Švédsko – Slovensko 22:3 (kon.) | Česko – Švajčiarsko 5:2 (kon.)
Švédsko
22:3 (8:1, 6:1, 8:1)
Slovensko
Sobota 27.11.2021, 17:00MS žien • Skupina B

Vážení diváci, vitajte pri sledovaní online textového prenosu zo zápasu majstrovstiev sveta vo florbale žien medzi Švédskom a Slovenskom.

Stretnutie sa začne o 17:00.

Nominácia Slovenska na MS vo florbale:

Brankárky:

Jana Dupčáková, Radka Mládenková

Hráčky:

Kristína Belicová, Denisa Ferenčíková, Michaela Šponiarová, Alexandra Faktorová, Linda Pudišová, Lenka Červená, Daniela Kvasková, Kristína Hudáková, Paulína Hudáková, Veronika Dúbravská, Laura Chúpeková, Miriam Buková, Alžbeta Ďuríková, Klára Grossová, Katarína Klapitová, Klaudia Robová, Barbora Kocúrová, Tamara Dobošová, Nikol Drábeková, Michaela Krajčová

Slovensko

Slovenky prichádzajú na šampionát s cieľom pobiť sa o TOP 5. Na posledných majstrovstvách skončila naša ženská reprezentácia šiesta, teraz chce túto métu vylepšiť. V rebríčku IFF sme na piatej pozícii, preto hráme v nasadenej B skupine spoločne s favoritmi zo Švédska a Fínska, rebríčkovo sme lepší ako Nemecko.

V zostave nechýbajú dlhoročné opory reprezentácie ako Michaela Šponiarová či Denisa Ferenčíková, ktoré majú veľké skúsenosti so zahraničným florbalom.

Švédsko

Jasný favorit a zároveň usporiadateľská krajina turnaja. Deväťnásobné majsterky sveta by sa podľa predpokladov mali poľahky dostať do semifinále a bolo by prekvapením, keby hrali iba o bronz. Švédky vyhrali posledných sedem turnajov, v roku 2019 porazili v boji o zlato Švajčiarsko 3:2 po predĺžení.

Švédsko: Ostlund Visenová (Gortzová) – Johanssonová, Backstedtová, Molinová, Tschopová, Sundbergová – Joelssonová, Wibronová, Vistromová, Boric Svardová, Fjellstedtová – Delgado Johanssonová, Gustafssonová, Rasmussenová, Persson Sidklevová, Carlssonová – Lonebergová, Elmová, Anderssonová

Slovensko: Dupčáková (Mládenková) – P. Hudáková, Chúpeková, Ferenčíková, Šponiarová, Ďuríková – Červená, K. Hudáková, Belucová, Klapitová, Pudišová – Faktorová, Dobošová, Grossová, Kocúrová, Robová – Buková, Kvasková, Drábeková.

00:01

00:44
    Od úvodného buly sú Slovenky zatlačené na vlastnej polovici.

01:20
    Môžeme ísť prvýkrát dopredu, Červená na zadnom mantineli nemala s kým kombinovať.

01:51
    Švédky zakončili do bočnej siete, oba celky počas prerušenia striedajú.

02:26
    Švédsko dalo gól! Prvá strela na bránu, prvý gól. ELLEN RASMUSSENOVÁ sa zmocnila loptičky na ľavej strane, z uhla to namierila perfektne do hornej časti brány.

Asistencia: Amanda Delgadová Johanssonová.
    02:26 Ellen RASMUSSENOVÁ - 1:0

02:39
    Švédsko dalo gól! Slovenky chceli skúsiť hru šiestich na piatich, ale vysoký pressing domácich hráčov už po trinástich sekundách prináša inkasovaný gól. ELLEN BACKSTEDTOVÁ posiela loptičku do prázdnej brány.

Asistencia: Moa Tschopová.
    02:39 Ellen BACKSTEDTOVÁ - 2:0

03:26
    Belicová v útoku, avšak prihrala iba dozadu.

03:58
    Severanky zase získali loptičku a už kombinujú na našej polovici.

04:46
    Ferenčíková pod veľkým tlakom, napriek tomu sme sa dostali do streleckej pozície. Paulína Hudáková pálila zľava, Ostlund Visenová musela zasiahnuť!

05:38
    Švédsko dalo gól! Jednoduchá kombinácia pozdĺž mantinelu a na os ihriska, IDA SUNDBERGOVÁ z prvej nezaváhala. Dupčáková sa nestíhala presunúť k ľavej žŕdke.

05:38 Ida SUNDBERGOVÁ - 3:0

06:17
    Švédsko dalo gól! Do streleckej listiny sa zapísala už aj EMELIE WIBRONOVÁ. Narážačka so spoluhráčkou a Wibronová pohodlne prekonáva našu brankárku.

Asistencia: Sofia Joelssonová.
    06:17 Emelie WIBRONOVÁ - 4:0

06:53
    Zakončenie Dobošovej zrazené do rohu ihriska, odchádzame striedať.

07:07
    Dupčákovú zachránila pravá žŕdka, aj trochu šťastia na našej strane.

07:59
    Švédsko dalo gól! Presný zásah z osi hracej plochy, KLARA MOLINOVÁ zvyšuje na 5:0.

07:59 Klara MOLINOVÁ - 5:0

08:37
    Chupeková sa šikovne predrala po ľavom krídle, avšak ani ona nezamestnala Ostlund Visenovú.

09:27
    Faktorovej švih, tentokrát už švédska brankárka musela zakročiť. Pekný brejk našich žien.

09:54
    Koncovka Delgadovej Johanssonovej zrazená mimo.

10:07
    Od šiesteho gólu nás pre túto chvíľu zachránila žŕdka.

10:57
    Zase Faktorová v útoku, nedokázala ale nájsť spoluhráčku pred bránou.

11:19
    Švédsko dalo gól! Ferenčíková stratila loptičku za bránou, prišla rýchla prihrávka k žŕdke a SOFIA JOELSSONOVÁ pokojne pridala šiesty gól.

Asistencia: Emelie Wibronová.
    11:19 Sofia JOELSSONOVÁ - 6:0

11:51
    Severanky nám dávajú primálo času na rozohrávku, Slovenky len s problémami vychádzajú z pressingu.

12:32
    Kristína Hudáková z uhla, ale predsa vystrelila. Bez úspechu.

12:50
    Švédsko dalo gól! Dupčákovej prepadla loptička po krížnej prihrávke, ELLEN BACKSTEDTOVÁ nemala najmenší problém doklepnúť guľaté teleso do siete.

12:50 Ellen BACKSTEDTOVÁ - 7:0

12:50
    Striedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Dupčáková, prichádza Mládenková.

13:14
    Dokázali sme Švédky prečísliť, chýba nám však kvalita v koncovke.

14:27
    Ďuríková sa dnes na palubovke nenachádza, jedna z opôr má pravdepodobne menší zdravotný problém.

14:35
    Zase raz to skúšame bez brankárky.

15:07
    Mládenková sa pri brejku Švédska stihla presunúť späť do brány.

15:26
    Strieda sa počas hry.

15:44
    Dobošová si prikryla loptičku telom, lenže ako sme už spomínali, naše dievčatá sú tam veľmi často samy a nemajú si s kým prihrať.

16:47
    Skvelá Mládenková, ktorá vychytala Gustafssonovú! Koncovka Švédky spred bránkoviska, naša druhá gólmanka zatiaľ neinkasovala.

17:18
    Chúpeková sa dostávala do výhodnej pozície, nebolo jej umožnené vystreliť.

17:38
    Slovensko dalo gól! Podržali sme loptičku dlhšie a je z toho gól! PAULÍNA HUDÁKOVÁ pálil presne z otočky z ľavého krídla, Ostlund Visenová nestačila reagovať.

Asistencia: Denisa Ferenčíková.
    17:38 P. HUDÁKOVÁ - 7:1

18:00
    Švédsko dalo gól! Reakcia prichádza okamžite, KLARA MOLINOVÁ s druhým zásahom dnešného duelu.

18:00 Klara MOLINOVÁ - 8:1

18:37
    Niekoľko strát loptičky na oboch stranách, náš brejk sme nedokázali využiť.

19:14
    Chúpeková si neobhodila Rasmussenovú okolo mantinelu a musí sa vrátiť.

19:58
    Michaela Šponiarová v posledných sekundách mohla pridať ďalší gól, Ostlund Visenová však švih našej dlhoročnej opory vyrazila späť do hry.

20:00

Švédky potvrdzujú papierové predpoklady, keď vyhrávajú po prvej tretine hladko 8:1. Za nás sa v 18. minúte presadila strelou švihom Paulína Hudáková.

Druhá tretina sa začne približne o 17:44.

20:01

21:41
    Slovensko dalo gól! V druhej tretine sme skórovali ako prví my! Nahodenie z vlastnej polovice od si jedna z obrankýň Švédska zrazila za vlastnú brankárku!
    21:41 vlastný GÓL - 8:2

22:58
    Mládenková aj v druhej tretine pokračuje medzi našimi tromi žŕdkami. Zachránila ju teraz konštrukcia brány.

24:03
    Naša brankárka výborne zareagovala, Joelssonová z dorážky prestrelila!

24:18
    Švédsko dalo gól! Skúšame hru v šiestich, avšak pri vysokom napádaní severaniek sa často míňa účinkom. Osamotená EMELIE WIBRONOVÁ pred prázdnou bránou pohodlne zvyšuje na 9:2.

24:18 Emelie WIBRONOVÁ - 9:2

25:35
    Švédsko dalo gól! KLARA MOLINOVÁ s hetrikom, keď volejom usmernila loptičku za chrbát Mládenkovej.

25:35 Klara MOLINOVÁ - 10:2

26:25
    Domáca druhá formácia nás zatlačila, koncovka na bránu z toho nebola.

27:13
    Lenka Červená mohla skórovať v 15 rokoch, avšak zoči-voči Ostlund Visenovej neuspela!

28:18
    Slovenky zatiahnuté do hlbokého bloku, na druhej strane to slávi v druhej tretine úspech – inkasovali sme len dvakrát.

29:01
    Útočný priestupok severaniek, máme loptičku a Mládenková ide zase von z brány.

29:27
    Švédsko dalo gól! Pudišová stratila loptičku za prázdnou bránkou, prišla rýchla prihrávka pred ňu a SOFIA JOELSSONOVÁ zvyšuje na 11:2.

29:27 Sofia JOELSSONOVÁ - 11:2

30:50
    Švédsko dalo gól! MOA TSCHOPOVÁ si k šiestim asistenciám pripisuje aj prvý gól po koncovke z bránkoviska.

Asistencia: Wilma Johanssonová.
    30:50 Moa TSCHOPOVÁ - 12:2

31:09

32:10
    Laura Chúpeková v dvoch veľkých príležitostiach. V prvej netrafila bránu, v druhej nechala vyniknúť Ostlund Visenovú!

32:51
    Až na ojedinelé okamihy sú Slovenky zamknuté na vlastnej polovici. Druhá tretina je z nášho pohľadu o čosi lepšia ako prvá.

34:11
    Elmová čisto odstavila našu hráčku od hokejky, ale neprichystala si to na strelu.

34:38
    Švédsko dalo gól! Dve šance na dorážku dostala CAJSA ELMOVÁ, hráčka štvrtej formácie nimi nepohrdla a pripísala si na konto premiérový gól na majstrovstvách sveta.

Asistencia: Ellen Rasmussenová.
    34:38 Cajsa ELMOVÁ - 13:2

35:02
    Kvasková nedostala loptičku od Ferenčíkovej, musíme sa vrátiť späť k Mládenkovej.

35:25
    Červená na Kristínu Hudákovú, Ostlund Visenová včas stiahla nohy k sebe a zabránila gólu.

35:53
    Dobošová z uhla veľmi nepresne. Na zemi zároveň zostáva Miriam Buková, ktorej pomáhajú vstať dvaja členovia realizačného tímu.

35:53
    Podvrtnutie členku, dnes si už Buková asi nezahrá.

36:58
    Švédky sa už príliš neponáhľajú. Postupne zakladajú útoky, kde sa to už podobá exhibícii.

37:24
    Švédsko dalo gól! Prvý zásah na majstrovstvách aj pre ďalšiu domácu hráčku. KLARA LONEBERGOVÁ dorážala úplne voľná z bezprostrednej blízkosti.

37:24 Klara LONEBERGOVÁ - 14:2

37:57
    Zakončenie Grossovej zrazené.

39:00
    Už vyše minútu nás domáce florbalistky zavreli na našej vlastnej polovici.

39:17
    Chúpeková sa odlepila od dvojice súperiek, jej pokus šiel len na zadný mantinel.

39:50
    Mládenková s krásnym zákrokom, leví skok zamedzil siedmemu inkasovanému gólu v druhej tretine.

40:00

Švédsko pokračuje v pohodlnej hre, po 40 minútach vyhráva nad Slovenskom 14:2.

Tretia tretina sa začne približne o 18:27.

40:01

41:38
    Švédsko dalo gól! Drábeková nevystúpila k protihráčke, CAJSA ELMOVÁ mala dostatok času na zlepšenie pozície, aby napokon švihom vymietla pavučiny v pravej šibenici.

Asistencia: Lisa Carlssonová.
    41:38 Cajsa ELMOVÁ - 15:2

42:34
    Červená sa šikovne otočila okolo súperky, mohla páliť, ale napokon volila prihrávku. Škoda.

43:36
    Švédsko dalo gól! Druhý hetrik je na svete, strelou z otočky z ľavej strany sa o oň postarala SOFIA JOELSSONOVÁ.

Asistencia: Cornelia Fjellstedtová.
    43:36 Sofia JOELSSONOVÁ - 16:2

43:55
    Ani teraz to našim babám nevyšlo, Chúpeková pálila iba do brankárky!

44:58
    Lonebergová si pýtala krížnu prihrávku na druhú stranu bránkoviska, Tschopová si ďalšiu asistenciu zatiaľ nepripíše.

46:12
    Vylúčenie v tíme Slovensko (Michaela Šponiarová).

46:46
    Wibromová necháva vyniknúť Mládenkovú, Slovenky sa však nevedia vyslobodiť spod tlaku.

47:15
    Kontra Belicovej v oslabení, umožnilo nám to poslať do hry čerstvé sily.

47:29
    Švédsko dalo gól! Pohotová SOFIA JOELSSONOVÁ upratala skackajúcu loptičku do našej siete. Presilovka využitá.

Asistencia: Moa Gustafssonová.
    47:29 Sofia JOELSSONOVÁ - 17:2

48:27
    Ostlund Visenová v tretej tretine stopercentná, poradila si aj s touto koncovkou slovenských reprezentantiek.

49:38
    Už asi tretí fantastický zákrok Radky Mládenkovej v dnešnom dueli. Dávno mohli Švédky načať tretiu desiatku gólov.

51:00
    Duel sa už iba dohráva. Ani Švédky nechcú plytvať silami.

51:47
    Švédsko dalo gól! Jemný oblúčik od Tschopovej do nášho bránkoviska. MOA GUSTAFSSONOVÁ si ukážkovým bekhendom z prvej otvára strelecké konto.

51:47 Moa GUSTAFSSONOVÁ - 18:2

52:24

53:15
    Loptička zostáva v hre aj napriek tomu, že poskakovala riadne vysoko. Až na výnimky sa celá tretina odohráva pred Mládenkovou.

54:31
    Dobošová vystrašila švédsku brankárku, tretí strelený gól nám naďalej uniká.

55:08
    Švédsko dalo gól! Treťou strelkyňou hetriku je EMELIE WIBRONOVÁ. Zakončenie ponad nohu Mládenkovej slávilo úspech.

55:08 Emelie WIBRONOVÁ - 19:2

56:29
    Švédsko dalo gól! Nezištnú, v zápase už ôsmu asistenciu pre Tschopovú, premieňa KLARA MOLINOVÁ na svoj štvrtý presný zásah.

56:29 Klara MOLINOVÁ - 20:2

56:48
    Vylúčenie v tíme Švédsko (Ellen Rasmussenová).

57:10
    Paulína Hudáková trafila iba Carlssonovú.

57:37
    Slovenky kombinujú, avšak je to bez strely na brány.

57:52
    Ostlund Visenová zasiahla na bránkovej čiare, istý gól vzala z konta Klapitovej!

58:17
    Sme ďaleko od brány Švédok, na palubovka prichádza naša elitná formácia.

58:31
    Šponiarová triafa žŕdku!

58:48
    Domáci v plnom počte.

59:07
    Švédsko dalo gól! Zdalo sa, že to bude vlastný gól Faktorovej, ale až protizáber ukázal, že to bola WILMA JOHANSSONOVÁ, kto dostal loptičku za chrbát Mládenkovej.

59:07 Wilma JOHANSSONOVÁ - 21:2

59:34
    Švédsko dalo gól! Rýchla kombinácia domácich hráčok a AMANDA DELGADO JOHANSSENOVÁ si takisto pripíše gól v dnešnom meraní síl.

Asistencia: Ellen Backstedtová.
    59:34 Delgado JOHANSSENOVÁ - 22:2

59:53
    Slovensko dalo gól! Bodku za dneškom dáva DENISA FERENČÍKOVÁ. Rana zo stredu ihriska a prekvapila Ostlund Visenovú.

Asistencia: Alexandra Faktorová.
    59:53 Denisa FERENČÍKOVÁ - 22:3

Slovenky podľa predpokladov nestačili na favoritky celého šampionátu. Švédky si s našimi reprezentantkami poradili hravo 22:3, zverenkyne trénera Michala Jedličku čaká zajtra ďalší súper zo severu Európy a favorit na cenné kovy – Fínsko.

Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa.

Do čítania, priatelia! (19:05:17)

Viktor Kalinács

Góly a asistencie: 3. Rasmussenová (Johanssonová), 3. Backstedtová (Tschopová), 6. Sundbergová (Tschopová), 7. Wibronová (Joelssonová), 8. Molinová (Tschopová), 12. Joelssonová (Wibronová), 13. Backstedtová (Tschopová), 18. Molinová (Tschopová), 25. Wibronová (Joelssonová), 26. Molinová (Tschopová), 30. Joelssonová (Wibronová), 31. Tschopová (Johanssonová), 35. Elmová (Rasmussenová), 38. Lonebergová (Johanssonová), 42. Elmová (Carlssonová), 44. Joelssonová (Fjellstedtová), 48. Joelssonová (Gustafssonová), 52. Gustafssonová (Tschopová), 56. Wibronová (Johanssonová), 57. Molinová (Tschopová), 60. Johanssonová (Rasmussenová), 60. Delgado Johanssenová (Backstedtová) – 18. P. Hudáková (Ferenčíková), 22. vlastný gól (vla.), 60. Ferenčíková (Faktorová)

Slovensko: Dupčáková (Mládenková) – P. Hudáková, Chúpeková, Ferenčíková, Šponiarová, Ďuríková – Červená, K. Hudáková, Belicová, Klapitová, Pudišová – Faktorová, Dobošová, Grossová, Kocúrová, Robová – Buková, Kvasková, Drábeková

Rozhodca: Christian Crivelli, Davide Rampoldi

Diváci: 1 123