Rennes – Bordeaux 6:0 (kon.) | Lorient – Angers 0:0 (kon.) | Monaco – Clermont Foot 4:0 (kon.)
Remeš – Metz 0:1 (kon.) | Štrasburg – Montpellier 3:1 (kon.) | Troyes – Lyon 0:1 (kon.)
Marseille – Lille 1:1 (kon.)
RC Štrasburg Alsace
3:1 (0:1)
HSC Montpellier
cz Nedeľa 16.01.2022, 15:00 • Stade de la Meinau, Štrasburk • Ligue 1 Uber Eats • 21. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

RC Štrasburk (8) se střetna na svém hřišti s týmem HSC Montpellier (5). Oba soupeře v ligové tabulce dělí pouhé dva body.

Vzájemné utkání:

Montpellier – Štrasburk 1:1 (1:1)

Branky. 12. Mollet – 28. Gameiro

ŽK: 54. Mollet, 90+1. Sakho (oba Montpellier)

Ve francouzském poháru díky trefě Ristiće lépe uspěl jihofrancouzský Montpellier.

Montpellier HSC bojuje o evropské poháry a v posledních týdnech má fantastickou formu. V lize vyhrál čtyřikrát po sobě se skvělým skóre 12:2! Což také potvrdil ve francouzském poháru, kdy nejprvě vyřadil v nižší soutěží působící Andrezieux a naásledně také svého soupeře ze Štrasburku.

RC Štrasburk zažívá velmi solidní sezónu na své poměry. Alsasané navzdory vypadnutí ve francouzském poháru překvapivě uspěli na hřišti OSC Lille 2:0. Montpellieru mají tedy co vracet za vyřazení ve francouzském poháru. Tento duel je tedy zcela otevřen a může dopadnout jakýmkoliv výsledkem.

Předpokládané absence:

RC Štrasburk

Diallo a Djiku (oba reprezentační povinnosti)

Pedro mendes (nespecifikované zranění)

RC Štrasburk: Sels – Perrin, Nyamsi, Caci – Fila, Sissoko, Prcić, Bellegarde, Liénard (C) – Thomasson, Gameiro.
    Náhradníci: Bellaarouch – Guilbert, Aholou, Diarra, Gilbert, Kandil, Waris, Mothiba.

Montpellier HSC: Omlin – Ristić, M. Sakho, Cozza, Souquet – Chotard, Ferri – Mavididi, Savanier (C), Mollet – Germain.
    Náhradníci: Bertaud – Thuler, Sambia, Leroy, Wahi, Gioacchini, Delaye, Makouana.

Rozhodčí: Gaillouste – Luzi, Evrard.

1

3
    Nedovoleným použití faulu se provinil v oosbním souboji Anthony Caci.

4
    Po přímém kopu Savaniera míč nad sebe vyboxoval brankář Sels a následně byl míč odehrán na rohový kop pro Montpellier.

4
    Po druhém rohovém kopu Montpellier HSC nepřesně zakončoval Joris Chotard.

6
    Úvod utkání patří spíše hráčům z jihofrancouzského Montpellieru.

7
    V souboji tělo na tělo obehrál Mihailo Ristiće šikovnější a hbitější Karol Fila.

8
    Teji Savanier jako správný kapitán vede další útočnou zteč Montpellieru HSC.

9
    Ristiće chtěl zastavit Fila, jenže shodou náhod se koleno soupeře ocitlo velmi blízko rozkroku polského reprezentanta.

11
    Montpellier právě vstřelil branku!
    Autorem branky je FLORENT MOLLET, který obrdžel parádní pas za obranu soupeře a pohotovou střelou pravačkou z pokutového území dostal snadno míč za brankáře Selse – 0:1! Asistence: Mihailo Ristić.
    11. Florent MOLLET - 0:1

13
    Brankář Sels napravil své zaváhání a nyní zneškodnil úkazkovým zásahem další velmi nadějný pokus Molleta!

14
    Centr Chotarda končí pouze v rukavicích brankáře Štrasburku Selse.

16
    Hráči Štrasburku se zatím nemohou vůbec dostat do hry, Montpellier zalsouženě vede a ukazuje, že hraje v naprosté pohodě.

17
    Bellegardeho střele minula tři tyče branky Montpellieru.

18
    U rohového praporku se nepěkného zákroku na protihráči dopustil Mollet.

19
    Sražená střela končí rohovým kopem pro RC Štrasburk, ten následně snadno chytá brankář Omlin.

20
    Lucas Perrin si v osobním souboji vyšlápl na Chotarda.

21
    Po centru zleva skvělou ránu vyslal Thomasson, ale toto zakončení parádně zneškodnil brankář Omlin – rohový kop!

22
    Následně po centru z rohu v hlavičkovém souboji se dopustil útočného faulu Bellegarde na Molleta.

22
    Žlutou kartu dostává Jean-Ricner Bellegarde (RC Štrasburk) za faul.

24
    Utkání se hraje zatím v dosti svižném tempu.

25
    Po tragické rozehrávce Ristiće běžel sám na brankáře Gameiro a jeho střela ze střední vzdálenosti končí pouze na břevně!

26
    Fila nejprve nějakou ránu rozdal Savanierovi a násleně i obdržel od Germaina.

28
    Centr z levé strany s menšími obtíže nakonec krotí brankář Sels.

29
    Mimo hrací plochu jsou ošetřované prsty na levé ruce Valére Germaina.

30
    Kolotoč před pokutovým územím soupeře končí centrem Fily jenž nenašel žádného spoluhráče a následně Perrin fauloval protihráče.

31
    RC Štrasburk se již dostal do dobré provozní teploty, ale zatím vždy ztroskotal na své koncovce.

32
    Kombinace domácích byla nepřesná, ale i nadále zůstávají poblíž pokutového území soupeře.

33
    Kévin Gameiro z voleje vysílá na brankáře Omlina pouze propagační střelu.

33
    Aktivní Mollet se tentokráte sám provinil útočným faulem.

34
    Caciho pas za obranu nenašel žádného ze svých spoluhráčů.

35
    Po parádní akci svého spoluhráče nedokázal Germain zpracovat míč v pokutovém území.

36
    Ani Fila svým pasem nenašel v pokutovém území nikoho ze svých spoluhráčů.

37
    Sakho není příliš jistý, ale forčekující protihráči se zatím nemohou radovat ze zisku míče.

38
    Montpellieru se po krušných momentech podařilo účelově velmi zklidnit hru a otupit tlak Štrasburku za vyrovnáním.

39
    Pes Perrina končí pouze u brankáře Jonase Omlina.

40
    Ve středovém kruhu byl nedovoleně atakován útočník Montpellieru HSC Germain.

41
    Po sraženém centru bude rozehrávat rohový kop Montpellieru Teji Savanier.

42
    Centr z rohu a následně i další centr Molleta dokázala defenzíva Štrasburku odvrátit do bezpečí.

43
    Stephy Mavididi se stal obětí faulu ve středu hřiště.

44
    Germain sice uvolnil ukázkově Mavididiho v pokutovém území, jenže selhalo zpracování míče u adresáta.

45
    Rozhodčí nastaví 2 minuty!

45+1
    Brousek Mihailo Ristić ukázal, že kromě ideálních pasů umí hrát pořádně od podlahy.

45+2
    Valére Germain se dostal do rozporu s fotbalovým pravidlem o ofsajdu.

45+2
    Následně byl odpískán útočný faul na Nyamsiho.

45+2

První poločas nabídl velmi kvalitní podívanou na velmi slušné úrovni. Ristić skvělým pasem nastartoval Molleta, který pohotovou střelou uspěl! O dvě minuty později stejného hráče vyhcytal brankář Sels! Po dvaceti odehraných minutách se dostali do tlaku také hráči Štrasburku. Kenže Thomassona vychytal Omlin a Gameiro napálil míč pouze do břevna! Poslední desetiminutovka prvního poločasu byla již velmi klidná a vyrovnaná. Druhý poločas by měl začínat cca v 16:05 hodin.

47
    Brankář Omlin si výtečným zásahem zneškodnil nebezpečný pokus Caciho!

49
    Střela Thomassona byla sražena po zásahu obránce na rohový kop.

51
    Na druhé straně hřiště nebezpečný pokus vyslaný z kopačky Mavididiho likviduje brankář Sels!

52
    Po centru Sissoka minul těsně branku soupeře svým hlavičkovým pokusem Gameiro.

54
    Po centru Prciće z rohu byla zakončující střela Liénarda zabklokována soupeřem.

56
    Po rohovém kopu LIénarda nepřesně mimo branku Montpellieru zakončoval Sissoko hlavou.

58
    Žlutou kartu dostává Jordan Ferri (Montpellier HSC).

59
    Centr z přímého kopu byl před Sissokem odehrán na rohový kop pro Štrasburk.

61
    Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Stephy Alvaro Mavididi, přichází Junior Sambia.
    Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Florent Mollet, přichází Elye Wahi.

62
    Wahi nešetrně dohrál úspěšnějšího soupeře a následně se pustil aktivně i do následné hromadné rozmíšky. Proto si jej sudí žádá na kobereček, kde mu dává důslednou domluvu.

63
    Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Jean-Ricner Bellegarde, přichází Jean-Eudes Aholou.
    Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Dimitri Liénard, přichází Nordine Kandil.

64
    Prcić dokázal posunout míč na svého spoluhráče Thomassona, který levačkou vyslal přízemní střelu, která jen těsně minula branku soupeře a exekutor zakončení si jen drbe hlavu!

65
    Žlutou kartu dostává Téji Savanier (Montpellier HSC) za nesportovní chování.

66
    Caciho ránu musel vyrážet výborný brankář Omlin do bezpečí!

67
    Wahi si nedal říci a brutálně zajel do protihráče, konklrétně Lucase Perrina! sudí vytahuje bez váhání červenou kartu, která je potvrzena i VAR systémem.

67
    Červenou kartu dostává Elye Wahi (Montpellier HSC).

69
    Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Karol Fila, přichází Frédéric Guilbert.
    Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Lucas Perrin, přichází Majeed Waris.

70
    Faul Kandila bude potrestán taktéž žlutou kartou.

70
    Žlutou kartu dostává Nordine Kandil (RC Štrasburk).

72
    Thomasson se po svém pádu v pokutovém území jen vyčítavě ohlíží po rozhodčím.

73
    K zemi byl odeslán na hraně pravidel hráč Štrasburku, hra pokračuje bez přerušení.

74
    Prcićovo zakončení levačkou přibližně z dvacetipěti metrů končí jen těsně nad břevnem Omlinovi branky!

75
    Caciho centr se k jeho spoluhráčům v pokutovém území nedostal.

76
    Prcićovo svižné zakončení končí pouze v rukavicích brankáře Jonase Omlina, jenž předvádí výtečný výkon.

77
    Štrasburk právě vstřelil branku!
    Kandil posunul míč na Thomassona, který jej předložil napravo MAJEEDU WARISOVI a ačkoliv se nacházel v ostrém úhlu míč dokázal umístit za záda Omlina – 1:1! Asistence: Adrien Thomasson.
    77. Majeed WARIS - 1:1

78
    Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Valère Germain, přichází Nicholas Gioacchini.

80
    Štrasburk dokázal využít výhodu o jednoho muže na trávníku k vyrovnání. Bude mu stačit i s nastavením necelá čtvrthodinka k úplnému otočení výsledku.

81
    Aholou se dopustil v osobním souboji nedovolého zákroku na protihráče.

83
    Štrasburk svírá svého soupeře poblíž pokutového území.

84
    do centru z levé strany se ukázkově halvou opřel ADRIEN THOMASSON – 2:1! Asistence: Anthony Caci.
    84. Adrien THOMASSON - 2:1

86
    Po strašně snadné ztrátě míče při rozehrávce vše trestá přesným pasem do rozhozené obrany Sissoko a KÉVIN GAMEIRO prokázal své zakončovatelské schopnosti – 3:1! Asistence: Ibrahima Sissoko.
    86. Kévin GAMEIRO - 3:1

88
    Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Téji Savanier, přichází Léo Leroy.
    Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Jordan Ferri, přichází Beni Makouana.

89
    Centr Gameira uklízí raději Mihailo Ristić hlavou na rohový kop pro RC Štrasburk.

90
    Rozhodčí nastaví 3 minuty!

90+1
    Ristić si sám zkomplikoval situaci proti dvěma protihráčům a může být rád, že sudí odpískal faul na jeho osobu.

90+2
    Waris byl k zemi sražen skluzujícím Chotardem.

90+3

Montpellier HSC měl utkání po první půli velmi dobře rozehráno. I druhý poločas nabídl mnoho šancí. Caciho vychytal Omlin, ale i brankář Sels se vytáhl při zakončení Mavididiho. Po hodině hry nejprve Thomasson střílel těsě vedle a Caci opět ztroskotal svým projektilem na Omlinovi. Klíčový moment utkání přišel v šedesátésedmé minutě, kdy se nechal hloupě vyloučit Wahi, který byl na hřišti pouze šest minut!
    Domácí celek důležité utkání zvládl na jedničku a Montpellier přehrál 3:1.

Prcičova rána skončila jen těsně nad břevnem, ale o tři minuty později štrasburské prokletí prolomil Waris! Obrana oslabeného Montpellieru se sesypala a následně se v rozemzí dvou minut trefili ještě hlavou Thomasson a přízemní střelou Gameiro. Štrasburk si připisuje tři body za výhru 3:1 a trenér Montpellieru může pouze litovat svého špatného střídání. Mějte hezký zbytek neděle.

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 8:2. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 18:9. (17:03:53)

Rostislav Králik

Góly: 77. Waris (Thomasson), 84. Thomasson (Caci), 86. Gameiro (Sissoko) – 11. Mollet (Ristić)

Karty:   22. Bellegarde (SSG), 70. Kandil (SSG) – 58. Ferri (MON), 65. Savanier (MON)   67. Wahi (MON)

Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 8:2. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 18:9.
    RC Štrasburg Alsace: Sels – Perrin (69. Waris), Nyamsi, Caci – Fila (69. Guilbert), Sissoko, Prcić, Bellegarde (63. Aholou), Liénard (C) (63. Kandil) – Thomasson, Gameiro.

Tréner: Julien Stéphan

HSC Montpellier: Omlin – Ristić, M. Sakho, Cozza, Souquet – Chotard, Ferri (88. Makouana) – Mavididi (61. Sambia), Savanier (C) (88. Leroy), Mollet (61. Wahi) – Germain (78. Gioacchini).

Tréner: Olivier Dall´Oglio

Rozhodca: Gaillouste – Luzi, Evrard

Diváci: 5 217