Egypt – Maroko 2:1 (po pr.) | Senegal – Rov. Guinea 3:1 (kon.)
Egypt
2:1 (0:1)
Maroko
cz Nedeľa 30.01.2022, 16:00 • Ahmadou Ahidjo Stadium, Yaoundé • Africký pohár národov • Štvrťfinále

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 5:8. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 31:19. (18:49:10)

Z vyhecovaného severoafrického derby postupují do semifinále proti domácímu Kamerunu fotbalisté Egypta! Zápas se pro ně nevyvíjel dobře, hned ve 3. minutě faulovali v šestnáctce a Búfál z penalty otevřel skóre. Hned na začátku druhého poločasu proměnil egyptský nápor dorážkou po rohovém kopu Saláh. Maroko mohlo zápas rozhodnout, poslední půlhodinu řádné hrací doby mělo tlak i řadu standardek, ale největší šanci později zraněný Gabaski vyškrábl na břevno.
    Prodloužení tak rozhodl po skvělé Saláhově akci střídající Hasan „Trézéguet“ a fotbalisté z Atlasu se sestavou nabitou hvězdami elitních evropských lig se již nezmohli na pořádnou odpověď.

120+3

120+3
    Ještě taktické střídání v mužstvu Egypta: ze hřiště odchází Mohamed Saláh, přichází Marwán Hamdí.
    120+2. Saláh z brejku proti prázdné bráně minul

120+2
    Naprosto příšerná rozehrávka trestného kopu záchrany dozadu vedla k brejku Egypťanů přes celé hřiště ve čtyřech na jediného beka před prázdnou bránou. Přesto „faraóni“ vítězství nezpečetili, když Saláh opuštěnou svatyni Maroka zpoza šestnáctky minul.

120+1
    Na začátku nastavení krátký roh pro Maroko. Ímrán Lúzá musí předvést své umění lépe než to udělal při předchozí příležitosti. Přes celé hřiště běží i brankář Búnú, Maroku jde o všechno a hraje vabank!

120
    Ještě dvě minuty nastavení dělí Egypt od postupu do semifinále. Teď zase pro změnu absolutně nechápu důvod nastavení, protože za druhé prodloužení nedošlo ani k jediné prodlevě.

119
    Pokusy jako tento v podání Sufjána Rahímího rozhodně penaltový rozstřel nepřivolají. Marocký útočník napřáhl z velké dálky a míč letí až na tribunu.

118
    Amrábatova ulička zůstala nepochopena, kolem Sobhího kryli míč tělem tři jeho bránící spoluhráči.

117
    Teď to Lvi z Atlasu zkusili nákopem přes půl hřiště, který před nabíhajícími útočníky pokryl Kamál.

115
    Abúchlál se protáhl kolem al-Futúha do pokutového území, kde však útočníkovi Alkmaaru odskakuje míč od nohy do zámezí.

113
    Sufján Amrábat vyhnal příliš prudkou kolmicí Zakarju Abúchlála mimo hřiště. Maročanům se znovu zkrátil čas na udržení v turnaji.