Vigo – Sociedad 0:2 (kon.) | Granada – Getafe 1:1 (kon.) | Levante – Atlético Madrid 2:2 (kon.)
Celta Vigo
0:2 (0:0)
Real Sociedad San Sebastian
Štvrtok 28.10.2021, 19:00 • Vigo, Municipal de Balaidos • Španielska LaLiga • 11. kolo

O osude stretnutia sa rozhodlo po zmene strán, Real Sociedad otvoril skóre zápasu v 55.minúte, kedy dorazil loptu do prázdnej brány Isak. Poistku pridal desať minút pred koncom zápasu kapitán Elustondo. Real Sociedad tak zdolal Celtu Vigo 2:0 a dostáva sa späť do čela tabuľky. Ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera. (20:55:51)

90+5
    Center Javiho Galana do šestnástky sa neujal, hostia odkopávajú loptu.

90+4
    Po faule hostí na vlastnej polovici ihriska prichádza v posledných minútach štandardka pre Celtu Vigo.

90+3
    Nepresná prihrávka smerujúca na Sorlotha, domáci futbalisti získavajú loptu.

90+2
    Iago Aspas hľadal prihrávkou v šestnástke svojich spoluhráčov, nasleduje rohový kop domácich.

90+1
    Center Cerviho smerujúci na zadnú žrď odvrátila obrana Realu Sociedad na autové vhadzovanie.

90
    Hlavný rozhodca pridáva v druhom polčase päť minút.

89
    Domáci futbalisti stále márne hľadajú recept na odomknutie defenzívy hostí.

88
    Striedanie v tíme Celta Vigo: z ihriska odchádza Joseph Aidoo, prichádza Néstor Araujo.

86
    Striedajúci Diego Rico fauloval na vlastnej polovici, lopta pre domáce mužstvo.

85
    Striedanie v tíme Real Sociedad San Sebastian: z ihriska odchádza Aihen Muñoz, prichádza Diego Rico.

84
    Prenikajúci Lobete bol na ľavej strane ihriska zastavený nedovolene, štandardka pre hosťujúci tím.

83
    Julen Lobete už nedostihol loptu na hracej ploche, autové vhadzovanie pre Celtu Vigo.

82
    Striedajúci Tapia predviedol nedovolený zákrok v pokutovom území hostí, lopta pre Real Sociedad.

80
    Desať minút pred koncom druhého polčasu vedú hostia už dvojgólovým rozdielom.

79
    Real Sociedad San Sebastian dal gól! Zrejme je rozhodnuté, po rohovom kope Realu Sociedad posiela loptu do siete kapitán hostí ARITZ ELUSTONDO – 0:2! Asistencia: Benat Turrientes.

78
    Striedanie v tíme Real Sociedad San Sebastian: z ihriska odchádza Alexander Isak, prichádza Julen Lobete.

78
    Striedanie v tíme Celta Vigo: z ihriska odchádza Denis Suárez, prichádza Augusto Solari.
    Striedanie v tíme Celta Vigo: z ihriska odchádza Hugo Mallo, prichádza Thiago Galhardo.

77
    Nádherná kombinačná akcia domácich končí gólom, Brais Mendez bol na konci celej vydarenej akcie. Nakoniec ale gól Celty Vigo neplatí pre ofsajdové postavenie.

76
    Celta Vigo zavrela svojho súpera na jeho vlastnej polovici ihriska, hlboký defenzívny blok Realu Sociedad v závere zápasu.

75
    Na strane hostí sa už pripravuje ďalšie striedanie, do hry pôjde Julen Lobete.

74
    Rohový kop Celty Vigo vyriešila obrana hostí bez problémov, domáci sa neustále snažia o vyrovnávajúci gól.

73
    Lopta teraz neposlúchla viacerých hráčov na ihrisku, brankár Realu Sociedad Mathew Ryan radšej odkopáva mimo hraciu plochu.

72
    Tvrdá strela Denisa Suareza spoza šestnástky bola zblokovaná.

71
    Hra je prerušená, na zemi ostáva ležať domáci kapitán Hugo Mallo.

70
    Do konca dnešného stretnutia ostáva posledných 20 minút, strelecké pokusy na bránu hovoria v prospech domáceho celku: 6-3.

69
    Denis Suarez predviedol samostatnú akciu, bránený hneď trojicou protihráčov nedokázal odcentrovať presne – odkop od brány hostí.

68
    Striedanie v tíme Celta Vigo: z ihriska odchádza Nolito, prichádza Renato Tapia.
    Striedanie v tíme Celta Vigo: z ihriska odchádza Fran Beltrán, prichádza Franco Emanuel Cervi.

66
    Alexander Isak nedokázal trafiť bránu domácich v samostatnom úniku, veľká šanca pre hostí ostáva nevyužitá.

65
    Striedanie v tíme Real Sociedad San Sebastian: z ihriska odchádza Portu, prichádza Alexander Sörloth.
    Striedanie v tíme Real Sociedad San Sebastian: z ihriska odchádza Adnan Januzaj, prichádza Igor Zubeldia.
    Striedanie v tíme Real Sociedad San Sebastian: z ihriska odchádza David Silva, prichádza Benat Turrientes.

64
    Ofsajdové postavenie domácich futbalistov, lopta pre Real Sociedad.

63
    Portu prihrával v šestnástke Davidovi Silvovi, ten sa však k zakončeniu v prehustenom priestore nedostal.

61
    Technický obstrel Nolita spoza šestnástky tesne míňa bránu hostí. Nechýbalo veľa a mohlo byť vyrovnané.

60
    Dve tretiny dnešného súboja sú už minulosťou, držanie lopty je v druhom polčase takmer vyrovnané: 51% – 49%.

59
    Po rohovom kope a odrazenej lopte zakončoval spoza šestnástky nie príliš razantne Nolito.

58
    Merino štartoval kolmou prihrávkou za obranu Isaka, domáca obrana si však hosťujúceho útočníka ustrážila.

57
    Neuveriteľný Mathew Ryan, brankár hostí sa opäť prezentoval skvelými zákrokmi hneď dvakrát – nepochodili Aspas a ani Mina.

56
    Hostia otvorili skóre zápasu po zmene strán, na rade sú domáci futbalisti. Dokáže Celta Vigo odpovedať?

55
    Real Sociedad San Sebastian dal gól! Golová akcia Realu Sociedad nakoniec platí, raduje sa ALEXANDER ISAK – 0:1! Bez asistencie.

55
    Systém VAR v akcii, počkajme si na rozhodnutie hlavného rozhodcu.

54
    Gólová radosť hostí je nakoniec predčasná, po zakončení Adnana Januzaja a zákroku domáceho brankára dotlačil loptu do prázdnej brány Alexander Isak – postranný rozhodca signalizuje ofsajdové postavenie.

53
    S pribúdajúcimi minútami je čoraz ťažšie kombinovať na mokrom teréne, hustý dážď navyše neprestáva ani po zmene strán.

52
    Ostrý súboj v strede poľa, po ktorom ostávajú v držaní lopty futbalisti Realu Sociedad.

51
    Mikel Merino stiahol v strede ihriska Frana Beltrana, lopta pre Celtu Vigo.

50
    Strieľaný center Mendeza vyráža pohotovo na rohový kop hosťujúci brankár Ryan.

49
    Portu sa snažil prestrčiť loptu v šestnástke na Silvu, domáca obrana zabránila jeho úmyslu.

48
    Domáci kapitán Hugo Mallo fauloval v strede ihriska, lopta pre Real Sociedad.

47
    Mendez hľadal v šestnástke centrom Nolita, jeho prihrávka bola ale privysoká – odkop od brány Ryana.

46
    Prvý nedovolený zákrok predviedol po zmene strán Alexander Isak, lopta pre domáci tím.

46

O niekoľko okamihov odštartuje druhý polčas dnešného zápasu. Verme, že sa v ňom dočkáme aj gólov.

Máme za sebou prvý polčas 11.kola La ligy medzi Celtou Vigou a Realom Sociedad. Napriek aktívnemu futbalu na oboch stranách sme v prvom polčase gól nevideli. Zhruba o 15 minút začne druhý polčas.

45+1

45
    Žltú kartu dostáva Fran Beltrán (Celta Vigo).

44
    V závere prvého dejstva podržal hostí Mathew Ryan, ktorý v priebehu niekoľkých sekúnd zneškodnil dve obrovské šance domácich – nasleduje rohový kop Celty Vigo.

43
    Akcia Realu Sociedad končí útočným faulom o ktorý sa postaral Adnan Januzaj.

42
    Aspasova nepresná prihrávka na Mendeza, hostia odkopávajú loptu mimo hraciu plochu.

41
    Do konca prvého polčasu ostáva zhruba 5 minút, aktuálne držanie lopty vyzerá takto: 55% – 45%.

40
    Aspas sa pokúšal vysunúť na ľavej strane Galána, ani táto prihrávka ale nebola presná. Autové vhadzovanie hostí.

39
    Nepresná rozohrávka hostí, loptu odovzdáva domácim futbalistom na autové vhadzovanie Le Normand.

38
    Priebeh hry v prvom polčase komplikuje na Municipal de Balaidos hustý dážď.

37
    Útočný faul Santiho Minu na polovici hostí, na zemi skončil kapitán hostí Aritz Elustondo.

35
    Santi Mina fauloval Martina Zubimendiho, priamy kop pre Real Sociedad z dobrej pozície.

34
    Ryan pod tlakom iba odkopáva loptu na polovicu domácich, Celta Vigo sa dostáva k lopte.

33
    Ďalší center hostí odvrátený na roh, tentokrát prihrával David Silva.

32
    Po centri Januzaja zakončoval vo výskoku hlavou Le Normand, domáca obrana zvládla túto situáciu. Nasleduje ale ďalší roh hostí.

31
    Center Januzaja sa dostal na zadnej žrdi k Merinovi, ktorého spätná prihrávka bola zblokovaná na roh.

30
    Fran Beltran našiel prihrávkou v šestnástke Santiho Minu, domáci útočník si ale pomáhal nedovolene a tak sa akcia Celty Vigo končí.

29
    Iago Aspas nezvolil ideálne zakončenie, loptu napálil až príliš razantne a tak bránu Mathewa Ryana netrafil.

28
    Sledujeme vyrovnaný zápas, o čom svedčia aj strelecké pokusy oboch tímov na bránu: 1-1.

26
    Rýchly protiútok Realu Sociedad nekončí úspešne, Isak z ľavej strany nedokázal odcentrovať, navyše sa lopty dotkol ako posledný. Odkop od brány Ditura.

25
    Center Denisa Suareza zo štandardky obrana hostí odvrátila vo vzduchu.

24
    Štandardka pre domáci tím, faulovaný bol Fran Beltran.

23
    Javi Galan prudko odcentroval z ľavej strany ihriska, obrana hostí loptu odvrátila, následne bol dobre bránený Denis Suarez, ktorý sa nakoniec nedostal k centru. Odkop od brány hostí.

22
    Máme za sebou 22 minút dnešného súboja, držanie lopty je už v moci domácich futbalistov: 56% – 44%.

21
    Strelecký pokus Januzaja spoza šestnástky zblokoval Aidoo, hosťujúci záložník následne pokazil prihrávku.

20
    Aspas preniesol hru na ľavé krídlo, kde bol Santi Mina – toho však odzbrojila od lopty obrana hostí.

19
    Real Sociedad sa pokúša o ofenzívnu akciu postupnými prihrávkami z vlastnej polovice ihriska.

18
    Alexander Isak bol osamotený na polovici domácich, hosťujúci útočník neudržal loptu na hracej ploche. Autové vhadzovanie pre Celtu Vigo.

16
    Dravý prienik Santiho Minu zastavil na strane hostí Robin Le Normand, autové vhadzovanie pre Celtu Vigo.

15
    Domáca akcia sa končí po postavení mimo hry, lopta pre Real Sociedad.

14
    Pokus o vysunutie Iaga Aspasa za obranu hostí, pri lopte bol skôr brankár Realu Sociedad Mathew Ryan.

13
    Po zakončení hosťujúceho Isaka je tu rohový kop pre Real Sociedad.

12
    Adnan Januzaj zakončoval na druhej strane po prihrávke Davida Silvu – z hranice šestnástky netrafil bránu domácich.

11
    Brais Mendez predviedol odvážny prienik s loptou na kopačkách, finálna prihrávka domácemu záložníkovi absolútne nevyšla – Real Sociedad získava loptu.

10
    Máme za sebou úvodných 10 minút dnešného stretnutia, štatistika držania lopty je takmer vyrovnaná: 47% – 53%.

9
    Pekná kombinácia hostí pred pokutovým územím Celty Vigo, Januzaj si posúval loptu na ľavačku, preváhal ideálny moment a celú akciu svojho tímu nakoniec ani nezakončil.

8
    Útočník hostí Portu bol faulovaný na domácej polovici, štandardka pre Real Sociedad.

7
    Spoza šestnástky vystrelil veľmi nepresne Zaldúa – odkop od brány Ditura.

5
    Ďalšia tutovka na domácej strane, po prudkom centri z pravej strany zakončoval z vnútra šestnástky Denis Suarez – ten loptu napálil do hosťujúceho brankára Ryana.

4
    Januzaj skončil na zemi pri postrannej čiare, lopta pre Real Sociedad.

3
    Nolito si podľa hlavného rozhodcu pomáhal pri spracovaní lopty nedovolene rukou, Real Sociedad získava štandardku.

2
    Real Sociedad zahrával rohový kop, ten však domáca obrana zvládla a Celta Vigo okamžite vyrazila do rýchleho protiútoku, na konci ktorého bol zakončujúci Nolito – jeho technický obstrel z vnútra šestnástky tesne minul bránu hostí.

1
    Úvodný výkop dnešného zápasu patril domácim hráčom, Celta Vigo hrá v modrých dresoch, hostia z Realu Sociedad majú dnes červené farby.

1

Celta Vigo: Dituro – Mallo (C), Aidoo, Murillo, Galán – Méndez, Beltrán, Denis Suárez, Nolito – Aspas, S. Mina.
    Náhradníci: R. Blanco – N. Araujo, Álvarez, M. Baeza, Cervi, Domínguez, Galhardo, Medrano, Solari, Tapia, K. Vázquez, Yokuşlu.

Real Sociedad San Sebastian: Ryan – Zaldúa, A. Elustondo (C), Le Normand, Muñoz – Januzaj, Zubimendi, Merino, D. Silva – Isak, Portu.
    Náhradníci: Remiro – Gorosabel, Guevara, Lobete, Navarro, J. Pacheco, Rico, Sörloth, Turrientes, Valera, Zubeldia.

Rozhodčí: Lopez.

Vážení čitatelia! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes sa zameriame na zápas 11.kola La ligy Celta Vigo – Real Sociedad San Sebastian. Poďme si v krátkosti predstaviť obe mužstvá.

CELTA VIGO: Zverenci trénera Eduarda Coudeta nezachytili úvod nového ligového ročníka podľa svojich predstáv, po 9 odohraných zápasoch majú na svojom konte iba 7 bodov (2 výhry, 1 remíza, 6 prehier). Svojim súperom strelili v doterajšom priebehu sezóny 7 gólov, naopak inkasovali až 12-krát. Posledné tri ligové zápasy vyniesli Celte Vigo iba tri body. V poslednom súboji podľahli futbalistom Seville na domácom štadióne najtesnejším rozdielom.

REAL SOCIEDAD: Naopak Real Sociedad odštartoval novú sezónu nad očakávania, aktuálny líder La ligy získal v 10 zápasoch 21 bodov (6 výhier, 3 remízy, 1 prehra). Zverenci trénera Imanola Alguacila strelili súperom v tejto sezóne 14 gólov, inkasovali 9-krát. Navyše v posledných piatich ligových vystúpeniach neprehrali. V poslednom súboji remizovali na ihrisku Atletica Madrid 2:2, hostia dokonca viedli dvojgólovým náskokom po góloch Sorlotha a Isaka, zápas však nedotiahli do trojbodového konca.