Sparta Praha – Skellefteå 1:2 (kon.) | Tappara – Växjö 4:2 (kon.) | Frölunda – Mannheim 4:1 (kon.)
Rögle BK – Zürich 3:1 (kon.) | Leksands IF – EC-KAC 8:1 (kon.)
Leksands IF
8:1 (3:0, 2:0, 3:1) Stav série: 1:1
KAC Klagenfurt
cz Utorok 23.11.2021, 19:00Play-off Ligy majstrov • Osemfinále

Klagenfurt vyhrál úvodní zápas 4:0, jenže Leksend svého soupeře dnes zdemoloval 8:1 a zaslouženě právě domácí celek postupuje do další fáze hokejové Ligy mistrů. Sledovali jsme dnes zápas, který musel bavit, Heineman zaznamenal hattrick.

Střely na branku 50:18 (21:16:52)

59:05 Carter CAMPER - 8:1

59:05
    Leksands právě vstřelil branku!
    Leksand postupuje dál, to je už jasné, gól do prázdné branky dává CARTER CAMPER. Asistence: Max Veronneu.

58:45
    Hosté hrají bez brankáře.
    58:10 Emil HEINEMAN - 7:1

58:10
    Po výborné spoluhráčově přihrávce se do brejku dostal EMIL HEINEMAN. Tvrdou ránou překonal brankáře. Asistence: Carter Camper.

57:36
    Hostující brankář rozehrává od své branky, následně se jeho tým dostal do útočného pásma, ale nevypálil.

57:00
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině.

56:48
    Brage kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.

56:22
    Domácí hokejisté drží hru daleko od své branky, což jim vyhovuje. Hosté potřebují gól na vyrovnání tohoto osmifinále.

55:23
    Obrovskou šanci hostující celek nevyužil, puk byl volný před brankou, ale obrana situací zvládla.

55:13

54:44
    Dahm rozehrává od své branky, domácí celek se znovu dokázal osvobodit.

53:13
    Hostující celek pokračuje v přesilové hře, ale o útočné pásmo přišel. Hrát tak mohou domácí, ale jen odevzdali puk.

53:02
    Vyloučení v týmu Leksands IF (Emil Heineman – 2 min., hákování).

51:35
    Domácí hokejisté ve svém obranném pásmu vybojovali puk, který rychle dokázali vyhodit.

50:47
    Hostující hokejisté mají nyní možnost první přesilové hry v tomto zápase.

50:43
    Vyloučení v týmu Leksands IF (Benjamin Thomas – 2 min., krosček).
    49:49 Emil HEINEMAN - 6:1

49:49
    Za tohoto stavu pro změnu postupuje domácí celek. Po krásné přihrávce spoluhráče před prázdnou branku v pohodě zakončoval EMIL HEINEMAN. Asistence: Justin Kloos a Carter Aston.

49:27
    Leksand má kotouč za svou brankou, této pasáže hry využívají oba kluby k tomu, aby mohly vystřídat.

49:04
    Hokejisté v modrém se usadili v útočném pásmu, ale střely létají převážně vedle branky, na výraznější šanci domácí čekají.

47:59
    Po inkasované brance se Leksand pokouší co nejrychleji se vrátit k aktivní hře, ale naráží na dobře hrající obranu soupeře. Dramatický zápas bude vrcholit.
    46:24 Lukas HAUDUMN - 5:1

46:24
    Klagenfurt právě vstřelil branku!
    Skóre série je vyrovnané, díky důrazu před brankou se prosazuje dnes aktivně hrající LUKAS HAUDUMN. Asistence: Thomas Hudertfund.

45:55
    Další obrovskou šanci KAC měl Tičar, ale jeho rána končí mimo braku.

45:30
    Manuel Geier se dostal po rychlé hostující akci do zakončení, ale neuspěl.

44:11
    Leksand se zatím v pohodě brání, následně Rosén rychle vyvezl puk, aby jeho kolegové mohli střídat.

43:53
    Sledujeme nyní klidnější pasáž hry, hosté se osmělilii a snaží se něco vymyslet.

42:11
    Hokejisté v modrém se dostali do další šance, Zacrisson netrefil podle představ.

41:26
    Dahm přerušuje hru, poradil se se střelou, kterou vyslal Ashton.

41:08
    Domácí celek se usadil v útočném pásmu, kde kombinuje a pokouší se něco vymyslet.

40:34
    Vyloučení v týmu KAC Klagenfurt (Thomas Hundertpfund – 2 min., hákování).

40:16
    Utkání pokračuje třetí třetinou a znovu se jako první dostali do útočného pásma domácí.

40:01

Domácí hokejisté vedou 5:0 a v této osmifinálové sérii rázem vedou 5:4. Domácí fanoušci jsou spokojení

40:00

39:50
    Už se pravděpodobně nic nestane.

39:00
    Poslední minuta hry ve druhé třetině, zápas vychází domácím podle představ. Další jejich rána končí vedle.

38:21
    Domácí se po rychlém přenesení hry dostali do zakončení, ale rána z bezprostřední blízkosti končí vedle.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině, domácí celek dál diktuje tempo hry.

37:44
    Vyloučený hráč se vrací do hry, sledujeme nyní hru pět na pět.

37:00
    Leksand pokračuje v aktivní hře, stále hraje klasickou přesilovku a kombinuje v útoku.
    36:12 Mat CAITO - 5:0

36:12
    Domácí celek dává gól v přesilovce pět na tři, díky čemuž v této sérii rázem vede 5:4. Tvrdou ránou od modré čáry uspěl MAT CAITO. Asistence: Carter Camper a Patrik Zacrisson.

36:04
    Další tvrdá rána končí v moci brankáře Dahma.

35:50
    Domácí celek hraje přesilovku pět na tři. Hosté vyhodili.

35:12
    Vyloučení v týmu KAC Klagenfurt (Manue Ganahl – 2 min., sekání).

35:01
    Špatná přihrávka na modrou čáru, a tak domácí přišli o puk.

34:41
    Vyloučení v týmu KAC Klagenfurt (David Maier – 2 min., nedovolené bránění).

34:34
    Forsberg před brankou hledal spoluhráče, ale přihrávka postrádala přesnost.

34:03
    Leksand pokračuje v aktivní hře, domácí jsou nyní jednoznačně aktivnějším týmem a snaží se vstřelit další branku.
    32:58 Martin KARLSSON - 4:0

32:58
    Domácí celek proměnil přesilovku, a tak vede v tomto zápase už 4:0. Celkově je série vyrovnaná. Spoluhráčovu střelu od modré čáry tečoval před brankou dobře postavený MARTIN KARLSSON. Asistence: Carl Själin a Justin Kloos.

32:45
    Domácí hokejisté se v přesilovce usadili v útočném pásmu. Následovala rána od modré čáry a brankář Dahm v pohodě zasáhl.

32:04
    Vyloučení v týmu KAC Klagenfurt (Martin Schumnig – 2 min., nedovolené bránění).

32:04
    Hostující branka vypadla ze svého postavení.

31:48

31:34
    KAC vybojoval puk před brankou, a tak mohl v pohodě vyhodit přes všechny čáry.

31:05
    Dahm kryje kotouč, do zakončení se dostal Carter Ashton, který svou akci nedokázal přesněji zakončit.

30:44
    Klagenfurt se dostal při vlastním oslabení do střelecké pozice, ale rána z brejku končí vedle branky.

30:26
    Klagenfurt vyhazuje přes všechny čáry, domácí se nemohou prosadit.

29:48
    Vyloučení v týmu KAC Klagenfurt (Niklas Würsch – 2 min., držení).

29:20
    Momentálně souboje o kotouč probíhají zejména ve středním pásmu, na nějakou výraznější šanci čekáme.

28:09
    Bischel to vzal na sebe, ale do střelecké pozice se přes obránce dostat nedokázal.

27:35
    Po krátké komerční přestávce pokračuje zápas dál. Domácí pokračují v aktivní hře a KAC se musí zejména bránit.

25:27
    Leksand zjednodušil hru, snadněji se dostává do zakončení a hraje aktivněji.

25:08
    Dva domácí hráči mířili na jediného obránce, ale skvělým zákrokem brankář Dahm drží stav zápasu v tomto stavu.

22:41
    Domácí celek měl velkou šanci na vstřelené čtvrté branky v tomto zápase, ale puk brankovou čáru nyní nepřešel.

22:08
    Zacrisson se dostal do útočného pásma, ale neměl komu přihrát, a tak se směr hry otáčí.

21:34
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, na nějakou výraznější šanci ve druhé třetině zatím čekáme. Hosté rozehrávají od své branky.

20:01
    Utkání pokračuje dál, začala druhá třetina.

20:01

Leksand vstoupil velmi dobře do zápasu, v první třetině se dokázal prosadit hned třikrát a osud této série je hodně zdramatizovaný.

20:00

18:00
    Oznámeny byly poslední dvě minuty hry v první třetině.

17:37
    Klagenfurt to zkoušel rychlou akcí, ale do střelecké pozice se přes dobrou obranu hosté nedostali.

16:26
    Další obrovskou šancí domácí Laksand neproměnil. Domácí celek diktuje tempo hry.

16:00
    Kandergard se dostal do útočného pásma a střelou nad beton zkoušel skórovat. Jeho ránu tak tak kryje brankář.

15:12
    Haudum se dostal po rychlé akci do zakončení, ale jeho rána mu nesedla, puk končí vedle branky.

14:15
    Camper pálil z dobré pozice, jeho pokus kryje brankář. Bude se vhazovat.

14:00
    Rosén vedl další zajímavou akci domácích, ale nakonec pokus Forsberga kryje brankář Dahm. Komerční přestávka.
    12:27 Emil HEINEMAN - 3:0

12:27
    Je to gól, domácí znovu proměnili přesilovku a z hodně podobné pozice se prosazuje EMIL HEINEMAN. Jeho tvrdá rána zapadla přesně do branky. Asistence: Justin Kloos a Carl Själin.

11:45
    Laksend rozehrává od své branky, následně se rychle dostal do útočného pásma, ale hosté bleskově vyhodili.

10:36
    Vyloučení v týmu Leksands IF (Daniel Obersteiner – 2 min., hákování).

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině. Velkou šanci hostů měl Geier, ale nedokázal překonat brankáře Bragea.
    08:49 Isar ROSÉN - 2:0

08:49
    Domácí celek se nyní dostal do střelecké pozice a prosazuje. Dvoubrankový náskok zajistil ISAR ROSÉN, jehož rána z pravého kruhu zapadla přesně do branky. Asistence: Carter Camper a Patrik Zacrisson.

08:05
    Obrovskou šanci měli nyní domácí, ale střela před odkrytou částí branky byla nepřesná.

07:32
    Přesilovku hraje domácí celek, usadil se v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet.

06:50
    Vyloučení v týmu KAC Klagenfurt (Manue Ganahl – 2 min., podrážení).

06:00
    Vstup zápasu vyšel domácím, ti se dokázali prosadit jako první a dál pokračují v aktivní hře. Strong se tak tak dokázal vrátit a zastavil akci soupeře.

05:13
    Sledujeme klidnější pasáž hry, následně to zkoušel individuálně Veronneau, ale netrefil branku. O malý kousek pálil nad.

03:48
    Maier rozehrával od své branky, následně se do střelecké pozice dostal Haldum, ale minul branku.

03:07
    Hostující Strong se dostal do zakončení, ale jeho rána byla zblokovaná, navíc to byl ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

02:34
    Veronneau to vzal na sebe, jeho pokus však nebyl dostatečně důrazný.
    01:35 Isar ROSÉN - 1:0

01:35
    Domácí celek se dostává po rychlé akci do vedení, tvrdou ránou se z kruhu prosazuje ISAR ROSÉN. Dahm na kotouč nedosáhl, a tak inkasuje. Asistence: Justin Kloos.

01:03
    Själin se propracoval do střelecké pozice, Dahm si v pohodě dokázal poradit s akcí soupeře.

00:25
    Caito se pokoušel propracovat do střelecké pozice, ale obrana hostujícího celku si dokázala poradit.

00:01
    Úvodní buly pro domácí celek, zápas začíná.

00:01

Leksands IF: Brage (Kaskisuo) – Caito, Själin, Thomas, Ekberg, Lunqvist, Rosander – Aman, Buchsel – Camper, Zacrisson, Veronneau – Ashton, Kloos, Heineman – Rosén, Kandergard, Karlsson – Hedlund, Bärehag, Forsberg
    Trenér: Björn Hellkvist

KAC Klagenfurt: Dahm (Vorauer) – Schumnig, Strong, Vallant, Maier, Würsch, Unterweger – Kraus, Koch, Haudum – Geier, Hunderptfund, Ganahl – Hochegger, Tičer, Obersteiner – Witting, Geier, Hammerle
    Trenér: Petri Matikainen.

Leksands byl v prvním zápase aktivnější, soupeře přestřílel 36:21, ale neprosadil se ani jednou. IF musí změnit vše, pokud chce usilovat o postup.

Úvodní zápas se odehrál minulý týden ve Stadthalle v Klagenfurtu. Domácí hokejisté dokázali proměnit v první třetině přesilovku, při vyloučení Caita se prosadil Koch. Ve druhé třetině navýšil domácí náskok Bischofberger. Ve třetí třetině se ještě prosadili Strong a Bischofberger. Domácí KAC vyhrál 4:0 a vypracoval si dobrou výchozí pozici pro tento zápas.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Hokejové Ligy mistrů. V tom zápase osmifinále play-off proti sobě nastoupí Leksands IF a KAC Klagenfurt.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 2. Rosén (Kloos), 9. Rosén (Camper, Zacrisson), 13. Heineman (Kloos, Själin), 33. Karlsson (Själin, Kloos), 37. Caito (Camper, Zacrisson), 50. Heineman (Kloos, Aston), 59. Heineman (Camper), 60. Camper (Veronneu) – 47. Haudumn (Hudertfund)

Leksands IF: Brage (Kaskisuo) – Caito, Själin, Thomas, Ekberg, Lunqvist, Rosander – Aman, Bichsel – Camper, Zacrisson, Veronneau – Ashton, Kloos, Heineman – Rosén, Kandergard, Karlsson – Hedlund, Bärehag, Forsberg
    Tréner: Björn Hellkvist

Tréner: Petri Matikainen
    16.11.2021
    EC-KAC - Leksands IF 4:0

Góly a asistencie: 12. Koch (Unterweger, Bischofberger), 24. Bischofberger (Hundertpfund), 50. Bischofberger (Hundertpfund, Bischofberger), 54. Bischofberger (Hundertpfund, Vallant)