Bochum – Augsburg 2:2 (5:4 po pen.) | Dynamo Drážďany – St. Pauli 2:3 (po pr.) | Leverkusen – Karlsruher SC 1:2 (kon.)
Hannover – Düsseldorf 3:0 (kon.) | Mönchengladbach – Bayern 5:0 (kon.) | Regensburg – Rostock 3:3 (2:4 po pen.)
Stuttgart – Kolín nad Rýnom 0:2 (kon.)
VfB Stuttgart
0:2 (0:0)
1. FC Kolín nad Rýnom
cz Streda 27.10.2021, 20:45 • Mercedes-Benz Arena, Stuttgart • DFB-Pokal • 2. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Dobrý den, osm zápasů dnes nabídne druhé kolo německého poháru svým příznivcům. Druhá polovina z nich se odehraje od 20:45, což je i případ souboje mezi mužstvy z nejvyšší soutěže, Stuttgartu a Kolínu nad Rýnem. Očekává se vyrovnaný souboj.

Domácí v 1. kole deklasovali mužstvo BFC Dynamo, které hraje Regionální ligu Severovýchod, což je 4. nejvyšší německá soutěž, poměrem 6:0 a potvrdili roli favorita, avšak dnes proti nim stane o poznání těžší protivník. V nejvyšší lize se Stuttgartu zatím moc nedaří, po 9. kole mu patří s deseti body až třináctá příčka, na kontě má dvě výhry, čtyři remízy a tři porážky, čtrnáct vstřelených a patnáct inkasovaných gólů. Na svém hřišti v posledním utkání zachraňovali jeho hráči s Unionem Berlín remízu 1:1 až ve 3. minutě nastavení druhé půle.
    Nejlepšími střelci klubu jsou tříbrankoví Konstantinos Mavropanos z Řecka a Němec Marc Oliver Kempf.

1. FC Kolín nad Rýnem

To hosté se do 2. kola tak suverénním způsobe nedostali, naopak mohli být rád, že do něj vůbec postoupili. S Jenou, týmem, který hraje stejnou ligu jako soupeř Stuttgartu BFC Dynamo, prohrával od 5. minuty a vyrovnat se mu povedlo až dvacet minut před koncem základní hrací doby. Duel pak dospěl do penalt, kde se přeci jen ukázaly větší zkušenosti, zatímco hráči Jeny proměnili ze čtyř pokusů jen dva, Kolín všechny čtyři.
    V Bundeslize patří Kolínu osmé místo se třinácti body, ovšem tabulka je velmi vyrovnaná a jedno vítězství může tým katapultovat do nejlepší šestky, porážky pak klidně do bojů o záchranu. Na venkovních hřištích se jeho hráčům vůbec nedaří, ze čtyři utkání si odvezli dva body za dvě remízy, vstřelili pouze čtyři góly, zatímco desetkrát inkasovali. Naposledy utrpěli debakl 0:5 v Hoffenheimu.

Stuttgart – Kolín nad Rýnem 2:1
    Kolín nad Rýnem – Stuttgart 0:0 (přátelský zápas)

Stuttgart z posledních deseti vzájemných duelů s Kolínem, které se odehrály na jeho hřišti, zaznamenal jen dvě výhry. Dvakrát skončil zápas nerozhodně, v ostatních případech se z vítězství radoval soupeř.

VfB Stuttgart: Bredlow (C) – Mavropanos, Ito, Kempf – Mangala – Coulibaly, Didavi, Endo, Sosa – Klimowicz, Fuhrich.
    Náhradníci: Schock – Ahamada, Al Ghaddioui, Anton, Beyaz, Faghir, Klement, Mola, Stenzel.

1. FC Kolín nad Rýnem: Schwabe – Schindler, Mere, Hubers, Hector (C) – Ozcan, Ljubičić, Ostrák – Thielmann – Andersson, Schaub.
    Náhradníci: Horn – Duda, Ehizibue, Kilian, Lemperle, Modeste, Obuz, Schmitz, Uth.

Rozhodčí: D. Aytekin – C. Dietz, M. Pelgrim.

1

3
    Didavi neprošel přes bránícího protihráče a do šance se nedostal.

4
    Domácí pokračují kombinací na své polovině.

8
    Zatím se na hřišti nic vážného neděje, u balónu jsou hosté, kteří nikam nepospíchají.

10
    Útok Stuttgartu byl odvrácen do autu, domácí tak budou vhazovat poblíž velkého vápna.

12
    Coulibaly mohl postupovat k bráně, ale míč si dlouho zpracovával a nakonec pozdržel celou akci.

14
    Rozehrává Bredlow poté, co útočná akce soupeře nedopadla tak, jak by si hosté přáli.

17
    U míče jsou v posledních minutách spíše hráči Kolínu, avšak přihrávají si daleko od soupeřovy brány.

20
    Faul domácího celku, který tak přichází o míč a rozehrávat bude soupeř.

23
    Thielmann střílel z dálky pouze do protihráče.

26
    Fuhrich na druhé straně se svým střeleckým pokusem také neuspěl a trefil protihráče před sebou.

28
    Fuhrich se o chvíli později dostával do šance, ale dobrým obranným skluzem odehrál míč do bezpečí jeden z protihráčů.

29
    Schaub střílel z dálky, avšak gólmana Stuttgartu neohrozil.

31
    Mangala byl v útočné snaze příliš smělý, po jeho faulu jeho tým přichází o balón.

34
    Nepřesná přihrávka hostů před velkým vápnem, u míče domácí tým.

35
    Hosté rozehráli rohový kop, protivník odvrátil míč do zámezí, takže se roh bude opakovat.

36
    Thielmann slabou střelou na bližší tyč Bredlowa nevystrašil, tomu se povedlo míč zastavit.

38
    Hodně přetažený míč neměl Coulibaly šanci doběhnout. Balón skončil mimo hrací plochu.

39
    Domácí jsou zatlačeni na své straně, kde si mezi sebou přihrávají.

41
    Hosté si pomohli faulem, domácí celek bude rozehrávat od středové lajny.

42
    Mangala si faul u velkého vápna nevymodlil a musí se rychle vracet.

43
    Rohový kop si zkusili domácí, ovšem soupeř odvrací míč do bezpečí.

44
    Ovšem nyní už musel Schwabe zasáhnout, brankář Kolína se pořádně natáhl a vyrazil tvrdou ránu jednoho z protihráčů na levou stranu.

45
    A zahrozili hosté. Thielmann střílel před hranicí pokutového území, ovšem jen lehce mimo střed a Bredlow tak neměl problém zasáhnout.

45+1

První půle branku nenabídla, hrál se spíše nepříliš pohledný fotbal, až ke konci se museli oba brankáři vyznamenat. Díky jejich výborným zákrokům se stav neměnil a před druhou půlí je tak vše otevřené.

46

46
    Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Ostrák, přichází Uth.

48
    Klimowicz střílel z dálky a brankář hostů zaváhal při svém zákroku, míč si srazil mezi nohy, ale měl velké štěstí, neboť se balón odkutálel mimo jeho svatyni.

48
    Na druhé straně zasahoval Bredlow, který vyboxoval střelu z dálky.

50
    Dlouhý nákop letí přímo do rukou vyběhnutého brankáře Stuttgartu.

52
    Domácí se už dostávali do šance, ale faulovali.

54
    Didavi dostal přihrávku na střed, místo zpracování střílel bez přípravy a míč poslal nad břevno hostující brány.

56
    Uth si u postranní čáry vynutil faul, jeho tým tak bude rozehrávat na útočné polovině.

59
    Mavropanos dobrým obranným skluzem zabránil šanci hostů a ještě vybojoval aut.

60
    Prudkou střelu jednoho z hráčů Kolína na bližší tyč domácí gólman vyráží n a rohový kop.

62
    Sosa střílel do volné části soupeřovy brány u bližší tyče, mířil ale pouze do zámezí.

62
    Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Klimowicz, přichází Faghir.

65
    Na trávníku zůstává ležet Ozcan, hra je přerušena.

67
    Domácím se v poslední chvíli povedlo odvrátit nebezpečnou souhru soupeře a míč odkopávají do bezpečí.

68
    Tečovaný míč končí vedle domácí brány, následuje roh.

71
    Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Ljubičić, přichází Duda.

72
    Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Schaub, přichází Modeste.

72
    Köln právě vstřelil branku!
    Dvacet minut před koncem základní hrací doby se poprvé mění skóre. Střelu Utha ještě dokázal Bredlow vyrazit, avšak na dorážku ANTHONYHO MODESTA, jenž střílel do odkryté části brány, už neměl šanci dosáhnout.
    72. MODESTE - 0:1

73
    Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Didavi, přichází Al Ghaddioui.

73
    Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Kempf, přichází Ahamada.

75
    Domácí se nedokázali dostat přes obranou hráz Kolína, jeho hráči se ale provinili faulem a budou čelit přímému kopu.

75
    Žlutou kartu dostává Uth (1. FC Kolín nad Rýnem).

76
    Schwabe sebral letící míč ze vzduchu do rukou a v klidu rozehrává.

77
    Hosté vedou už o dva góly a jsou na nejlepší cestě za postupem. Přihrávka z levé strany projela pokutovým územím, k míči doběhl znovu ANTHONY MODESTE, který sám před brankářem zamířil nechytatelně pod břevno.
    77. MODESTE - 0:2

79
    Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Fuhrich, přichází Anton.

80
    Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Mavropanos, přichází Beyaz.

82
    Akce na jeden dotek Stuttgartu nevyšla, hosté mohou šetřit čas.

83
    Bredlow chytá lehkou střelou z dálky do náruče a rychle rozehrává.

85
    Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Andersson, přichází Lemperle.

86
    Žlutou kartu dostává Ahamada (VfB Stuttgart).

88
    Domácí dobývají velké vápno hostů, kýžený gól se jim ale nedaří vstřelit.

89
    Hosté se dostali v pokutovém území málem do přečíslení čtyř na jednoho, ale právě poslednímu obránci se povedlo balón odehrát do bezpečí.

90+1
    Nastavují se tři minuty. O vítězi je nejspíš jasno.

90+2
    Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Thielmann, přichází Obuz.

90+3
    Domácí rozehrávají od své brány, duel za chvíli skončí.

90+4

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 3:4. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 12:10.

Dnešní německý pohár byl plný překvapujících výsledků, Bayern Mnichov utrpěl pořádný debakl v s Mönchengladbachem, Leverkusen rovněž končí a v tomto případě jde dál Kolín nad Rýnem, který v 1. kole porazil soupeře ze 4. ligy až po penaltách. Nutno říct, že si dnes hosté postup zasloužili, ve druhé půli byli nebezpečnější a za vítězstvím si šli víc. Stuttgart měl sice několik možností, ale po inkasované brance směrem dopředu už nic nepředvedl.

Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc. (22:51:00)