Stíhačka žien, 10 km, Ruhpolding | Víťazka: Marte Olsbu Röiselandová (NOR) (kon.) | | | Stíhačka mužů, 12,5 km, Ruhpolding | Vítěz: Q. Fillon Maillet (FRA) (kon.) |
Slalom mužov, 1. kolo, Wengen | Vítěz: H. Kristoffersen (NOR) (kon.) | | | SuperG žien, Zauchensee | Víťazka: F. Brignoneová (ITA) (kon.) |
Slalom mužov, 2. kolo, Wengen | Vítěz: L. Braathen (NOR) (kon.) |
Jacksonville Jaguars - Los Angeles Chargers | (*02:15) | | | Buffalo Bills - Miami Dolphins | (*19:00) |
Minnesota Vikings - New York Giants | (*22:30) | | | Cincinnati Bengals - Las Vegas Raiders | 26:19 (kon.) |
Buffalo Bills - New England Patriots | 47:17 (kon.) | | | Cincinnati Bengals - Baltimore Ravens | (02:15) |
Tampa Bay Buccaneers - Philadelphia Eagles | 31:15 (kon.) | | | Dallas Cowboys - San Francisco 49ers | 17:23 (kon.) |
Kvalifikácia HS140, Zakopane | Vítěz: M. Lindvik (NOR) (kon.) | | | Muži HS140, Zakopane | Vítěz: M. Lindvik (NOR) (kon.) |
Stíhačka žen, 10 km klasicky, Les Rousses | (zruš.) | | | Stíhačka mužů, 15 km klasicky, Les Rousses | (zruš.) |
Skoky mužů HS140, Klingenthal | Vítěz: J. Lamparter (AUT) (kon.) | | | Běh mužů 10 km, Klingenthal | Vítěz: J. Lamparter (AUT) (kon.) |
Bill Algeo - Joanderson Brito | Vítěz: B. Algeo (kon.) | | | Dakota Bush - Vjačeslav Borščev | Vítěz: V. Borščev (kon.) |
Katlyn Chookagianová - Jennifer Maiaová | Vítěz: K. Chookagianová (kon.) | | | Brandon Royval - Rogério Bontorin | Vítěz: B. Royval (kon.) |
Jake Collier - Chase Sherman | Vítěz: J. Collier (kon.) | | | Calvin Kattar - Giga Čikadze | Vítěz: C. Kattar (kon.) |
koniec udalosti
SP - Stíhačka mužů, 12,5 km, Ruhpolding
Vítěz: Q. Fillon Maillet (FRA)
Karel Jedlička
Konečné pořadí:
1. Quentin Fillon Maillet (FRA) 31:30,6 (2 trestná kola)
2. Alexandr Loginov (RUS) +8,8 (1)
3. Anton Smolski (BLR) +13,1 (2)
4. Simon Desthieux (FRA) +22,4 (2)
5. Vytautas Strolia (LTU) +30,4 (1)
6. Erik Lesser (GER) +37,9 (1)
7. Sebastian Samuelsson (SWE) +40,8 (3)
8. Jakov Fak (SLO) +41,0 (1)
9. Maxim Cvetkov (RUS) +44,4 (2)
10. David Zobel (GER) +47,3 (1)
11. Benedikt Doll (GER) +49,0 (4)
12. Fabien Claude (FRA) +52,0 (3)
13. Tero Seppälä (FIN) +52,2 (2)
14. Simon Eder (AUT) +1:03,3 (2)
15. Philipp Nawrath (GER) +1:15,8 (3)
16. Lukas Hofer (ITA) +1:17,7 (3)
17. Daniil Serochvostov (RUS) +1:18,2 (2)
18. Thomas Bormolini (ITA) +1:18,4 (2)
19. Peppe Femling (SWE) +1:20,3 (2)
20. Emilien Jacquelin (FRA) +1:25,7 (2)
21. Florent Claude (BEL) +1:30,1 (1)
22. Dominik Windisch (ITA) +1:32,1 (4)
23. Roman Rees (GER) +1:37,5 (2)
24. Adam Václavík (CZE) +1:41,1 (4)
25. Sverre Dahlen Aspenes (NOR) +1:44,2 (2)
26. Martin Ponsiluoma (SWE) +1:49,3 (6)
27. Maxim Varabej (BLR) +1:54,8 (3)
28. Johannes Dale (NOR) +2:00,2 (4)
29. Joscha Burkhalter (SUI) +2:01,1 (2)
30. Said Karimulla Chalili (RUS) +2:06,0 (3)
31. Campbell Wright (NZL) +2:06,4 (2)
32. Michal Krčmář (CZE) +2:17,4 (4)
33. Scott Gow (CAN) +2:21,0 (3)
34. Aleksander Fjeld Andersen (NOR) +2:21,2 (4)
35. Philipp Horn (GER) +2:24,6 (3)
36. Antonin Guigonnat (FRA) +2:24,7 (2)
37. Eric Perrot (FRA) +2:26,9 (4)
38. Mikita Labastau (BLR) +2:27,3 (3)
39. Christian Gow (CAN) +2:28,7 (2)
40. Dmytro Pidručnyj (UKR) +2:31,1 (6)
Celkové pořadí SP stíhacích závodů:
1. Quentin Fillon Maillet (FRA) 205
2. Sebastian Samuelsson (SWE) 186
3. Emilien Jacquelin (FRA) 158
4. Vetle Sjastad Christiansen (NOR) 137
5. Tarjei Bø (NOR) 137
6. Johannes Thingnes Bø (NOR) 117
...
24. Michal Krčmář (CZE) 68
61. Jakub Štvrtecký (CZE) 2
Celkové pořadí Světového poháru:
1. Quentin Fillon Maillet (FRA) 521
2. Emilien Jacquelin (FRA) 449
3. Sebastian Samuelsson (SWE) 448
4. Tarjei Bø (NOR) 404
5. Vetle Sjastad Christiansen (NOR) 379
6. Sturla Holm Laegreid (NOR) 344
...
32. Michal Krčmář (CZE) 127
72. Jakub Štvrtecký (CZE) 16
78. Adam Václavík (CZE) 12
Startovní listina:
1. Quentin Fillon Maillet (FRA)
2. Benedikt Doll (GER) +0:07
3. Anton Smolski (BLR) +0:32
4. Vytautas Strolia (LTU) +0:34
5. Teemu Seppälä (FIN) +0:42
6. Erik Lesser (GER) +0:43
7. Dmytro Pidručnyj (UKR) +0:47
8. Eric Perrot (FRA) +0:49
9. Simon Desthieux (FRA) +0:50
10. Joscha Burkhalter (SUI) +0:52
11. Aleksander Fjeld Andersen (NOR) +0:54
12. Simon Eder (AUT) +0:54
13. Dominik Windisch (ITA) +0:56
14. Martin Ponsiluoma (SWE) +0:58
15. Erlend Bjøntegaard (NOR) +1:01
16. Lukas Hofer (ITA) +1:01
17. Bohdan Cymbal (UKR) +1:02
18. Sebastian Samuelsson (SWE) +1:02
19. Kalev Ermits (EST) +1:03
20. Roman Rees (GER) +1:04
21. Maxim Cvetkov (RUS) +1:06
22. Artěm Pryma (UKR) +1:07
23. Daniil Serochvostov (RUS) +1:11
24. David Zobel (GER) +1:11
25. Campbell Wright (NZL) +1:15
26. Anton Dudčenko (UKR) +1:15
27. Florent Claude (BEL) +1:16
28. Maxim Varabej (BLR) +1:17
29. Peppe Femling (SWE) +1:17
30. Fang-ming Čcheng (CHN) +1:18
31. Alexandr Povarnicyn (RUS) +1:19
32. Alexandr Loginov (RUS) +1:20
33. Thomas Bormolini (ITA) +1:20
34. Adam Václavík (CZE) +1:21
35. Said Karimulla Chalili (RUS) +1:21
36. Krešimir Crnkovič (CRO) +1:21
37. Fabien Claude (FRA) +1:22
38. Didier Bionaz (ITA) +1:22
39. Jakov Fak (SLO) +1:22
40. Johannes Dale (NOR) +1:23
41. Philipp Nawrath (GER) +1:25
42. Michal Krčmář (CZE) +1:25
43. Vladimir Iliev (BUL) +1:26
44. Jesper Nelin (SWE) +1:28
45. Jules Burnotte (CAN) +1:28
46. Scott Gow (CAN) +1:28
47. Mikita Labastau (BLR) +1:28
48. Olli Hiidensalo (FIN) +1:33
49. Rene Zahkna (EST) +1:34
50. Antonin Guigonnat (FRA) +1:34
51. Christian Gow (CAN) +1:36
52. Sverre Dahlen Aspenes (NOR) +1:41
53. Emilien Jacquelin (FRA) +1:43
54. Oskar Brandt (SWE) +1:46
55. Dmitrij Lazovski (BLR) +1:47
56. Timofej Lapšin (KOR) +1:47
57. Sean Doherty (USA) +1:47
58. Haavard Bogetveit (NOR) +1:48
59. Philipp Horn (GER) +1:49
60. Sing-jüan Jen (CHN) +1:50
1. Quentin Fillon Maillet (FRA) 31:30,6 (2 trestná kola)
2. Alexandr Loginov (RUS) +8,8 (1)
3. Anton Smolski (BLR) +13,1 (2)
4. Simon Desthieux (FRA) +22,4 (2)
5. Vytautas Strolia (LTU) +30,4 (1)
6. Erik Lesser (GER) +37,9 (1)
7. Sebastian Samuelsson (SWE) +40,8 (3)
8. Jakov Fak (SLO) +41,0 (1)
9. Maxim Cvetkov (RUS) +44,4 (2)
10. David Zobel (GER) +47,3 (1)
11. Benedikt Doll (GER) +49,0 (4)
12. Fabien Claude (FRA) +52,0 (3)
13. Tero Seppälä (FIN) +52,2 (2)
14. Simon Eder (AUT) +1:03,3 (2)
15. Philipp Nawrath (GER) +1:15,8 (3)
16. Lukas Hofer (ITA) +1:17,7 (3)
17. Daniil Serochvostov (RUS) +1:18,2 (2)
18. Thomas Bormolini (ITA) +1:18,4 (2)
19. Peppe Femling (SWE) +1:20,3 (2)
20. Emilien Jacquelin (FRA) +1:25,7 (2)
21. Florent Claude (BEL) +1:30,1 (1)
22. Dominik Windisch (ITA) +1:32,1 (4)
23. Roman Rees (GER) +1:37,5 (2)
24. Adam Václavík (CZE) +1:41,1 (4)
25. Sverre Dahlen Aspenes (NOR) +1:44,2 (2)
26. Martin Ponsiluoma (SWE) +1:49,3 (6)
27. Maxim Varabej (BLR) +1:54,8 (3)
28. Johannes Dale (NOR) +2:00,2 (4)
29. Joscha Burkhalter (SUI) +2:01,1 (2)
30. Said Karimulla Chalili (RUS) +2:06,0 (3)
31. Campbell Wright (NZL) +2:06,4 (2)
32. Michal Krčmář (CZE) +2:17,4 (4)
33. Scott Gow (CAN) +2:21,0 (3)
34. Aleksander Fjeld Andersen (NOR) +2:21,2 (4)
35. Philipp Horn (GER) +2:24,6 (3)
36. Antonin Guigonnat (FRA) +2:24,7 (2)
37. Eric Perrot (FRA) +2:26,9 (4)
38. Mikita Labastau (BLR) +2:27,3 (3)
39. Christian Gow (CAN) +2:28,7 (2)
40. Dmytro Pidručnyj (UKR) +2:31,1 (6)
Celkové pořadí SP stíhacích závodů:
1. Quentin Fillon Maillet (FRA) 205
2. Sebastian Samuelsson (SWE) 186
3. Emilien Jacquelin (FRA) 158
4. Vetle Sjastad Christiansen (NOR) 137
5. Tarjei Bø (NOR) 137
6. Johannes Thingnes Bø (NOR) 117
...
24. Michal Krčmář (CZE) 68
61. Jakub Štvrtecký (CZE) 2
Celkové pořadí Světového poháru:
1. Quentin Fillon Maillet (FRA) 521
2. Emilien Jacquelin (FRA) 449
3. Sebastian Samuelsson (SWE) 448
4. Tarjei Bø (NOR) 404
5. Vetle Sjastad Christiansen (NOR) 379
6. Sturla Holm Laegreid (NOR) 344
...
32. Michal Krčmář (CZE) 127
72. Jakub Štvrtecký (CZE) 16
78. Adam Václavík (CZE) 12
Startovní listina:
1. Quentin Fillon Maillet (FRA)
2. Benedikt Doll (GER) +0:07
3. Anton Smolski (BLR) +0:32
4. Vytautas Strolia (LTU) +0:34
5. Teemu Seppälä (FIN) +0:42
6. Erik Lesser (GER) +0:43
7. Dmytro Pidručnyj (UKR) +0:47
8. Eric Perrot (FRA) +0:49
9. Simon Desthieux (FRA) +0:50
10. Joscha Burkhalter (SUI) +0:52
11. Aleksander Fjeld Andersen (NOR) +0:54
12. Simon Eder (AUT) +0:54
13. Dominik Windisch (ITA) +0:56
14. Martin Ponsiluoma (SWE) +0:58
15. Erlend Bjøntegaard (NOR) +1:01
16. Lukas Hofer (ITA) +1:01
17. Bohdan Cymbal (UKR) +1:02
18. Sebastian Samuelsson (SWE) +1:02
19. Kalev Ermits (EST) +1:03
20. Roman Rees (GER) +1:04
21. Maxim Cvetkov (RUS) +1:06
22. Artěm Pryma (UKR) +1:07
23. Daniil Serochvostov (RUS) +1:11
24. David Zobel (GER) +1:11
25. Campbell Wright (NZL) +1:15
26. Anton Dudčenko (UKR) +1:15
27. Florent Claude (BEL) +1:16
28. Maxim Varabej (BLR) +1:17
29. Peppe Femling (SWE) +1:17
30. Fang-ming Čcheng (CHN) +1:18
31. Alexandr Povarnicyn (RUS) +1:19
32. Alexandr Loginov (RUS) +1:20
33. Thomas Bormolini (ITA) +1:20
34. Adam Václavík (CZE) +1:21
35. Said Karimulla Chalili (RUS) +1:21
36. Krešimir Crnkovič (CRO) +1:21
37. Fabien Claude (FRA) +1:22
38. Didier Bionaz (ITA) +1:22
39. Jakov Fak (SLO) +1:22
40. Johannes Dale (NOR) +1:23
41. Philipp Nawrath (GER) +1:25
42. Michal Krčmář (CZE) +1:25
43. Vladimir Iliev (BUL) +1:26
44. Jesper Nelin (SWE) +1:28
45. Jules Burnotte (CAN) +1:28
46. Scott Gow (CAN) +1:28
47. Mikita Labastau (BLR) +1:28
48. Olli Hiidensalo (FIN) +1:33
49. Rene Zahkna (EST) +1:34
50. Antonin Guigonnat (FRA) +1:34
51. Christian Gow (CAN) +1:36
52. Sverre Dahlen Aspenes (NOR) +1:41
53. Emilien Jacquelin (FRA) +1:43
54. Oskar Brandt (SWE) +1:46
55. Dmitrij Lazovski (BLR) +1:47
56. Timofej Lapšin (KOR) +1:47
57. Sean Doherty (USA) +1:47
58. Haavard Bogetveit (NOR) +1:48
59. Philipp Horn (GER) +1:49
60. Sing-jüan Jen (CHN) +1:50
1. Quentin Fillon Maillet (FRA) 31:30,6 (2 trestná kola)
2. Alexandr Loginov (RUS) +8,8 (1)
3. Anton Smolski (BLR) +13,1 (2)
4. Simon Desthieux (FRA) +22,4 (2)
5. Vytautas Strolia (LTU) +30,4 (1)
6. Erik Lesser (GER) +37,9 (1)
7. Sebastian Samuelsson (SWE) +40,8 (3)
8. Jakov Fak (SLO) +41,0 (1)
9. Maxim Cvetkov (RUS) +44,4 (2)
10. David Zobel (GER) +47,3 (1)
11. Benedikt Doll (GER) +49,0 (4)
12. Fabien Claude (FRA) +52,0 (3)
13. Tero Seppälä (FIN) +52,2 (2)
14. Simon Eder (AUT) +1:03,3 (2)
15. Philipp Nawrath (GER) +1:15,8 (3)
16. Lukas Hofer (ITA) +1:17,7 (3)
17. Daniil Serochvostov (RUS) +1:18,2 (2)
18. Thomas Bormolini (ITA) +1:18,4 (2)
19. Peppe Femling (SWE) +1:20,3 (2)
20. Emilien Jacquelin (FRA) +1:25,7 (2)
21. Florent Claude (BEL) +1:30,1 (1)
22. Dominik Windisch (ITA) +1:32,1 (4)
23. Roman Rees (GER) +1:37,5 (2)
24. Adam Václavík (CZE) +1:41,1 (4)
25. Sverre Dahlen Aspenes (NOR) +1:44,2 (2)
26. Martin Ponsiluoma (SWE) +1:49,3 (6)
27. Maxim Varabej (BLR) +1:54,8 (3)
28. Johannes Dale (NOR) +2:00,2 (4)
29. Joscha Burkhalter (SUI) +2:01,1 (2)
30. Said Karimulla Chalili (RUS) +2:06,0 (3)
31. Campbell Wright (NZL) +2:06,4 (2)
32. Michal Krčmář (CZE) +2:17,4 (4)
33. Scott Gow (CAN) +2:21,0 (3)
34. Aleksander Fjeld Andersen (NOR) +2:21,2 (4)
35. Philipp Horn (GER) +2:24,6 (3)
36. Antonin Guigonnat (FRA) +2:24,7 (2)
37. Eric Perrot (FRA) +2:26,9 (4)
38. Mikita Labastau (BLR) +2:27,3 (3)
39. Christian Gow (CAN) +2:28,7 (2)
40. Dmytro Pidručnyj (UKR) +2:31,1 (6) (15:47:51)
Větrné podmínky byly pro muže náročnější než před dvěma hodinami při závodě žen a každý z biatlonistů se seznámil s trestným kolem, pouze šestice ho zažila jedinkrát.
Christian Gow zastřílel nejsvižněji, potěšitelné je sedmé místo Adama Václavíka a jedenácté Michala Krčmáře v rychlosti střelby. Ve sprintu totiž Češi patřili ke chvostu pelotonu.
1. Quentin Fillon Maillet (FRA)
2. Vytautas Strolia (LTU) +30,3
3. Alexandr Loginov (RUS) +34,0
4. Anton Smolski (BLR) +40,4
5. Erik Lesser (GER) +41,1
6. Simon Desthieux (FRA) +43,8
...
23. Adam Václavík (CZE) +1:54,3
33. Michal Krčmář (CZE) +2:23,2
1. Quentin Fillon Maillet (FRA)
2. Erik Lesser (GER) +36,7
3. Sebastian Samuelsson (SWE) +40,5
4. Vytautas Strolia (LTU) +43,0
5. Simon Eder (AUT) +43,3
6. Maxim Cvetkov (RUS) +44,5
7. Benedikt Doll (GER) +44,9
8. Alexandr Loginov (RUS) +59,0
...
26. Adam Václavík (CZE) +1:48,7 (3)
42. Michal Krčmář (CZE) +2:32,0 (4)
1. Benedikt Doll (GER)
2. Quentin Fillon Maillet (FRA) +10,5
3. Erik Lesser (GER) +36,1
4. Alexandr Loginov (RUS) +48,1
5. Fabien Claude (FRA) +48,4
6. Simon Eder (AUT) +48,8
7. Vytautas Strolia (LTU) +49,5
8. Sebastian Samuelsson (SWE) +51,0
9. Maxim Cvetkov (RUS) +51,5
10. Peppe Femling (SWE) +57,8
...
14. Adam Václavík (CZE) +1:11,3 (1)
42. Michal Krčmář (CZE) +2:14,2 (3)
1. Benedikt Doll (GER)
2. Quentin Fillon Maillet (FRA) +15,2 (1)
3. Erik Lesser (GER) +38,1
4. Tero Seppälä (FIN) +38,7
5. Dominik Windisch (ITA) +48,7
6. Eric Perrot (FRA) +49,4
...
18. Adam Václavík (CZE) +1:06,5 (0)
37. Michal Krčmář (CZE) +1:32,7 (1)
Světová trojka Švéd Samuelsson startuje s více než minutovým odstupem z 18. místa, nikdo z dalších pěti nejvýše postavených biatlonistů se pak dnes nepředstaví. Rus Latypov a kompletní norské áčko závody v Ruhpoldingu vynechávají.
1. Quentin Fillon Maillet (FRA)
2. Benedikt Doll (GER) +0:07
3. Anton Smolski (BLR) +0:32
4. Vytautas Strolia (LTU) +0:34
5. Teemu Seppälä (FIN) +0:42
6. Erik Lesser (GER) +0:43
7. Dmytro Pidručnyj (UKR) +0:47
8. Eric Perrot (FRA) +0:49
9. Simon Desthieux (FRA) +0:50
10. Joscha Burkhalter (SUI) +0:52
11. Aleksander Fjeld Andersen (NOR) +0:54
12. Simon Eder (AUT) +0:54
13. Dominik Windisch (ITA) +0:56
14. Martin Ponsiluoma (SWE) +0:58
15. Erlend Bjøntegaard (NOR) +1:01
16. Lukas Hofer (ITA) +1:01
17. Bohdan Cymbal (UKR) +1:02
18. Sebastian Samuelsson (SWE) +1:02
19. Kalev Ermits (EST) +1:03
20. Roman Rees (GER) +1:04
21. Maxim Cvetkov (RUS) +1:06
22. Artěm Pryma (UKR) +1:07
23. Daniil Serochvostov (RUS) +1:11
24. David Zobel (GER) +1:11
25. Campbell Wright (NZL) +1:15
26. Anton Dudčenko (UKR) +1:15
27. Florent Claude (BEL) +1:16
28. Maxim Varabej (BLR) +1:17
29. Peppe Femling (SWE) +1:17
30. Fang-ming Čcheng (CHN) +1:18
31. Alexandr Povarnicyn (RUS) +1:19
32. Alexandr Loginov (RUS) +1:20
33. Thomas Bormolini (ITA) +1:20
34. Adam Václavík (CZE) +1:21
35. Said Karimulla Chalili (RUS) +1:21
36. Krešimir Crnkovič (CRO) +1:21
37. Fabien Claude (FRA) +1:22
38. Didier Bionaz (ITA) +1:22
39. Jakov Fak (SLO) +1:22
40. Johannes Dale (NOR) +1:23
41. Philipp Nawrath (GER) +1:25
42. Michal Krčmář (CZE) +1:25
43. Vladimir Iliev (BUL) +1:26
44. Jesper Nelin (SWE) +1:28
45. Jules Burnotte (CAN) +1:28
46. Scott Gow (CAN) +1:28
47. Mikita Labastau (BLR) +1:28
48. Olli Hiidensalo (FIN) +1:33
49. Rene Zahkna (EST) +1:34
50. Antonin Guigonnat (FRA) +1:34
51. Christian Gow (CAN) +1:36
52. Sverre Dahlen Aspenes (NOR) +1:41
53. Emilien Jacquelin (FRA) +1:43
54. Oskar Brandt (SWE) +1:46
55. Dmitrij Lazovski (BLR) +1:47
56. Timofej Lapšin (KOR) +1:47
57. Sean Doherty (USA) +1:47
58. Haavard Bogetveit (NOR) +1:48
59. Philipp Horn (GER) +1:49
60. Sing-jüan Jen (CHN) +1:50
Čeští biatlonisté budou startovat ze zadních pozic, když se ve sprintu trápili běžecky a na nejrychlejšího muže ztratili všichni přes minutu. Jako první vyrazí na trať Adam Václavík ze 34. místa a čtyři vteřiny za ním se o body pokusí Michal Krčmář. Jejich reprezentační kolegové se do stíhacího závodu neprobojovali.