Chodov – Otrokovice 10:7 (kon.) | Pardubice – Vítkovice 1:8 (kon.) | Liberec – Mladá Boleslav 6:9 (kon.)
Ostrava – Sparta 4:3 (3:2 po s.n.) | Česká Lípa – Bohemians 1:7 (kon.) | Black Angels – Hattrick Brno 11:5 (kon.)
po s.n. (3:2)
FBC ČPP Bystroň Group Ostrava
4:3 (1:2, 1:0, 1:1 - 0:0)
ACEMA Sparta Praha
cz Nedeľa 14.11.2021, 17:00 • ČPP Aréna, Ostrava • Livesport Superliga (CZ) • 14. kolo

Dnes jsme byli svědky fantastického zápasu! Nutno podoktnout, že oba týmy si sáhli na dno a předvedli velmi dobrý výkon. I přesto, že se Spartě podařilo vyrovnat ke konci zápasu při hře v šesti, tak plusový bod zůstává na půdě domácích, především díky výbornému výkonu Daniela Chatrného, jenž vstřelil dvě branky v základní hrací době a i vítězný nájezd. Domácí hosté budou hrát další zápasy již ve středu. Ostravští na půdě Královských Vinohrad, Sparta naopak doma proti Liberci.

Bylo mi ctí vás provést dnešním přenosem a budu se těšit zase někdy příště.

Přeji pěkný zbytek večera.

65:00 Daniel CHATRNÝ - 4:3

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým FBC ČPP Ostrava.
    Autorem vítězné branky je DANIEL CHATRNÝ.

64:22
    Hosté teď nepouští domácí do ničeho úchvatným blokem.

64:12
    Probíhá poslední minuta prodloužení.

63:59
    Po zisku Pešata a následném úniku 1 na 1 zkoušel domácí hráč bekhendový blafák, ovšem brankář hostů předvedl proč je jedním z nejlepších brankářů v Superlize.

63:28
    Pešat se dopustil faulu na vlastní polovině. Sparta bude ve výhodě.

63:10
    Důležitý zákrok předvedl Binder po podklouznutí Chatrného.

62:21
    Domácí jsou aktuálně usazeni na útočné polovině.

61:30
    Na poslední chvíli předvedl záchranný obranný zákrok Pešat, domácí budou rozehrávat z vlastní poloviny.

61:02
    Domácí byli na buly úspěšnější.

60:01

V poslední periodě jsme viděli velmi vyrovnanou hru. I přesto, že domácí dlouhou dobu vedli, tak hosté dokázali minutu a půl před koncem vyrovnávací branku. Za malý moment tedy uvidíme prodloužení.

60:00

59:57
    Nakonec jsme byli svědky ještě zakončení od Herblicha, brankář Beneš byl ale proti.

59:00
    A máme tu poslední minutu základní hrací doby.
    58:35 Lukáš UJHELYI - 3:3

58:35
    Sparta právě vstřelila branku!

Nakonec tu máme přeci jen vyrovnání! Po kombinaci na vlastní polovině si nakonec vyměnil míček Zouzal s LUKÁŠEM UJHELYIM a druhý zmiňovaný následně vystřelil přímo pod břevno. Binder byl v tomto případě bez šance. Asistence: Marek Zouzal.

58:20
    Domácí už se snaží hru kouskovat drobnými fauly.

Hosté to zkouší v šesti!

57:47
    Oddechový čas pro hosty.

57:46
    Sládkova střela by se vešla maximálně do branky házenkářské.

57:15
    Výborně teď do defenzívy zapracoval Šubert.

56:49
    Hosté jsou teď ve velké tlaku! Několik fantastických zákroků teď předvedl Binder!

55:50
    Hosté kombinují na vlastní polovině.

55:18
    V dobré pozici se objevil Ujhelyi, ovšem zamířil těsně mimo.

54:54
    Binder opět výborně přečetl hru včasným výběhem.

54:29
    Střela Kolstrunka zamířila pouze nad Bindeorvu svatyni.

53:40
    Hosté se nedokážou k ničemu dostat.

52:39
    Na druhé straně Vítovec trestuhodně neproměnil do úplně odkryté branky!
    Toto by mohlo domácí mrzet!

52:21
    Fantastický Binder! Po sólu Garčara a následné nahrávce na Prunera se domácí brankář natáhl tygřím skokem a střelu zneškodnil.

51:45
    Domácí stále velmi vysoko napadají a dělají hostům velké problémy.

51:14
    Krbec nevyřešil přečíslení nejlépe, míček mají domácí.

50:30
    Hosté se nedokážou dostat do žádné brankové příležitosti.

49:48
    Binder se pouze ohlédl za střelou Košíra.

49:22
    Hosté teď postupně kombinují do vysunutého bloku domácích.

48:45
    Výborným přesunem se aktuálně prezentoval Binder a drží tak jednobrankové vedení domácích.

48:05
    Domácí se snaží přerušovat útoky hostů již na útočné polovině.

47:30
    Hosté to teď mají velmi těžké, domácí napadají velmi vysoko.
    46:51 Lukáš PEŠAT - 3:2

46:51
    Ostrava právě vstřelila branku!

Po přímočaré kombinaci si míček zpracoval a následně vystřelil Lukáš Pešat, svým promyšleným projektilem na zadní tyč dostává domácí poprvé v zápase do vedení!. Asistence: Dominik Klimscha.

46:35
    Opět můžeme vidět několik zbytečných nepřesností.

46:08
    Hra se aktuálně přelévá z jedné strany na druhou, ovšem bez větších šancí.

45:15
    Ostrou střelu vyslal Šebesta, Beneš si s ní se štěstím poradil.

44:55
    Hosté teď velmi dobře kombinují, ovšem zatím nepřišla žádná střela.

44:12
    Binder si v klidu poradil s střelou Kozáka.

43:57
    Domácí teď dělají zbytečné fauly u vlastní branky.

43:15
    Ve druhé třetině jsme zatím svědky obrovských chyb při přesnosti nahrávek.

42:42
    Výborný defenzivní zákrok předvedl domácí Herblich.

41:50
    Dlouhou nahrávku mířenou na Soukupa nikdo nezpracoval k rozehrávce jdou hosté.

41:09
    Opět jsme byli svědky menší roztržky mezi Sládkem a Krbcem, vylučovat se nebude.

40:48
    Šubrt udělal chybu v rozehrávce, ovšem Kolstrunkoví se míček zamotal mezi nohama.

40:01

Hráči už jsou opět připraveni na třetí třetinu, jenž začne za pár sekund.

Ve druhé periodě jsme mohli vidět velmi vyrovnanou bitvu, do které se ovšem hodně odrazilo vyloučení do konce zápasu za likvidační faul pro Radima Křenka. Domácí sice přesilovou hru nevyužili, i přesto ovšem vyrovnali stav utkání. Dnešní zápas vyobrazuje již dva dvougólové střelce.

40:00

39:42
    Druhá třetina už se v klidu dohrává na polovině domácích, jelikož ani jeden celek se nikam nežene.
    39:09 Daniel CHATRNÝ - 2:2

39:09

A máme tu vyrovnání! Po zisku Pešata se k míčku dostal Sládek a připravil dobrou palebnou pozici pro DANIELA CHATRNÉHO a ten byl dnes už podruhé neomylný! Asistence: Michal Sládek.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:45
    Jakubec svým zákrokem bezpečně získal míček pro domácí.

38:05
    Pažák teď předvedl důležitý zákrok proti Gálovi.

37:27
    V obrovské šanci byl domácí Sládek, ovšem v samostatném úniku úplně minul Benešovu svatyni.

36:57
    Aktuálně probíhá úprava domácí branky, následovat bude buly na polovině domácích.

36:50
    Dobrým blokem se činil domácí Šebesta.

36:10
    Garčar má ve druhé třetině pravděpodobně velmi vysoký čas v počtu minut strávených na hřišti.

35:22
    Domácí teď v klidu rozehrávají a přímočaře vyčkávají na chybu v obraně hostů.

34:39

34:20
    Nutno konstatovat, že za celou přesilovou hru domácí nevystřelili na branku soupeře.

33:39
    Domácím běží poslední minuta 5-ti minutové přesilovky.

32:49
    Po začátečním tlaku se hosté oklepali a předvádí výbornou práci v oslabení.

32:05
    Výborný zákrok naopak předvedl Binder! Po útočném výpadu Krbce a následném zakončení vytasil parádní zákrok.

31:23
    Pažák velmi aktivně napadal a tím pomohl celému týmu hostů.

30:49
    Velmi důležitý blok teď předvedl Garčar.

30:00
    Domácí drží hosty v hlubokém bloku, při velmi trpělivé kombinaci.

29:39
    Vyloučení v týmu ACEMA Sparta Praha (Radim Křenek – 5 min., Nedovolené vrážení).

29:39
    Červenou kartu 1 dostává Radim Křenek (ACEMA Sparta Praha).

29:39
    Křenek předvedl velmi likvidační zákrok! Rozhodčí budou vylučovat.

28:59
    Aktuálně došlo na menší potyčku mezi Krbcem a Chatrným. Rozhodčí vše řeší pouze domluvou.

28:30
    Rozehrávka hostů je zatím velmi pomalá.

27:32
    Od začátku druhé periody jsou hosté v hlubokém bloku.

27:05
    Hosté teď uklidnili celou hru.

25:52
    Chatrný teď předvedl dobrou střelu z jedné, ovšem proti byl dnes zatím výborný brankář Beneš.

25:06
    Domácí rozehrávají z rohu.

24:30
    Po delší době jsou domácí aktivnější.

23:52
    Fantastický zákrok předvedl po obrovské chybě Kuczery brankář Binder. Dokonce dvojnásobě vychytal hostujícího Kareše.

23:08
    Pažák teď předvedl zbytečný útočný faul. Rozehrávat budou domácí.

22:20
    Dobrou kombinací se dostal k nebezpečnému projektilu Šubrt, ale byl nepřesný.

22:00
    Ke střele se dostal Kolstrunk, ovšem vysoko přestřelil.

21:22

21:01
    Domácí začínají přesilovou hrou, ovšem zatím nepřišla na Beneše žádná střela.

20:01

Střely v první třetině OVA: 7 – SPA: 7.

V první třetině dnešního utkání padly tři branky. Jinak byla celková hra velmi vyrovnaná, ovšem hosté jsou zatím efektivnější. Uvidíme, jak oba týmy navážou na svůj dosavadní výkon v další fázi zápasu.

20:00

19:50
    Domácí se ke konci třetiny dostali do dobrého tlaku, ovšem nijak ho nevyužívají.

19:22
    Vyloučení v týmu ACEMA Sparta Praha (Lukáš Ujhelyi – 2 min., Sekání).

18:35
    Po dobé kombinaci chtěl vystřelit Zeman, ovšem skvělý blok předvedl domácí Pum.

17:30
    Domácí čelí výborné obraně hostů a nedokáží se dostat do dobré příležitosti.

16:16
    Sparta je teď v klidné kombinaci a nikam se nežene.

15:33
    Domácí jsou teď jemně opařeni z branky a nedostávají se moc do kombinace.
    14:40 Marek ZOUZAL - 1:2

14:40

Z ničeho nic se v přesilové hře prosazují hosté! Po delší kombinaci si míček našel opět MAREK ZOUZAL a svou druhou brankou v zápase přehazuje skóre na stranu Sparty. Asistence: Mikuláš Krbec.

13:27
    Vyloučení v týmu FBC ČPP Ostrava (Ladislav Gál – 2 min., hra mezi nohama).
    12:50 Daniel CHATRNÝ - 1:1

12:50

Po dlouhém dohadu jestli se jednalo o branku, je rozhodnuto o změně stavu. Skvělá střela DANIELA CHATRNÉHO nejprve podle názoru rozhodčích brankou nebyla, ovšem pravděpodobně se přiznal jeden z hráč z kádru hostů a domácí teď vrovnávají stav zápasu. Asistence: Michal Sládek

12:04
    Pruner z dobré pozice míří pouze nad Binderovu svatyni.

11:10
    Aktuálně měli dobrou šanci hosté, ovšem Juha v tutové příležitosti netrefil míček.

11:01
    Po delší době jsou u míčku hosté.

9:50
    Střelu Vítovce bezpečně kryl Beneš.
    9:15 Marek ZOUZAL - 0:1

9:15

A máme tu první gól zápasu! Po rozehrávce z rohu našel Garčar skvěle MARKA ZOUZALA a ten bezpečně proměnil pod břevno. Asistence: Milan Garčar.

8:39
    Ostravští jemně zlepšili svou hru a už nepouštějí hosty do nebezpečných útoků.

8:11
    Domácí budou rozehrávat z rohu.

7:00
    Pěknou střelu vyslal Kolstrunk, ovšem trefil pouze tyč branky domácích.

6:32
    Útočným faulem se provinil Milan Garčar.

6:10
    Dobrou střelou se prezentoval hostující Zeman, ovšem se nedokázal trefit mezi tři tyče.

5:10
    Sparta je zatím jednoznačně aktivnější, ovšem proti vstřelené brance je zatím výborný Binder.

4:50
    Důrazný Jakubec předvedl jasný faul za svou brankou.

3:02
    Hosté v klidu drží míček na své polovině.

2:35
    Dobrý zákrok předvedl též Binder proti střele Zouzala následně i proti Ujhelyimu

2:10
    Domácí už se dostávali do brejku, ovšem vše přerušil útočným faulem Jakubec.

1:31
    Aktuálně jsou na míčku hosté a začínají s postupnou kombinací.

0:38
    Ve velké šanci se objevil domácí Chatrný, ovšem brankář Binder vytasil výborný zákrok.

0:04
    Na úvodní buly byli úspěšnější domácí.

00:01

Ještě jednou vítám všechny příznivce florbalové Superligy, tedy české nejvyšší soutěže, dnes konkrétně u zápasu 14. kola mezi domácími FBC ČPP Ostrava a hosty Acema Sparta Praha. Všichni hráči už se schází na hřišti, zápas začne za malý moment.

FBC ČPP Ostrava: Binder (Klinka) – Jiří Šebesta, Kuczera, Herblich, Pum, Šubert, Svačinka – Choma, Soukup, Vítovec, Klimscha (C), Jakubec, Gál, Sládek, Chatrný, Pešat, Hurta.

ACEMA Sparta Praha: Martin Beneš (Hejna) – Bartoš, Garčar (K), Zeman, Křenek, Kozák, Pruner – Kolstrunk, Juha, Ujhelyi, Zouzal, Košir, Pažák, Matěj Čermák, Kareš, M. Krbec.

Rozhodčí: Libor Gavlas, Lukáš Mikula.

Zápas v ČPP Aréně začne v 17:00, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Rozhodčí

Zápas budou řídit pánové Libor Gavlas a Lukáš Mikula.

FBC ČPP Ostrava

Domácí tým je v tuto chvíli na devátém místě tabulky se ziskem 16 bodů. Naposledy se ostravští představili na palubovce Otrokovic a po velké přestřelce odjeli s prázdnou. Po dvou třetinách panoval vyrovnaný stav 4:4, v poslední dvacetiminutovce ale domácí zabrali a čtyřmi brankami si vybojovali vítězství 8:6.

Hosté jsou na tom lépe, na čtvrtém místě mají 26 bodů a do Ostravy pojedou s dobrou formou. Naposledy hrála totiž doma proti Vinohradům a ty smetla drtivých 13:1. Střelecky se blýskli zejména Juha a Krbec, oba zaznamenali hattrick, druhý jmenovaný přidal ještě dvě asistence.

Dobré odpoledne u florbalové Livesport Superligy. Společně se podíváme na utkání 14. kola mezi týmy FBC ČPP Ostrava a ACEMA Sparta Praha.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Adam Sedlák

Góly a asistencie: 13. Chatrný (Sládek), 40. Chatrný (Sládek), 47. Pešat (Klimscha), rozh. náj. Chatrný – 10. Zouzal (Garčar), 15. Zouzal (M. Krbec), 59. Ujhelyi (Zouzal)

Karty: 1 30. Křenek (SPA)