Sev. Írsko – Taliansko 0:0 (kon.) | Švajčiarsko – Bulharsko 4:0 (kon.) | Rakúsko – Moldavsko 4:1 (kon.)
Izrael – Faerské ostrovy 3:2 (kon.) | Škótsko – Dánsko 2:0 (kon.) | Albánsko – Andorra 1:0 (kon.)
Poľsko – Maďarsko 1:2 (kon.) | San Maríno – Anglicko 0:10 (kon.)
Poľsko
1:2 (0:1)
Maďarsko
cz Pondelok 15.11.2021, 20:45 • PGE Narodowy (Varšava) • Kvalifikácia MS (Európa) • Skupina I

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Dobrý den! Vítám vás u textového přenosu z utkání kvalifikace, ve kterém se utká domácí Polsko proti hostujícímu Maďarsku.

Polsko

Domácí Polsko se v tabulce skupiny I nachází na druhém místě za první Anglií, na kontě mají Poláci dvacet bodů za šest výher a dvě remízy. Z posledních pěti zápasů se hned čtyřikrát radovali z výhry, jednou pak zaznamenali remízu právě proti favoritovi skupiny Anglii. V devíti zápasech domácí nastříleli devětadvacet branek, o nejvíce se postaral Robert Lewandowski, který se trefil již osmkrát.

Poslední odehraná utkání kvalifikace:
    Andorra – Polsko 1:4
    Albánie – Polsko 0:1
    Polsko – San Marino 5:0

Maďarsko

To Maďarsko je po devíti zápasech se čtrnácti body na čtvrté příčce skupiny, před sebou má Anglii, Polsko a o bod více má také Albánie. Hosté doposud nastříleli sedmnáct branek, inkasovali jich dvanáct. Z posledních pěti soubojů dvakrát vyhráli, dvakrát prohráli a jednou zaznamenali remízu. Hráčem, který se postaral o nejvíce přesných zásahů je prozatím Adam Szalai z Mohuče, který se trefil třikrát.

Maďarsko - San Marino 4:0
    Anglie – Maďarsko 1:1
    Maďarsko – Albánie 0:1

Polsko: Szczęsny (C) – Kędziora, Dawidowicz, Bednarek, Puchacz – Cash, Klich, Linetty, Moder – K. Piątek, Świderski.
    Náhradníci: Grabara, Skorupski – Bereszyński, Frankowski, Gumny, Helik, Jóźwiak, Milik, Płacheta, Rybus, D. Szymański, P. Zieliński.

Maďarsko: Dibusz – Fiola, Lang, Attila Szalai – Négo, Á. Nagy, Schäfer, Z. Nagy – K. Varga, Schön – Ádám Szalai (C).
    Náhradníci: Bogdán, Szappanos – Botka, Gazdag, Hahn, Kecskés, Kiss, Spandler, Vécsei.

Rozhodčí: Martins T.

Rozhodčí vedou hráče na hřiště.

Za chvíli zazní hymny obou zemí, nejprve státní hymna Maďarska, poté Polska. Následně bude vše připraveno k začátku.

1

1
    Utkání právě začalo! Poláci nastupují v bílém, hosté z Maďarska v červeném.

2
    Puchacz ztratil míč na polovině soupeřů. Fiola ho čistě zachytil a může tak začít první akci od vlastní branky.

3
    Domácí dlouhou dobu nyní drží balón a kombinují s ním. Do první větší příležitosti se však prozatím naštěstí pro hosty nedostali.

4
    Linetty faulovaný Nagym na maďarské polovině. Domácí mají k dispozici standardní situaci.

5
    Neúspěšný pokus Poláků, kteří po centru Modera ztrácejí balón, jenž doputoval pouze do zámezí.

6
    Žlutou kartu dostává Zsolt Nagy (Maďarsko).

6
    Po prudkém skluzu Zsolta Nagyho do nohou Dawidowicze přichází první karetní odměna. Potrestán je právě Nagy žlutou kartou.

8
    Tentokrát v roli faulujícího Linetty, který srazil na hřiště Schafera.

10
    Rozhodčí nezpozoroval nedovolené chování Szalaie. Kapitán Maďarů udeřil Dawidowicze loktem, ale hra pokračuje dále bez dalšího karetního trestu.

12
    Centr domácích sražen. O chvíli dříve to v šestnáctce Maďarů zkoušel Piatek, ale jeho rána nepřešla přes skvěle postavenou obranu Maďarska.

12
    Příliš silná Piątkova přihrávka směrem na Świderskiho, který nezpracoval balón ideálně. Tohle byla dobrá příležitost k rychlému protiútoku.

13
    Linetty se snažil přechytračit obranu Maďarska lobem za obranu, ale při přihrávce byl až moc razantní, a proto míč nedostal na své spoluhráče.

15
    Poláci na chvíli ztratili míč, ale berou ho během okamžiku zpět do svého držení. Vysoké napadání se jim nyní vyplatí.

16
    Świderski fauloval Nagyho pod šestnáctkou Maďarů. Následuje tedy rozehrávka pro hosty.

Tentokrát byl faulován Świderski. Odstrčil ho Fiola u postranní čáry. Následuje rozehrávka pro domácí hráče.

19
    Piatek centroval zprava. Dibusz míč minul a Świderski zkusil najít Bednarka v lepší pozici. Brankář však svou chybu dokázal napravit. Další zmatek v obraně hostů, který mohl skončit první brankou domácích!

21
    Rozhodčí viděl faul Piateka na Langu. Polský útočník silně zatahal obránce hostů za dres. Hra je přerušena.

23
    Zbytečná ztráta Klicha ve středu pole. K míči se dostávají hosté.

24
    Hosté pohrozili centrem z levé strany. Ve vápně se k míči vrhl Szczęsny a odrazil ho před sebe. Měl štěstí, že tam nikdo ze soupeřů nebyl.

25
    Adam Nagy trefuje míč po Cashově centru. Následuje rohový kop.

27
    U branky Szczesného to vřelo. Míč z levého křídla se dostal až k Schonovi, ale ten se naštěstí pro domácí ke střele nedostal.

27
    Zsoltu Nagyovi se nepodařilo vystřelit. Dlouho se k ráně odhodlával, ale nakonec pouze předal míč domácím.

29
    Puchacz utrpěl tvrdou ránu při srážce na postranní čáře s Nagym. Nevypadalo to jako nějaký ošklivý úmyslný faul. hra bude pokračovat.

30
    Patnáct minut do konce první části hry. Na výsledkové tabuli svítí nerozhodný stav 0:0. Změní se to ještě, než skončí první poločas?

32
    Poláci pokračují s míčem na kopačkách, ale nedaří se jim zatím dostat se s ním dopředu. Účinně funguje obrana hostů.

33
    Puchaczův centr z levého křídla se nepovedl. Poslal míč mimo hřiště. Dibusz bude pokračovat ve hře od branky.

34
    Skvělý výběh předvedl Dibuzs. Míč vyrazil zpod nohou nabíhajícího Poláka. který tak neměl žádnou šanci dostat se do zakončení.

35
    První střela na branku v tomto zápase. Moder zkoušel štěstí střelou z dálky, která nebyla dostatečně tvrdá, míč končí přímo uprostřed branky a v náruči Dibusze.

36
    Moder pěkně sebral míč pod pokutovým územím soupeřů, ale po chvíli o něj přišel Piątek.

37
    Maďarsko právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je ANDRÁS SCHÄFER. Centr hostů z přímého kopu, po kterém se Puchacz dostal k prodloužení míče a následně se Schafer trefil hlavou a prostrčil míč mezi nohy Szczęsnyho! Maďaři otevírají skóre utkání.
    37. András SCHÄFER - 0:1

40
    Moder rozehrával od rohového praporku. Míč poté šťastně přihrál Piątkovi, kterému se však střela nepodařila úspěšně. Na druhé straně fauloval Dibusza.

41
    Žlutou kartu dostává Mateusz Klich (Polsko).
    41. Mateusz Klich (POL)

41
    Klich ostře zaútočil na Schafera. Pozdní skluz záložníka polské reprezentace, kterého určitě v prvním zápase play off pozastaví žlutá karta.

43
    Žlutou kartu dostává Szabolcs Schön (Maďarsko).

44
    Schonovo taktické pochybení. Zabránil Linettymu v protiútoku.

45
    Moderův druhý dobrý pokus. Dostal přihrávku od Świderskiho, podařilo se mu vystřelit, ale opět to na Dibusze bylo slabé. Maďarského gólmana nepříliš razantní rána nezaskočila.

45+1
    Rozhodčí v prvním poločase natavuje jednu minutu nad rámec základní hrací doby.

45+2
    Žlutou kartu dostává Matthew Cash (Polsko).
    45+2. Matthew Cash (POL)

45+2
    Cashův ošklivý zákrok proti Szalaiovi u postranní čáry. Po nepříjemném skluzu zezadu rozhodčí uděluje další žlutou kartu.

45+3

Střely na branku po prvním poločase:

Polsko – 2
    Maďarsko – 1

Maďaři vedou nad Poláky po gólu Schafera. Mizerný první poločas jak pro domácí, tak pro Maďary. Hosté vyslali jednu střelu na branku, ze které padl jediný gól prvního poločasu. Poláci udělali spoustu chyb, dostali se k nebezpečným střelám, ale z ani jedné neskórovali.

Hráči jsou zpět na hrací ploše. Dojde ke změně. Na hrací ploše se objeví Jóźwiak.

46

46
    Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Matthew Cash, přichází Kamil Jóźwiak.
    Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Jakub Moder, přichází Piotr Zieliński.

48
    Dlouho domácí drželi míč na útočné polovině, ale jejich soupeři úspěšně odrážejí polské snahy směrem dopředu. Zdá se, že domácím dnes chybí kanonýr Lewandowski.

49
    Rozehrávka Zielińského z rohového kopu. Dibusz zablokoval Piatka pči jeho dalším pokusu. Další roh.

50
    Druhý pokus hostů na branku. Varga se trefil zpoza pokutového území, ale přímo na Szczęsného.

51
    Úspěšně zasáhl Fiola, který skluzem vybojoval míč před Świderskim.

53
    Szczęsny po střele Schona odráží míč na stranu. Varga se dostal k odrazu, ale špatně zamířil! Domácí nyní měli velké štěstí, mohli prohrávat už o dvě branky.

56
    Opět nebezpečně blízko branky Szczęsného. V závěru akce šel brankář Polska dopředu a míč bez větších problémů vyráží.

57
    Zdá se, že Martins vytáhne žlutou kartu pro Puchazce. Akce však stále pokračuje.

58
    Žlutou kartu dostává Tymoteusz Puchacz (Polsko).
    58. Tymoteusz Puchacz (POL)

58
    Ano, Martins si vzpomněl na ošklivý faul Puchazce a po dlouhé době se k němu vrátil a ukázal mu žlutou kartu.

58
    Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Kevin Varga, přichází Daniel Gazdag.

60
    Zablokován Zieliński. Záložník Neapole hledal stříleným centrem šestnáctku soupeře.

61
    Attila Szalai zablokoval Jóźwiaka v rohu hřiště. Uvidíme další možnost pro domácí.

61
    Polsko právě vstřelilo branku!
    Je dorovnáno! Po centru z hloubky pole od Zielińského z trestného kopu hlavičkoval akci uzavírající Bednarek. Míč trefil Szalaie a dostal se ke KAROLU ŚWIDERSKIMU, který chytrou hlavou umístil míč do brány!
    61. Karol ŚWIDERSKI - 1:1

64
    Žlutou kartu dostává Attila Szalai (Maďarsko).

64
    Szalai si počínal v souboji proti Świderskimu hodně tvrdě, podle očekávaní je odměněn žlutou kartou.

65
    Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Krzysztof Piątek, přichází Arkadiusz Milik.
    Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Karol Linetty, přichází Przemysław Frankowski.

67
    Žlutou kartu dostává Tomasz Kędziora (Polsko).

67
    Další prohřešek bíločervených. Kędziora srazil u postranní čáry Schona.

68
    Pěkný centr Milíka po přechodu Polska do protiútoku. Na poslední chvíli mu do jeho úmyslu hodil vidle maďarský stoper.

69
    Nepřesný přímý kop Poláků. Zielińského pokus mířil hodně mimo, do konce utkání nám zbývá posledních zhruba dvacet minut. Polsko je v posledních minutách aktivnější, ale z obou stran je to hodně bezzubý výkon.

70
    Zieliński z dálky vyzkoušel štěstí. Míč ale letěl vedle branky. Kdyby v tomto případě mířil na bránu, Dibusz by neměl šanci zakročit proti tomuto pokusu.

72
    Velmi slabá střela Dawidowicze z dálky. Míč šel hodně daleko za branku soupeře.

72
    Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Szabolcs Schön, přichází Tamás Kiss.

74
    Žlutou kartu dostává Daniel Gazdag (Maďarsko).
    74. Daniel Gazdag (HUN)

75
    Fatální provedení přímého kopu v podání Zielińského. Zasáhl fotbalistu stojícího ve zdi. Čas se obou celkům krátí, zatím to vypadá, že se dnes budou body dělit.

76
    Milik po rohovém kopu fauloval Zsolta Nagyho. Maďarský hráč dlouho nevstává z trávy, a proto k němu míří ošetřovatelé.

80
    Výborná akce Maďarů, kteří se vracejí zpátky do vedení! Útok z pravé strany, po kterém na hranici velkého vápna doputovala přihrávka přesně k DANIELU GAZDAGOVI, který měl dostatek prostoru a času přesně zamířit. Gazdag nasměroval míč přímo do odkryté části branky! Maďaři jsou opět ve vedení a domácí budou mít ve zbytku utkání co dělat!
    80. Daniel GAZDAG - 1:2

82
    Puchacz centroval z levého křídla, ale Dibusz vyráží vysoko a míč chytá.

83
    Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Tymoteusz Puchacz, přichází Przemysław Płacheta.

84
    Zieliński znovu natuje z dálky. Míč zasažený jedním ze soupeřů dopadne na horní síť. Roh pro Polsko.

85
    Milik hlavičkoval přesně, ale příliš slabě na to, aby překvapil brankáře. Navíc byl Dibusz zajištěn jedním z jeho spoluhráčů, který dával pozor a míč nepustil k vlastnímu brankáři.

86
    Do konce utkání zbývá několik posledních minut. Zdá se, že hosté opravdu nakonec dojdou ke třem bodům po skvělém obratu. Domácí jsou ale u míče a mají posledních pár okamžiků na změnu.

87
    Další pokus Zielińského z velké dálky je zblokován. Hosté už si na šikovného střelce Polska dávají pozor, tentokrát nemohla rána v žádném případě projít.

88
    Gazdag ve středu hřiště fauloval Bednárka. Polsko bude rozehrávat z půlící čáry.

89
    Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Ádám Szalai, přichází János Hahn.

90
    Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Ádám Nagy, přichází Bálint Vécsei.

90+1
    Hlavní rozhodčí přidává v druhém poločase pět minut nad rámec základní hrací doby!

90+3
    Dawidowicz srazil Kisse na hřiště. Maďar využívá situace a chvíli nevstává. Hosté získávají cenné vteřiny.

90+5

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 2:2. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 17:16.

Poláci prohrávají s Maďarskem 1:2. Ve druhém půli nejprve vyrovnal Świderski, ale rozhodující zásah patřil hostům, přesněji řečeno Gazdagovi, který byl přišel v průběhu hry. Hosté tak odvážejí z Polska cenné tři body za výhru a mají důvod k radosti, naopak domácím to dnes nevyšlo a doma nezískávají ani bod.

Ode mě je to pro dnešek vše! Loučím se s vámi a přeji vám hezký zbytek dnešního večera! (22:42:25)