Sev. Írsko – Taliansko 0:0 (kon.) | Švajčiarsko – Bulharsko 4:0 (kon.) | Rakúsko – Moldavsko 4:1 (kon.)
Izrael – Faerské ostrovy 3:2 (kon.) | Škótsko – Dánsko 2:0 (kon.) | Albánsko – Andorra 1:0 (kon.)
Poľsko – Maďarsko 1:2 (kon.) | San Maríno – Anglicko 0:10 (kon.)
Švajčiarsko
4:0 (0:0)
Bulharsko
cz Pondelok 15.11.2021, 20:45 • Swissporarena, Lucern • Kvalifikácia MS (Európa) • Skupina C

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (22:45:46)

Držení míče: 64 % : 36 %.
    Střely na branku: 9:0. Střely mimo: 7:1. Rohy: 18:1. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 15:5.

Je konec! Švýcarsko zvítězilo nad Bulharskem 4:0 a definitivně postupuje na Mistrovství světa! Ve skupině C skončilo na 1. místě s 18 body před druhou Itálií s 16 body. Bulharsko se umístilo na 4. pozici s 8 body.
    V první půli sice domácí celek byl jednoznačně lepší, ale Gavranović ani Okafor nedokázal vstřelit branku. Do druhé poloviny zápasu už domácí vstoupili aktivněji a ve 48. minutě se trefil Okafor. V 57. minutě zvýšil vedení Vargas. V 72. minutě se trefil také Cédric Itten a gólovou parádu zakončil v 90+1. Freuler.
    Radost Švýcarů z postupu na Mistrovství světa.

90+8

90+7
    Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Fabian Schär, přichází Djibril Sow.
    Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Xherdan Shaqiri, přichází Michel Aebischer.

90+6
    Švýcaři drží míč bezpečně na svých kopačkách a nikam se moc nehrnou.

90+4
    Fanoušci si užívají konec tohoto utkání, po kterém vypukne obrovská radost.

90+3
    Kevin Mbabu nyní uviděl od sudího kartu žluté barvy za svůj faul.
    90+1. Remo FREULER - 4:0

90+1
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Domácí mohou slavit hned dvakrát, neboť dávají už čtvrtý gól a po remíze Itálie postupují na Mistrovství světa z první příčky ve skupině! Xherdan Shaqiri z levé strany našel na hranici vápna REMO FREULERA a ten posléze zakončil přesně k pravé tyči. Asistence: Xherdan Shaqiri.

90
    Rozhodčí nastavuje 8 minut navíc.

90
    Švýcarsko je velmi blízko k přímému postupu na Mistrovství světa, neboť v Severním Irsku se hraje už nastavení druhé půle a stav je stále bezbrankový.

88
    Opět skončil balón pouze v moci gólmana Karadžova po centru z pravé strany.

87
    Nyní se moc nehraje, jelikož byl ošetřován hostující hráč.

85
    Cédric Itten se dostal ke hlavičce po centru z pravé strany, ale jeho zakončení šlo jen nad svatyni soupeře.

83
    Ani další centr domácího celku nepřinesl nic moc vážnějšího a Bulharsko bude rozehrávat od své svatyně.

82
    Xherdan Shaqiri se ujal rohu a následovat bude ještě jeden, protože centr zblokoval soupeř.

Michal Raška

Góly: 48. Okafor (Shaqiri), 57. Vargas (Gavranović), 72. Itten (Steffen), 90+1. Freuler (Shaqiri)

Karty:   33. Freuler (SUI), 90+3. Mbabu (SUI) – 18. Turicov (BUL), 67. A. Hristov (BUL)

Švajčiarsko: Sommer – Widmer, Frei, Schär (90+7. Sow), Mbabu – Zakaria, Freuler – Okafor (68. Steffen), Shaqiri (C) (90+7. Aebischer), Vargas (79. Zeqiri) – Gavranović (68. Itten).
    Náhradníci: Köhn, Omlin – Aebischer, Cömert, U. García, Imeri, Itten, Sow, Steffen, Zeqiri.

Bulharsko: Karadžov – Turicov (46. Velkovski), A. Hristov, K. Dimitrov, Cvetanov – Nedelev, Kostadinov (C), Čočev (65. I. Iliev), Kirilov (70. R. Conev) – A. Iliev (46. Minčev), Despodov (80. Jankov).
    Náhradníci: Mihajlov, Vucov – D. Iliev, B. Conev, R. Conev, Velkovski, Jankov, S. Ivanov, Minčev, Petkov, I. Iliev.

Rozhodca: Bastien – Berthomieu, Drouet