Carolina – NY Rangers 6:3 (kon.) | Columbus – Pittsburgh 2:5 (kon.) | Detroit – Dallas 4:5 (po pr.)
NY Islanders – Arizona 4:0 (kon.) | Chicago – Minnesota 1:5 (kon.) | Vancouver – Florida 1:2 (1:2 po s.n.)
Anaheim – Tampa Bay 5:1 (kon.) | Seattle – St. Louis 0:5 (kon.) | Buffalo – Philadelphia 6:3 (kon.)
Boston – Winnipeg 3:2 (kon.)
po s.n. (1:2)
Vancouver Canucks
1:2 (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Florida Panthers
cz Sobota 22.01.2022, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Panthers se poslední zápas, který hrála proti Edmontonu vyšel skvěle. Na venkovním ledě vyhrála 6:0 a zavinila tak velký debakl Oilers. Z posledních pěti zápasů čtyři vyhrála a se svým největším nepřítelem, Tampou, soupeří o první post tabulky Atlantské divize. To si prozatím drží právě Florida, která má 59 bodů a náskok jednoho zápasu proti Tampě.
    Střelecky nejlépe je na tom Jonathan Huberdeau, který si drží bilanci (15+39) ve čtyřiceti zápasech.

Poslední zápasy:

Edmonton – Florida 0:6
    Calgary – Florida 5:1
    Florida – Columbus 9:2

Hosté na tom v tabulce nejsou moc dobře. V Pacifické divizi si drží šesté místo s 39 body. Na vedoucí Vegas ztrácí jen 11 bodů a mají dva zápasy k dobru. Poslední zápas odehrál Vancouver proti Nashville, kde dokázali domácí otočit stav utkání a zvítězit 1:3. Přidali si tak druhé vítězství v řadě. Hosty trápí i rozsáhlá marodka. V dnešním utkání bude Canucks chybět 6 hráčů, ať už zraněných či nemocných.
    Nejlepším střelcem je J.T. Miller, ten nasbíral ve 39 zápasech stejný počet bodů (12+27).

Nashville – Vancouver 1:3
    Washington – Vancouver 2:4
    Carolina – Vancouver 4:1

Vancouver Canucks: S. Martin – T. Myers, Ekman-Larsson (A), Poolman, Q. Hughes, L. Schenn, B. Hunt – Boeser, Elias Pettersson, Höglander – Motte, Lammikko, Highmore – Chiasson, Dickinson, Pearson – Podkolzin, Dowling, Justin Bailey.

Florida Panthers: S. Knight (Bobrovskij) – Ekblad (A), Weegar, Gudas, Montour, Lucas Carlsson, Kiersted – S. Reinhart, Barkov (C), Verhaeghe – Duclair, S. Bennett, Huberdeau (A) – Tippett, A. Lundell, Mamin – Lomberg, Luostarinen, Marchment..

00:01

00:40
    Florida se dostává do útočného pásma a Martin si připisuje první úspěšný zákrok.

01:30
    Knight špatně rozehrál za bránou a musel kvůli tomu čelit útoku Canuck.

02:15
    Vancouver si stále drží útočnou třetinu.

03:50
    Florida sice vybojovala kotouč, ale nemůže se dostat ke střele. Navíc po nedostatečně dlouhé rozehrávce spěchají dopředu hosté.

04:40
    Panthers zkusili střelu z těsné blízkosti Martina, ta jim nevyšla a hosté se dostávají do útoku.

05:25
    Zakázané uvolnění domácích.

06:23
    Velká šance Canucks! Po špatné rozehrávce se dostal k ležícímu Martinovi hostující Myers, ten ale kotouč nestihl zpracovat.

07:19
    Vancouver na chvíli uzavřel Floridu v pásmu. Ta se ale nakonec osvobozuje.

08:20
    Panthers se musí vracet až za svou bránu pro puk. Nedaří se jim ale dostat přes střední pásmo.

09:36
    Se střelou od modré neměl Martin problém. Vyráží jí přes sebe a jeho tým se tak může dostat k útoku.

10:20
    Snahu Vancouveru o přejetí přes střední pásmo pokazil ofsajd.

10:35
    Ihned po buly přichází zakázané uvolnění.

10:50
    Ani další rozehrávka Floridy nekončí v dovoleném úseku.

11:01
    Knight proti střele Höghlandera zasahuje lapačkou,

11:18
    Další úspěšný zákrok Knighta.

11:21
    Následný pokus Floridy o akci končí pouze ofsajdem.

12:28
    Ofsajd přerušil útoku Vancouveru.

13:08
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Elias Pettersson – 2 min., podrážení).

14:50
    Dvě neskutečné šance Floridy brankou neskončily. První byla střela z kruhu, tu Martin jen vyrazil před sebe, ale následná dorážka do odkryté klece byla zblokována hostující obranou.

15:37
    Canuck nechcou Floridě dovolit střely a znovu se osvobozují.

15:48
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Owen Tippett – 2 min., sekání).

16:18
    Vancouver právě vstřelil branku!
    To bylo rychlé využití početní výhody. Prudkou střelou od modré nakonec dokázal ALEX CHIASSON prostřelit Knighta.
    Asistence: Quinn Hughes a Elias Pettersson.
    16:18 Alex CHIASSON - 1:0

18:09
    Martin nyní netušil kde má kotouč. Tohle mohl být srovnávací gól Floridy.

18:48
    Knight nyní čelí hodně střelám, ale úspěšně se jim brání.

19:45
    Hosté si stále drží kotouč.

20:00

První třetina přinesla několik velkých šancí již v počátku, ale ani jedna neskončila za brankovou čárou. Florida přesilovku nevyužila, ale Vancouver ano a Chaisson dostal domácí do vedení. Florida se ještě snažila vyrovnat, ale to díky zákrokům Martina nevyšlo.

Další třetina začne přibližně za 15 minut.

20:01

21:00
    Martin nedopatřením pustil kotouč a Florida tam měla velkou šanci na dorážku. To ale nevyužila-

21:40
    Panthers vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.

22:21
    Přečíslení Vancouveru skončilo střelou Dickinsona.

22:25
    Canucks obírají Floridu o kotouče. Když už se mohli domácí dostat dopředu, tak jejich šanci přerušil úmyslný ofsajd.

22:49
    Zakázané uvolnění Floridy.

23:13
    Ani Canucks se nevyhnuli icingu.

24:00
    Haudreau dostal Floridu do útoku, ale ani jemu, ani jeho spoluhráčům se nepovedlo vystřelit.

24:34
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Lucas Carlsson – 2 min., krosček).

25:50
    Vancouver se nemůže dostat ke střele. Pásmo si sice drží, ale Florida se skvěle brání.

26:50
    Knight nyní nevěděl, kdy má kotouč. Byl sice pod jeho betonem, ale on ho pustil a Canuck mohli dorážet. K jejich smůle si toho nikdo nevšiml.

27:15
    Únik hostujícího útočníka nevyšel.

28:30
    Martin nyní čelil několika nebezpečným střela,. ale ani jednu nepustil. Jeho protivník na druhé straně si připsal důležitý zákrok proti střele H¨pglandera.

29:24
    Florida se snaží všemi možnými šancemi vyrovnat, ale Martin za svá záda řádný kotouč pustit nechce.

30:02
    Vancouver vyhodil kotouč přes střední pásma, dojíždějící hráči ale nebyli moc rychlí a Knight raději přerušuje hru.

30:18
    Po ofsajdu přesunují rozhodčí hru před hostujícího gólmana.

30:50
    To co předvádí Martin v bráně je snad nemožné. Nyní i v leže dokázal zasáhnout proti dvěma střelám Floridy.

31:59
    Tvrdá střela od modré končí za bránou domácích- Následně Martin pro jistotu přerušuje hru.

32:50
    Ani jeden tým si nyní nemůže vybojovat útočné pásmo a tak si hráči kotouč přehazují ze strany na strany.

33:35
    Gudas dostává kotouč až do útočné třetiny, ale pouze za cenu zakázaného uvolnění.

34:25
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Radko Gudas – 2 min., držení).

34:34
    Domácí xi drží pásmo a prověřují Knighta jedna báseň.

35:50
    Petterssonova střela vypadala nadějně, ale skončila pouze zákrokem Knighta.

36:25

36:34
    Hostující číslo 19 nevyužívá únik a poskytuje tak Vancouveru další šance.

38:00
    Duclair mohl nyní srovnat, ale to by nesměl Martin přijít s dalším senzačním zákrokem.

39:01
    Vancouver se nemůže probojovat dál, než do otočného pásma.

39:15
    Martinův úspěšný zákrok.

39:35

40:00

Druhá perioda branku nepřinesla. Za to bylo k vidění hodně nadějných střel na obou stranách. Oba brankáři si ale svými zákroky vybudovali u hráčů respekt a těm se stále nijak nedaří je prostřelit.

Další třetina začne za 15 minut.

40:01

40:27
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Nils Höglander – 2 min., podrážení).

41:41
    Florida právě vstřelila branku!
    Do konce oslabení zbývalo Vancouveru jen 40 vteřin. Od modré vystřelil Duclair a těsně před Martinem kotouč tečoval je SAM REINHART.
    Asistence: Anthony Duclair a Jonathan Huberdeau.
    41:41 Sam REINHART - 1:1

44:18

44:50
    Nepřesná přihrávka pomohla Vancouver, který se ale nemůže dostat ke střele.

45:40
    Domácí si drží útočné pásmo. Ke střele se dostal Motte, ale střela končí pouze za bránou.

46:06
    Proti střele Verhaedgheho skvěle zasáhl Martin.

46:50
    Dickinson dokázal Knighta sice překvapit, ale nepovedlo se mu dostat kotouč za jeho záda.

47:22
    Knight zasahuje proti střele Petterssona.

47:46
    Canucks se opět vinou nepřesné přihrávky musí vracet do sví třetiny pro kotouč.

48:18
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Aaron Ekblad – 2 min., sekání).

48:37
    Florida po buly vyhazuje,

49:50
    Zákroky vyrážečkou a betonem nyní předvedl Knight. Ten zabránil zajisté nejméně jednomu gólu.

50:18

51:22
    Zakázané uvolnění Canucks,

52:29
    Martin sice kotouč neviděl, ale snažil se oproti němu zasáhnout, což se mu i povedlo a přerušuje hru.

53:35
    Verhaeghe měl po pádu Hughese velkou šanci a tu i využil, ale pouze ke střele. Martin neměl problém střelu chytit.

54:13
    Zásah Knighta přerušuje hru.

55:15
    Reinharodva střela byla sice tvrdá a rychlá, ale prostor u tyčky si Martin pohlídal.

56:25
    Hráči se doslova přetahují o kotouč, Když už to vypadalo na útočnou akci Canucks, tak hru přerušil ofsajd.

56:55
    Fanouškům Vancouveru se nyní nelíbí zákrok na jejich hráče. Rozhodčím se to ale jako faul nezdálo.

57:35
    Před Martinem se sám ocitl Tippet, ten ovšem nedokázal vystřelit tak, aby ho prostřelil

59:01
    Oba týmy se snaží vstřelit branku, ale pokusy končí pouze přehazováním kotouče ze strany na stranu.

60:00

Třetí třetina přinesla vyrovnávací branku Floridy a tak se zápas dostává do prodloužení. Zásluhu na tom mají i oba brankáři, kteří pochytali i několik skoro jistých branek.

60:01

60:40
    Hughes si probruslil do útočného pásma. Tan ho o puk obrali hosté, kteří se snaží vymyslet výhodnou pozici ke střele.

61:25
    Knight zasahuje betonem a Florida se žene dopředu.

62:04
    Barkov zkoušel zakončit těsně před Martinem, ale špatně si zpracoval puk.

63:15
    Canucks se nyní nemůžou dostat z obranného pásma. Florida se na chvíli vyhání sama.

64:12
    Florida si vytvořila velký tlak, ale ne moc střel a Martin nemusí příliš zasahovat.

64:25
    Reinhardova střela končí za bránou-

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani pět minut navíc nepomohlo, aby byl zápas rozhodnut a proto dochází na nájezdy. Florida si držela útočné pásmo přes dvě a půl minuty, ale ani to jim nebylo k ničemu.