Buffalo – Seattle 4:7 (kon.) | Winnipeg – Arizona 0:1 (kon.) | Montreal – Vancouver 1:2 (kon.)
Calgary – Pittsburgh 2:1 (2:1 po s.n.)
Winnipeg Jets
0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Arizona Coyotes
cz Utorok 30.11.2021, 01:30 • Canada Life Centre, Winnipeg • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Zdravím všechny milovníky zámořského hokeje! Máme tady souboj mezi Winnipeg Jets a Arizona Coyotes.

Výkony Winnipegu jsou v letošním ročníku NHL zatím velmi nevyrovnané. Jets jsou schopni čtyřikrát za sebou vyhrát, ale také pětkrát po sobě prohrát. Právě pětizápasovou šňůru proher utnuli v posledním zápase, v němž porazili kanadského konkurenta Calgary 4:2. S 24 body jim patří 7. místo Západní konference, stejně bodů mají i šestí Vegas Golden Knights. Zároveň ale za Winnipegem číhají tři týmy se ztrátou pouhého bodu, z nichž Colorado má až o tři odehrané zápasy méně.

Andrew Copp – 17 bodů (6+11)

Coyotes nikdy nebyli zrovna favority na výhru Stanley cupu, ale letošní sezóna je v jejich podání zatím naprosto katastrofální. Na první vítězství čekali dlouhých jedenáct zápasů, což bylo ze všech týmů nejvíce. Bohužel na něj nedokázali pořádně navázat, a tak jsou s ostudnými 10 body na posledním, 16. místě Západní konference, odkud ztrácejí čtyři body na nejbližší Vancouver. V celé NHL je horší už pouze Ottawa, a to o jediný bod, navíc odehrála o dvě utkání méně než Arizona.

Jan Jeník – 2 zápasy, 0+0
    Karel Vejmelka – 12 zápasů, úspěšnost zákroků 90,5 %, průměr obdržených gólů za zápas 3,06

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Comrie) – N. Schmidt, Morrissey (A), Pionk, Dillon, DeMelo, Stanley – Wheeler (C), Scheifele (A), Connor – J. Svečnikov, Dubois, Copp – Ehlers, Lowry, P. Stastny – Vesalainen, Toninato, Harkins.
    Trenér: Paul Maurice.

Arizona Coyotes: K. Vejmelka (Wedgewood) – Ljubuškin, Chychrun (A), Mayo, Gostisbehere, Strälman, Capobianco – Kessel, T. Boyd, Keller (A) – Ch. Fischer, Hayton, Crouse – L. Eriksson, Dzingel, Roussel – Ladd (A), Galchenyuk, L. O'Brien.
    Trenér: André Tourigny.

Rozhodčí: Chmielewski, Rank – Brisebois, Johnson.

00:01

00:20
    Travis Boyd se rychle dostal k nebezpečné střele, když si na pravém kruhu počkal na přihrávku z rohu.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

01:24
    Lawson Crouse zkoušel bekhendovou střelou zády k brance překvapit Hellebuycka, s obtočením se kolem klece na něj ještě navázal Christian Fischer.

02:15
    O'Brienův pokus ihned po přejetí modré byl tečován domácím obráncem vysoko do ochranné sítě.

03:42
    Logan Stanley po ledě nahazoval na branku od modré, Vejmelka si musel poradit i s aktivním dorážením Adama Lowryho.

04:53
    Scheifele ve středním pásmu zachytil soupeřovu rozehrávku a sehrál rychlou kombinaci s Connorem a Wheelerem. Wheelerovu střelu Vejmelka vyrazil nad sebe, puk dopadl seshora na branku.

05:56
    Fischer se přihnal v útočném pásmu mezi obránce, mohl střílet z bezprostřední vzdálenosti, jenže chtěl ještě vylepšit situaci nabídkou na Crouse. Ten na puk nedosáhl.

06:57
    Lowryho nabídka z rohu před brankou od některé z hokejek vyletěla mimo hřiště, Vejmelka nemusel zasahovat.

07:40
    Toninato vybojoval kotouč u levého mantinelu ještě v útočném pásmu, prostrčil ho Harkinsovi, jenž se dostal až k brance. To byl ale možná ten problém, protože mu Vejmelka snížil střelecký úhel.

08:38
    Chychrun měl na modré čáře dostatek času i prostoru, ale nahození zápěstím poslal mimo branku.

09:30
    Stanley při střele z dálky zlomil hůl, jenže protiútok Arizony byl příliš pomalý, takže se domácí bez problémů stihli vrátit.

10:36
    Kessel chtěl přihrávat před branku z pravé strany, v rohu mu nakonec kotouč utekl, takže Boyd čekal před Hellebuyckem marně.

11:30
    Pionk zpoza vlastní branky pokazil nahrávku, sebral ji volný Galchenyuk, který byl ve skvělé pozici, ale nepochopitelně vůbec nevystřelil, jen zase rychle o kotouč přišel.

12:50
    Loui Eriksson dostal hezkou přihrávku na útočnou modrou, jenže se kolem mantinelu neprotáhl, a tak radši přibrzdil a vrátil puk do vlastního pásma.

13:32
    Wheelerova střela z první se v mezikruží odrazila doleva, kde byl osamocený Paul Stastny v dobré pozici, ale ani jemu se zakončení nepovedlo.

14:18
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Dylan DeMelo – 2 min., hákování).

14:50
    Kesselův pokus o nahození do protějšího rohu od modré neprošel, Coyotes se zatím nedostali ke střele.

15:40
    Dvakrát po sobě se hosté sami vyhnali z útočného pásma zbytečně zbrklou nepřesnou přihrávkou.

16:18
    Domácí hrají v plném počtu.

16:48
    Morrisey ve středním pásmu převzal krátkou zadovku, ale podél levého mantinelu projet nemohl, neboť tam hlídkoval Ljubuškin.

17:30
    Fischer před Hellebuyckem nebezpečně tečoval puk z výšky, domácí obrana zatím v pohodě odolává.

18:18
    Karel Vejmelka si povyjel proti Svečnikovovi, k němuž doputoval kotouč zpoza branky, aby předvedl zatím nejtěžší zákrok.
    18:18 Šance – Jevgenij SVEČNIKOV

19:38
    Kyle Connor za brankou rychle manévroval, přenechal Wheelerovi, jenž centroval na Scheifeleho. Před ním byl puk tečován až nad mantinel.

20:00

V úvodní části dnešního zápasu se toho mnoho zajímavého nestalo. Hra působí vyrovnaně, Coyotes ale v útočném pásmu mají velký problém se střelbou. To se potvrdilo v přesilové hře, ve které nevyslali na Hellebuycka ani jeden pokus. Naopak domácí Winnipeg je v útočné třetině střelecky velmi aktivní, ale žádnou vyloženou šanci si nevytvořil.

20:37
    Crouse několika rychlými kroky přebruslil domácí obranu a rychle z levé strany střílel. Hellebuyck si připisuje první dobrý zákrok druhé třetiny.

21:30
    Jets se v útočném pásmu neohřáli, a tak musejí okamžitě spěchat zpátky, protože k jejich brance míří Roussel.

22:00
    Copp prověřil Vejmelku tvrdou střelou zápěstím z pravého kruhu. Český gólman udržel puk v náručí.

22:55
    Lowry obětavě v útočném pásmu držel puk na levém mantinelu, zatímco jeho spoluhráči střídali, poté ho ale stejně obral Chychrun.

23:50
    Ve druhé třetině se hra rychle přelévá z jednoho konce kluziště na druhý, ale útočníci se nedostávají ke střelám.

24:15
    Wheeler si v útočném pásmu přibrzdil, aby mohl před branku poslat chytrou žabičku pro Connora. Ten chtěl jen tečovat do prázdné klece, ale puk nezkrotil.
    24:15 Šance – Kyle CONNOR

25:53
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Andrew Ladd – 2 min., podrážení).

26:46
    Jets dlouho drželi kotouč v útočném pásmu, ale ke střele se neodhodlali, až jim hosté sebrali puk a vyhazují.

27:10
    Neal Pionk nahazoval z osy hřiště, Vejmelka sice moc dobře neviděl, ale nikdo před ním puk netečoval.

27:53
    Hosté hrají v plném počtu.

28:42
    Boyd se v útočném pásmu nesmyslně vytočil, poslal kotouč po mantinelu do rohu, kde ho ochotně převzal Morrisey. Arizona se horko těžko dostává do šancí.

29:00
    Stastny nabízel puk ke střele z první v mezikruží Ehlersovi, zakončení ale neprošlo na branku.

29:30
    Ehlers si krásně prohodil obránce, objel branku a chtěl zasunout puk kolem tyčky. Ve velké rychlosti ale už na puk nedosáhl.
    29:30 Šance – Nikolaj EHLERS

30:30
    Scheifele to měl uprostřed útočného pásma na střelu, ale netrefil puk dobře, takže Vejmelka zase může zůstat v klidu.

31:47
    Ljubuškin na poslední chvíli sebral puk Harkinsovi, jenž ho o puk předtím připravil. Druhá třetina se skoro celá odehrává v obranném pásmu Arizony.

32:56
    Karel Vejmelka dobře viděl nahození od modré, navíc mířilo doprostřed brány a nemělo velkou razanci.

33:46
    Ke Schmidtovi pomalu doklouzal kotouč od zadního mantinelu, a tak se Schmidt nezdráhal, vysoko napřáhl a tvrdě pálil. Jenže trefil prvního clonícího hráče.

34:40
    Po delší době se v posledních dvou minutách hosté alespoň podívali do útočného pásma, avšak Clayton Keller měl těžký úkol udržet puk na modré. To se mu podařilo, jeho spoluhráči v tom poté ale nepokračovali.

35:12
    Kyle Connor se rychlým manévrem uvolnil u pravého mantinelu a všimnul si poblíž Kristiana Vesalainena. Jeho pokus byl před brankou tečovaný těsně mimo, Vejmelka ale proti tomu nestihl reagovat.

36:35
    Copp se pro přihrávku do mezikruží musel otáčet, puk dostal na brusle. Rychle u něj byla dvojice obránců Coyotes, jenž se o kotouč postarala.

37:33
    Stastny úmyslně střílel zprava po ledě na zadní tyč, takže Vejmelka vykopl puk k projíždějícímu Lowrymu.

37:59
    Arizona právě vstřelila branku!
    Konečně jsme se dočkali první branky! Eriksson se prosmýkl podél pravého mantinelu, bekhendem poslal kotouč před branku, kde akorát dobrzdil ANTOINE ROUSSEL a nasměroval puk za Hellebuycka. Asistence: Loui Eriksson, Ilja Ljubuškin.
    37:59 Antoine ROUSSEL - 0:1

38:40
    Povzbuzení Coyotes najednou vypadají mnohem živěji než po celou druhou třetinu dohromady.

39:53
    Snahu o poslední rychlý útok domácích zastavuje ofsajd.

40:00

Prvních čtyřicet minut tohoto zápasu patřilo k těm nejméně záživným zatím v této sezóně NHL. Celá prostřední část patřila herně domácím Jets, kteří střílí na branku, co to jde, ale málo z těch střel bylo opravdu nebezpečných. Vejmelkovi se proto dobře chytá, naopak na druhé straně Connor Hellebuyck mohl klidně usnout, jenže pak přišla jedna akce hostů a hned skončila gólem. Do třetí třetiny by alespoň pozdní první gól mohl konečně hráče vyburcovat k pořádné hokejové akci.

40:28
    Ehlers u modré nabil volnému Schmidtovi, jenž tvrdou střelou započal tlak domácích pro vyrovnání.

41:40
    Strälman při rozehrávce nic nevymýšlel, poslal puk po mantinelu přes celé hřiště a k jeho štěstí se nepískalo zakázané uvolnění.

42:05
    Dubois se vytáčel zpoza branky podobně jako ve druhé třetině Ehlers. Tentokrát puk projel brankovištěm a mohl nadělat Vejmelkovi velké potíže.

43:41
    Dillon udržel puk u modré, přenechal ho Pionkovi, jehož rána byla přizvednuta nad branku.

44:42
    Neuvěřitelný závar před Vejmelkou trval přes dvě minuty, hostující hráči už byli velmi unavení. Naštěstí pro ně ale v brance stojí Karel Vejmelka, jenž dnes předvádí zatím perfektní výkon.

45:10
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Clayton Keller – 2 min., podrážení).

45:27
    Pionk chtěl z osy hřiště nahazovat na branku, ale Hayton jeho pokus zblokoval a dostal puk do středního pásma.

46:11
    Fischer sebral puk u mantinelu a Chychrun mohl jednoduše vyhodit. Jets jsou zatím v přesilovce paradoxně slabší než při vyrovnaném počtu hráčů.

47:10

47:11
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Travis Boyd – 2 min., hákování).

47:22
    Druhé oslabení Coyotes začíná úspěšným vyhozením.

47:48
    Ehlers nabral dobrou rychlost na levé straně a střelou zápěstím téměř z brankové čáry přestřelil.

48:40
    Schmidt dvakrát pálil během několika sekund. Poprvé obětavě a bolestivě blokoval Christian Fischer, podruhé už měl plné ruce práce Karel Vejmelka.

49:11

49:30
    Boyd mohl hned z trestné lavice jet s pukem k brance Hellebuycka, ale jeho spoluhráči byli unaveni, a tak mu tam nepomohli.

50:46
    Domácí jsou zase nastěhovaní v útočném pásmu, Chychrun sice za brankou vybojoval puk, ale Coyotes se ani trochu nesnaží o jakékoli protiútoky, jen vyhazují do středního pásma.

52:05
    Pro jednou se hosté vydali podívat k Hellebuyckovi a nebylo to tam vůbec špatné. Gólmanův zákrok proti Crouseově ráně od modré byl dost krkolomný, takže ještě dorážel Hayton.

52:36
    Na druhé straně je naprosto klidný Vejmelka, jenž si musel poradit levým betonem s dobrou střelou Wheelera.

53:23
    Stastny chtěl propasírovat puk z ostrého úhlu, Vejmelka byl nalepený na tyčce a o Stastnyho se poté tvrdě postaral Roussel.

54:34
    Christian Fischer měl na útočné modré jediný úkol, a to protečovat kotouč do útočného pásma. Ani to ale nezvládl, takže z toho bylo zakázané uvolnění Arizony.

54:52
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Kyle Capobianco – 2+2 min, vysoká hůl).

55:15
    Arizona se zatím brání úspěšně a vyhazuje přes všechny čáry.

55:39
    Ehlers se musel natahovat pro přihrávku, takže byl v ofsajdu. Domácí fanoušci už nespokojeně bučí na svůj vlastní tým.

56:05
    Fischer se v oslabení dostal do protiútoku, přihrával před branku, kde puk sebrali Jets.

56:47
    Schmidt nádherně našel v pravém rohu křižnou přihrávkou Andrewa Coppa. Vejmelka se stihnul přesunout, ale ani nemusel, protože Copp netrefil kotouč.

57:38
    Ehlersovi se střela po ledě příliš nepovedla, Vejmelka ji vykopnul a Coyotes se osvobozují.

58:00
    Winnipeg odvolává brankáře a hraje v šesti proti čtyřem.

58:35
    Hostům se podařilo vyhodit a Eriksson dokonce dojel k puku jako první, aby v útočném pásmu ušetřil cenné sekundy.

58:52
    Hosté hrají v plné počtu.

59:38
    Christian Fischer vyhodil na zakázané uvolnění a už je viditelně unavený. Arizona si proto bere oddechový čas.

59:40
    Fischer se po vhazování prodral ke kotouči a poslal ho do středního pásma. Zdá se, že je rozhodnuto.

59:52
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Anton Strälman – 2 min., nedovolené bránění).

Kdyby byl dnešní zápas důležitější, než je jen obyčejný duel v základní části, měli by za něj Karlu Vejmelkovi v Arizoně postavit sochu. První třetina ještě byla celkem vyrovnaná, ale od té druhé to už celou dobu vypadalo jako trénink útočných situací Winnipeg Jets. Ti stříleli ze všech možných pozic, ale nepříjemná obrana Coyotes je nepouštěla do vyložených šancí, i když ve třetí třetině už byl tlak domácích ohromný. Nevděčný úděl měl Connor Hellebuyck, jenž se pouze díval na utkání přes celou délku kluziště, a když ho přijel ke konci druhé třetiny pozdravit Antoine Roussel, nechal Hellebuyckovi zároveň zásilku v bráně. Naproti němu podal dechberoucí výkon Karel Vejmelka, který si připsal 46 zákroků – nejvíce zákroků v historii při gólmanově prvním čistém kontu v kariéře.