koniec udalosti
Muži - 10 000 m

Vítěz: N. van der Poel (SWE)

cz Piatok 11.02.2022, 09:00 • Národní rychlobruslařský ovál, Peking • Zimné olympijské hry - Rýchlokorčuľovanie

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost. (10:55:31)

12. Peter Michael (NZL) +1:02,79

Nejdelší mužská trať na olympijských hrách má po svém závodě a ze svého druhého zlata se raduje Nils van der Poel ze Švédska. V cíli se mohl radovat z nového světového rekordu v čase 12:30,740, čímž vylepšil svůj vlastní rekord z minulého roku o více než dvě sekundy.

Švéd deklasoval zbytek startovního pole. Druhého Patricka Roesta porazil o 13,85 sekundy, třetího Davide Ghiotta pak o 15,24 sekundy. Třetí místo Itala je hodně překvapivé, naopak bez medaile zůstal Jorrit Bergsma, jenž obsadil čtvrté místo a překvapením byl výbuch Teda-Jana Bloemena, jenž se musí spokojit až s osmou příčkou.

Závod skončil.

6
    Nakonec ještě v závěru Ted-Jan Bloemen zabral a porazil Swingse, ale se ztrátou přes půl minuty je až osmý. Swings desátý.

6
    Tři okruhy do konce. Swings se už tlačí před Bloemena. Tak to je nečekaný vývoj závodu.

6
    A dokonce se ke Kanaďanovi začíná znovu přibližovat Belgičan Swings.

6
    Je to jasné, Ted-Jan Bloemen bude bez medaile. Vůbec se mu v závodě nedaří, jeho okruhy dokonce už překonávají 32 sekund. Ti nejlepší se dlouho drželi kolem 30 sekund, případně dokonce kolem 29 sekund jako světový rekord van der Poel.

6
    Bloemen z Kanady nejede na úrovni druhého Roesta a je dost dobře možné, že brzy se propadne časem i za Itala Ghiotta. Jeho okruhy jsou přes 31 sekund.

6
    Hned zkraje Belgičan Swings ztrácí kontakt s Bloemenem.

6
    Rozjela se poslední jízda, ve které startují Ted-Jan Bloemen a Bart Swings. Úkol, především tedy Kanaďana, je jasný. Pokusit se překonat alespoň čas 12:45,980 a dostat se na bronz.

5
    Fantastická jízda v podání Nilse van der Poela, který bude dnes dvojnásobným olympijským šampionem a po pětce vyhraje i desítku. Jeho čas není možné překonat, v poli není nikdo, kdo by se mu dokázal vyrovnat, a to ani v poslední rozjížďce!

5
    A Ital Ghiotto dojel na průběžném třetím místě, takže Jorrit Bergsma bude bez medaile!

5
    12:30,74! Světový rekord vylepšený o více než dvě sekundy! A pochopitelně k tomu olympijský rekord!

5
    Van der Poel projel do posledního okruhu a zajel pod 29 sekund! Světový rekord se otřásá v základech!

5
    A v dalším okruhu dokonce pod 29,5 sekundy!

5
    Neskutečné! Po osmi a půl kilometrech byl Švéd schopný zajet okruh za 29,51!

5
    Menší chyba van der Poela, kterému ujela noha a mírně zpomalil, ale velmi rychle do toho zase začal šlapat a zdá se, že opět začíná útočit na světový rekord!

5
    Van der Poel drží své okruhy pod 30 sekund a stále zvyšuje své vedení před Roestem. Naopak Ghiotto začíná mírně tuhnout. Na druhou stranu Ghiotto svou jízdou stále útočí na průběžné třetí místo.

Ku každému repre dresu SVK 2014 vám pribalíme šál! Dres vám zašleme do 3 dní od uhradenia objednávky. www.fanstore.sk.