Tampa Bay – Arizona 5:1 (kon.) | Carolina – Boston 3:0 (kon.) | Pittsburgh – Calgary 0:4 (kon.)
St. Louis – Colorado 3:4 (kon.) | Vancouver – Philadelphia 1:2 (kon.) | Seattle – Minnesota 4:1 (kon.)
Anaheim – Buffalo 3:4 (po pr.) | LA Kings – Winnipeg 2:3 (kon.) | San Jose – Montreal 0:4 (kon.)
Los Angeles Kings
2:3 (1:1, 1:0, 0:2)
Winnipeg Jets
cz Piatok 29.10.2021, 04:30 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Winnipeg Jets vyhrává tento zápas díky povedené třetí třetině, ve které nejprve dokázal vyrovnat, a pak vstřelil rozhodující branku. (07:01:08)

Hvězdy utkání

1. Kyle Connor (WPG) – 0+3
    2. Pierre-Luc Dubois (WPG) – 2+0
    3. Rasmus Kupari (LAK) – 1+0

Československá stopa v utkání

Do tohoto zápasu nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.

Kdo se postavil do brankoviště?

Jonathan Quick (LAK) – 28 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,3%, odchytal 58:15
    Eric Comrie (WPG) – 30 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,8%, odchytal 59:47

59:47
    Oddechový čas pro domácí.

59:47
    Buly před brankou Jets. Poslední šance pro domácí.

59:00
    Domácí hrají v šesti a puk mají za svou prázdnou brankou.

58:50
    Puk je ve středním pásmu.

58:05
    Jets se pokouší hrát takticky tak, aby domácí nemohli odvolat brankáře.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

57:38
    Phillip Danault to zkoušel individuálně, ale zpoza branky se k zakončení nepropracoval.

57:21
    Domácí hráči se nyní usadili v útočném pásmu, kde kombinují.

57:10
    Trevor Moore pálil, ale jeho rána byla zblokovaná.

56:10
    Alexander Edler byl volný před brankou, ale spoluhráči k němu puk dostat nedokázali.

55:51
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, domácí celek stále prohrává o jednu branku.

53:40
    Momentálně sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.

53:21
    Alexander Edler pálil jako obránce od modré čáry. Jeho rána nebyla vůbec špatná, následně Jets vyhodili jen na icing.

52:51
    Neal Pionk se dostal do další velké šance, ale jeho pokus byl zblokovaný nad branku. Komerční přestávka.

51:47
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál. Hostující celek stále vede o jednu branku.

51:27
    Komerční přestávka.

50:51
    Pierre-Luc Dubois autorem další rány, jeho pokus končí těsně vedle domácí branky.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

50:30
    Olli Määttä to zkoušel individuálně, ale do střelecké pozice se nepropracoval, naopak přišel o puk, a tak se musel rychle vracet.

50:14
    Dlouhou dobu se hraje bez přerušení. Domácí rozehrávají od své branky.

50:01
    Brenden Dillon byl volný před brankou, ale spoluhráči mu kotouč nedokázali poslat.

48:46
    Hostující celek se dostal do vedení a nyní pokračuje v aktivní hře. Sledujeme nepříliš povedenou pasáž hry ze strany domácích.

48:17
    Anže Kopitar hledal bekhendovou přihrávkou spoluhráče před brankou, ale jeho kolegové byli obsazení.
    47:35 Pierre-Luc DUBOIS - 2:3

47:35
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Hostující celek jde do vedení. Kyle Connor našel před brankou najetého spoluhráče. PIERRE-LUC DUBOIS se natlačil před obránce a stačilo mu nastavit hokejku, od které se puk odrazil do branky. Asistence: Kyle Connor a Neal Pionk.

47:09
    Arthur Kaliyev měl obrovskou šanci, ale svou příležitost neproměnil. Branku z bezprostřední blízkosti minul.

46:27
    Domácí už nyní hrají v plném počtu, sledujeme hru pět na pět.

46:21
    Nikolaj Ehlers znovu zakončoval, ale jeho pokus kryje Jonathan Quick. Buly před jeho brankou.

46:00
    Kyle Connor autorem další tvrdé střely, brankář Kings byl připravený.

45:38
    Nyní už hrají přesilovku hosté, Jets jsou kompletní. Nikolaj Ehlers minul branku ránou z kruhu.

45:10
    Jonathan Quick musel zasahovat po rychlé střele soupeře. Domácí brankář si dokázal poradit.

44:21
    Sledovat budeme hru čtyři na čtyři, a pak krátkou přesilovku Jets.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

44:21
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Adrian Kempe – 2 min., vysoká hůl).

44:11
    Adrian Kempe byl volný před brankou, ale puk se k němu nedostal.

44:00
    Domácí sice hrají přesilovku, ale nemohou se stabilněji usadit v útočném pásmu.

43:29
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Josh Morrissey – 2 min., hákování).

43:15
    Domácí mají ponechanou výhodu, hrají v šesti. Anže Kopitar skončil na led.
    42:07 Andrew COPP - 2:2

42:07
    Hostující celek bleskově proměnil přesilovku, a tak je vyrovnáno. Connor poslal puk před branku a šikovnou tečí jej do branky poslal ANDREW COPP. Asistence: Kyle Connor a Neal Pionk.

41:43
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Phillip Danault – 2 min., podrážení).

41:26
    Zápas, ve kterém vede domácí celek o jednu branku, pokračuje třetí třetinou.

40:50
    Pierre-Luc Dubois se dostal do střelecké pozice, ale jeho rána z pravé strany končí vedle branky.

40:01

Zde v Los Angeles platí těsné vedení domácího celku. Kings vedou díky brance Kempeho. Jinak jsme ve druhé třetině viděli několik dalších šancí, ale hráči neproměnit nedokázali.

40:00

39:35
    Alexander Edler rozehrává od své branky, sledujeme klidný závěr druhé třetiny.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.

38:02
    Vhazovat se nyní bude před brankou domácích.

37:12
    Jonathan Quick se dobře zorientoval před brankou a dokázal si poradit s pukem a přerušuje hru. Jevgenij Svečnikov se marně pokoušel probojovat se k dorážce.

36:27
    Brenden Dillon byl na malý moment volný před brankou, ale k puku se propracovat nedokázal.

36:00
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, domácí hokejisté vedou o jednu branku, ale musí myslet také na obranu, Jets hraje aktivně.

35:30
    Domácí hráči se nyní pokoušeli rychle dostat do útočného pásma, ale Trevor Moore byl v ofsajdu. Akce tedy končí a buly bude následovat v neutrální zóně.

34:21
    Po krátké přestávce pokračuje hra dál.

34:09
    Jonathan Quick skvěle nyní překazil situaci dva na jednoho hostům. Přerušil hru. Bude se vhazovat. Nejdříve ale komerční přestávka.

33:23
    Domácí při vlastním oslabení postupovali dva na jednoho obránce. Trevor Moore přijal přihrávku, kličkou se zbavil obránce, ale na brankáře si nepřišel.

33:00
    Andrew Copp znovu vedl akci svého celku, Paul Stastny pálil, ale branku trefit střelou z otočky nedokázal.

32:35
    Hostující celek rozehrává znovu od své branky, domácí hráči se zatím zodpovědně brání.

32:07
    Andrew Copp pálil od modré čáry, jeho pokus tak tak dokázal brankář domácích ukrýt do rukavice. K dorážce se nikdo nedostal.

31:48
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Dustin Brown – 2 min., nedovolené bránění).

31:03
    Vyloučený hráč se vrací do hry, nyní už sledujeme hokej v pojetí pět na pět.

30:18
    Adam Lowry vybojoval puk za brankou a rychle jej vyhodil přes všechny čáry.

30:01
    Winnipeg vyhazuje přes všechny čáry. Sledujeme klidnější pasáž hry. Přesilovka se Kings nedaří.

29:23
    Domácí hokejisté hrají přesilovku, usadili se v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet.

28:56
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Dylan DeMelo – 2 min., držení).

28:56

26:38
    Momentálně sledujeme klidnější pasáž hry, souboje o kotouč se odehrávají zejména ve středním pásmu.

25:21
    Carl Grundström to zkoušel individuálně, dostal se do střelecké pozice, ale do dráhy puku vložil hokejku jeden z obránců.

25:07
    Rasmus Kupari měl další velkou šanci, ale před odkrytou částí branky nedokázal trefit poskakující puk.

25:01
    Střelecky je zápas vyrovnaný, oba kluby mají na svém kontě patnáct střel, úspěšnější jsou ale domácí.

24:20
    Alex Iafallo to vzal na sebe, jeho projektil byl zblokovaný. Nebyla to špatná domácí akce, ale chyběla přesnost.

23:53
    Nikolaj Ehlers se dostal do střelecké pozice, s jeho pokusem si ale dokázal poměrně snadno poradit domácí brankář.
    21:41 Adrian KEMPE - 2:1

21:41
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Domácí celek se díky aktivní hře dostává do vedení. První střela se Kempemu nepovedla, ale akce pokračovala dál. Puk znovu získal ADRIAN KEMPE, a pak už z lepší pozice dokázal skórovat. Asistence: Phillip Danault a Alex Iafallo.

21:14
    Zmatky před brankou Jets řeší až Eric Comrie, který nadvakrát zastavil střelu soupeře.

20:50
    Sledujeme klidnější úvod ve druhé třetině, domácí se sice dostali ke střele, ale nebyla důrazná.

20:01
    Úvodní buly druhé třetiny vyhrávají hostující hokejisté. Utkání pokračuje dál.

20:01

Po první třetině zde v downtownu Los Angeles platí vyrovnaný stav. Pierre-Luc Dubois poslal hosty do vedení, za domácí z brejku vyrovnal Rasmus Kupari.

20:00

19:05
    Kristian Vesalainen se propracoval do zakončení, ale brankáře Kings překonat nedokázal. Následně je hra přerušená a komerční přestávka.

18:38

18:27
    Nikolaj Ehlers pálil nepřesně, následně domácí vyhazují.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

17:50
    Alex Iafallo odvedl výbornou obrannou práci a puk po vybojování v rohu hrací plochy poslal přes všechny čáry. Zaslouženě jde střídat.

17:15
    Alex Iafallo při vlastním oslabení napadal rozehrávku soupeře, nechybělo mnoho a mohl i zakončovat.

17:00
    Obrana domácích vyhazuje přes všechny čáry. Hosté musí rozehrávat od vlastní branky.

16:37
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Adrian Kempe – 2 min., držení).

16:00
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál.

15:51
    Jonathan Quick kryje puk po střele, kterou vyslal Josh Morrissey. Komerční přestávka.

15:13
    Matt Roy pálil jako obránce od modré čáry, jeho projektil byl zblokovaný prvním hráčem.

15:01
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, sledujeme klidnější pasáž hry. Střelecky vedou hosté 9:7.

14:31
    Phillip Danault kombinoval se svými spoluhráči v útočném pásmu, ale k zakončení se Los Angeles nyní nedostalo.

13:48
    Phillip Danault otáčel směr hry, ale při přechodu do útočné třetiny přišel o puk, hosté tedy rychle vrací hru před branku soupeře.

13:23
    Josh Morrissey se po pěkné individuální akci dostal až do střelecké pozice, jeho rána na vzdálenější tyč končí těsně vedle.
    11:23 Rasmus KUPARI - 1:1

11:23
    Domácím se nyní po rychlé akcii podařilo vyrovnat, prosazuje se z brejku RASMUS KUPARI. Počkal si na první pohyb brankáře, a pak celkem snadno zakončoval. Asistence: Arthur Kaliyev.

10:49
    Adrian Kempe vymyslel zajímavou střelu, se kterou si ale dokázal brankář Jets poradit.

10:19
    Pierre-Luc Dubois dostal puk do dobré střelecké pozice, jeho zakončení z první tak tak dokázal domácí brankář vyrazit před sebe. O zbytek se postarali obránci.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině.

09:27
    Austin Strand se vrátil do obranné třetiny, kde přebral puk od spoluhráčů, a tak jim umožnil střídání.

Kings rozehrávají od své branky, pokouší se hrát aktivně, ale na nějakou výraznější šanci čekají.

08:09
    Vhazovat se nyní bude v domácím útočném pásmu, Alex Iafallo rychle pálil od modré čáry. Jeho ránu v pohodě vyrazil brankář Eric Comrie.

07:05
    Jonathan Quick rozehrával za svou brankou, Andrew Copp udržel kotouč v útočném pásmu, následně ale byla hra přerušená.

06:30
    Vstup do zápasu mají hosté velmi dobrý, domácí se musí bránit aktivní hře soupeře.

06:03
    Adam Lowry vyslal z pravé strany útočného pásma tvrdou ránu, která končí na zadním mantinelu.

05:27
    Alex Iafallo rozehrává od své branky, ale dostal se do problémů. Kyle Connor nahazoval na branku a jeden z domácích beků tak tak dokázal odehrát puk.
    04:07 Pierre-Luc DUBOIS - 0:1

04:07
    Jets se dostávají do vedení. Po rychlé akci získal u branky puk PIERRE-LUC DUBOIS. Dokázal obkroužit branku, a pak zakončoval přesně k tyči. Obránce ani brankář se nedokázali k tyči dostat dostatečně rychle. Asistence: Kyle Connor a Josh Morrissey.

03:39
    Momentálně má více ze hry hostující celek, který se pokouší dostat do střeleckých pozic, ale domácí obrana je zatím pozorná.

01:34
    Dylan DeMelo vedl od své branky další zajímavou akci Jets, ale hostující celek se do výraznější šance propracovat nedokázal.

01:10
    Neal Pionk vybojoval puk v útočném pásmu, následně byl Nikolaj Ehlers volný před brankou, ale puk zpracovat nedokázal.

00:39
    Hosté rozehrávají od své branky, následně ale puk vypadl z hrací plochy, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.

00:17
    Utkání začalo, domácí celek vstoupil do utkání aktivně, vypracovat si několik šancí, ale vypálit nedokázal.

00:01

Los Angeles Kings: Quick (C. Petersen) – M. Anderson, Björnfot, O. Määttä, M. Roy, Edler, Strand – Arvidsson, Kopitar, D. Brown – Iafallo, Danault, A. Kempe – T. Moore, B. Lizotte, Kaliyev – Grundström, Kupari, Vilardi.

Winnipeg Jets: Comrie (Hellebuyck) – Morrissey, N. Schmidt, Dillon, Pionk, Stanley, DeMelo, Beaulieu – Copp, P. Stastny, Ehlers – Connor, Dubois, J. Svečnikov – Harkins, Lowry, Vesalainen – Riley Nash, Toninato..

Poslední vzájemný zápas se odehrál 19. února ve Winnipegu a domácí vyhráli 6:3.

Los Angeles Kings odehráli 6 zápasů s bilancí 1-0-1-5 a získali tři body. V tabulce Západní konference jdou na čtrnácté pozici. Z posledních pěti zápasů prohráli všechny. Nestačili na Minnesotu 2:3,Nashville 1:2, Dallas 2:3, Blues 3:7 a 0:3.

Winnipeg Jets odehrál 6 zápasů s bilancí 3-0-1-2 a ziskem 7 bodů. V tabulce Západní konference je na šesté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Poradil si s Anaheimem Ducks 5:1, Nashvillem Predators 6:4 a a Ducks 4:3. Tým nestačil na San Jose 3:4 a na Minnesotu 5:6 v prodloužení.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Los Angeles Kings a Winnipeg Jets.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 12. Kupari (Kaliyev), 22. A. Kempe (Danault, Iafallo) – 5. Dubois (Connor, Morrissey), 43. Copp (Connor, Pionk), 48. Dubois (Connor, Pionk)

Rozhodca: Brenk, Morton – Nansen, Kelly

Diváci: 11 207