Bosna a Hercegovina – Španielsko 24:28 (kon.) | Čierna Hora – Slovinsko 33:32 (kon.) | Slovensko – Rusko sk 27:36 (kon.)
Ukrajina – Chorvátsko 25:38 (kon.) | Česko – Švédsko 27:27 (kon.) | Francúzsko – Srbsko 29:25 (kon.)
Litva – Nórsko 29:35 (kon.) | Macedónsko – Dánsko 21:31 (kon.)
Čierna Hora
33:32 (16:19)
Slovinsko
cz Pondelok 17.01.2022, 18:00Majstrovstvá Európy mužov

Černá Hora – Slovinsko 33:32 (16:19)
    Nejvíce branek: Grbović 6, Čepić 6, B. Vujović 4 – Staš Skube 4, Dolenec 4/1, Kodrin 4. Sedmimetrové hody: 3/3 – 6/3. Vyloučení: 1:2. ČK: Simović (MNE). (19:35:50)

Je konec! Černá Hora v parádním utkání poráž Slovinsko těsně 33:32 a postupuje do další fáze turnaje! Přitom po první půli vedlo Slovinsko o tři branky a vše nasvědčovalo tomu, že si postup pohlídá. Černá Hora ale po změně stran hrála mnohem rychleji a dorovnala krok. V závěru pak navíc začal skvěle chytat brankář, který pokryl dvě sedmičky v klíčových momentech a výrazně se pod triumf podepsal.

Konec zápasu. (33:32)

60
    Slovinci závěr duelu vůbec nezvládají! Další sedmičku neproměnil Marguč. (33:32)
    59
    Grbovič si naběhl na vysokou přihrávku, dobře se uvolnil a vrací Černou Horu do vedení. (33:32)
    58
    Jenže po další rychlé akci už vyrovnává Dolenec. (32:32)

58
    Makuc nedává sedmimetrový hod! Obrovská euforie na straně Černé Hory. (32:31)

57
    Dolenec zahodil příležitost na vyrovnání. Černá Hora teď může odskočit. (32:31)
    56
    Černá Hora se dokonce dostává do vedení! Vujović se trefil do prázdné branky. (32:31)
    56
    Kaludjerovič proměňuje další sedmičku. Je znovu srovnáno. (31:31)

55
    Čepič si na středu našel palebnou pozici, ale jeho dělovka orazítkovala břevno. (30:31)
    54
    Makuc se hbitou kličkou dostal mezi dva soupeře a se štěstím dostal míč do sítě. (30:31)
    54
    Dramatický závěr utkání! Čepič se dostal do brejku a trefil se do dolního rohu. (30:30)

53
    Dolenec neproměnil sedmimetrový hod. Brankář Černé Hory zasáhl reflexivně nohou! (29:30)

53
    Černá Hora mohla znovu vyrovnat, ale technickou ránu ze středu zastavila branková konstrukce. (29:30)
    52
    Sedmimetrový hod Slovinska proměnil Sokolič. (29:30)
    51
    Gól vstřelil tým Černá Hora (Mirko Radović). (29:29)
    51
    Slovinsku rychle vrací vedení zpět Sokolič. (28:29)
    50
    Je vyrovnáno! Deset minut před koncem dotahuje krok Čepič. (28:28)

50
    Červená karta pro tým Černá Hora (Nebojša Simović). (27:28)

50
    Baznik se tlačil do zakončení, nicméně důrazný obránce v červeném jej nepustil na hranici brankoviště. (27:28)
    49
    Vujačič si zpracoval sraženou přihrávku a pohotovou střelou o zem nedal brankáři nárok. (27:28)
    48
    Za Černou Horu po rychlé kombinaci reaguje Andjelić. (26:28)
    48
    Jan Baznik se přes celé hřiště trefil do odkryté branky. (25:28)
    47
    Cehte drží Slovinsko v dvobrankovém vedení. Jeho pokus si našel cestičku do horního rohu. (25:27)
    47
    Vujović se dostal k ráně z levé strany a poslal míč do horního rohu. (25:26)
    46
    Gólová podívaná stále pokračuje. Lazović se dostal k ráně ze středu a poslal míč do dolního rohu. (24:26)
    45
    Cehte otřel svou střelu o horní tyč a s její pomocí míč doputoval do sítě. (23:26)
    44
    Mijuškovič ustál souboj na hraně brankoviště a poslal míč mezi nohy brankáře. (23:25)
    44
    Skube Staš se uvolnil na středu a v pádu překonal brankáře. (22:25)

43
    Slovinský brankář si vzpomněl na skvělé zákroky z první půle a vychytal ránu z křídla. (22:24)
    42
    Mačkovšek v důležitou chvíli proměnil sedmičku. (22:24)

42
    Vyloučení v týmu Černá Hora (Božo Andjelić). (22:23)

41
    Černá Hora je nyní skutečně rozjetá. Hráči v červeném se znovu tlačili vpřed, ale nedokázali zakončit. (22:23)
    40
    Grbovič dostal přihrávku na hranici brankoviště, skvěle se otočil a nedal brankáři šanci. (22:23)
    39
    Remko Vujačić dělovkou do horního rohu snižuje na rozdíl dvou branek. (21:23)
    38
    Čepič švihem zpoza brankoviště otřel svou ránu o břevno a poslal míč do sítě. (20:23)

38
    Vyloučení v týmu Slovinsko (Blaž Blagotinšek). (19:23)
    37
    Kastelic střelou přes celé hřiště trefil odkrytou branku. (19:23)
    37
    Blagotinšek ustál souboj na hranici brankoviště a prostřelil gólmana přízemním pokusem. (19:22)
    36
    Kaludjerović dostal prostor na hranici brankoviště a poslal míč do dolního rohu. (19:21)

35
    Blagotinšek se dostal do zakončení, ale podle rozhodčího přešlápl. (18:21)

34
    Vyloučení v týmu Slovinsko (Domen Makuc). (18:21)
    34
    Ofenzivní podívaná pokračuje i po změně stran. Čepič překvapil brankáře technickou střelou. (18:21)
    33
    Janc se prosadil dělovkou do dolního rohu. (17:21)
    33
    B. Vujović se dostal ke střele a poslal míč pod břevno. (17:20)
    32
    Marguč zahájil druhou půli přesnou střelou z křídla. (16:20)

31
    Začal druhý poločas. (16:19)

První poločas končí! Po první půli mohou být spokojenější Slovinci, kteří sice měli pomalejší start do utkání a dlouho bojovali o to, aby se drželi na vyrovnaném stavu, ale v závěru poločasu se hráči v bílém rozstřílei a odskočili na rozdíl tří branek.

30
    První poločas skončil. (16:19)
    30
    Z poslední akce první půle ještě stačil snížit Grbović. (16:19)
    30
    Slovinsko v závěru prvního poločasu pokračuje v kanonádě. Z křídle se trefil Kodrin. (15:19)
    29
    B. Vujović si naběhl na oblouček na polovinu soupeře a prostřelil brankáře. (15:18)
    28
    Marguč si dobře zpracoval přihrávku na pravé křídlo a levačkou zakončil na přední tyč. (14:18)
    27
    F. Vujovič utekl obráncům po levé straně a bez problémů se trefil k zadní tyči. (14:17)
    26
    Blagotinšek se prosmýkl za obranu Černé Hory a pohrál si s bezmocným brankářem. (13:17)
    25
    Simovič se uvolnil na hranici brankoviště a zakončil k levé tyči. (13:16)
    24
    Na levém křídle zůstal zapomenutý Sokolič, který překonal brankáře dělovkou na zadní tyč. (12:16)
    23
    Andjelič po dlouhé době přidává branku Černé Hory. (12:15)
    23
    Kanonáda Slovinska pokračuje! Mezírku mezi obránci v červeném potrestal Dolenec. (11:15)
    22
    Další rychlý brejk navíc proměnil Kodrin a Slovinci už vedou o tři branky. (11:14)
    21
    Favorit odskakuje na rozdíl dvou branek. Z levého křídla se trefil Blagotinšek. (11:13)

21
    Slovinský brankář po delší době předvedl vynikající zákrok a nohou míč vytěsnil mimo branku. (11:12)
    20
    Po rychlé kombinaci si do palebné pozice naběhl Dolenec, který překonal brankáře dělovkou k tyči. (11:12)
    20
    Lazovič s přehledem střelou do dolního rohu proměnil sedmičku. (11:11)
    19
    Skube ustál další důrazný souboj na hranici brankoviště a nasadil brankáři jesličky. (10:11)
    18
    Grbovič se otočil kolem obránce a poslal míč do horního rohu. (10:10)
    17
    Slovinsko se dostává zpátky do vedení. Z úctyhodné vzdálenosti překvapil brankáře Skube. (9:10)

16
    Grbovič chtěl přelobovat vyběhnutého brankáře, ale zasáhl jen tyč. (9:9)
    15
    Poteko dostal přihrávku na pozici pivota a z otočky se trefil do dolního rohu. (9:9)
    15
    Gól vstřelil tým Černá Hora (Nemanja Grbović). (9:8)
    14
    Marguč se z pravé strany zbavil obránce a prostřelil bezmocného gólmana. (8:8)
    13
    B. Vujović proměnil svůj úprk ve vedoucí branku Černé Hory. (8:7)
    13
    Černá Hora stále drží s favoritem utkání krok. Vujovič se trefil ránou pod břevno. (7:7)
    12
    Staš Skube z rychlého protiútoku vrací vedení Slovinsku. (6:7)
    11
    Čepič vypálil přes clonu hráčů Slovinska a se štěstím míč procpal do sítě. (6:6)
    11
    Dolenec švihem do dolního rohu proměnil sedmičku. (5:6)
    10
    Čepič poslal míč z výskoku do dolního rohu. (5:5)
    10
    Slovinsko se poprvé v utkání prosadilo z křídla. Z levé strany se trefil Kodrin. (4:5)

9
    Brankář Černé Hory si připsal dva skvělé zákroky v řadě. Při tom druhém míč doslova vyškrábl z brankové čáry. (3:4)
    8
    Mios Vujović s přehledem proměnil sedmičku Černé Hory. (3:4)
    7
    Mačkovšek se rozehrál k dobrému výkonu a přidává další přesný zásah Slovinska. (3:4)
    6
    Mačkovšek dělovkou z výskoku poslal míč do horního rohu. (2:3)

5
    Brankář Černé Hory v úvodu utkání chytá skvěle. Nyní si připsal reflexivní zákrok špičkou boty. (2:2)
    3
    Grbovič si naběhl na přihrávku mezi soupeře a zakončil do dolního rohu. (2:2)
    3
    Kodrin napřáhl ke střele z velké dálky a odrazem o tyč rozvlnil síť. (1:2)
    2
    Vujovič se prosadil dělovkou pod břevno. (1:1)

2
    Také Černá Hora se vydala do útoku, ale akce hráčů v červeném neskončila zakončením. (0:1)
    1
    Levc si naskočil proti obraně Černé Hory a napálil míč do dolního rohu. (0:1)

1
    Slovinsko obstaralo výhoz do první půle dnešního souboje. Házenkáři v bílém se ihned tlačí vpřed. (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Černá Hora: Matović, Mijušković, N. Simić – F. Vujović, Čavor, Lazović, Čepić, B. Vujović, Radović, Milos Vujović, Kaludjerović, Simović, S. Vujović, Ševaljević, B. Simić, Božović, Lasica, Vujačić, B. Andjelić, Grbović.

Slovinsko: Baznik, Kastelic – Staš Skube, Blagotinšek, Henigman, Gas. Marguč, Janc, Dolenec, Levc, Poteko, N. Cehte, Kodrin, Zarabec, Ovnicek, Sokolič, Grošelj, Makuc, Mačkovšek, Suholežnik..

Vzájemné zápasy

Dnešní soupeři se spolu naposledy utkali v roce 2020. Slovinsko tehdy zvítězilo rozdílem patnácti branek. Slovinci navíc mají s dnešním soupeřem kladnou bilanci. Přehráli jej už šestkrát.

Slovinsko si to dnes s Černou Horou rozdá o postup do další fáze evropského šampionátu. Oba týmy totiž ve skupině přehrály Severní Makedonii, ale padly s favorizovaným Dánskem. V pozici favorita jde do dnešního souboje hostující Slovinsko, kterému se však vůbec nepovedl duel proti Dánsku, se kterým Slovinci padli rozdílem jedenácti branek.

Dobrý den všem fanynkám a fanouškům házené! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Mistrovství Evropy mužů mezi Černou Horou a Slovinskem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.