Hattrick Brno – Tatran 2:5 (kon.) | Pardubice – Chodov 2:13 (kon.) | Česká Lípa – Black Angels 7:9 (kon.)
Bohemians – Liberec 4:8 (kon.) | Vítkovice – Ostrava 6:7 (kon.) | Mladá Boleslav – Sparta 7:2 (kon.)
Otrokovice – Královské Vinohrady 8:9 (kon.)
FBŠ Hummel Hattrick Brno
2:5 (0:2, 2:1, 0:2)
ESA LOGISTIKA Tatran Střešovice
cz Štvrtok 28.10.2021, 14:00 • SH Maloměřice • Livesport Superliga (CZ) • 11. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou! (15:49:13)

Nejlepší hráči utkání:

Brno – Šimon Hronek
    Střešovice – Tomáš Jurco

Je konec! Střešovice potvrdily roli favorita a berou z dnešního utkání celkem pohodlnou výhru o tři branky. V poslední části se trefovali už jen hosté, kteří přidali ještě dvě branky, konkrétně se trefili Petr Brautferger a Ondřej Němeček. Brno nám toho v zápase moc nepředvedlo, a tak se dnes nemůže divit prohře doma.

59:00
    Minuta do konce zápasu!

58:33
    Ondřej Němeček si míček šikovně zasekl, čímž zmátl svého soupeře, který ho jen přeběhl.

57:53
    Bob Piskáček si navedl míč na polovině hřiště a zkoušel vypálit. Zdeněk Raška mohl ale celou situaci jen sledovat, jelikož míček byl sražen jeho spoluhráči.

57:12
    No, tady už nejspíše k žádnému dramatu nedojde... Tatran drží míč na hokejkách, zatímco Brno se k němu za žádnou cenu nemůže ani dostat.

56:29
    Florbalisté v bílošedých dresech zabojovali o míček na polovině hřiště. Ten se jim sice v nepřehledné situaci povedlo získat, ale bez kýženého efektu.

55:51
    Dominik Dvořák je na hřišti!

55:22
    Střešovice sice drží míček na svých hokejkách, ale žádnou zajímavou možnost si nevypracovaly.

54:56
    Skórovat mohli paradoxně ale domácí! Střelu ze středu hřiště ale Tomáš Jurco zvládl zkrotit.

54:15
    Tatran může v klidu dohrávat tento zápas... K tomu mu pomohlo i vyloučení domácího Dvořáka.

53:51
    Vyloučení v týmu FBŠ Hummel Hattrick Brno (Dominik Dvořák – 2 min., opakované přestupky).

53:12
    Střešovice stále nepouštějí svého soupeře ani do nejmenších náznaků zajímavých šancí.
    52:14 Ondřej NĚMEČEK - 2:5

52:14
    Tatran právě vstřelil branku!
    A nejspíše došlo k definitivnímu rozhodnutí, hosté vedou již o tři branky! David Šimek posunul míček k mantinelu na ONDŘEJE NĚMEČKA. Ten využil clonění před gólmanem a prosadil se pod horní tyčku.

51:51
    David Šimek proti třem soupeřům neuspěl a musel se rychle vracet do obrany. Spoluhráči mu ovšem pomohli, a tak gólman hostí mohl být stále v klidu.

51:07
    Brno se k míčku naopak nemůže dostat a Tomáš Jurco nemá v posledních minutách žádnou práci... Takhle domácí rozhodně nevyrovnají.

50:48
    Adam Kučera se sice dostal mezi tři soupeře, přesto stihl míček odehrát včas. Problémy si tak nenadělal a Střešovice zatím hru stále kontrolují.

50:02
    Již je před námi posledních deset minut zápasu a vypadá to, že Tatran potvrdí dnes roli favorita.

49:36
    Hattrick se hnal z ničeho nic do rychlého protiútoku. Střelec domácího ale při střeleckému pokusu uklouzl, a tak neměl gólman hostí žádné potíže.

48:49
    Matěj Hronek a jeho spoluhráč byli hodně důrazní u mantinelu a rozhodčí jim píská faul.

48:17
    Martin Mühlfait si dal míček hodně před sebe a mohl být rád, že se k němu soupeři nedostali jako první.

47:45
    To byla velká šance na domácí straně! Viděli jsme přečíslení a střelu po křižném pasu. Tomáš Jurco se ale stihl přesunout včas a pokus zastavit!

47:11
    Adam Kučera bojoval o míček na středu hřiště, avšak proti přesile moc šancí neměl.

46:38
    Brno se vydalo do ataku, ale žádnou větší střeleckou příležitost si nedokázal vypracovat.

45:42
    Zdeněk Raška si dnes na nedostatek práce stěžovat nemůže, nyní čelil rovnou dvěma pokusům.

45:02
    Dnes to je zatím zápas střešovického hráče s číslem devadesát devět – Petra Brautfergera. ten byl u tří branek týmu, když jednu dal a na dvě nahrál.

43:57
    A je to zase o dvě branky! Domácí ztratili míček a hosté se dostali do přečíslení. V tom našel Jakub Kolísko parádním křižným pasem PETRA BRAUTFERGERA, jehož rána z první skončila bezpečně v síti.

43:45
    Viděli jsme celkem rychlý přechod do útoku, ale ke střele na branku se Brno nedostalo.

43:13
    Nikam daleko se tentokrát Střešovice nedostaly. U míčku tak nyní může kombinovat domácí celek.

42:34
    Hattrick dobře napadal rozehrávku soupeře a k zisku míčku mu moc nechybělo. Obrana hostí to ale nakonec ustála a může rozjet ofenzivu.

41:41
    Zdeněk Raška nyní nepředvedl vůbec dobrý zákrok a měl štěstí, že máček proskákal jenom okolo jeho levé tyčky!

41:02
    Florbalisté v červenočerných dresech drží míček na svých hokejkách a jsou na útočné polovině.

40:30
    A už je před námi poslední třetina dnešního duelu! Udrží hosté jednobrankové vedení nebo se domácím povede ještě zápas zdramatizovat?

40:01

Střely ve druhé části: 7 – 10!

Již jsou za námi dvě třetiny dnešního duelu, po kterých nadále vede hostující celek. Nyní už ale jen o jednu branku. Domácím se zásluhou Reného Slezáka a Davida Sládečka sice povedlo srovnat, ovšem čtyři minuty před koncem se trefil Adam Tlapák, který vrátil svůj celek zpět do vedení.

Další třetina začne přibližně v 15:15.

40:00

39:29
    Ondřej Němeček sice nezachytil přihrávku, ale hned svou chybku napravil. Domácí tak do kontru nemohli a před poslední třetinou budou prohrávat.

39:00
    Minuta do konce třetiny!

38:01
    Florbalisté v červenočerných dresech stále drží míček na svých holích a svému soupeři ho nepůjčují.

37:07
    Střešovice se znovu drží na míčku, avšak jsou s ním zatím jen na obranné polovině. Hattrick dobře nyní brání prostor okolo poloviny hřiště.
    36:15 Adam TLAPÁK - 2:3

36:15
    Hosté si necelé čtyři minuty před koncem třetiny berou své vedení zpět! ADAM TLAPÁK táhl celou akci, když se dostal na dostřel branky, tak zkusil vypálit. Jeho pokus skončil na šibenici zadní tyče! Raška ale úplně čisté svědomí mít také nebude.

35:30
    Druhá třetina se nám pomalu ale jistě začíná chýlit ke svému konci. Dokáže ještě jeden z týmů vstřelit branku? To se velmi brzy dozvíme!

34:49
    Bob Piskáček musel pro balónek až za svého brankáře, a tak rozjížděl úplně novou útočnou akci. Střešovice jsou usazeny na útočné polovině.

34:06
    Tomáš Jurco nyní zachránil svůj tým od inkasované branky! Domácí vybojovali míček na polovině hřiště a jeden z nich se dostal do dobré pozice. Gólman hostí ho ale dokázal vychytat!

33:46
    Lukáš Jalový nakonec dostal přihrávku, o kterou si klepl. Vystřelit z první ale nemohl. Škoda.

33:02
    Florbalisté v červenočerných dresech museli rozjet akci až od svého gólmana. Viděli jsme dobrou střelu i dorážku, ale nic z toho v síti neskončilo.

32:38
    Brno se v současné době brání, ale nemá s tím ani ty nejmenší problémy...

31:54
    Nyní sledujeme celkem vyrovnanou bitvu, míček mají na hokejkách znovu hostující florbalisté.

31:13
    Střešovice drží míček na obranné polovině a snaží se najít nějakou cestu až k soupeřově brance. To se jim sice povedlo, ale Zdeněk Raška zasáhl.

30:31
    A mohl inkasovat dokonce podruhé, domácí ale poloprázdnou branku ani netrefili!

29:54
    Brnu samozřejmě trochu narostla křídla a je nyní mnohem jistější s míčkem na svých hokejkách. Naopak Tatran je dvěma brankami trochu zaskočen.

29:20
    No, tak druhá třetina nám zatím přináší velmi zajímavou podívanou, navíc stav už máme vyrovnaný!
    27:44 David SLÁDEČEK - 2:2

27:44
    Hattrick Brno právě vstřelil branku!
    Nedáš, dostaneš! Lukáš Jalový posunul míček zpoza branky na pravou stranu. Tam si ho zpracoval DAVID SLÁDEČEK, který prudkou ranou pod horní tyčku překonal brankáře!

27:35
    Za Raškou se ozvala tyčka!
    26:34 René SLEZÁK - 1:2

26:34
    Domácí se v necelé polovině zápasu dočkali první branky! Lukáš Lhota na ní má lví podíl, když si šikovně obhodil soupeře a následně vypálil. Brankář jeho pokus neudržel a k dorážce se dostal RENÉ SLEZÁK, jenž dostal míček do sítě.

25:51
    Jakub Kolísko posunul míček dopředu na spoluhráče, který se s ním chtěl otočit a vypálit. K tomu ovšem nedošlo, jelikož balónek mu byl sebrán z hole.

25:06
    Už je to ale i tak od Brna o něco lepší výkon než v té první části. Přesto nadále se snaží těžit z rychlých brejků, což zatím nemělo žádný účinek.

24:49
    Tatran jinak pokračuje v aktivním výkonu a je znovu lepším týmem na ledě. Naopak Brno se nějak nemůže srovnat s tempem pražského týmu.

24:07
    Ondřej Němeček byl napadán na obranné polovině, ovšem s tím si bez problémů poradil.

23:32
    Jeden z hostí našel zpoza branky volného Jakuba Kolíska, který si sbíhal na střed hřiště. Při natahování ke střele mu ale byl míček sebrán sokem.

22:42
    Na druhé straně se prezentoval dobrým zákrokem Tomáš Jurco. Ten dnes chytá velmi dobře a také drží svůj tým v zajímavém náskoku po první třetině.

22:07
    Martin Šindelář a ještě jeden jeho spoluhráč clonili před gólmanem, avšak ten zasahovat nemusel. Míček byl totiž zastavený ještě o něco dříve.

21:32
    Jonáš Kreysa se už vydal po směru přihrávku soupeřů, ale na míček nakonec o kousek nedosáhl.

20:51
    Střešovice naopak v první části podaly velmi dobrý výkon a budou na něj chtít navázat i v té druhé. Podaří se jim přidat ještě nějaké další branky?

20:16
    Už nám odstartovala i druhá třetina dnešního utkání! Domácí po té první prohrávají o dvě branky.

20:01

Střely po první třetině: 6 – 5!

Je za námi první třetina dnešního duelu, kterou celkem jasně opanovali hostující florbalisté, kteří to vyjádřili i dvěma brankami. O ty se postarali Matěj Havlas a Jakub Kolísko. Naopak Brno toho směrem dopředu moc nepředvedlo a bude muset svůj výkon rozhodně zlepšit.

Další třetina začne přibližně v 14:39.

20:00

19:44
    Ubíhají nám poslední sekundy první části, ve kterých se nejspíše nic zásadního nestane.

19:00

18:29
    Ke konci první třetiny se Hattrick dostal alespoň na chvilku na útočnou polovinu, dlouho zde tedy nepobyl. Ještě neměl žádnou vyloženou šanci.

17:52
    Martin Mühlfait si už nabíhal na polovině hřiště ke střele, ale stáhli se k němu dva soupeři, a tak hostující obránce raději jen zvolil přihrávku dozadu.

17:03
    Jeden z hostujících hráčů se dostal ke střeleckému pokusu po pasu zpoza branky, avšak Zdeněk Raška si připsal další z úspěšných zákroků.

16:30
    Tatran zatím celkem jasně dominuje tomuto zápasu a Hattrick nemá žádnou šanci.

15:51
    Míček se celkem náhodně, ale zároveň také příhodně, odrazil přesně na hokejku Adam Kučera, který z první těsně přestřelil horní tyčku Raškovy branky!

15:08
    Petr Brautferger bojoval o balónek v rohu hřiště, ale by mu odpískaný jen nedovolený zákrok. Střešovice tak budou muset míček nejprve na socích vybojovat.

14:24
    Domácí hráč se už radoval, ale nakonec se vše ukázalo jako předčasné! Míček totiž za brankovou čáru nepřešel, a tak snížení stavu zatím nepřišlo.

13:56
    Petr Brautferger chtěl z otočky najít někoho na středu hřiště, avšak jeho pas byl zablokován soupeři.

13:13
    Střešovice aktivně napadají rozehrávku svého soupeře, a ten s tím má celkem problémy při rozehrávce. Nakonec míček svému soupeři jen odevzdal.

12:39
    Už to vypadalo, že se hosté poženou tři na nikoho, ale nakonec tomu tak nebylo. Byl jim odpískán ofsajd a hosté mají rozehrávku na polovině hřiště.

12:05
    Jakub Slavík nezastavil míček na polovině hřiště, a tak ze zajímavého tlaku nakonec nebylo nic.

11:36
    Ondřej Němeček podržel míček na své obranné polovině a nechal vystřídat své spoluhráče. Tatran tak má na hřišti čerstvou formaci.

10:57
    Florbalisté v bílošedých dresech bojovali o míček na útočné polovině, ale nebylo jim to k ničemu.

10:18
    Na druhé straně se musel ukázat zákrokem také Tomáš Jurco. Ten však byl svým tygřím skokem u tyče včas, a tak hosté mají stále dvougólový náskok.

09:52
    Střešovice navíc přispěchaly s další akcí. Martin Čermák vypálil od mantinelu a Zdeněk Raška měl s jeho pokusem a dalšími dorážkami plné ruce práce.

09:13
    Je za námi téměř polovina první části a hosté již vedou o dvě branky. Svého soupeře ještě k ničemu nepustili a jsou zatím jasně lepším týmem.
    08:04 Jakub KOLÍSKO - 0:2

08:04
    A během několika desítek sekund je to už o dvě branky! Petr Brautferger vybojoval balónek na útočné polovině. Následně ho poslal na střed hřiště, kde byl JAKUB KOLÍSKO, jehož rána z první se zastavila až v síti.

07:44
    Brno nám v dnešním zápase vlastně nepředvedlo ještě vůbec nic směrem dopředu...

07:13
    A máme zde první branku utkání, kterou dávají hosté, a to navíc naprosto zaslouženě. Ondřej Němeček posunul míček na MATĚJE HAVLASE, jehož pokus byl ještě někým ztečován před gólmanem, který na změnu směru nemohl zareagovat. Smolná branka pro domácí.

06:28
    David Šimek se ocitl pod tlakem rovnou tří soupeřů, přesto na polovině hřiště míček udržel. To bylo důležité, jinak to mohla být nepříjemnost pro Tatran.

05:54
    Jeden z hostů nyní táhl akci svého týmu po levé straně a individuálně, žádný úspěch ale neměl.

05:02
    Zatím jsou celkem jasné lepší Střešovice, ty však svou převahu ještě nedokázali nijak využít.

04:11
    Jinak je dobré si říci, kdo hraje v jakých dresech. Domácí hráči mají na sobě bílošedou kombinaci, zatímco ti hostující dnes zvolili červenočernou.

03:35
    Domácí obránci si chvilku přihrávali mezi sebou, načež chtěli poslat přihrávku směrem dopředu přes střed. Tam ji však zastavili hostující florbalisté.

02:59
    Lukáš Macháček to vymyslel šikovně, když střílenou přihrávkou hledal nějakého spoluhráče před brankou na teč, domácí brankář ale zasáhl.

02:13
    Poprvé se míčku dotkl Zdeněk Raška, který nemusel ale čelit nějaké těžší střele.

01:47
    Brno se poprvé podívalo na útočnou polovinu, ovšem zatím se k žádné střele nedostalo.

01:06
    Střešovice rozjíždí svou další akci od svého gólmana, kterým je dnes Tomáš Jurco.

00:44
    David Šimek v první šanci hledal nabíhajícího spoluhráče na levé straně, avšak jeho skákavá přihrávka přeskočila spoluhráči hokejku, navíc byl napadán.

00:12
    A dnešní brzké florbalové utkání nám právě odstartovalo! Brno dnes není favoritem, naopak. Pro tři body by si měl dojít Tatran, potvrdí tuto roli?

00:01

FBŠ Hummel Hattrick Brno: Raška (O. Kolajta) – Jalový, Kostka, Sládeček, Suk, Musil, J. Kůra, Hájek – Brom, Procházka, Fuchs, Do. Dvořák, Lhota, Š. Hronek, Vlach, Bednář, M. Hronek, Zouhar, Slezák.

Rozhodčí: Kamil Sojka a Tomáš Sojka.

Tatran Střešovice

Hosté přijeli do Brna v roli obrovského favorita na zisk tří bodů. Do zápasu s posledním týmem tabulky jdou z prvního místa, přestože v desátém kole schytali od Vítkovic premiérovou porážku v sezóně. Náskok na druhou Mladou Boleslav se smrskl na dva body. Je to necelý rok, co se Tatran představil na hřišti Hattricku naposledy. Tehdy se pořádně nadřel na vítězství 4:3 v prodloužení.

Nejproduktivnější hráči:
    • M. Beneš – 27 bodů (12+15)
    • D. Šimek – 21 bodů (15+6)
    • O. Němeček – 15 bodů (7+8).

Domácí jsou nejhorším týmem v lize, ale díky pár dní starému vítězství 6:5 nad Královskými Vinohrady přece jenom mají alespoň malý důvod k radosti. Pro svěřence nového trenéra Jana Niznera to byla první výhra v celé sezóně, celkově mají čtyři body a tři další ztrácí na desáté Otrokovice. Hattrick má nejslabší ofenzivu i nejděravější obranu.

• L. Jalový – 11 bodů (4+7)
    • T. Brom – 10 bodů (6+4)
    • R. Slezák – 8 bodů (7+1).

Všem sportovním příznivcům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu jedenáctého kola nejvyšší florbalové soutěže. Od čtrnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Hattrickem Brno a Střešovicemi!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Denisa Józsová

Góly a asistencie: 27. Slezák (Lhota), 28. Sládeček (Jalový) – 8. Havlas (Němeček), 9. Jak. Kolísko (Brautferger), 37. Tlapák (Brautferger), 44. Brautferger (Jak. Kolísko), 53. Němeček (Šimek)

ESA LOGISTIKA Tatran Střešovice: Jurco (Kříž) – Mühlfait, Piskáček, Sládeček, Němeček – Tlapák, Kreysa, Kún, Kučera, Šimek, Jak. Kolísko, Martin Čermák, Havlas, Macháček, Švéda, Šindelář, Slavík, Brautferger, Švarc.

Rozhodca: Kamil Sojka a Tomáš Sojka