cz Štvrtok 06.01.2022, 17:00 • Arena Mytišči, Mytišči • KHL

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (19:20:17)

Česká a slovenská stopa

Adam Liška (CER) – 0+0, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 17:11

Je konec. Severstal Čerepovec zvítězil na ledě Red Star Kunlunu vysoce 7:1.
    Už v 5. minutě otevřel brankový účet Pilipenko. O tři minuty později se trefil také Timašov a v 18. minutě využil přesilovou hru druhou trefou Pilipenko. Ve 27. minutě zvýšil vedení na 4:0 Dumbadze. Ve 34. minutě také Guslistov a ve 39. minutě přidal šestou branku Severstalu Nättinen. Red Star se ale také konečně dočkal gólu, neboť se dvě vteřiny před koncem dvacetiminutovky prosadil Sproul. V poslední periodě zápasu padla pouze jedna branka, kterou dal v 54. minutě Guslistov.

59:16
    Luke Lockhartovi utekl puk do středního pásma a Kunlun tak přišel o útočnou třetinu.

58:32
    Red Star byl blízko ke druhé brance, ale Vladislav Podjapolskij se roztáhnul v brankovišti a nepustil puk za svá záda.

57:09
    Ilja Chochlov se po chvíli dostal do zakončení, které tečoval Andrej Alexejev, ale Jeremy Smith byl připraven.

56:27
    Daniil Vovčenko byl odzbrojen o puk v útočném pásmu, ale Kunlun jej dlouho neudržel.

55:12
    Alex Riche posunul kotouč pod sebe na Brandona Yipa, ovšem jeho pokus minul svatyni Čerepovce.

54:22
    Tentokrát se Kunlun dostal ke střele, ale ta letěla mimo.
    53:11 Nikita GUSLISTOV - 1:7

53:11
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Hosté zvyšují náskok už na 7:1! Robin Press poslal puk od modré čáry na hůl Chochlova, který připravil střeleckou pozici pro NIKITU GUSLISTOVA a ten se podruhé v utkání prosadil. Asistence: Ilja Chochlov a Robin Press.

52:38
    Jake Chelios pálil z levé strany, ale Vladislav Podjapolskij byl znovu připraven.

51:19
    Hostům se nepodařilo zakončit a tak to na druhé straně zkoušel Parker Foo a posléze Tyler Wong, ovšem třetí perioda stále nepřinesla žádný gól.

50:36
    Vladislav Podjapolskij se musel natáhnout na zakončení domácího útočníka, což se mu také podařilo.

50:01
    Vladislav Kodola posunul kotouč Ilju Chochlovovi, ale jeho rána od modré skončila vedle.

49:29
    Čerepovec nyní obstřeloval Jeremyho Smithe, ale ten ve třetí třetině drží čisté konto.

47:39
    Jeremy Smith byl tentokrát na druhé straně připraven na únik Jegora Morozova a vychytal jej.

47:19
    Parker Foo bojoval za bránu o kotouč, který nakonec získal, ale po chvíli skončil puk v moci Vladislava Podjapolského.

Michal Raška

Góly a asistencie: 40. Sproul (S. Foo) – 5. Pilipenko (Timašov, Kodola), 8. Timašov (D. Dumbadze), 18. Pilipenko (Vovčenko, Stenqvist), 27. D. Dumbadze (Guslistov, Geraskin), 34. Guslistov (Geraskin, Kodola), 39. Joonas Nättinen (Vovčenko, Stenqvist), 54. Guslistov (Chochlov, Press)

Kunlun: J. Smith (P. O'Brien) – T. Schultz, Chelios, Sproul, Joe, Jen, Fram, P. Čang – C. Čang, Tyler Wong (A), Yip (C) – Lockhart, P. Foo, S. Foo (A) – Riche, C. Kane, Č. Čang – Yan, M. Abramov, Čung.
    Tréner: Ivano Zanatta

Severstaľ Čerepovec: Poďjapolskij (Šugajev) – Chochlov, Press, Stenqvist, Timašov, N. Chlystov, N. Makejev, Rogov – Liška, Joonas Nättinen, J. Morozov (C) – Pilipenko, Kodola, Vovčenko – D. Dumbadze, Guslistov, Geraskin (A) – Rooba (A), Kolmykov, Dmitrij Moisejev – A. Alexejev.
    Tréner: Andrej Razin

Rozhodca: Akuzovskij, Ščenjov – Bersenjov, Judin