B. Bystrica – Trenčín 5:3 (kon.) | Michalovce – Zvolen 4:2 (kon.) | Prešov – Nové Zámky 3:2 (kon.)
Lipt. Mikuláš – Košice 3:5 (kon.) | Poprad – Spišská N. Ves 2:5 (kon.) | HC Slovan – Nitra 4:2 (kon.)
HK 32 Liptovský Mikuláš
3:5 (0:0, 2:2, 1:3)
HC Košice
Nedeľa 06.02.2022, 17:00 • TITAN Aréna • Tipos Extraliga (SR) • 37. kolo

Vážení diváci, vitajte pri sledovaní textového online prenosu z 37. kola Tipos Extraligy medzi HK 32 Liptovský Mikuláš a HC Košice.

Stretnutie sa začne o 17:00.

Šanca Liptovského Mikuláša na play-off stále žije, no je viac-menej len v rovine teórie. Dvanásty tím ligy stráca na desiaty Prešov 13 bodov, sám ich má na konte 29. Liptáci hrali naposledy ešte 28. januára, keď v Poprade prehrali hladko 1:4 a ani na domácom ľade nebudú v nedeľu podvečer favoritmi.

Košičania striedajú dobré výsledky so zlými. Možno aj preto z ostatných piatich zápasov vyhrali tri a dva prehrali, pričom v piatok uspeli vo východniarskom derby na ľade Michaloviec po výsledku 4:1. Oceliari sú priebežne na šiestej pozícii s 55 bodmi – piaty je Poprad, ktorý je len o skóre lepší.

HK 32 Liptovský Mikuláš: Ivannikov (Kozel) – Varttinen, Ventelä, Kurali, Salija, Mezovský, Pavúk, Nemec, Dunčko – Kriška, Walega, Handlovský – Michalík, Elo, Jurík – Paločko, Uhrík, Haluška – Obdržálek, Babka, Ďurina
    Trenér: Peter Mikula

HC Košice: Riečický (Košarišťan) – Saucerman, Snuggerud, Romančík, Cibák, Šedivý, Deyl, Jacko – Paršin, Slovák, Bartánus – McPherson, Ihnačák, Mrázik – Klhufek, Chovan, Pereskokov – Jokeľ, Linet, Rogoň
    Trenér: Kalle Kaskinen

Rozhodca: Smrek, Mullner – Junek, Hercog – Martinko.

00:01

00:46
    Hneď v úvodnom striedaní skončil nepríjemne na zadnom mantineli Slovák. Hra je prerušená, skúsený útočník riadne otrasený.

01:22
    Ihnačákov príklep z pravého kruhu skončil iba u Ivannikova.

01:54
    Prvý zákrok má na konte už aj Riečický, ktorý dnes dostal priestor pred Košarišťanom.

03:11
    Liptáci vyhodili puk cez všetky čiary, icing z toho ale nie je. Puk zbiera za vlastnou svätyňou Košarišťan.

03:28
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Allan McPherson – 2 min., podrazenie).

04:45
    Domáci si prihrávajú v útoku, nie je to však nič, čo by malo košickú defenzívu ohroziť.

05:28
    Hostia v plnom počte.

05:40
    Bez vážnejšej šance v presilovke pre Liptákov. Tu sa ukazuje slabina posledného celku tabuľky.

06:12
    Pavúkovo nahodenie od modrej narobilo Košičanom problémy, keďže puk sa odrazil od zadného mantinelu pred bránkovisko.

07:10
    Trochu viac sme čakali od Košičanov, ktorí za sedem minút veľa nepredviedli.

08:52
    Riečický vyklepal puk z lapačky, čím znemožnil Liptákom vhadzovanie v útočnom pásme.

10:03
    Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Matúš Paločko – 2 min., podrazenie).

10:44
    Bezprostredný úvod presilovky nebol zlý, lenže za ďalšiu polminútu sa Liptáci dokázali hneď dvakrát oslobodiť.

11:11
    Košičania sa snažia o finálnu prihrávku pred bránkovisko.

11:29
    Lenže v úvodnej presilovke im posledná prihrávka dvakrát nevychádza, hrá sa znovu v strednom pásme.

11:44
    Liptáci mohli dokonca vyhrávať, akurát Walega ponúknutú šancu po zaváhaní Ihnačáka nevyužil a dokonca zbúral aj bránu Riečického.

12:03
    Domáci v plnom počte.

13:00
    Zatiaľ sledujeme trápenie ofenzív oboch mužstiev.

14:28
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Michal Mrázik – 2 min., držanie).

15:06
    Liptáci usadení v útočnej tretine, bude z toho niečo?

15:38
    Oceliarom sa darí oslobodiť sa.

16:28

16:38
    Riečický zakročil pri zakončení z uhla maskou, košický gólman žiada o prerušenie hry.

17:16
    Paršinova šikovná kľučka pri brejku, lenže aj Ivannikov sa predviedol pred fanúšikmi v TITAN Aréne.

18:00
    Prekonať Paršina chcel Ventelä, ktorý vytrel ľad s Košičanom lenže zoči-voči Riečickému nastrelil akurát tyčku!

19:03
    Dostávame sa už do poslednej minúty pred prestávkou, puk v strednom pásme.

19:57
    Tri sekundy pred klaksónom mohol otvoriť skóre Varttinen, spomedzi kruhov však nechal vyniknúť Riečického!

20:00

Duel sa pomaly rozbiehal, v závere sme však videli aj viacero šancí. Napriek tomu je na Liptove po dvadsiatich minútach 0:0.

Druhá tretina sa začne približne o 17:52.

20:01

22:02
    Pereskokov v solídnej pozícii, k ruskému krídelníkovi sa prihrávka ale nedostala. Po neprerušenej dvojminútovke došlo k icingu Liptákov.

22:35
    Chovan ešte zbytočne riešil kľučku pred Ivannikovom, ruský gólman kapitána Košíc vďaka tomu dokázal vychytať.

23:12
    Rana Saucermana zastavená nohou jedného z obrancov.

23:26
    Puk sa ocitol na hlavnej tribúne, buly v strednom pásme.

24:11
    Riečický spracoval nahodenie Varttinena a okamžite rozohral novú akciu.

24:32
    Zase raz jedna zbytočná kľučka navyše od hostí – Paršin už mal strieľať predtým.

24:46
    Rozlet Liptákov zastavilo postavenie mimo hry.

25:14
    Mrázik zakončoval z pravej strany, skóre zostáva naďalej nezmenené.

26:02
    Šedivý vyhodil puk cez všetky čiary, vrátime sa pred Riečického.

26:40
    Košice dali gól!
    Z ničoho nič prichádza gól! JAKUB CIBÁK skôr iba nahodil vysokým oblúčikom puk na bránu a Ivannikov ho púšťa za svoj chrbát! Je dosť možné, že Rus v bráne HK 32 veľa nevidel, ale toto rozhodne nebola strela, na ktorú by nemal nárok.

Asistencie: Vadim Pereskokov, Michal Chovan.

27:51
    Ani pri tomto zásahu nemôže mať Ivannikov čisté svedomie! Áno, LUC JAMES SNUGGERUD to z uhla trafil parádne, ale opäť tomu mohlo byť predídené zo strany domáceho gólmana!

Asistencie: Denis Paršin, Marek Slovák.

29:53
    Séria vhadzovaní pred Riečickým. Liptáci sa pokúsili reagovať na dva inkasované góly... Bohužiaľ, bez úspechu.

30:30
    Na druhej strane Romančík z náprahu z vrcholu ľavého kruhu netriafa bránu.

32:24
    Uhrík sa natlačil pred bránkovisko a dobre urobil, keďže získal presilovku.

32:24
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Eduard Šedivý – 2 min., hákovanie).

33:01
    Úvod početnej výhody Liptáci nezvládajú, puk sa dostáva až za ich bránu.

33:36
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Jakub Linet – 2 min., podrazenie).

33:50
    Salijovi skĺzol puk z čepele hokejky pri naznačení strely, na jeho štastie mu ale vypomohol spoluhráč.

34:00
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Domáci využívajú presilovku piatich proti trom, k skackajúcemu puku v bránkovisku sa dostal MATÚŠ PALOČKO, ktorý prekonal bezmocného Riečického.

Asistencie: Arturs Salija, Juraj Jurík.

35:11
    Početná prevaha o jedného muža už taká jednoznačná nie je. Zdá sa, že Košičania sa v tomto prípade ubránia.

35:36

36:11
    Zakázané uvoľnenie východniarov.

37:30
    Rozkúskované minúty. Košičania sa nevedia dostať do kože po inkasovanom góle, na konte majú ďalší icing po (ne)spolupráci elitnej formácie.

37:42
    Ivannikov po dlhšom čase so zákrokom, nasledovať bude reklamná prestávka.

38:09
    Pri puku hostia v strednom pásme, snažia sa o založenie nového útoku.

38:56
    Romančík to mieril viac ako dobre, domáci pokus vytesnili aspoň na zadný mantinel.

39:24
    Lišiacka strela Chovana z uhla, keď sa snažil o to, aby sa od betónu Ivannikova puk dostal do brány. Nevyšlo to.

39:48
    Koncovka z otočky skončila celkom pohodlne v lapačke košického gólmana.

39:53
    Veľká katastrofa pre východniarov! Vyhraté buly Krišku, ktorý posunul na modrú čiaru. ALEKSI VARTTINEN z ľavej strany presne zamieril a vymietol šibenicu Riečického brány.

Asistencie: Martin Kriška.

40:00

Košice sa dostali do dvojgólového vedenia v rozpätí 71 sekúnd, na konci tretiny však oň prišli. Liptáci vyrovnali zásluhou Varttinena, v záverečnej časti tak začíname od nuly.

Tretia tretina sa začne približne o 18:48.

40:01

40:34
    Kriška na dvakrát vystrelil, puk ale neprešiel až na Riečického.

41:31
    Veľké zaváhanie košického brankára pri rozohrávke, Uhríkovu možnosť znegoval obetavým hodom na ľad Deyl.

42:15
    Chovan posúva puk iba na modrú, zakončenie hostí ale neprichádza.

42:38
    Koncovka Pavúka cez polovicu klziska dopadla priamo do lapačky Riečického.

43:33
    Elitný útok Liptákov pokračuje v tlaku, ktorý si domáci vytvorili na začiatku tretej časti hry.

44:11
    Bitka o puk na zadnom mantineli domácich zatiaľ nemá víťaza.

44:24
    Nakoniec je z toho icing celku zo stredného Slovenska.

44:38
    Kriška zbytočne stratil puk, čo je voda na mlyn východniarov.

44:59
    Ani do tretice Radek Deyl neposiela Košice do vedenia.

45:44
    Chovan radšej na istotu, keď namiesto prihrávky dopredu zvolil iba zadovku na Cibáka.

46:10
    DENIS PARŠIN bol dnes vo viacerých možnostiach, gólovo to vyšlo až teraz. Snuggerud zachytil puk v útočnom pásme, ktorý sa dostal k Bartánusovi. Viacnásobný majster Slovenska našiel Paršina samého pred bránkou a po šikovnej hre hokejkou prekonal svojho krajana v bráne Liptákov.

Asistencie: Marek Bartánus, Luc James Snuggerud.

47:17
    Chybe vo vlastnej tretine sa nevyvarovali ani hostia. Ubehlo len 67 sekúnd od zásahu Paršina a máme vyrovnané. Voľný puk zobral Kriška, okamžite ho poslal na KAMILA WALEGU, ktorý sám zoči-voči Riečickému nezaváhal.

Asistencie: Martin Kriška, Lukáš Handlovský.

47:55
    Romančík nešikovnou prihrávkou poslal puk až na tribúnu, vhadzovať by sa malo v strednom pásme.

48:36
    Ivannikov musel riešiť zakončenie na svoju osobu, no mal aj šťastie, že jeden z Košičanov pri dorážke nebol v ideálnej pozícii.

49:11
    Strela z Pereskokova spoza hráča vyprášila lapačku domáceho gólmana.

49:50
    Babka mohol pokojne rozohrať, ale celé si to skomplikoval. Zrazu boli pri ňom až traja protihráči, čo rezultovalo do icingu HK 32.

50:36
    Kriška to nemieril vôbec zle, po jeho pokuse sa strhla aj menšia mela.

50:49
    Zakázané uvoľnenie z hokejok štvrtého košického útoku.

50:56
    Takmer vlastný gól Košíc, Riečický stihol puk vyraziť pravým betónom.

51:13
    Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Markus Michalík – 2 min., podrazenie).

51:24
    Hneď po buly mali Liptáci veľké starosti s nahodeným pukom, aj so šťastím sa oslobodili.

52:04
    Deje sa tak aj teraz, vyhodený puk pribrzdil až Riečický.

52:22
    Košičania sa usadili v útočnom pásme.

52:50
    Ukážková delovka od modrej, presilovka využitá! VADIM PERESKOKOV mal priveľa času na zakončenie, palubnú pozíciu si vylepšil až napokon posiela hostí do vedenia 4:3.

Asistencie: Colton Saucerman, Denis Paršin.

54:00
    Šesť minút do konca, Liptovský Mikuláš sa musí zase raz vrátiť do stretnutia. Podarí sa to domácim do tretice?

54:56
    Veľký boj o puk v tretine HK 32 pri mantineli, súboj šiestich hráčov pokračuje už pätnásť sekúnd.

55:27
    Až v tomto momente sa Liptáci oslobodili, puk však odovzdávajú súperovi priamo na hokejky.

55:51
    Uhrík s Paločkom narobili nepríjemnosti v košickom bránkovisku, lenže hostí tam bolo viac.

57:00
    Chovanovi uniká puk na modrej útočnej čiare, domáci môžu kontrovať.

57:07
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Jakub Cibák – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

57:27
    Obdržálek mal dostatok času na strelu z ľavého kruhu, lenže jeho koncovka dokonca vyháňa Liptákov z útočnej tretiny.

57:44
    Jurík narazený na mantinel, padol na ľad, čo narobilo neplechu nielen na ľade, ale aj v hľadisku. Rozhodcovia vyháňajú hru do stredného pásma.

58:15
    Ivannikov už na striedačke, začína presilovka šiestich proti štyrom!

58:29
    Zákrok Riečického, otočka z prvej a COLTON SAUCERMAN cez celé klzisko pravdepodobne definitívne rozhoduje o triumfe hostí.

59:01
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Brian Ihnačák – 2 min., hákovanie).

59:06
    Domáci vyhrali buly, Handlovský pálil z ľavého kruhu, avšak po bloku napokon poslal puk až na ochrannú sieť.

59:07
    Hostia so štyrmi korčuliarmi na ľade! Pokračuje presilovka šiestich proti štyrom.

59:27
    Puk v rohu klziska, toto už nevyzerá na to, aby domáci dokázali vyrovnať.

59:56
    Ešte veľké šance, dokonca aj pred odkrytou bránou, ale Liptáci ani toto nedokázali pretaviť na gól!

Košice si v druhej tretine skomplikovali cestu za triumfom, nakoniec ale odchádzajú z Liptova domov s plným bodovým ziskom za výhru 5:3. (19:22:44)

Viktor Kalinács

Hľadáme spravodajcu pre tím HK 32 Liptovský Mikuláš. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 34. Paločko (Salija, Jurík), 40. Varttinen (Kriška), 48. Walega (Kriška, Handlovský) – 27. Cibák (Pereskokov, Chovan), 28. Snuggerud (Paršin, Slovák), 47. Paršin (Bartánus, Snuggerud), 53. Pereskokov (Saucerman, Paršin), 59. Saucerman

Tréner: Peter Mikula

Tréner: Kalle Kaskinen

Rozhodca: Smrek, Mullner – Junek, Hercog – Martinko