Getafe – Real Madrid 1:0 (kon.) | Atlético Madrid – Rayo Vallecano 2:0 (kon.) | Elche – Granada 0:0 (kon.)
Alavés – Sociedad 1:1 (kon.) | Real Betis – Vigo 0:2 (kon.) | Mallorca – Barcelona 0:1 (kon.)
Atlético Madrid
2:0 (1:0)
Rayo Vallecano
cz Nedeľa 02.01.2022, 16:15 • Estadio Wanda Metropolitano (Madrid) • Španielska LaLiga • 19. kolo

To už je z mé strany vše. Přeji krásný zbytek neděle! (18:11:09)

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 5:0. Střely mimo: 6:2. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 14:12.

Fotbalisté Atlética Madrid zvládli domácí derby proti Vallecanu a po sérii čtyř proher konečně zažívají radost z vítězství! To je navíc v tabulce posunulo na čtvrté místo právě před svého městského rivala.

Triumf Colchoneros byl naprosto zasloužený. Domácí byli lepším týmem a za celý zápas nepustili Rayo do jediné příležitosti. Oba góly vítězů vstřelil Ángel Correa. Argentinský útočník si nejprve ve 28. minutě našel míč po zablokované střele Hermosa a z úhlu ho poslal do sítě. V úvodu druhé půle pak zužitkoval přízemní centr Lodiho. Domácí pak měli i další příležitosti, ovšem Lemar po úniku těsně minul a Carrasco zakončoval do tyče.

90+2

90+1
    Renan Lodi vyvezl míč dopředu a vysunul Matheuse Cunhu. Ten to z levé strany šestnáctky zkoušel přes bránícího Maraše, zamířil však vedle vzdálenější tyče... Druhá půle bude nastavena o dvě minuty.

90
    Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Yannick Carrasco, přichází Felipe.

89
    Právě Cuhna nasadil jesličky Balliuovi. Následně nahrával do šestnáctky pod sebe Ángelovi Correovi, jehož střela byla zablokovaná.

88
    Po útočném faulu Matheuse Cunhy se k balónu opět dostávají hosté.

88
    Na centr Balliua skákal Radamel Falcao, jehož však ubránil Trippier. Volný míč sebral brankář Oblak.

87
    Zápas se už zřejmě jen dohrává. Míč teď mají hosté, ale nevypadá to, že by s ním někam pospíchali.

84
    Domácí drží míč na útočné polovině a kontrolují zápas. Nevypadá to, že Vallecano bude mít síly na nějaký závěrečný nápor.

83
    Protiútok Atlética táhl Yannick Carrasco. Jeho průnik však čistě zastavil obránce Nikola Maraš.

82
    Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Sergi Guardiola, přichází Álvaro Aguirre.

81
    Po dalším rohu Carrasca se hosté ubránili a konečně vymanili z tlaku.

80
    Série rohů Atlética. Zakončení Ángela Correy z bezprostřední blízkosti vyrazil na další Luca Zidane! Argentinský útočník málem zkompletoval hattrick.

79
    Po rohovém kopu se k míči dostal Rodrigo de Paul. Ten zpoza šestnáctky vypálil a balón se od bránícího Guardioly odrazil těsně nad břevno! Zidane už padal k zemi a byl by bez šance.

78
    Kieran Trippier našel Yannicka Carrasca. Ten se už dostal do nulového úhlu, takže získaný roh byl pro Atlético asi maximem.

76
    V dnešním utkání si zahraje i Radamel Falcao. Zkušený kolumbijský útočník momentálně hájí barvy Vallecana, ovšem před lety hrával také za Atlético a místní fanoušci na jeho góly nezapomněli. Na hřišti ho vítají potleskem. Falcao nahrazuje Santiho Comesañu.