Tomáš Macháč
Tomáš Macháč (4)
2
6 6
cz Sobota 08.01.2022, 04:39 • Centrální kurt, Traralgon (AUS) • Challenger Traralgon - Traralgon International (tvrdý povrch) • Semifinále

Já děkuji za pozornost, přeji dobré ráno a hezký den. (06:08:42)

Za zhruba hodinu a čtvrt bylo rozhodnuto. Český hráč vstoupil do zápasu velmi dobře, v prvním setu sebral soupeři dvakrát podání a vedl už 5:1. Pak přeci jen polevil, čehož soupeř využil ke snížení na rozdíl jediného setu, ale Tomáš Macháč zabojoval a úvodní sadu urval pro sebe poměrem 6:4. V té druhé už prakticky kraloval, brejkbol hned v prvním gemu sice nevyužil, ale poté se mu to už povedlo, znovu se dvakrát radoval ze zisku soupeřova servisu, zatímco ten svůj dokázal udržet. Zaslouženě tak posupuje do finále, kde bude jeho soupeřem Američan Bjorn Fratangelo, jenž v čistě americkém semifinále po obrovském boji za více jak tři a čtvrt hodiny porazil svého krajana Mitchella Kruegera po setech 6:7, 7:6 a 6:7. V rozhodujícím setu prohrával už 0:5, přesto se však neuvěřitelným způsobem dokázal vrátit do zápasu. Tomáše Macháče tak nečeká nic jednoduchého.

Konec zápasu
    0:2; 2:6 - Tomáš Macháč

2:6
    Hotovo, Jesper De Jong svůj prudký bekhend namířil pouze do sítě a o vítězi je rozhodnuto. Macháč tak využívá hned první mečbol a postupuje do finále!!

15-40
    Parádní úder Macháče u sítě, jsou tu dva mečboly.

15-30
    Macháč si počkal na správný okamžik a pak forhendovým úderem podél postranní čáry získal další fiftýn.

15-15
    Dlouhá výměna končí přetaženým Macháčovým forhendem.

0-15
    Return De Jonga letí do autu.

2:5
    Konec přestávky, podávat bude Tomáš Macháč.

2:5
    Následuje přestávka a výměna stran.
    0:1; 2:5 - Tomáš Macháč

2:5
    Skvěle, po krátké výměně zamířil De Jong slabým bekhendem jen do sítě. Podruhé tak ve 2. setu přichází o podání a Macháč je jediný gem od postupu do finále.

30-40
    Výborně Macháč, který si svého protivníka rozběhal po kurtu, ten ve finálním úderu forhendem poslal míček za základní čáru.

30-30
    Pomáhá si ale podáním a srovnává.

15-30
    De Jong chyboval, když trefil hranu pásky. Dostává se tím do problémů.

15-15
    Forhend české hráče letí do autu.

0-15
    Slabý úder De Jonga doputoval do spodní části sítě.
    0:1; 2:4 - Tomáš Macháč

2:4
    Macháč zakončuje šestý gem sedmým esem a drží si svůj servis.

15-40
    Znovu se De Jongovi nepovedl return, míček letí do zámezí.

15-30
    V těžké pozici mířil Macháč pouze do sítě.

0-30
    Šesté eso českého tenisty.

0-15
    De Jong přetáhl svůj return za základní lajnu.

2:3

2:3

2:3
    De Jong nepřipustil problémy a prudkým volejem tohle podání udržel.

40-30
    Škoda, Macháč mířil forhendem dobře k postranní čáře, vypadalo to, že míček na ni směřuje, ale ve finále ji těsně minul.

1:3
    Macháč velmi dobře poslal svůj forhend do protipohybu soupeře do vzdálenějšího rohu kurtu. De Jong se mohl už jen ohlédnout.

0-40
    Výborně, vzápětí páté.

0-30
    Čtvrté eso českého hráče.

0-15
    Přetažený forhend De Jonga letí za základní čáru.

1:2

1:2
    0:1; 1:2 - Tomáš Macháč

1:2
    Výborně, De Jong míček špatně zasáhl forhendem a odehrál jej do autu. Macháč tak poprvé ve 2. setu prolamuje jeho podání.

30-40
    De Jong se jenom bránil, Macháč jej dlouho častoval tvrdými údery, až po jednom z nich Nizozemec trefil jenom síť.

30-30
    Slabě však udeřil míček nyní i De Jong a vyrovnaný gem pokračuje.

30-15
    Slabý úder českého hráče přes síť nepřeletěl.

15-15
    Macháč udeřil míček forhendem velmi prudce, poslal jej do rohu kurtu a přinutil protihráče k chybě.

15-0
    De Jong si mohl vybrat, na kterou stranu míček forhendem pošle. Vybral si tu levou.

1:1
    Nesnadný úder u sítě Macháč zvládl, míček poslal na soupeřovu stranu a srovnává na 1:1.

15-40
    Parádní křižný forhend českého tenisty, který byl dostatečně prudký a De Jong byl na míček krátký.

15-30
    Nizozemský hráč nyní returnuje jenom do zámezí.

15-15
    De Jongovi pomohlo prasátko.

0-15
    Fiftýn pro českého tenistu po třetím esu.

1:0
    Teď už gem končí, forhend Macháče letí do autu.

A-40
    Macháčovi se znovu nepovedl return a šanci má soupeř.

40-40
    Druhá dvojchyba De Jonga v utkání.

A-40
    Znovu letí return českého tenisty do zámezí.
    0:1; 0:0; 40-40 - Jesper De Jong

40-40
    Škoda, De Jong musel jít přes druhé podání, ale Macháč returnoval jen do autu.

30-40
    De Jong poslal svůj úder do protipohybu soupeře, ten by nestihl reagovat, avšak přesto získává fiftýn a brejkbol, neboť byl zahlášen aut.

30-30
    Macháč trefil jen aut a je opět srovnáno.

15-30
    Nizozemský tenista poslal svůj úder od základní čáry jen do spodní části sítě.

15-15
    De Jong hodně prudkým křižným úderem nedal Macháčovi šanci míček odvrátit.

0-15
    Přesně na lajnu dopadl balónek po forhendovém úderu českého tenisty.
    0:1; 4:6 - Tomáš Macháč

4:6
    De Jong až příliš prudce udeřil balónek a tohle nemohlo skončit jinak než autem. První set končí.

40-A
    Macháč naběhl na síť a úderem do bližšího rohu kurtu vybojoval první setbol. Chybí mu jediný míček.

40-40
    Return De Jonga letí do zámezí a drama pokračuje.

40-30
    První Macháč odvrací, soupeř svůj forhend rovněž přetáhl.

40-15
    Přetažený křižný forhend dává soupeři možnost dvou brejkbolů.

30-15
    Bodem z podání se mu daří snížit.

30-0
    A další aut. Český hráč je nyní v krizi.

15-0
    Těsný aut české hráče, jeho forhend letí za čáru.

4:5

4:5
    0:0; 4:5 - Jesper De Jong

4:5
    Macháčovi se teď údery vůbec nedaří, jeho špatný return nyní letí do zámezí.

40-30
    Bod z podání pro De Jonga, setbol tak stále nepřichází.

30-30
    Těsný aut i na druhé straně, míček po forhendu De Jonga těsně minul postranní čáru.

30-15
    Vzápětí zahlášen aut českému hráči.

15-15
    Macháč trefil forhendem od základní čáry přesně roh kurtu, kam De Jong už nemohl doběhnout.

15-0
    První eso nizozemského hráče.

3:5
    De Jong byl připraven a po podání soupeře prudkým returnem k postranní čáře mu bere podání.

40-30
    První brejkbol na straně De Jonga, který hrál hodně aktivně, v konečné fázi doběhl k síti a míček poslal forhendem do volné části kurtu.

30-30
    Nebude to mít český hráč snadné, nyní končí jeho forhend pouze v síti.

15-30
    De Jong trefil míček v těžké pozici a adresoval jej na levou stranu do autu.

15-15
    Český tenista si pomáhá esem, druhým v utkání.

15-0
    Macháč zasáhl balónek velmi špatně, ten letí do zámezí.

2:5

2:5

2:5
    Macháč úderem od základní lajny těsně minul tu pravou na straně protivníka, který tak protahuje první set minimálně o jeden gem.

40-30
    Velká škoda, Macháčovi nesedl úder forhendem a míček letí do zámezí.

30-30
    De Jong opět chybuje a Macháčovi chybí dva míčky k vítězství v prvním setu.

30-15
    Macháč těžký return zvládl, následoval prudký return soupeře, který doletěl do autu. Chyba De Jonga.

30-0
    Přetažený úder českého tenisty letí za základní lajnu.

15-0
    De Jong přešel na síť a tentokrát mu záměr vyšel, na jeho úder už nestihl Macháč reagovat.

1:5
    Bod z podání a čistá hra pro Macháče, jenž vede 5:1.

0-40
    De Jong z posledních sil doběhl míček u postranní čáry, jeho křižný forhend ale minul těsně vzdálenější lajnu.

0-30
    Velmi chytře to udělal český hráč, který si nalákal soupeř na levou stranu a po jeho úder poslal míček do otevřené části kurtu. Velmi dobře.

0-15
    De Jong v těžké pozici poslal míček bekhendem do spodní části sítě.

1:4

1:4
    0:0; 1:4 - Tomáš Macháč

1:4
    De Jong podal a ihned nabíhal k síti, avšak Macháč fantastickým returnem k postranní čáře podruhé prolamuje soupeřův servis.

40-A
    Skvělý prudký úder Macháček k základní čáře, De Jong byl na míček krátký a bude čelit brejkbolu.
    0:0; 1:3; 40-40 - Tomáš Macháč

40-40
    Macháčův kraťas sice dokázal De Jong ještě doběhnout, avšak na následný úder soupeře byl už krátký. Poprvé je tu shoda.

40-30
    Škoda, celkem laciná chyba českého hráče, který lehký úder adresoval do sítě.

30-30
    De Jong netrefil míček forhendem příliš dobře a poslal jej do pásky.

30-15
    Přetažený úder De Jonga posílá míček za základní lajnu.

30-0
    Macháč trefil od základní čáry jen síť.

15-0
    Macháč možná trochu podcenil situaci, De Jong toho využil a výborným forhendem k základní lajně získal fiftýn.

1:3
    De Jong udeřil míček velmi špatně a český hráč celkem lehce přišel k dalšímu fiftýnu, díky kterému vede 3:1.

15-40
    Znovu si Tomáš pomohl dobrým podáním, return De Jonga končí v síti.

15-30
    Český hráč zahrál míček do autu a fiftýn si připisuje nizozemský tenista.

0-30
    De Jong rychle naběhl na síť, ale prohoz se tentokrát povedl i jeho protivníkovi.

0-15
    Bod z podání pro Macháče.

1:2

1:2

1:2
    Výborný prohoz De Jonga, jenž tak otočil nepříznivý stav tohoto gemu a snižuje na 1:2.

40-30
    Tvrdý úder De Jonga neměl Macháč šanci odvrátit.

30-30
    Škoda, dobře rozehraná výměna končí poté, co Macháč trefil forhendem hranu pásky.

15-30
    Avšak nyní Macháč chyboval, díky čemuž soupeř snižuje.

0-30
    Český tenista je znovu blízko brejkbolu, soupeř trefil jen spodní část sítě.

0-15
    Macháč udeřil míček bekhendem a poslal podél postranní lajny, soupeř se jen ohlédl.

0:2
    Čistá hra českého hráče, který druhý gem zakončil esem.

0-40
    Macháč šel přes druhé podání, De Jong toho nevyužil a returnoval do zámezí.

0-30
    A další výborný úder, v tomto případě od základní čáry k levé postranní čáře.

0-15
    Skvělý forhendový úder Macháče v těžké pozici ke vzdálenější lajně, soupeř už nemohl reagovat.

0:1
    A ten je hned využit. De Jong mířil křižně forhendem na vzdálenější lajnu, trefil jen aut.

30-40
    Vypadalo to na aut Macháče, ale hra pokračovala a chyboval protivník, který forhendem od základní lajny mířil do sítě. Je tu brejkbol.

30-30
    Ten si ovšem vzápětí připisuje dvojchybu.

30-15
    Aut českého hráče a zpět ve vedení je De Jong.

15-15
    Dobrý return českého tenisty, po kterém trefil síť jeho soupeř.

15-0
    Macháč zamířil zblízka jen do spodní části sítě.

0:0

Oba tenisté jsou už na hracím kurtu.

Nekonečné první utkání s neuvěřitelnou zápletkou mezi Kuegerem a Fratangelem je u konce, prvně jmenovaný vedl ve 3. setu už 5:0 a přesto nakonec prohrál 1:2. Na řadu tedy může přijít nizozemsko-český souboj.

Tomáš Macháč v semifinále otočil zápas s Kazachem Michajlem Kukuškinem, když po prvním prohraném setu 3:6 ovládl následující dvě sady v poměru 6:3 a 6:2. Český hráč, jenž v žebříčku ATP figuruje na 143. pozici, si to o účast ve finále rozdá s nizozemským tenistou Jesperem De Jongem.

Ten doposud na cestě australským challengerem neztratil ještě ani set. Ve čtvrtfinále navíc zapsal skalp turnajové jedničky. De Jong porazil Francouze Simona za necelou hodinu a půl po setech 6:4 a 6:1. Nyní změří síly s Tomášem Macháčem.

Kdo postoupí do finále a zahraje si v Traralgonu o prvenství?

Český tenista Tomáš Macháč na challengeru v australském Traralgonu zabojuje o postup do finále. Proti bude Nizozemec Jesper De Jong

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.