Čerepovec – Viťaz 2:3 (po pr.) | CSKA Moskva – D. Moskva 3:4 (kon.) | Helsinki – Red Star Kunlun 7:1 (kon.)
Soči – Čeljabinsk 2:4 (kon.) | Riga – Omsk 3:4 (po pr.)

Šimon Hrubec (Omsk) 30 minut, 3 inkasované góly 39 střel, 35 zákroků
    Peter Cehlárik (Omsk) 0+0, 3 střely, čas na ledě 19:05 (20:57:35)

Hostující celek vyhrává tento zápas v prodloužení. Navíc dokázal smazat tříbrankovou ztrátu, ve třetí třetině Omsk dokázal vyrovnat, a pak v prodloužení rozhodl zápas Corban Knight.

62:06 Corban KNIGHT - 3:4

62:06
    Avangard právě vstřelil branku!
    Klasické nedáš-dostaneš. Domácí velkou šanci neproměnili, a pak hosté z protiútoku dokázali skórovat. Rychlou akci proměnil CORBAN KNIGHT. Asistence: Nail Jakupov a Ville Pokka.

61:36
    Riga měla velkou šanci, ale z brejku trefil Filips Buncis jen brankovou konstrukci.,

61:19
    Sledujeme hodně opatrné prodloužení, mnoho šancí k vidění není.

60:42
    Andrej Mišurov rozehrává od své branky, následně musel za svou branku i druhý brankář.

60:27
    Corban Knight to zkoušel individuálně, ale nedokázal se prosadit před brankou soupeře.

60:04
    Prodloužení začalo, Omsk rozehrává od své branky.

60:01

Ve třetí třetině Omsk zlepšil hru, díky dobrému výkonu dokázal vyrovnat tříbrankovou ztrátu, a tak za stavu 3:3 uvidíme v tomto zápase prodloužení.

60:00

59:26
    Riga rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry, míříme do prodloužení.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině, podle všeho uvidíme prodloužení.
    58:13 Oliwer KASKI - 3:3

58:13
    Omsk proměnil svou šanci a v předposlední minutě třetí třetiny srovnává stav zápasu na 3:3. Tvrdou ránou se prosazuje dnes aktivně hrající OLIWER KASKI.

58:05
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Rigy.

57:30
    Brankář Omsku rozehrává od své branky, následně se hosté dostali do útočného pásma, ale puk dokázali dostat domácí pryč do své branky.

56:42
    Omsk rozehrává od své branky, rychle se dostal do útočného pásma, ale rána byla zblokovaná.

56:10
    Arsenij Gricjuk poslal kotouč před branku, ale spoluhráči nedokázali usměrnit puk za brankovou čáru.

55:53
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, dramaticky duel se blíží do svého konce.

55:25
    Velkou šanci měli nyní hráči Omsku, ale Vladimir Brjukvin nedokázal proměnit střelu z hranice brankoviště.

54:22
    Avangard rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry. Pokus o přechod do útočného pásma nevyšel.

53:41
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, domácím se podařilo rozmělnit aktivní hru Omsku.

52:13
    Karlis Čukste bojuje o kotouč ve svém pásmu, domácí o puk přišli, následně pálil Nail Jakupov. Július Hudáček byl připravený.

51:32
    Komerční přestávka.

50:57
    Dva rychlé zásahy naprosto změnily obrázek hry. Nyní jsou hosté aktivnější, snadněji se dostávají do zakončení. Naopak Riga se nemůže dostat zpět ke své hře.
    49:38 Arsenij GRICJUK - 3:2

49:38
    Blesková akce hostů a je sníženo na rozdíl jediné branky. Tvrdou ránou se na vzdálenější tyč prosazuje ARSENIJ GRICJUK. Asistence: Corban Knight.

49:19
    Lauris Darzinš to zkoušel individuálně, ale nedokázal se prosadit. Semjon Čisťakov vybojoval kotouč a otáčí směr hry.

47:37
    Gints Meija z bezprostřední blízkosti nedokázal proměnit velkou šanci. Andrej Mišurov podržel své spoluhráče.

47:17
    Riga hraje přesilovku, ale nemůže se usadit v útočném pásmu, musí tvrdě bojovat o pásmo.

46:37
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Vladimir Brjukvin – 2 min., podrážení).

46:32
    Vladimir Brjukvin se propracoval do zakončení, ale jeho tvrdá rána končí mimo branku.
    45:36 Oliwer KASKI - 3:1

45:36
    Hostující celek se prosazuje, rychle proměnil přesilovku a snižuje. Tvrdou ránou od modré čáry poslal kotouč pod horní tyč OLIWER KASKI. Asistence: Arsenij Gricjuk a Corban Knight.

45:32
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Jere Karjalainen – 2 min., držení).

45:18
    Filips Buncis se dostal v útočném pásmu před branku, ale nedokázal se dobře zorientovat.

44:00
    Omsk rozehrává od své branky, Nail Jakupov čekal na spoluhráče, ale špatně přihrál. Následná rána končí vedle.

42:50
    Lukáš Radil to vzal na sebe, jeho rána na bližší tyč končí vedle branky. Následně upadl na led a těžko se zvedá.

42:30
    Nyní už hrajeme pět na pět.

42:12
    Martinš Karsums se sice dostal do útočného pásma, ale puk němu spoluhráči nedostali. Směr hry se tedy rychle otáčí.

41:20
    Omsk se propracoval do útočného pásma, ale do zakončení se hostující celek nedostal.

40:20
    Sledujeme hru čtyři na čtyři, hraje se spíše ve středním pásmu.

40:03
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Rudolf Červený – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Corban Knight – 2 min., krosček).

40:01

Dvě branky přidali domácí hokejisté, kteří tak vedou po dvou třetinách 3:0 nad Omskem.

40:00

39:40
    V poklidném tempu se dohrává druhá třetina. Peter Cehlárik neprostřelil brankáře Rigy.

38:25
    Lukáš Radil to zkoušel individuálně, dostal se do zakončení, jeho pokus ale kryje brankář Andrej Mišurov.

38:00
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině. Nyní měl Omsk velkou šanci, ale rána z bezprostřední blízkosti končí vedle.

37:25
    Andrej Mišurov měl nyní velké štěstí, ale puk dokázal udržet před brankovou čárou.

36:45
    14:20, tak vypadá statistika střel na branku, pasivněji hrající domácí celek ale vede o tři branky a hraje takticky velmi dobře. Tento náskok si hlídá.

36:24
    Jeden z hráčů Omsku nabral puk na modré čáře a rychle vypálil. Jeho tvrdou ránu kryje brankář.

36:14
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.

35:21
    Riga se usadila v útočném pásmu, to se už hraje pět na pět. Výraznější šanci si ale tým nevypracoval.

34:54
    Semjon Čisťakov se dostal coby obránce do dobré střelecké pozice, ale jeho pokus poměrně snadno dokázal zastavit brankář.

33:53
    Domácí rána od modré čáry byla zblokovaná před brankou, Andrej Mišurov zasahovat nemusel.

33:35
    Nail Jakupov to zkoušel individuálně, ale nedokázal propálit brankáře soupeře.

33:16
    Přesilovku hraje domácí celek, který se však nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu.

32:22
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Viktor Svedberg – 2 min., podrážení).

32:22

31:36
    Kristaps Zile rozehrává od své branky a nutno poznamenat, že se nikam nežene. Mnoho šancí k vidění není. Riga hraje takticky dobře.

31:10
    Dostali jsme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i tomto zápase, domácí hokejisté vedou o tři branky a dál mají převahu.

29:12
    Střídání v týmu Avangard Omsk: ze hřiště odchází Šimon Hrubec, přichází Andrej Mišurov.
    29:12 Gints MEIJA - 3:0

29:12
    Riga právě vstřelila branku!
    Tento gól si bude pravděpodobně Hrubec vyčítat. Domácí hráč vyslal střelu na vzdálenější tyč a projektil propadl mezi rukou a tělem českého brankáře až do branky. Po rychlé akci se prosazuje GINTS MEIJA. Asistence: Kristaps Zile.

28:45
    Zajímavou situaci dva na jednoho si vypracovali domácí, ale finální přihrávka byla hodně nepovedená. Riga se k zakončení nedostala.

27:46
    Vhazovalo se ve středním pásmu. Následně se domácí znovu dostali do střelecké pozice, ale Šimon Hrubec v pohodě zasáhl.

Vladimir Žarkov vyslal tvrdou ránu od modré čáry, vzal to na sebe, ale Július Hudáček dokázal zasáhnout.

25:29
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu.

25:02
    Alexej Běreglazov pálil od modré čáry a jeho pokus kryje brankář Július Hudáček.

24:58
    Domácí hokejisté vedou o dvě branky a pokračují v aktivní hře. Hráči Omsku se musí spíše bránit.

23:24
    Domácí se dostali do další dobré střelecké pozice, ale rána končí nad.

22:21
    Hra je přerušena, vhazovat se bude před brankou Rigy. Hosté vyhráli buly, ale následná rána končí vedle branky.
    21:27 Janis ŠVANENBERGS - 2:0

21:27
    Po pěkné individuální akci navyšuje domácí celek své vedení. Od mantinelu si vybruslil JANIS ŠVANENBERGS před branku, odkud bekhendem překonal brankáře. Asistence: Nikolajs Jelisejevs.

20:20
    Viktor Svedberg rozehrával od své branky, následně se dostal do útočného pásma, ale vypálit nedokázal.

20:05
    Utkání, ve kterém jsme zatím viděli jedinou branku, pokračuje druhou třetinou.

20:01

7:11, tak vypadá statistika střel po první třetině, pasivněji hrající domácí celek se však dostal do vedení. Autorem zatím jediné branky je Kristaps Zile.

20:00

19:48
    Ještě jedno buly v útočném pásmu domácích. Omsk prohrál buly, následná rána byla zblokovaná.

19:12
    Dinamo se rychle dostalo do útočného pásma, Reece Scarlett vypálil a jeho pokus kryje Šimon Hrubec.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

18:22
    Oliwer Kaski pálil a jeho pokus našel v rukavici slovenský brankář ve službách Rigy.

18:00
    Patriks Ozolš dostal hru do útočného pásma, za brankou to zkoušel individuálně, ale přišel o puk. Směr hry se tedy rychle otáčí.

16:42
    Domácí celek rozehrává od své branky, následně ale Omsk vybojoval puk. Ilja Kablukov netrefil ideálně od modré.

16:15
    Ville Pokka to zkoušel individuálně, jeho rána z horní hranice kruhu byla obráncem tečovaná nad branku. Július Hudáček zasahovat nemusel, jen pozoroval hru.

15:23
    Sledujeme klidnou pasáž hry, Riga rozehrává od své branky.
    14:23 Kristaps ZILE - 1:0

14:23
    První výraznější šanci v tomto zápase dokázali hráči proměnit. Hosté se dostávají do vedení. Ránou z první se z kruhu prosazuje tvrdou ránou zakončující KRISTAPS ZILE. Asistence: Gints Meija a Arsen Chisamutdinov.

14:02
    Omsk rozehrává ve středním pásmu, Viktor Svedberg individuálně dostal puk za útočnou modrou, ale rána se mu nepovedla.

13:36
    Sledujeme rychlý hokej, mnoho šancí k vidění není, brankáři prakticky žádnou práci v této třetině zatím neměli.

12:18
    Damir Šaripzjanov se musel vrátit za svou branku, odkud rozehrává. Puk dostali jeho spoluhráči rychle do útočného pásma, ale nevypálili.

10:57
    Ville Pokka pálil z dobré pozice před brankou, ale brankář zasahovat nemusel. Puk končí vedle branky.

09:47
    Arsenij Gricjuk pálil od modré čáry, jeho rána byla nepřesná, následně z pravé strany jeho spoluhráč rovněž minul branku.

09:14
    Kristaps Zile zkoušel vybojovat kotouč za svou brankou, ale soupeři vinou špatné přihrávky o puk nakonec přišli.

07:49
    Alexandr Děrgačov a Vladimir Žarkov kombinovali v útočném pásmu, ale ani jeden z hostujících hráčů se do zakončení nedostal.

06:12
    Mnoho šancí k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. Na nějakou výraznější šanci stále čekáme.

06:05

05:43
    Jeho spoluhráč už ano, ale s tímto pokusem si dokázal brankář domácích poradit.

05:17
    Domácí se vrací do plného počtu. Následně ale Lukáš Radil dostal do útočného pásma, ale vypálit nedokázal.

04:41
    Mnoho času už Omsku z přesilovky nezbývá, sledujeme ale dobrou hru hostujícího celku.

04:25
    Alexej Běreglazov musel za vyhozeným kotoučem, a tak rozehrává od vlastní branky.

04:08
    Sledujeme přesilovku Omsku, který se usadil v útočném pásmu, ale střela od modré čáry nebyla přesná.

03:13
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Gints Meija – 2 min., hákování).

03:02
    Omsk hraje aktivně, usadil se v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet. Následně ale puk vypadl z hrací plochy.

01:17
    Nail Jakupov to vzal na sebe, jeho zakončení kryje brankář Július Hudáček. Vhazovat se bude před jeho brankou.

Ville Pokka to zkoušel individuálně, ale nedostal se do střelecké pozice. Následně minul branku Arsenij Gricjuk.

00:05
    Utkání začalo, domácí hrají ve tmavých dresech, hosté oblékli bílé.

00:01

Dinamo Riga: J. Hudáček (Vitols) – Čukste, Zile, Tumanovs, Scarlett, Freibergs, Ozolš – Lorito, Jelisejevs, Červený – L. Darzinš, J. Karjalainen, Radil – Švanenbergs, Shinkaruk, Karsums – Chisamutdinov, Meija, Skvorcovs – Buncis.

Avangard Omsk: Š. Hrubec (Mišurov) – Šaripzjanov, Pokka, V. Svedberg, Běreglazov, Kaski, K. Gotovec, Čisťakov – Dědunov, C. Knight, Gricjuk – Cehlárik, Prochorkin, N. Jakupov – V. Žarkov, Brjukvin, Děrgačov – N. Komarov, D. Ševčenko, Kablukov.

Rozhodčí: Akuzovskij, Ravodin – Novikov, Šišlo.

Poslední vzájemný zápas se odehrál 6. prosince a domácí Omsk vyhrál jednoznačně 4:1.

Dinamo Riga odehrálo 41 zápasů s bilancí 9-4-8-20 a získalo 34 bodů. V tabulce Západní konference je na poslední dvanácté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál tým dva. Poradil si s Viťazem 3:2 v prodloužení a v nájezdech s Kunlunem 3:2. Tým nestačil na Viťaz 2:3 v prodloužení a v základní hrací době na Novgorod 1:3 a Minsk 1:4.

Avangard Omsk odehrál 42 zápasů s bilancí 22-3-2-15 a získal 52 bodů. V tabulce Východní konference je tým na páté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál čtyři. Poradil si s Čerepovcem 3:2, Novgorodem 3:2 v prodloužení, Magnotogorskem 4:2 a Helsinkami 5:1. Nestačil na Magnotogorsk 2:3.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Dinamo Riga a Avangard Omsk.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 15. Zile (Meija, Chisamutdinov), 22. Švanenbergs (Jeļisejevs), 30. Meija (Zile) – 46. Kaski (Gricjuk, C. Knight), 50. Gricjuk (C. Knight), 59. Kaski, 63. C. Knight (N. Jakupov, Pokka)

HC Dinamo Riga: J. Hudáček (Vitols) – Čukste, Zile, Tumanovs, Scarlett, Freibergs, Ozolš – Lorito, Jeļisejevs, Červený – Dārziņš, J. Karjalainen, Radil – Švanenbergs, Shinkaruk, Karsums – Chisamutdinov, Meija, Skvorcovs – Buncis.
    Avangard Omsk: Š. Hrubec (30. Mišurov) – Šaripzjanov, Pokka, V. Svedberg, Bereglazov, Kaski, K. Gotovec, Čisťakov – Dedunov, C. Knight, Gricjuk – Cehlárik, Prochorkin, N. Jakupov – , Brjukvin, Dergačov – N. Komarov, D. Ševčenko, Kablukov.

Rozhodca: Akuzovskij, Ravodin – Novikov, Šišlo