Rayo Vallecano – Mallorca 3:1 (kon.)
Rayo Vallecano
3:1 (2:0)
RCD Mallorca
Pondelok 22.11.2021, 21:00 • Madrid, Estadio de Vallecas • Španielska LaLiga • 14. kolo

Po zmene strán spečatil víťazstvo domácich premenenou penaltou Oscar Trejo. Na strane hostí už iba znížil v 89.minúte striedajúci Abdon Prats. Rayo Vallecano zdolalo Mallorcu 3:1 a pripisuje si do tabuľky ďalšie dôležité tri body. Ďakujem vám za pozornosť a prajem dobrú noc. (22:50:26)

90+2
    Zápas sa dohráva na polovici domácich, hostia sa snažia pridať ešte jeden gól.

90+1
    Nepresný nákop hostí na domácu polovicu, loptu má v moci brankár Raya Vallecana Stole Dimitrievski.

90
    Hlavný rozhodca pridáva v druhom polčase tri minúty.

89
    Mallorca dala gól! Striedajúci ABDON PRATS znižuje, prudkou strelou ľavačkou z vnútra šestnástky nedal brankárovi domáceho tímu šancu – 3:1! Asistencia: Angel Rodriguez.

88
    Strata lopty hostí v strede ihriska, domáci futbalisti chcú pridať aj štvrtý gól a vyrážajú do brejku.

86
    Mallorca sa pokúša o čestný úspech, obrana Raya Vallecana je v dnešnom zápase nepriechodná.

85
    Striedanie v tíme RCD Mallorca: z ihriska odchádza Dani Rodríguez, prichádza Abdón Prats.

85
    Striedanie v tíme Rayo Vallecano: z ihriska odchádza Álvaro García, prichádza Kévin Rodrígues.
    Striedanie v tíme Rayo Vallecano: z ihriska odchádza Isi Palazón, prichádza Andrés Martín.

84
    Prieniková prihrávka Alvaria Garciu bola zblokovaná na rohový kop.

82
    Štvrtý gól v sieti hostí by už bol debaklom, obrana Mallorcy si vydýchla. Do konca zápasu ale stále ostáva niekoľko minút.

81
    Alvaro Garcia sa radoval z gólu, jeho hlavička skončila v sieti Manola Reinu – gól ale neplatí pre údajný ofsajd.

80
    Do konca dnešného zápasu ostáva posledných 10 minút, podarí sa hosťom aspoň kozmeticky upraviť dnešný výsledok?

79
    Ofsajdové postavenie domácich v ktorom sa ocitol striedajúci Bebe, lopta Mallorcu.

78
    Po aktivite domácich nasleduje rohový kop, ten rozohraje striedajúci Unai Lopez.

77
    Tvrdý zákrok striedajúceho Poza, štandardka pre Mallorcu.

76
    Futbalistom Mallorcy sa čas neúprosne kráti, hostia ani v druhom polčase nedokázali ohroziť bránu Raya Vallecana.

75
    Isi Palazon stráca loptu v strede poľa, hostia už kombinujú pred pokutovým územím domácich.

74
    Isi Palazon si vychutnal hneď trojicu protihráčov, obrana hostí ho faulovala a tak nasleduje priamy kop pre Rayo Vallecano.

73
    Striedanie v tíme Rayo Vallecano: z ihriska odchádza Santi Comesaña, prichádza José Angel Pozo.

72
    Viaceré tvrdé súboje o loptu v strede ihriska, zápas sa hrá v bojovnom duchu.

71
    Do konca dnešného zápasu ostáva posledných 20 minút, strelecké pokusy na bránu hovoria v prospech vedúceho celku: 5-3.

70
    Striedanie v tíme RCD Mallorca: z ihriska odchádza Antonio Sánchez, prichádza Amath Ndiaye.
    Striedanie v tíme RCD Mallorca: z ihriska odchádza Iñigo Ruiz de Galarreta, prichádza Aleix Febas.

69
    Na strane hostí sa pripravuje ďalšie dvojité striedanie.

68
    Striedanie v tíme Rayo Vallecano: z ihriska odchádza Sergi Guardiola, prichádza Bébé.
    Striedanie v tíme Rayo Vallecano: z ihriska odchádza Óscar Trejo, prichádza Unai López.

67
    Mallorca vrhá všetky svoje sily do ofenzívny, domáci to v závere zápasu môžu skúšať z rýchlych protiútokov.

66
    Po faule autora tretieho gólu domácich nasleduje priamy kop pre Mallorcu.

65
    Žltú kartu dostáva Óscar Trejo (Rayo Vallecano).

64
    Trojgólové vedenie domácich, o osude dnešného zápasu je už zrejme rozhodnuté.

63
    Rayo Vallecano dalo gól! Lahôdka z pokutového kopu v podaní OSCARA TREJA, ktorý panenkovským štýlom prekonáva Manola Reinu – 3:0! Bez asistencie.

62
    Hlavný rozhodca ukazuje na biely bod po zákroku hosťujúceho stopéra Martina Valjenta na Sergiho Guardiolu. Penalta pre Rayo Vallecano!

62
    Zakončenie z voleja po centrovanej lopte v podaní Pabla Maffea – Stole Dimitrievski pripravený na svojom mieste.

61
    Dve tretiny dnešného zápasu sú už minulosťou, držanie lopty vyzerá aktuálne takto: 56% – 44%.

60
    Sergi Guardiola si vylámal zuby na brankárovi hostí, Manolo Reina zneškodnil jeho zakončenie z uhla – dobrý zákrok gólmana Mallorcy.

59
    Mallorca stratila loptu na hranici šestnástky, domáci vyrazili okamžite do protiútoku, prihrávka na Frana Garciu bola však pridlhá.

58
    Tretí gól domácich visel vo vzduchu, z rohového kopu takmer dotlačil loptu do siete Sergi Guardiola. Jeho pokus letel nad bránu hostí.

57
    Žltú kartu dostáva Sergi Guardiola (Rayo Vallecano).
    Žltú kartu dostáva Brian Oliván (RCD Mallorca).

56
    Isi Palazon pri postrannej čiare dohral Iniga de Galarretu, hlavný rozhodca musel krotiť vášne oboch hráčov.

55
    Striedanie v tíme RCD Mallorca: z ihriska odchádza Lee Kang-in, prichádza Ángel Rodríguez.
    Striedanie v tíme RCD Mallorca: z ihriska odchádza Fernando Niño, prichádza Jordi Mboula.

54
    So strelou Oscara Treja z diaľky si Manolo Reina bez problémov poradil.

53
    Viaceré nepresnosti v rozohrávke na oboch stranách, nakoniec loptu získavajú na polovici súpera domáci hráči.

51
    Oscar Trejo zamotal hlavu Antoniovi Sanchezovi, hosťujúci hráč ho iba fauloval a tak nasleduje priamy kop pre domáci tím.

50
    Brian Olivan nezachytil prudkú prihrávku na ľavom krídle, autové vhadzovanie pre Rayo Vallecano.

49
    Lee Kang-in našiel skvelým centrom na zadnej žrdi v pokutovom území Briana Olivana, jeho z volej z prvej bol ale veľmi nepresný. Odkop od brány domácich.

48
    Po faule Oscara Valentina nasledovala štandardka pre hostí, domáca obrana si s vysokým centrom dokázala poradiť.

47
    Žltú kartu dostáva Óscar Valentín (Rayo Vallecano).

46
    Lee Kang-in sa dopustil útočného faulu pri rohovej zastávke, prvá akcia hostí po zmene strán tak končí.

46

Máme za sebou prvý polčas zápasu 14.kola La Ligy medzi Rayom Vallecanom a Mallorcou. Aktívny vstup domácich do tohto zápasu priniesol gólové ovocie, v 16.minúte otvoril skóre zápasu Guardiola, o štyri minúty neskôr pridal druhý gól Garcia. Po prvom polčase tak Rayo Vallecano vyhráva na svojim súperom 2:0. Zhruba o 15 minút začne druhý polčas.

45+1

44
    Lee Kang-in predviedol svoje futbalové schopnosti, po akcii talentovaného mladíka prišla nebezpečná strela spoza šestnástky, ktorá takmer skončila v bráne – nechýbalo veľa.

43
    Štandardka hostí končí ofenzívnym faulom, hra je prerušená, dvojica hráčov ostáva ležať na zemi.

42
    Mallorca sa v závere prvého polčasu snaží aspoň skorigovať výsledok. Obrana domácich zatiaľ pozorná.

41
    Isi Palazon bol tvrdo zrazený na zem, hra však pokračuje ďalej, domáci záložník ostáva ležať na zemi.

40
    Santi Comesana bol zastavený v strede ihriska nedovolene, lopta pre domáci celok.

39
    Domáci futbalisti takmer potrestali zaváhanie brankára hostí Manola Reinu, hlavný rozhodca nakoniec píska nedovolený zákrok na hosťujúceho gólmana a ďalší gól Raya Vallecana tak neplatí.

38
    Tvrdá strela z hranice šestnástky o ktorú sa postaral Balliu, jeho projektil zasiahol jedného z obrancov hostí – roh pre Rayo Vallecano.

37
    Domáci fanúšikovia si užívajú vedenie svojho mužstva v zápase a svojich miláčikov povzbudzujú hlasitými chorálmi.

36
    Santi Comesana pokazil jednoduchú prihrávku v strede ihriska, nasledovať bude autové vhadzovanie hostí.

35
    Nepresný nákop domáceho mužstva na polovicu hostí, loptu má brankár Mallorcy Manolo Reina.

34
    Hra je prerušená, na zemi končí domáci obranca Ivan Balliu.

33
    Na strane hostí mohol znížiť Antonio Sanchez, v šestnástke sa dostal k lopte po dobrej prihrávke Lee Kang-ina, domáceho brankára ale neprekonal.

31
    Mallorca sa pokúsi o odpoveď, hostia začínajú akciu z vlastnej polovice ihriska.

30
    Úvodná tretina zápasu je za nami, strelecké pokusy na bránu v prospech domáceho tímu: 2-1.

29
    Domáci sa snažili pridať tretí gól, strelu Guardiolu zblokoval Russo. Rayo Vallecano a jeho fanúšikovia na štadióne si pýtajú pokutový kop.

28
    Žltú kartu dostáva Lee Kang-in (RCD Mallorca).

28
    Ofenzívny faul v podaní Isiho Palazona končí akciu domáceho tímu, lopta pre Mallorcu.

27
    Ďalekonosný pokus spoza šestnástky obstaral na strane hostí Lee Kang-in, Stole Dimitrievski zasiahol bez väčších problémov.

26
    Dobrá kombinácia domácich končí veľmi nepresnou strelou spoza šestnástky. Odkop od brány Mallorcy.

24
    Fernando Nino zasiahol lakťom do tváre Frana Garciu, hlavný rozhodca píska faul hosťujúceho útočníka. Hra je prerušená.

23
    Domáci futbalisti po dvoch góloch kontrolujú priebeh zápasu a dominujú na lopte.

22
    Pablo Maffeo si nevypýtal pri postrannej čiare faul, nasledovať bude autové vhadzovanie Raya Vallecana.

21
    Máme za sebou úvodných 20 minút dnešného zápasu, domáci skórovali dvakrát, vďaka čomu zatiaľ sledujeme zaujímavý ofenzívny futbal.

20
    Rayo Vallecano dalo gól! Ukážkový protiútok v podaní domáceho tímu, ALVARO GARCIA utiekol hosťujúcej obrane a presnou strelou k žrdi pridáva druhý gól Raya Vallecana – 2:0! Asistencia: Oscar Trejo.

19
    Mallorca sa snaží o odpoveď, z ľavej strany si neobhodil Isiho Palazona Brian Olivan. Autové vhadzovanie pre hosťujúci celok.

18
    Nacvičený signál domácich futbalistov pri štandardke nebol úspešný, loptu má v moci Manolo Reina.

17
    Aktívny vstup domácich do dnešného zápasu prináša ovocie, prvá strela na bránu v podaní Raya Vallecana priniesla hneď gólovú radosť.

16
    Rayo Vallecano dalo gól! SERGI GUARDIOLA si nabehol za obranu hostí, krížnou strelou k žrdi z vnútra šestnástky prekonáva Manola Reinu – 1:0! Asistencia: Santi Comesana.

15
    Fran Garcia odcentroval po prieniku z ľavého krídla, jeho prihrávka bola zblokovaná na rohový kop.

14
    Rayo Vallecano drží loptu na vlastnej polovici, domáci to skúšajú postupnými kombináciami po zemi.

13
    Alvaro Garcia sa pokúšal o drzý prienik do šestnástky Mallorcy z ľavého krídla, obrana hostí si poradila a loptu odkopáva.

12
    Pokus o dlhé autové vhadzovanie hostí do šestnástky domácich neprinieslo väčší úspech. Odkop od brány Raya Vallecana.

11
    Isi Palazon bol tvrdo zastavený v strede ihriska, faulu sa dopustil Brian Olivan. Lopta pre domáci tím.

10
    Úvodných 10 minút dnešného súboja je za nami, držanie lopty vyzerá momentálne takto: 59% – 41%.

9
    Mallorca sa pokúša o konštruktívnu rozohrávku na vlastnej polovici ihriska, domáci futbalisti s vysokým pressingom.

8
    Z pravej strany odcentroval kapitán domácich Oscar Trejo, skúsený Manolo Reina loptu vo vzduchu bez problémov chytá.

7
    Lee Kang-in s nepresnou prihrávkou na Antonia Sancheza, lopta končí mimo hracej plochy. Autové vhadzovanie pre Rayo Vallecano.

6
    Jeden z hosťujúcich hráčov hlási menšie zdravotné problémy, hra je na chvíľu prerušená.

5
    Z ničoho nič sa dostal k lopte vo vnútri šestnástky Alvaro Garcia, strela domáceho futbalistu bola zblokovaná, následne neohrozil bránu hostí ani Sergi Guardiola.

4
    Lee Kang-in spravil to najlepšie čo mohol, osamotený na polovici domácich vybojoval pre svoje mužstvo štandardku. Fauloval Ivan Balliu.

3
    Rayo Vallecano sa snaží presadiť najmä kombinačnou hrou po zemi, domáci držia loptu na polovici Mallorcy.

2
    Protiútok hostí zastavený útočným faulom, pri lopte ostanú domáci futbalisti. Zápas má od úvodných sekúnd dobré tempo.

1

O malú chvíľu začne dnešný zápas, hráči oboch mužstiev už vstupujú na hraciu plochu.

Rayo Vallecano: Dimitrievski – F. García, Hyka, Catena, Saveljich – Á. García, Valentín – Palazón, Trejo, Comesaña – Guardiola.
    Náhradníci: I. Arboleda, L. Zidane – Bébé, Falcao, Hernández, Unai López, Martín, Maraš, Pozo, Qasmi, Kévin Rodrígues, Mario Suárez.

RCD Mallorca: Reina – Russo, Valjent, Maffeo, Oliván – A. Sánchez, de Galarreta, Battaglia – Niño, D. Rodríguez, Lee Kang-in.
    Náhradníci: Garcia, Román – J. Costa, Ángel Rodríguez, Febas, Gayá, Mboula, Ndiaye, Prats, Sastre, Sedlar.

Rozhodčí: Vazquez.

Vážení čitatelia! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes sa zameriame na zápas 14.kola La Ligy Rayo Vallecano – RCD Mallorca. Poďme si v krátkosti predstaviť obe mužstvá.

VALLECANO: Nováčik súťaže nazbieral v doterajších 13 zápasoch 20 bodov (6 výhier, 2 remízy, 5 prehier). Zverenci trénera Andoniho Iraolu strelili svojim súperom v aktuálnom ligovom ročníku 19 gólov, naopak inkasovali 14-krát. V poslednom ligovom vystúpení podľahli Realu Madrid na jeho štadióne pomerom 2:1. Po dvoch góloch bieleho baletu korigoval v druhom polčase stav zápasu Radamel Falcao.

MALLORCA: Futbalisti Mallorcy nazbierali v 13 zápasoch 15 bodov (3 výhry, 6 remíz, 4 prehry). Nováčik súťaže skóroval v tejto sezóne 13-krát, inkasoval naopak 19 gólov. Mužstvo Luisa Plazu Garciu remizovalo pred reprezentačnou prestávkou na domácom štadióne s Elche 2:2. Na strane domácich v zápase skórovali Salva Sevilla a Pablo Maffeo.