Frýdek-M. – Litoměřice 4:3 (kon.)
HC Frýdek-Místek
4:3 (2:0, 1:2, 1:1)
HC Stadion Litoměřice
cz Nedeľa 31.10.2021, 16:00 • Hala Polárka, Frýdek-Místek • Chance Liga (CZ) • 18. kolo

Ve třetí třetině dokázaly vstřelit gól oba celky. Oba střelci se ve třetí třetině prosadili po bekhendové střele. Akce Romana Přikryla byla velice pohledná, avšak na body nestačila. Viděli jsme zajímavé utkání, které nakonec přineslo sedm branek. Rysi podruhé v sezóně vyhrávají doma za tři body.

Slezané se po dnešním vítězství posunuli v tabulce mimo pozic znamenajících hrozbu sestupu, Litoměřice pátou prohrou v sezóně nabídly Vsetínu a Jihlavě možnost přiblížení se na rozdíl jediného bodu.

Rysy čeká příští víkend výjezd do Čech, kde se v sobotu utkají na ledě Slavie a v neděli pocestují do Ústí nad Labem. Naopak Litoměřice budou hrát v domácím prostředí proti Benátkám.

Loučím se s Vámi z prochladlé haly Polárky. Brzy zase napočtenou. (18:15:03)

59:40
    Hosté to zkusí bez brankáře.

59:39
    Litoměřice si vybírají svůj oddechový čas.

59:38
    Holého střela sražena vysoko nad klec Šimbocha.

58:46
    Dlouho teď drželi kotouč ve své moci, než se dostal Jebavý na trestnou lavici. Jebavý byl vyloučen za hákovaní.

58:00
    Holého pokus končí v rohu ledové plochy.

56:35
    Klimša se zmocnil puku ve středním pásmu. Naznačil střelu příklepem, poté ale rychle vystřelil zápěstím a Král měl co dělat, aby si s tímto řešením Klimši poradil.

55:59
    Krzak zblokoval nahození do rohu kluziště,

55:16
    Kališníci momentálně hledají cestu do útočného pásma. Rysi zatím výborně brání střední pásmo.

53:57
    Obrovskou šanci spálil Pajer, jenž se ocitl v dobré pozici pro skórování. Ačkoliv byl v klinči s obráncem Frýdku, mohl s touto šanci naložit lépe.

53:12
    Rysi mohou vystřídat, puk se ocitl mimo hru.

53:08
    Opět nás čeká vhazovaní před Šimbochem díky zakázanému uvolnění rysů.

52:18
    Procházka hledal spoluhráče před brankou, ale nenašel nikoho.

51:43
    Aktivita hostů vyústila v icing domácích.

51:17
    Kališníci mají více ze hry, bývají častěji v útočném pásmu.

49:55
    Urban poslal nebezpečný puk na lapačku Šimbocha, ten vyrazil na poslední chvíli.

49:16
    Hra je teď vyrovnaná, bojuje se o každý puk.

47:23
    Černohorský nahazoval na Šimbocha, následně odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.

46:40
    Šlahařova střela vyražena mimo.

46:30
    Hra se uklidnila, Kališníci rozjedou svůj útok.
    44:46 Roman PŘIKRYL - 4:3

44:46
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    ROMAN PŘIKRYL ukázal své kvality. Mezi čtyřmi hráči rysů projel do pásma a bekhendem do horní části branky snižuje opět na rozdíl jediné branky. Velmi pohledná branka. Asistence: Jiří Jebavý, Jakub Černohorský.

43:54
    Šimboch kryje kotouč.

43:18
    Pajer se elegantně vyhnul Teperovi a proklouzal až do útočného pásma.

43:05
    Šlahařův tvrdý projektil z levého kruhu Krále nepřekvapil.
    41:43 Michal MATIAŠKO - 4:2

41:43
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    Rysi se ve druhé půli přesilové hry nakonec dostali do útočného pásma, proběhlo několik křižných pasů. Nakonec vzal puk Matyáš, našel v předbrankovém prostoru MICHALA MATIAŠKA, který překonal bekhendovou střelou do horní části branky Krále. Asistence: Jakub Matyáš, Alan Lyszczarczyk.

40:43
    Rysům se nedaří usadit v útočném pásmu.

40:01

Druhá třetina nabídla branky tři. Jako první se v této periodě prosadil Sihvonen, jehož střela byla ztečovaná domácím hráčem za záda Šimbocha. Dvoubrankové vedení vrátil rysům Lyszczarczyk, jenž dorazil kotouč do poloodkryté klece. Jako poslední se v této třetině prosadil Urban, který střelou z první prostřelil domácího brankáře. Rysi tak vedou o jeden gól a budou chtít tento výsledek ubránit.

40:00

39:52
    Černohorský podrazil hráče rysů, rozhodčí tento přestupek nepřehlédl. Hráče Severočechů čeká dvouminutový trest za podražení.

39:29

38:52
    Šlahařova střela z první se nepovedla.

38:16
    Šlahař přihrával najíždícímu Komorskimu, ten protečoval mimo v blízkosti Krále.

37:28
    Kottek vyhodil puk mimo hřiště a je potrestán.

37:08
    Král také dobrým zákrokem lapačkou drží svůj tým

36:25
    Černohorského střela prověřila rychlost Šimbocha, který musel rychle na zem. Střela totiž mířila mezi betony.

35:56
    Komorski se dostal až před Krále, ale nedokázal dostat puk za jeho záda.

35:15
    Sihvonenova střela z první těsně minula pravou tyč Šimbocha.

34:34
    Šimboch teď předvedl dobrý zákrok proti střele jednoho z hráčů Litoměřic.

33:59
    Lyszczarczykova hůl zůstala zaklíněna mezi nohama protihráče. Rozhodčí si toho všiml a vylučuje. Polského hráče čeká dvouminutový trest za podražení.
    32:29 Tomáš URBAN - 3:2

32:29
    Severočeši využívají svou přesilovou hru. Koláček našel křižným pasem TOMÁŠE URBANA, který prostřelil přesouvajícího se Šimbocha. Asistence: Josef Koláček, Lukáš Válek.

31:52
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Alan Lyszczarczyk – 2 min., hákování).

31:31
    Teper vzal kotouč hráčům Litoměřic a poslal puk na Krále, kterému kotouč vypadl z náruče. Nikdo z rysů ale v jeho okolí nebyl.

30:38
    Rouha si najel z levé strany a poslal puk na Šimbocha, ten je ale pozorný.

30:11
    Šikovná střela na bližší tyč z hole Klimši trefila Krále do masky.
    29:17 Alan LYSZCZARCZYK - 3:1

29:17
    Domácí počkali na vhodnou příležitost a dočkali se. Trpělivý Teper nabil Šlahařovi, ten trefil levý beton Krále, ale puk se příhodně odrazil na hůl ALANA LYSZCZARCZYKA, který uklidil puk do poloodkryté klece. Asistence: Jakub Teper, Jakub Šlahař.

28:36
    Šlahařův pokus minul branku hostů.

28:05
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Lukáš Válek – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).

28:01
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Matěj Pinkas – 2 min., držení). Pinkas držel hráče rysů a odpyká dvě minuty.

27:19
    Zakázané uvolnění domácích.

26:25
    Útočník Severočechů orazítkoval pravou tyč Šimbochovy klece.

25:11
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Alan Lyszczarczyk – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě).
    23:56 Riku SIHVONEN - 2:1

23:56
    Kališníci snižují na rozdíl jedné branky. RIKU SIHVONEN si najel na střed hřiště, kotouč mu sjel a po teči od domácího obránce se dostal až za záda Šimbocha. Asistence: Lukáš Válek, Jan Holý.

23:30
    Král poslal pas na před brankou stojicího Peterka, ten objel bránu a hledal zpětnou přihrávkou Krále, ten ale kotouč nezpracoval.

22:43
    Mladý obránce Krzak se dnes podruhé prezentoval tvrdým hitem.

21:47
    Jebavý prověřil střelou od modré Šimbochovu lapačku.

21:15
    Přechod do útočného pásma hostům zbrzdil odpískaný ofsajd.

20:50
    Icing hostů.

20:44
    V prvním střídaní si nevytvořil šanci ani jeden z celků.

20:01

V první třetině jsme viděli dvě branky. Oba góly vstřelil domácí kapitán Vít Christov. Domácí tak proti papírovému favoritovi vedou po první třetině o dvě branky. Hosté si také dokázali vytvořit pár šancí, ale Šimboch je zatím stoprocentní.

20:00

19:38
    Hosté jeli v přečíslení, domácí obrana se dokázala včas vrátit a z přečíslení nakonec nic nebylo.

19:02
    Hosté vyhazují a hrají již v plném počtu.

18:23
    Golmán Severočechů zasažen do masky. Hra je přerušena.

17:50
    Domácí v plném počtu a rozjíždějí svou přesilovku.

17:15
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Josef Jícha – 2 min., hákování).

16:27
    Přikrylův křižný pas zblokován, rysi vysvobozeni.

15:54
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Jakub Šlahař – 2 min., sekání).

15:05
    Marcel nahazoval puk na Šimbochovu klec, kotouč ale proklouzal mimo tři tyče.

14:40
    Po zblokované střele končí puk v ochranné síti.

14:07
    Nahozený kotouč Šimbochovi vypadl, nikdo jej ale nedokázal dorazit.

12:55
    Hra je teď vyrovnaná a o puk se bojuje především ve středním pásmu.

11:39
    Matiaško zkoušel překvapit brankáře Krále skrytou střelou přes obránce, ale neuspěl.
    10:08 Vít CHRISTOV - 2:0

10:08
    Krásnou akci se teď prezentoval VÍT CHRISTOV. Peterek okradl soupeře o kotouč a poté nahrál Christovovi, který kličkou do bekhendu překonal brankáře Krále. Asistence: Jonáš Peterek, Jakub Šlahař.

09:30
    Peterek chtěl rozehrát akci, avšak jeho spoluhráč přihrávku nezaregistroval.

07:45
    Hra je od začátku utkání velmi tvrdá. Několik hitů si připisují hráči na obou stranách.

06:25
    Tvrdou ranou teď prověřil Šimbocha bek Litoměřic.
    05:26 Vít CHRISTOV - 1:0

05:26
    Po střele Lyszczarczyka se na brankovišti zorientoval VÍT CHRISTOV, který dorazil puk za záda Krále. Asistence: Alan Lyszczarczyk, Jakub Matyáš.

03:21
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Patrik Marcel – 2 min., držení).

02:40
    Koláček vyslal zajímavou střelu, avšak bránu netrefil.

01:20
    Severočeši začali svižně a tvoří si první šance utkání.

00:01

HC Frýdek-Místek: Šimboch (Nešpůrek) – Ciura, Teper (A), Krzak, Matyáš, J. Adámek, Z. Malík – Tadeáš Král, Peterek, Šlahař – Christov (C), Komorski, Lyszczarczyk – Goiš, Křivohlávek, Klimša (A) – Geidl, Matiaško, Ján Blaško – Čmiel.

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král (Sklíba) – Kottek, P. Marcel, Výtisk (C), J. Holý (A), Jebavý (A), Pinkas, Černohorský – Válek, R. Přikryl, Sihvonen – O. Procházka, J. Jícha, T. Urban – Pajer, Koláček, M. Kadlec – Rouha, Berka, Smola.

Rozhodčí: Skopal, Bejček – Konvička, Kučera.

Poslední zápas

Frýdek-Místek – Vrchlabí 1:5 (0:2, 0:3, 1:0)
    Branky a nahrávky: 56. Šlahař (Teper) – 17. Mrňa (Kaut, Chalupa), 19. Vála (Kaut, Urban), 21. Kajínek (Chrtek, Pochobradský), 23. Zeman (TS), 34. Kaut (Mrňa, T. Kynčl). Rozhodčí: Koziol, Šudoma – T. Kučera, Blažek. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Diváci: 491.

Frýdek-Místek: Šimboch – Ciura, Teper, Adámek, Michálek, Malík, Matyáš – Lyszczarczyk, Peterek, Šlahař – Christov, Komorski, Klimša – Král, Matiaško, Blaško – Čmiel.

Havířov – Litoměřice 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
    Branky a nahrávky: 9. Pechanec (Bednář, Severa) – 7. Sihvonen (Přikryl, Válek), 51. Jícha (Procházka, Urban), 59. Koláček (Kadlec). Rozhodčí: Úlehla, Vrba – Hanzlík, Roischel. Vyloučení: 1:6. Využití: 1:0. Diváci: 656.

Litoměřice: Král – Marcel, Kottek, Výtisk, Holý, Jebavý, Pinkas, Černohorský – Válek, Přikryl, Sihvonen – Procházka, Jícha, Urban – Pajer, Koláček, Kadlec – Rouha, Berka, Smola.

Hezké nedělní odpoledne u zápasu Chance ligy. Domácí Frýdek-Místek bude chtít napravit tragickou domácí bilanci, když z devíti zápasů zvítězil pouze v jednom případě a to se Šumperkem 6:5.

Neúspěšné výsledky se projevily i na postavení Slezanů v tabulce. Po šestnácti odehraných zápasech jsou na patnácté sestupové pozici s osmnácti body. Horší už jsou pouze Havířov a Kadaň.

Mnohem lépe jsou na tom Litoměřice, které po první části soutěže okupují druhou příčku se sedmibodovou ztrátou na vedoucí Třebíč. Litoměřice mají dvouzápasovou vítěznou sérii, když ve středu doma zdolaly Ústí nad Labem a včera uspěly v nedalekém Havířově.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Jakub Vaněček

Góly a asistencie: 6. Christov (Lyszczarczyk, Matyáš), 11. Christov (Peterek, Šlahař), 30. Lyszczarczyk (Šlahař, Teper), 42. Matiaško (Matyáš, Lyszczarczyk) – 24. Sihvonen (Válek, J. Holý), 33. T. Urban (Koláček, Válek), 45. R. Přikryl (Jebavý, Černohorský)

Rozhodca: Skopal, Bejček – Konvička, Kučera