje nahoru a dolů, přesto platí, že před brankovišti si dávají oba celky velký pozor.

01:52
    Boldy se nenápadným nájezdem před branku snažil ohrozit Hellebuycka, ten na brankové čáře ale zachoval chladnou hlavu a i on si dal pozor.

00:58
    Jko první se sice do útoku dostali hosté, první rána však přišla na opačné straně. Z levého kruhu zakončoval Scheifele, jenže nechal vyniknout gólmana Talbota.

00:01

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Comrie) – DeMelo, Morrissey (A), Pionk, Dillon, N. Schmidt, Stanley – Wheeler (C), Scheifele (A), P. Stastny – Perfetti, Dubois, Connor – K. Reichel, Lowry, Copp – Poganski, Toninato, Harkins.
    Trenér: Dave Lowry

Minnesota Wild: C. Talbot (Kähkönen) – Spurgeon (C), J. Brodin, Goligoski, Merrill, D. Kulikov, Jordie Benn – Zuccarello, Hartman, Kaprizov – Boldy, F. Gaudreau, K. Fiala – M. Foligno (A), J. Eriksson Ek (A), Greenway – Dewar, N. Sturm, Duhaime.
    Trenér: Dean Evason

Rozhodčí: Blandina, Pollock – Brisebois, Baker.

Oba celky jsou již na ledové ploše, po hymnách začne samotný zápas.

Utkání v Canada Life Centre začne v 1:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Československá stopa v utkání

Kristian Reichel (WPG) 1 (1+0)

Lídři kanadského bodování

Kirill Kaprizov 58 (22+36)
    Mats Zuccarello 46 (14+32)
    Kevin Fiala 37 (14+23)

Hosté jsou na tom v Centrální divizi lépe, na druhém místě mají 63 bodů, na třetí St. Louis mají dva body náskok, ale na vedoucí Colorado už ztrácí plných devět bodů. Minnesota poslední dva duely vyhrála, oba doma, nejprve těsně proti Carolině 3:2, poté se ale mužstvo rozstřílelo a zdolalo Detroit 7:4. Hattrickem se blýskl Boldy, dvakrát se trefil Kaprizov a po jedné brance přidali Eiksson Ek s Hartmanem.

Pierre-Luc Dubois 35 (20+15)

Domácí tým je v tuto chvíli na šestém místě Centrální divize se ziskem 48 bodů, což znamená dvanáctibodovou ztrátu na čtvrtý Nashville a třináctibodovou na třetí St. Louis. Naposledy se Winnipeg představil doma proti Chicagu, gól dal pouze Scheifele a jelikož se za hosty prosadili Kane, DeBrincat a Hagel, duel skončil výsledkem 1:3.

Philadelphia – Winnipeg 3:1
    Dallas – Winnipeg 4:3 pp
    Nashville – Winnipeg 2:5
    Winnipeg – Chicago 1:3

Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Winnipeg Jets a Minnesota Wild.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Aleš Pur

Góly a asistencie: 32. Scheifele (Wheeler), 40. Scheifele (Morrissey, Wheeler), 42. Scheifele (Wheeler, Dillon), 43. Perfetti (N. Schmidt, Stanley), 51. Connor (Perfetti), 58. P. Stastny (Wheeler, Scheifele) – 11. J. Eriksson Ek (Spurgeon, J. Brodin), 45. Zuccarello (Kaprizov, Hartman), 57. D. Kulikov (Kaprizov, Zuccarello)

Tréner: Dave Lowry

Tréner: Dean Evason

Rozhodca: Blandina, Pollock – Brisebois, Baker

Diváci: 12 527