HC MIKRON Nové Zámky
5:2 (0:0, 1:2, 4:0)
HC´ 05 Banská Bystrica
Pondelok 29.11.2021, 18:00Tipos Extraliga (SR) • 14. kolo

Famózna tretia tretina Nových Zámkov. Býci prv vyrovnali zásluhou Jacksona, po vyhratom buly ich poslal do vedenia Klempa a bol to Langkow, ktorý zavŕšením hetriku potvrdil tri body pre domáci mančaft.

Banskej Bystrici zostanú iba oči pre plač – gól na 2:2 prišiel v oslabení, štvrtý inkasovaný zase počas ich vlastnej presilovky.

V tabuľke Novozámčania predskočili Liptovský Mikuláš a sú na jedenástom mieste s 19 bodmi, iba o skóre za Spišskou Novou Vsou (tá však má tri duely k dobru). Barani zostávajú na deviatej priečke, k 22 bodom dnes nepridali nič. (20:24:32)

59:06 Christopher LANGKOW - 5:2

59:06
    HC Nové Zámky dali gól!
    Dnes tu máme dokonca hetrik! CHRISTOPHER LANGKOW poistil dvomi gólmi triumf domáceho tímu. Zásah do prázdnej brány, Barani si to dnes pokazili v poslednej tretine.

Asistencie: Michal Roman, Andrej Hatala.

58:42
    Už pri plnom počte hráčov na ľade musel Bakala reagovať. Kontaktný gól neprichádza a to je z pohľadu Býkov najpodstatnejšie.

58:37
    Domáci v plnom počte.

58:27
    Puk iba za bránou Bakalu, odtiaľ gól padnúť nemôže.

58:11
    Teraz už ale Rabčan na striedačke a hostia to skúsia v šestici proti štyrom.
    57:44 Christopher LANGKOW - 4:2

57:44
    Rabčan síce v bráne zostal, ale takto si to nepredstavoval. Shcherbak opäť zazmätkoval, stratil puk už pri vlastnej bráne a dôraz CHRISTOPHERA LANGKOWA znamená gól na 4:2!

Asistencia: Tomáš Klempa.

57:26
    Oddychový čas hostí.

57:26
    Fossierova delovka takmer od modrej neprekvapila Bakalu. Ten na všetko videl a hravo puk schoval v lapačke.

57:05
    Zase výborný Šiška vyhadzuje puk cez všetky čiary.

56:44
    Shcherbak po buly robí chybu, Šiška mu puk vypichuje do stredného pásma.

56:37
    Vylúčenie v tíme HC Nové Zámky (Nicolas Ferenyi – 2 min., sekanie).

56:26
    Fossier si nerozumel s kolegami z partie. Napätie sa stupňuje.

55:31
    Sú to však domáci, ktorí majú väčšie príležitosti. Hostia vo veľkých problémoch prejsť dopredu.

54:20
    Bakala pokryl nie dvakrát razantnú koncovku, za jeho bránkou sa okamžite strhla šarvátka.

54:04
    Holenda s Feretom na ofenzívnom výlete neuspeli, puk skončil na ochrannej sieti. A keďže sa dlhšie neprerušovalo, reklamná prestávka prichádza až teraz.

Viktor Kalinács

Góly a asistencie: 26. Langkow (Varga, Klempa), 45. Jackson (Šiška), 52. Klempa (Hatala, Števuliak), 58. Langkow (Klempa), 60. Langkow (Roman, Hatala) – 23. Fossier (Shcherbak, Melcher), 27. Fossier (t.s.)

HC MIKRON Nové Zámky: Bakala (Mičík) – Bull, Hatala, Holenda, Fereta, Roman, Ligas, Hrabčák, Knižka – Mišiak, Šiška, Jackson – Števuliak, Langkow, Klempa – Varga, Fetkovič, Ondrušek – Tóth, Ferenyi, Kurbatov
    Tréner: Gergely Majoross

HC´ 05 Banská Bystrica: Rabčan (Belányi) – Boldižár, Breton, Ganz, Cardwell, Ďatelinka, Hřebíček, Španko – Fossier, Tamáši, Shcherbak – Vašaš, Bubela, Melcher – Jednroľ, Gabor, Kabáč – Galbavý, Sojka, Hojo
    Tréner: Tuukka Poikonen

Rozhodca: Baluška, Žák – Junek, Jurčiak – Beniač