Berrettini – Nadal 1:3 (kon.) | Tsitsipas – Medvedev 1:3 (kon.)
Rafael Nadal
Rafael Nadal (6)
3
6 6 3 6
cz Piatok 28.01.2022, 04:45 • Rod Laver Arena, Melbourne (AUS) • Australian Open - muži - Australian Open (tvrdý povrch) • Semifinále
    Rafael Nadal si v neděli zahraje své šesté finále na Australian Open

Ve finále se Rafael Nadal v neděli utká s vítězem utkání Medveděv – Tsitsipas. (07:45:00)

Je konec! Rafael Nadal předvedl další vynikající výkon a poráží Berrettiniho po setech 6:3, 6:2, 3:6 a 6:3. Hned v úvodu prvního setu vzal Nadal soupeři podání a první sadu bez problémů dopodával. Ve druhém setu rozjel Nadal parádní tenis a rychle vedl už 4:0. Berrettini se ale postupně začal zlepšovat. Přesto Nadal ovládl druhý set poměrem 6:2. V úvodu třetí sady zvládl Berrettini dva těžké gemy na podání, do stavu 3:3 držel s Nadelem vyrovnaný krok, poté vzal soupeři podání a set dopodával. Rafael Nadal se ale rychle zlepšil, ve čtvrtém setu už opět podával skvěle a počkal si na šanci. Ta přišla za stavu 4:3, kdy Nadal využil druhý brejkbol a následně si dokráčel pro postup.

Konec zápasu
    1:3; 3:6 - Rafael Nadal

3:6
    Je konec! Rafael Nadal využívá svůj první mečbol a postupuje do svého šestého finále na Australian Open!

15-40
    Rafael Nadal má dva mečboly! Španěl se postupně tlačil do útoku až dokráčel k síti. Berrettini se pokusil o bekhendový prohoz, ale jeho úder zastavila páska!

15-30
    Matteo Berrettini chtěl změnit rytmus výměny forhendem po čáře, ale nesrovnal se k úderu a vyhodil míček do autu.

15-15
    Po skvělém podání ven z dvorce se Nadal vydal k síti a bekhendovým volejem trefil otevřený kurt.

15-0
    Pouť za potvrzením postupu začíná Nadal dvojchybou.
    1:2; 3:5 - Rafael Nadal

3:5
    Druhý brejkbol už Rafael Nadal využívá, bere soupeři podání a za stavu 5:3 půjde podávat na postup do finále Australian Open 2022.

40-A
    Jenže Berrettini opět chybuje z forhendu a nabízí Nadalovi druhý brejkbol!
    1:2; 3:4; 40-40 - Matteo Berrettini

40-40
    Neskutečná výměna se šťastným koncem pro Itala! V nejdelší výměně dnešního souboje měl Berrettini dvakrát velké štěstí, že jeho úder přeletěl přes síť. Nadal posledním úderem těsně minul čáru.

30-40
    Rafael Nadal má brejkbol! Berrettini měl po skvělém podání na raketě vítězný forhend, ale trestuhodně jej poslal do sítě!

30-30
    Nadal kouše! Španěl se vysokým returnem dostal do výměny, připravil si útok a došel si pro vítězný forhend.