Lille – Lyon 0:0 (kon.) | Angers – Clermont Foot 0:1 (kon.) | Metz – Lorient 4:1 (kon.)
Rennes – Nice 1:2 (kon.) | Troyes – Bordeaux 1:2 (kon.) | Štrasburg – Marseille 0:2 (kon.)
Paríž – Monaco 2:0 (kon.)
FC Metz
4:1 (3:0)
FC Lorient
cz Nedeľa 12.12.2021, 15:00 • Stade Saint-Symphorien, Mety • Ligue 1 Uber Eats • 18. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

FC Méty (19) přivítají na svém stadionu soupeře s nejhorší momentální formou ze všech týmů FC Lorient (16). Rozdíl mezi soupeři jsou pouhé tři body.

ŽK: 40. Angban – 52. Abergel, 86. Wissa

FC Lorient neustále klesá tabulkou čemuž není divu po šesti prohrách v řadě. Navíc Lorient nevstřelilo branku už ve čtyřech zápasech po sobě. Bodový zisk nabraný během srpna a září tedy příchází vniveč a Lorient čeká opět pouze těžká záchranářská mise.

FC Méty po čtyřech zápasů bez prohry se také vrátily do starých kolejí a utržili hned dva nepříznivé výsledky s Montpellier 1:3 a zejména na hřišti AS Monaca debakl 0:4.

Poslední utkání FC Lorient:

FC Lorient – FC Nantes 0:1 (0:0)

Branka: 83. Cyprien

ŽK: 26. Ouattara – 18. Coulibaly, 48. Moutoussamy, 90+1. Girotto

Lorient: Nardi – H. Mendes, Laporte, Petrot (88. Boisgard) – Igor Silva, Diarra (67. Lauriente), Abergel (C), Le Fée, Le Goff – Ouattara, Moffi (82. Grbic).

Poslední utkání FC Méty:

AS Monaco – FC Méty 4:0 (2:0)

Branky: 2. Diop, 44. (penalta) Volland, 57. Martins, 88. Ben Yedder

ŽK: 80. Volland – 79. Bronn, 90+1. Traoré

Méty: Úkíddžá – Bronn, Jemerson, Kouyaté – Centonze, B. Traoré, Boulaya (72. Yade), Pajot – Delaine, Niane (46. Sarr), Nguette (72. L. Gueye).

Morel (svalové zranění)

FC Méty: Caillard – Bronn, Kouyaté, Maïga – Centonze, Pajot, Sarr, Delaine – Boulaya – Nguette, de Préville.
    Náhradníci: Úkíddžá – B. Traoré, Niane, Sabaly, Alakouch, Tchimbembé, Mbengue, Yade, Niakaté.
    Trenér: F. Antonetti

FC Lorient: Nardi – H. Mendes, Laporte, Jenz – Igor Silva, Diarra, Abergel, Le Fée, Le Goff – Ouattara, Moffi.
    Náhradníci: Dreyer – Hergault, Petrot, Monconduit, Lauriente, Mouazan, Boisgard, Fontaine, Grbic.
    Trenér: C. Pélissier

Rozhodčí: Wattellier – Aube, Courbet.

1

1
    Domácí začali tento zápas poklidnou kombinací na své polovině.

2
    Nakonec z toho byl dlouhý nákop směrem dopředu, ale tomu scházela přesnost a na tahu je poprvé také Lorient.

4
    Domácí celek vybojoval první rohový kop v tomto utkání.

5
    Méty právě vstřelily branku!
    A po rohovém kopu jde domácí celek do vedení 1:0! Po centru vznikl na hranici malého vápna obrovský závar, který chtěl jeden z hostujících hráčů vyřešit odkopem, jenže napálil míč jen do stojícího PEPEHO SARRA, od kterého se odrazil za bezmocného brankáře. Hodně kuriózní branka.
    5. Pepe SARR - 1:0

7
    A domácí jsou po úvodní brance samozřejmě při chuti, rychle se dostali k míči a okamžitě se usadili na polovině svého dnešního soupeře.

9
    Domácí stále kombinují na polovině hostujícího celku, který po inkasované brance vůbec neví, co hrát. Méty jasně dominují!

10
    A domácí rychle přidávají druhou branku! Po centru z pravé strany si míč za svého brankáře nešťastně hlavou umístil MORITZ JENZ. Další smolný moment Lorientu!
    10. Moritz JENZ - 2:0

12
    Snad poprvé se dopředu vydali i hosté, ale jejich dlouhý nákop byl zastaven a Stéphane Diarra se k míči tedy nedostal.

14
    Nyní se na trávníku nic zajímavého neděje, sledujeme pasáž plnou nepřesných přihrávek, takže na další šanci čekáme.

16
    Hostující hráč s velkou dávkou štěstí pronikl do vápna soupeře, poté napálil míč před branku, ale skvěle postavený Thomas Delaine se ho zmocnil.

17
    Po dalším centru měl práci Marc-Aurèle Caillard, který si skvěle došel pro míč a hodně tak pomohl svým spoluhráčům.

18
    Žlutou kartu dostává Laurent Abergel (FC Lorient).

19
    Po faulu zahrávali domácí zajímavou standardní situaci poblíž velkého vápna. K míči se postavil FARID BOULAYA, který to trefil naprosto fantasticky a Paul Nardi byl bez šance! Je to 3:0!
    19. Farid BOULAYA - 3:0

21
    Domácí jsou na koni a není se čemu divit, protože po úvodních dvaceti minutách vedou 3:0 a vypadá to, že o vítězi tohoto utkání je rozhodnuto.

23
    Hosté se snaží, bojují, ale dnes jim zatím nevychází vůbec, ale vůbec nic. Domácí dominují a po dobrém začátku jsou hodně na koni.

25
    Nyní ale hosté skvěle kombinovali na polovině soupeře, ale do zakončení se žádný z hráčů nedostal a stav se tedy nemění.

27
    A opět povedená kombinace, jenže domácí obrana funguje dnes zatím opravdu skvěle.

29
    Žlutou kartu dostává Julien Laporte (FC Lorient).

31
    Tempo hry v posledních minutách výrazně opadlo a nic zajímavého se nyní na trávníku nyní neděje. Domácí kontrolují své vedení a nikam už tolik nepospíchají, což je pochopitelné.

33
    Hosté po zisku míče hned zvolili dlouhý nákop, ale Stéphane Diarra se ani tentokrát k míči nedostal.

35
    Hostující hráč šel nyní do souboje s domácím brankáře, byl z toho pád hráče Lorientu, ale pokutový kop rozhodčí neodpískal.

37
    Po chybě domácích se na hranici velkého vápna do míče opřel Terem Igobor Moffi, ale s jeho přízemním pokusem si dobře poradil pozorný Marc-Aurèle Caillard! Roh pro Lorient!
    37. Moffi brankáře neprostřelil

38
    Z následného rohu ale nic nebylo a domácí celek tak stále vede o tři branky.

40
    Nicolas de Préville byl poslán k zemi na polovině hřiště a Julien Laporte může být rád, že za tento zákrok nevyfasoval žlutou kartu.

42
    Hosté nyní doslova zamkli domácí hráče v pokutovém území, ale ohrozit branku nedokázali. Ve finální fázi je to dnes ze strany Lorientu velké trápení.

44
    Stéphane Diarra se nyní skvěle tlačil dopředu, ale nakonec ho skluzem zastavil poslední domácí hráč. Hráči Lorientu jsou ale stále u míče.

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

45+1
    Rozhodčí přidal jednu minutku.

45+1

První poločas je za námi. Domácí vstoupili do utkání skvěle, během dvaceti minut se třikrát prosadili a rázem vedli 3:0. Žádná další branka už nepadla a Méty tedy vedou nad Lorientem 3:0. O vítězi je nejspíše rozhodnuto, ale uvidíme, co nám přinese druhý poločas.
    První poločas byl zcela v režii domácího celku!

Druhý poločas začne přibližně v 16:02 hodin.

46

47
    Vypadá to, že ani jeden celek v poločase nestřídal, takže pokračujeme ve stejném složení, jako na začátku tohoto utkání.

49
    Hodně ostrým skluzem se nyní prezentoval domácí obránce Fabien Centonze! Hosté se zlobí, ale vše bylo v rámci pravidel.

51
    Vzápětí ale fauloval unikajícího protihráče Vincent Pajot a to už v pořádku nebylo, žlutá karta.

53
    Terem Igobor Moffi dostal dlouhou přihrávku, dostal se do vápna, ale pak upadl a zakončit tedy už nedokázal.

55
    Hostující hráč se opět tlačil dopředu, ale tentokrát skončil s míčem v zámezí a rozehrávat tak bude Marc-Aurèle Caillard, který nikam nepospíchá.

57
    Terem Igobor Moffi dostal dlouhou přihrávku za obranu, ale byla až příliš dlouhý a míč nakonec sebral pozorný Marc-Aurèle Caillard.

59
    Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Laurent Abergel, přichází Armand Lauriente.
    Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Houboulang Mendes, přichází Adrian Grbic.
    Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Dango Ouattara, přichází Thomas Monconduit.

61
    Je před námi posledních zhruba třicet minutek a Méty stále vedou nad Lorientem 3:0. Uvidíme, co nám hráči na hrací ploše ještě předvedou.

63
    Na skvělý dlouhý míč si výborně za obranu naběhl Nicolas de Préville, který to zkusil z první, ale hlavou branku těsně minul!

65
    Na druhé straně hřiště byl k vidění nepřesný centr, po kterém se žádný z hráčů do zakončení nedostal.

67
    Nyní už ale hosté zahrozili. Po kombinaci přišla střela z úhlu, ale Marc-Aurèle Caillard si s tím pokusem v pohodě poradil.

69
    Hosté získali míč a šli tři na jednoho. Terem Igobor Moffi to vzal na sebe, ale neudělal to vůbec dobře a jen vybojoval rohový kop.

70
    Lorient právě vstřelil branku!
    Ale po něm se hosté nakonec prosazují a snižují na rozdíl dvou branek! S prvním pokusem si ještě Marc-Aurèle Caillard poradil, jenže k odraženému míči se dostal MORITZ JENZ a ten ho uklidil do branky!
    70. Moritz JENZ - 3:1

72
    A hosté jsou po vstřelené brance samozřejmě na koni a znovu se tlačí dopředu. Je pravda, že domácí celek ve druhém poločase nepředvedl téměř nic.

74
    Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Nicolas de Préville, přichází Ibrahima Niane.

76
    Hosté se snaží ještě něco vymyslet, ale času už příliš nemají a stále prohrávají o dvě branky. Čeká nás zajímavý závěr.

77
    Velká šance hostů gólem neskončila! Po zpětné přihrávce se do míče z hranice penalty opřel Adrian Grbic, ale s jeho pokusem si parádně poradil Marc-Aurèle Caillard, který míč vyrazil na roh!
    77. Grbic brankáře nepropálil

78
    Z následného rohového kopu ale nic nebylo, takže pokračujeme za stavu 3:1 pro domácí Méty, které kráčí za třemi body.

80
    Je před námi posledních zhruba deset minutek. U míče jsou domácí, kteří kombinací na své polovině šetří cenné vteřinky.

81
    Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Habib Maïga, přichází Amadou Mbengue.

81
    Domácí opět odskakují na rozdíl tří branek! Farid Boulaya poslal parádní míč do vápna, k němu se dostal IBRAHIMA NIANE a nechytatelnou hlavičkou nedal brankáři šanci!
    81. Ibrahima NIANE - 4:1

81
    Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Stéphane Diarra, přichází Quentin Boisgard.

84
    Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Opa Nguette, přichází Sofiane Alakouch.
    Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Farid Boulaya, přichází Warren Tchimbembé.

86
    Duel se už pouze dohrává, ani jeden celek nikam nepospíchá a nic zajímavého se tedy na trávníku neděje.

88
    Domácí jsou u míče a kombinují na své polovině...

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

90
    Žlutou kartu dostává Pepe Sarr (FC Méty).

90+1
    Rozhodčí přidal tři minutky.

90+3
    Domácí drží míč na své polovině, už se čeká pouze na závěrečný hvizd. Domácí celek získá hodně cenné tři body.

90+4

Držení míče: 33 % : 67 %.
    Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 0:9. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 2:0.
    Domácí celek vstoupil skvěle do zápasu, ve 20. minutě vedl už 3:0! Nakonec si Méty své vedení pohlídaly a Lorient doma porazily vysoko 4:1.

To je z mé strany vše, přeji hezký zbytek víkendu. (16:52:44)