Leicester – Arsenal 0:2 (kon.) | Burnley – Brentford 3:1 (kon.) | Liverpool – Brighton 2:2 (kon.)
Manchester City – Crystal Palace 0:2 (kon.) | Watford – Southampton 0:1 (kon.) | Newcastle – Chelsea 0:3 (kon.)
Tottenham – Manchester United 0:3 (kon.)
Burnley FC
3:1 (3:0)
Brentford FC
cz Sobota 30.10.2021, 16:00 • Turf Moor • Anglická Premier League • 10. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Krásné sobotní odpoledne všem fotbalovým fanouškům. Čeká nás 10. kolo Premier League, ve kterém se proti sobě postaví Burnley FC a Brentford FC.

Burnley FC: Pope – Lowton, Tarkowski, Mee (C), Ch. Taylor – Gudmundsson, A. Westwood, Brownhill – McNeil, Wood, Cornet.
    Náhradníci: Hennessey – Pieters, Bardsley, Collins, Cork, Lennon, Vydra, A. Barnes, Jay Rodriguez.

Brentford FC: Fernández – M. Jörgensen, P. Jansson (C), Pinnock – Canós, Onyeka, Nörgaard, M. Jensen, Henry – Toney, Forss.
    Náhradníci: Rasmussen, Goode, Stevens, Janelt, Bidstrup, Ghoddos, Mbeumo, Fosu.

Rozhodčí: Jonathan Moss.

1

4
    Burnley právě vstřelilo branku!
    Tak to je skvělý start utkání pro Burnley! Lowton našel přesnou přihrávkou CHRISE WOODA, který přesně trefil síť Brenfordu.
    4. Chris WOOD - 1:0

9
    Chris Wood znovu mířil do útočné části hřiště, v dalším pokračování jej ale zastavuje ofsajd.
    9.

12
    Míč končí v outu, Burnley tak může za dělící čarou rozjet další útočné snažení.

15
    MAXWEL CORNET zvyšoval na 2:0. Jeho rána však kvůli ofsajdu nemůže platit.

22
    Brentford uklidňuje hru, nechce znovu chybovat.

29
    Gudmundsson pálil zpoza šestnáctky, Fernández byl však v tomto případě úspěšnější.

31
    Wood byl připraven v boxu před bránou, dlouhý centr ale zpracovat nedokázal.

32
    MATTHEW LOWTON po odvolané brance potvrzuje vedení Burnley 2:0. Taylorova nahrávka zleva přesně našla připraveného hráče s dvojkou na dresu, který hlavou přesměroval míč za Fernándeze. Asistence: Charlie Taylor.
    32. Matthew LOWTON - 3:0

36
    Tak to je obrovská paráda! Rychlá výměna ve středu hřiště, a následná přesná McNeilova nabídka pro MAXWELA CORNETA, který už si tento gól vzít nenechá. Cornet zvládl převzít míč pod kontrolu, pak se rychlým pohybem dostal i za bránícího protihráče, pak už jen vyslal dělovku z pomezí šestnáctky a dal na 3:0. Asistence: Dwight McNeil.
    36. Maxwel CORNET - 3:0

39
    Burnley posbíralo veškerou pozitivní energii z posledních momentů a znovu se tlačí před Fernándezovu bránu.

41
    Čtvrtá branka visela ve vzduchu! Cornet vyslal Gudmundssona, jenž zakončit nedokázal, odražený míč se však ještě snažil trefit McNeil, ten jej ale vyslal jen do zámezí.

43
    Po Fernándezově vyražení rohu pěstí zkoušel zakončit hlavou Mee, padáček směrovaný na bránu si ale gólman Brentfordu pohlídal.

45
    V prvním poločase se nastavují dvě minuty.

45+1
    Nátlak před klecí hostí polevuje, v nastaveném čase už se toho nejspíše moc nestane.

45+2

Sudí odpískal konec první poloviny. Pro mnohé skončil úvodní poločas překvapivě drtivou převahou Burnley. Domácí celek si v pětačtyřiceti minutách dokázal vybudovat tříbrankové vedení, nebýt ofsajdu, mohly to být góly čtyři. Už ve 4. minutě otevřel skóre Wood, který svou dělovkou odstartoval kanonádu ze strany Burnley. Po deseti minutách zvyšoval Cornet, ten byl ale při skórování v ofsajdu. Neuznaná branka domácí tým trochu znechutila, nehráli jak v úvodních minutách. Třináct minut před koncem půle však dokázal skórovat Lowton, ten obdržel míč zleva do boxu před bránou, odkud se hlavou trefil na 2:0. Už o čtyři minuty později vedlo Burnley 3:0. A to po Cornetově úniku, fotbalista s dvacítkou na zádech využil dlouhého balónu od McNeila, sám se pak vydal na bránu, rychlým pohybem se dostal i za bránícího protihráče, pak už jen vyslal dělovku z pomezí šestnáctky a upravil na aktuálních 3:0.

46

46
    Po výkopu míří domácí rovnou do útoku.

48
    Henry vyslal míč na bránu z dálky, Pope jej bez větších problémů chytá.

49
    Wood zvládl hlavičkovat centr z boku hřiště, Fernándezovu svatyni však těsně minul.

50
    Na druhé straně nepříjemně pálil z voleje Nörgaard, Pope se ale zvládl pro tento pokus natáhnout.

52
    Hráči v žlutých dresech se snaží zvrátit doposud nepříznivý průběh hry, nedaří se jim ale projít přes připravené hráče Burnley.

54
    Jörgensen centroval před Popa, před domácí bránou však nebyl nikdo ve stejných barvách.

55
    Obrovské chyby v komunikaci Burnley málem využil Toney, ten se před bránou dostal k volnému míči, jeho pokus o zakončení však jen těsně nedoskákal za brankovou čáru.

58
    Střídání v týmu Brentford FC: ze hřiště odchází Frank Onyeka, přichází Sámán Ghoddos.

60
    Wood dokázal v rohu hřiště v osobním souboji vybojovat rohový kop pro domácí.

62
    McNeil vyrazil do rychlého protiútoku, na levé straně měl připraveného Woodu, nakonec se ale rozhodl vzít zodpovědnost na sebe a vystřelit zpoza pokutového území, bránu Brentfordu přestřelil jen o malý kousek.

64
    Na druhé straně rozvíjeli hosté kombinaci, poslední přehrávka před bránu ale skončila na kopačce jednoho z bránících mužů.

66
    Nörgaard zkusil vystřelit z dálky, Popa však ohrozit nedokázal.

67
    Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Maxwel Cornet, přichází Matěj Vydra.

67
    Střídání v týmu Brentford FC: ze hřiště odchází Mathias Jensen, přichází Vitaly Janelt.

71
    Rohový kop Burnley nenašel žádného z připravených hráčů, míč ale zůstává na hřišti.

72
    Nepříjemným skluzem v rohu hřiště si Saman Ghodos vysloužil žlutou kartu.

74
    Toney zahrozil po přijetí zadovky od spoluhráče, jeho rána z pomezí šestnáctky však mířila moc vysoko.

76
    McNeil zkusil z volného kopu jít rovnou pro gól, jeho střela však skončila na boční síti brentfordské brány.

77
    Střídání v týmu Brentford FC: ze hřiště odchází Sergi Canós, přichází Mads Rasmussen.

79
    Brentford právě vstřelil branku!
    SAMAN GHODDOS neskutečnou parádou snižuje na 1:3! Po Nörgaardově nahrávce zvládl vyskočit a trefit letící míč do levého spodního rohu domácí brány. Asistence: Christian Nörgaard.

83
    Žlutou kartu dostává Dwight McNeil (Burnley FC).

85
    Ghoddos napálil balón ze všech sil z volného kopu, míč ale skončil na domácí zdi, Janelt okamžitě vystřelil znovu po jeho odražení. Pope ale zvládl míč včas zachytit.

88
    Pope se dostal k míči a uklidňuje spoluhráče, ti se mezitím přemisťují dále od brány.

90
    Ve druhém poločase se nastavují tři minuty.

90+2
    Brentford se v posledních sekundách snaží ještě dostat před Popa, domácí mužstvo se ale dokázalo semknout a skvěle brání.

90+3

Je rozhodnuto! Ve druhé polovině padl jediný gól, o ten se postaral deset minut před koncem Saman Ghoddos, který dokázal ze vzduchu trefit míč do levého spodního rohu domácí brány. Ani tato skutečnost ale Burnley nerozhodila, a tak si domácí berou po skvělé první polovině zasloužené tři body. (17:55:18)

Jakub Mahr

Góly: 4. Wood, 32. Lowton (Ch. Taylor), 36. Cornet (McNeil) – 79. Ghoddos (Nörgaard)

Karty:   83. McNeil (BLY) – 72. Ghoddos (BRF)

Držení míče: 41 % : 59 %.
    Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 15:12. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 7:10.
    Burnley FC: Pope – Lowton, Tarkowski, Mee (C), Ch. Taylor – Gudmundsson, A. Westwood, Brownhill – McNeil, Wood, Cornet (67. Vydra).

Brentford FC: Fernández – M. Jörgensen, P. Jansson (C), Pinnock – Canós (77. Rasmussen), Onyeka (58. Ghoddos), Nörgaard, M. Jensen (67. Janelt), Henry – Toney, Forss.

Rozhodca: Jonathan Moss