B. Bystrica – Spišská N. Ves 3:2 (3:1 po s.n.) | Nové Zámky – HC Slovan 0:0 (odl.) | Trenčín – Nitra 3:6 (kon.)
Zvolen – Košice 0:0 (odl.) | Prešov – Lipt. Mikuláš 1:2 (po pr.) | Poprad – Michalovce 0:0 (odl.)
HC Prešov
1:2 (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
HK 32 Liptovský Mikuláš
Nedeľa 23.01.2022, 17:00 • Ice Aréna Prešov • Tipos Extraliga (SR) • 33. kolo

Liptovský Mikuláš napokon otočil nepriaznivý vývoj dnešného zápasu a berie z Prešova dva body. Hrdinom veľmi vyrovnaného zápasu sa stal Michal Uhrík. To je odo mňa dnes všetko, ďakujem vám za pozornosť. (19:25:03)

62:55 Michal UHRÍK - 1:2

62:55
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Gól strelil MICHAL UHRÍK. Ten to vzal aj v tomto prípade na seba a urobil najlepšie ako mohol, pretože po individuálnej akcii dáva gól ako cez kopírku! Asistencie: Matúš Paločko.

62:30
    Polovica predĺženia je úspešne za nami. Zatiaľ sme prerušenie hry nevideli.

61:08
    Michnáč sa tiesnený tlačil do samostatného nájazdu, ale recept na brankára nenašiel.

60:32
    Prešovčania naskočili do predĺženia s tromi útočníkmi.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

V záverečnej tretine gól nepadol, a preto sa dnes budú body zaslúžene deliť. Uvidíme však, ktorý tím bude spokojnejší.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:21
    Welyčka sa zatiaľ domácim hrdinom nestane!

58:33
    Dnešný zápas by mal podľa akejsi športovej spravodlivosti skončiť remízou. V hokeji je však 90 sekúnd veľmi veľa.

57:02
    Po Rajnohovej delovke a následnom zákroku Ivannikova vznikla ďalšia trma vrma.

56:08
    Zakázané uvoľnenie prerušuje hru po viac ako dvoch minútach. Hra sa prerušuje v záverečnej časti skutočne sporadicky.

54:16
    Puk teraz často mení svojho majiteľa. Dnešný zápas môže strhnúť na svoju stranu skutočne hociktorý tím.

53:47
    Bespalov sa ocitol na zemi, ale prekonaný nebol! V tomto momente sa hrá bez prerušenia už takmer štyri minúty.

52:40
    Už viac ako dve a pol minúty nezaznel rozhodcovský hvizd.

51:18
    Strieľaný puk pred bránku Liptovského Mikuláša nenašiel správneho adresáta.

50:00
    Záverečných desať minút dnešného zápasu je už v plnom prúde. Možno však uvidíme ešte predĺženie či samostatné nájazdy.

Matúš Macháč

Hľadáme spravodajcu pre tím HC Prešov. Viac informácií tu.

Hľadáme spravodajcu pre tím HK 32 Liptovský Mikuláš. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 20. Welyčka (Turan) – 34. Uhrík (Varttinen, Ventelä), 63. Uhrík (Paločko)

HC Prešov: Bespalov (Petrík) – Rajnoha, F. Fekiač, Bakala, Glazkov, Jendroľ, Turan, Růžička (A) – Charbonneau, Čacho, Welyčka – A. Nauš, Klíma, Sýkora – Michnáč, Valent, Šimun (A) – V. Fekiač, Zagrapan (C), Lialka
    Tréner: Ernest Bokroš

HK 32 Liptovský Mikuláš: Ivannikov (Kozel) – Varttinen, Ventelä, Šepelev, Salija, Mezovský, Krempaský – Handlovský, Walega, Kriška (C) – Jurík (A), Elo, Michalík – Haluška, Uhrík (A), Paločko – Nemec, Babka, Ďurina
    Tréner: Milan Jančuška

Rozhodca: Miroslav Valach, Roman Výleta – Michal Orolin, Daniel Konc ml. – Rudolf Lauff