Stíhačka žien, 10 km, Östersund | Vítěz: M. Olsbuová-Røiselandová (NOR) (kon.) | | | Štafeta mužov, 4x7,5 km Östersund | Vítěz: Norsko (kon.) |
Zjazd mužov, Beaver Creek | Vítěz: A. A. Kilde (NOR) (kon.) | | | Zjazd žien, Lake Louise | Vítěz: S. Goggiaová (ITA) (kon.) |
Týmový závod HS134, Wisla | Vítěz: Rakousko (kon.) |
Muži 15 km volně, Lillehammer | Vítěz: S. H. Krüger (NOR) (kon.) | | | Ženy 10 km volně, Lillehammer | Vítěz: F. Karlssonová (SWE) (kon.) |
Týmový závod mužů, skoky HS98, Lillehammer | Vítěz: Německo (kon.) | | | Skoky žen HS98, Lillehammer | Vítěz: M. L. Lundová (NOR) (kon.) |
Týmový závod mužů, běh 4x5 km, Lillehammer | Vítěz: Norsko (kon.) | | | Běh žen 5 km, Lillehammer | Vítěz: G. Westvoldová Hansenová (NOR) (kon.) |
Al Matavao - Pavel Salčák | Vítěz: Al Matavao (kon.) | | | Daniel Dittrich - Thomas Narmo | Vítěz: Daniel Dittrich (kon.) |
Matěj Kuzník - Krisztián Simon | Vítěz: Matěj Kuzník (kon.) | | | Christian Eckerlin - Ioannis Palaiologos | Vítěz: Christian Eckerlin (kon.) |
Karol Ryšavý - Losene Keita | Víťaz: Keita (kon.) | | | David Kozma - Bojan Veličković | Víťaz: Kozma (kon.) |
koniec udalosti
SP - Týmový závod mužů, skoky HS98, Lillehammer
Vítěz: Německo
28
|
Skokanskou část uzavřel Terence Weber. Německý sdruženář skáče ještě o půl metru dál než Riiber, navíc v parádním stylu. Němci vedou před běžeckou částí o 21 sekund před druhým Norskem. Na třetí Rakousko pak mají náskok 55 sekund!
|
|
21
|
Eric Frenzel, který je elitním běžcem a nadprůměrným skokanem, avšak v poslední době na můstku trochu se zhoršujícím, Němce podržel! Skáče parádních 97,5 metrů a zvyšuje náskok svého týmu už na 18 sekund!
|
|
14
|
Ten naopak nedělá takový problém Vinzenzu Geigerovi, který s 93 metry posílá Němce do průběžného vedení. Sice jen o dvě sekundy, ale obrovskou sílu mají Němci v běhu, takže jim tento vývoj vyhovuje.
|
Pořadí po skoku
1. Německo
2. Norsko +0:21
3. Rakousko +0:55
4. Japonsko +1:00
5. Francie +1:37
6. USA +1:55
7. Itálie +2:34
Startovní listina
1. Raffaele Buzzi (ITA)
2. Jasper Good (USA)
3. Marco Heinis (FRA)
4. Jošito Watabe (JPN)
5. Martin Fritz (AUT)
6. Jens Luraas Oftebro (NOR)
7. Manuel Faisst (GER)
8. Iacopo Bortolas (ITA)
9. Niklas Malacinski (USA)
10. Antoine Gerard (FRA)
11. Akito Watabe (JPN)
12. Lukas Klapfer (AUT)
13. Espen Bjørnstad (NOR)
14. Vincenz Geiger (GER)
15. Alessandro Pittin (ITA)
16. Taylor Fletcher (USA)
17. Gael Blondeau (FRA)
18. Sora Jači (JPN)
19. Stefan Rettenegger (AUT)
20. Jörgen Graabak (NOR)
21. Eric Frenzel (GER)
22. Samuel Costa (ITA)
23. Ben Loomis (USA)
24. Laurent Muhlethaler (FRA)
25. Rjota Jamamoto (JPN)
26. Johannes Lamparter (AUT)
27. Jarl Magnus Riiber (NOR)
28. Terence Weber (GER)
1. Německo
2. Norsko +0:21
3. Rakousko +0:55
4. Japonsko +1:00
5. Francie +1:37
6. USA +1:55
7. Itálie +2:34
Startovní listina
1. Raffaele Buzzi (ITA)
2. Jasper Good (USA)
3. Marco Heinis (FRA)
4. Jošito Watabe (JPN)
5. Martin Fritz (AUT)
6. Jens Luraas Oftebro (NOR)
7. Manuel Faisst (GER)
8. Iacopo Bortolas (ITA)
9. Niklas Malacinski (USA)
10. Antoine Gerard (FRA)
11. Akito Watabe (JPN)
12. Lukas Klapfer (AUT)
13. Espen Bjørnstad (NOR)
14. Vincenz Geiger (GER)
15. Alessandro Pittin (ITA)
16. Taylor Fletcher (USA)
17. Gael Blondeau (FRA)
18. Sora Jači (JPN)
19. Stefan Rettenegger (AUT)
20. Jörgen Graabak (NOR)
21. Eric Frenzel (GER)
22. Samuel Costa (ITA)
23. Ben Loomis (USA)
24. Laurent Muhlethaler (FRA)
25. Rjota Jamamoto (JPN)
26. Johannes Lamparter (AUT)
27. Jarl Magnus Riiber (NOR)
28. Terence Weber (GER)
Jan Vojkůvka
@JanVojkuvka