Alavés – Elche 1:0 (kon.) | Espanyol – Bilbao 1:1 (kon.) | Villarreal – Cadiz 3:3 (kon.)
Deportivo Alavés
1:0 (0:0)
Elche CF
Utorok 26.10.2021, 19:00 • Vitoria-Gasteiz, Estadio de Mendizorroza • Španielska LaLiga • 11. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.

Vážení čitatelia! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes sa zameriame na zápas 11.kola La ligy Deportivo Alavés – Elche CF. Poďme si v krátkosti predstaviť obe mužstvá.

ALAVÉS: Zverenci trénera Javiera Calleju sa v tabuľke nachádzajú až na zostupovom 18.mieste, v doterajších 9 zápasoch nazbierali 6 bodov (2 výhry, 7 prehier). Ich skóre je pasívne, 4 strelené góly a 13 inkasovaných. Posledný ligový zápas však zvládli, na ihrisku Cadizu vyhrali 2:0 po dvoch presných zásahoch Joseluho.

ELCHE: Zverenci Francisca Escriba sa v tabuľke nachádzajú na 14.mieste, v 10 zápasoch si na svoje konto pripísali rovnaký počet bodov (2 výhry, 4 remízy, 4 prehry). Svojim súperom strelili 8 gólov, naopak inkasovali 12-krát. V poslednom ligovom zápase získali bod, na domácom trávniku remizovali proti Espanyolu 2:2. O góly domácich sa postarala dvojica Boye a Benedetto.

Posledných 5 vzájomných zápasov:
    Alaves – Elche 0:1
    Elche – Alaves 0:2
    Alaves – Elche 0:2
    Alaves – Elche 0:0
    Elche – Alaves 0:1

Dnešný zápas vám z pozície komentátora sprostredkuje Igor Tabiš.

Deportivo Alavés: Pachecho – Navarro, Laguardia (C), Lejeune, Duarte – Loum, Pina – Pellistri, Pons, Rioja – Joselu
    Náhradníci: Sivera – Miazga, López, Rodriguez, Aguirregabiria, Méndez, Martín, Moya, García, De La Fuente, Guidetti, Sylla

Elche CF: Casilla – Palacios, Roco, Bigas, Mojica – Morente, Mascarell, Guti, Fidel (C) – Boyé, Pérez
    Náhradníci: Badia – Josema, Gonzalez, Barragán, Verdú, Gumbau, Josan, Pastore, Marcone, Milla, Carrillo, Benedetto

Rozhodčí: Manzano.

1

1
    Alaves sa okamžite po výkope snažil o ohrozenie brány svojho súpera, pri lopte bol ale skôr brankár Elche Casilla.

2
    Na druhej strane sa snažil za obranu vysunúť Boyého Pérez – domáci brankár Pacheco loptu odkopáva.

3
    Jose Morente sa snažil o prienik po ľavom krídle, jeho snaha nebola úspešná. Odkop od brány domácich.

4
    Guti sa snažil vysunúť svojich spoluhráčov, Lejeune bol však pri lopte skôr.

6
    Z ľavej strany odcentroval Lucas Pérez, jeho prihrávka preletela pokutovým územím domácich.

7
    Štandardka pre hostí po faule Joseluho, loptu si už stavia Lucas Pérez.

8
    Lucas Pérez si zopakuje štandardku, tentokrát pošle center do šestnástky domácich z ľavej strany ihriska.

9
    V strede ihriska bol faulovaný Lucas Pérez, lopta pre hostí, ktorí sa snažia byť v úvode zápasu aktívni smerom dopredu.

10
    Facundo Pellistri sa snažil preniknúť do pokutového územia hostí, domáci ofenzívny hráč sa ale zamotal vo svojich kľúčkach. Elche túto situáciu ustálo.

11
    Pons vysunul Joseluho, toho zakončenie z vnútra šestnástky nesmerovalo na bránu hostí.

12
    Prihrávku Palaciosa po pravej strane ihriska zastavil Duarte, autové vhadzovanie pre hosťujúci tím.

13
    Alaves sa snaží o kombináciu na polovici svojho súpera, obrana hostí si svoje úlohy plní zatiaľ veľmi svedomito.

14
    Pere Pons to skúšal spoza šestnástky, jeho strelecký pokus bol zablokovaný.

15
    Máme za sebou úvodných 15 minút dnešného súboja, držanie lopty vyzerá aktuálne takto: 25% – 75%.

16
    Pérez sa pomaly ale isto rozbiehal za obranou súpera, dobrý defenzívny zákrok predviedol na domácej strane Laguardia.

17
    Hra je prerušená, Tomás Pina bol faulovaný, domáci stredopoliar ostáva ležať na zemi.

18
    Žltú kartu dostáva Ximo Navarro (Deportivo Alavés).

19
    Po rýchlom protiútoku hostí zatiahol ručnú brzdu Ximo Navarro, ktorý zastavil unikajúceho Lucasa Péreza. Priamy kop pre Elche z veľmi nebezpečnej pozície.

20
    Strelu Lucasa Boyého z priameho kopu tečoval domáci múr na rohový kop.

21
    Rohový kop Elche vyriešil domáci brankár Pacheco, ktorý loptu chytá do rukavíc na prvej žrdi.

22
    Morente vybojoval loptu pri rohovej zastávke, presnou prihrávkou našiel Mascarella, ktorého ďalekonosná strela nebola presná. Odkop od brány domácich.

23
    Za nami je už viac ako 20 minút dnešného zápasu, na prvú vážnejšiu príležitosť na jednej či druhej strane stále čakáme.

24
    Joselu sa dostával do sľubnej pozície, domáci útočník sa však nechal nachytať v postavení mimo hry.

25
    Futbalisti Elche sú v doterajšom priebehu zápasu aktívnejší na lopte.

27
    Veľmi nepresný center Palaciosa z pravej strany, nasledovať bude odkop od brány domáceho tímu.

28
    Kapitán hostí Fidel našiel peknou prihrávkou na hrote útoku Boyého, ktorého prudká strela bola zblokovaná.

29
    Akciu Alavesu zastavilo ofsajdové postavenie, v ktorom sa ocitol Luis Rioja.

30
    Vysoký center Pellistriho z pravej strany ustála hosťujúca obrana, Elche loptu odkopáva na domácu polovicu.

31
    Tretina zápasu je za nami, držanie lopty naďalej v moci hosťujúceho tímu: 31% – 69%.

32
    Joselu sa ocitol na zemi v strede ihriska, domáci útočník bol tvrdo atakovaný. Lopta pre Alaves.

33
    Ďalší ofenzívny faul na strane hostí, nedovolený zákrok predviedol kapitán Fidel.

34
    Po rohovom kope sa k odrazenej lopte dostal Pellistri, jeho pokus bol zblokovaný defenzívou hostí.

35
    Lucas Boyé fauloval Xima Navarra, akcia Elche sa končí – lopta pre domáci celok.

36
    Pellistri nedobehol prudkú prihrávku na hracej ploche, hostia ostanú pri lopte – autové vhadzovanie.

37
    Elche kombinuje pred pokutovým územím Alavesu, hostia sa však k zakončeniu nedokážu dostať.

39
    Rioja našiel skvelým centrom do šestnástky Navarra, ktorého hlavičku zastavil brankár hostí Casilla pekným zákrokom, následne neuspel v dorážke Pons.

40
    Do konca prvého polčasu ostáva zhruba 5 minút, domáci tím si vypracoval prvú veľkú príležitosť v zápase, tá však ostala nevyužitá.

41
    Center Palaciosa našiel iba hlavu pripraveného Navarra, ktorý loptu odhlavičkoval preč z vlastného pokutového územia.

42
    Žltú kartu dostáva Enzo Roco (Elche CF).

43
    Morente neobišiel Pellistriho, autové vhadzovanie pre domáci tím.

44
    V súboji Navarro – Mojica bol úspešnejší hosťujúci obranca, Elche získava loptu na vlastnej polovici ihriska.

45+1

Máme za sebou prvý polčas zápasu 11.kola La ligy medzi Alavesom a Elche. V prvom dejstve jasne aktívnejší hostia, paradoxne najväčšiu šancu mali domáci futbalisti. Gól sme však nevideli a tak je stav zápasu zatiaľ bezgólový. Zhruba o 15 minút začne druhý polčas.

46

46
    Po zmene strán prichádza obrovská šanca, Joselu z hranice päťky nedokázal prekonať hosťujúceho brankára Casillu, ktorý predviedol fantastický zákrok! Rohový kop pre Alaves.

47
    Tím Alavés práve strelil gól! Domáci otvárajú skóre zápasu, na zadnú žrď si pri rohovom kope nabehol MAMADOU LOUM, ktorý loptu poslal do siete – 1:0!

48
    V prvom polčase sme gól nevideli, v tom druhom prichádza už po niekoľkých sekundách.

49
    Hostia sa okamžite snažia o odpoveď a kombinujú s loptou na polovici súpera, proti hĺbokému defenzívnemu bloku Alavesu to však budú mať ťažké.

50
    Lucas Boyé zabojoval o loptu, útočník hostí vybojoval autové vhadzovanie.

51
    Nepresná prihrávka hostí, Rioja prečítal úmysel súpera, Alaves získava loptu na vlastnej polovici.

52
    Vysokú prihrávku Fidela odvracia na rohový kop hostí trochu zbytočne Pellistri.

53
    Morente sa na ľavej strane k centru nedostal, Navarro si splnil defenzívne úlohy.

54
    Domácim futbalistom vyšiel vstup do druhého polčasu, napriek tomu sa obraz hry veľmi nemení – hostia naďalej dominujú na lopte.

55
    Máme za sebou úvodných 10 minút druhého dejstva, štatistika striel na bránu v prospech domácich hráčov: 3-1.

56
    Navarro sa dostal do rýchleho úniku po rohovom kope hostí, domáci krajný bek ale nezvládol finálnu prihrávku. Loptu má brankár Elche Pacheco.

57
    Z ľavej strany dokázal odcentrovať Palacios, jeho prihrávka ale nebola presná. Odkop od brány Alavesu.

58
    Po faule na Lucasa Boyého tu je štandardka pre hostí, fauloval Tomas Pina.

59
    Tlak hostí sa začína pomaly ale isto stupňovať, domáci tréner reaguje a do hry pošle hneď dvojicu nových hráčov, ktorá je už pripravená pri postrannej čiare.

60
    Striedanie v tíme Deportivo Alavés: z ihriska odchádza Tomás Pina, prichádza .

63
    Hra je prerušená, zdravotné problémy hlási brankár Alavesu Fernando Pacheco.

63
    Striedanie v tíme Elche CF: z ihriska odchádza Fidel, prichádza Javier Pastore.
    Striedanie v tíme Elche CF: z ihriska odchádza Lucas Pérez, prichádza Darío Benedetto.

64
    Po prerušení hry a krátkom ošetrovaní domáceho brankára pokračujeme v hre ďalej.

67
    Nedovolený zákrok na strane domácich, štandardka pre Elche.

68
    Pellistri skončil na zemi po nedovolenom zákroku Mojicu, lopta pre domáci tím.

69
    Striedajúci Benedetto zakončoval z vnútra šestnástky lobom, hosťujúci útočník sa však ocitol v postavení mimo hry.

70
    Dobrý defenzívny zákrok na strane Mojicu, autové vhadzovanie pre Alaves.

71
    Evidujeme strelecký pokus na strane domácich, Casilla si však s nie príliš razantou strelou poradil dobre.

72
    Rioja našiel prihrávkou Moyu, ktorému však strelecký pokus nevyšiel podľa predstáv.

74
    Striedanie v tíme Elche CF: z ihriska odchádza Tete Morente, prichádza Pere Milla.
    Striedanie v tíme Elche CF: z ihriska odchádza Lucas Boyé, prichádza Guido Carrillo.

74
    Striedanie v tíme Deportivo Alavés: z ihriska odchádza Pere Pons, prichádza Edgar Méndez.
    Striedanie v tíme Deportivo Alavés: z ihriska odchádza Facundo Pellistri, prichádza Manu García.

75
    Hostia sú aj naďalej aktívni s loptou na kopačkách, proti dobre organizovanej defenzíve Alavesu si však nevedia rady.

77
    Zblokovaná strela z kopačky Rioju, nasleduje rohový kop domáceho tímu.

79
    Po faule Duarteho prichádza štandardka pre hostí.

80
    Striedanie v tíme Elche CF: z ihriska odchádza Omar Mascarell, prichádza Gerard Gumbau.

80
    Elche dalo gól! Desať minút pred koncom prichádza vyrovnanie, striedajúci GUIDO CARRILLO sa zavesil do vzduchu a elegantným spôsobom prekonáva domáceho brankára – 1:1!

81
    Vyrovnávajúci gól hostí skúma systém VAR. Počkajme si na verdikt rozhodcu.

83
    Gól z kopačky Carrilla neplatí pre ofsajdové postavenie.

84
    Striedanie v tíme Deportivo Alavés: z ihriska odchádza Fernando Pacheco, prichádza Antonio Sivera.

84
    Striedanie v tíme Elche CF: z ihriska odchádza Kiko Casilla, prichádza Edgar Badía.

85
    Hlavný rozhodca gól hostí po zhliadnutí systému VAR neuznal, do konca zápasu ostáva zhruba 5 minút.

86
    Joselu skončil na zemi po nedovolenom zákroku, faulu sa dopustil Pastore. Štandardka pre Alaves.

87
    Prudký center domácich z priameho kopu odvrátil hlavou Guido Carrillo. Alaves ostane pri lopte.

88
    Záver dnešného zápasu sa odohráva na polovici hostí, čo domácim futbalistom pochopiteľne vyhovuje.

89
    Nepresný center hostí z pravej strany, ktorého autorom bol striedajúci Benedetto. Odkop od brány Siveru.

90
    Hlavný rozhodca nadstavuje v druhom polčase sedem minút.

90+1
    Hostia sa ponáhľajú s loptou na polovicu domácich, defenzíva Alavesu sformovaná na vlastnej polovici.

90+2
    Dlhé autové vhadzovanie Palaciosa odvrátila domáca obrana do bezpečia. Hostia ostanú pri lopte.

90+3
    Nepresná kombinácia hostí, Pastore neudržal loptu na hracej ploche. Autové vhadzovanie pre domáci tím.

90+4
    Domáci teraz držia loptu na svojich kopačkách a zbierajú tak cenné sekundy.

90+5
    Rioja sa pohral s obranou hostí, domáci futbalista získava pre Alaves rohový kop.

90+6
    Domáci mohli defenitívne rozhodnúť, Méndez to zobral trocha sebecky na seba – bránu hostí z vnútra šestnástky netrafil.

90+7
    Zrejme sme videli poslednú strelu hostí v dnešnom zápase, domáci brankár Sivera ju bez problémov zneškodnil.

Fauly: 13:9.

O osude stretnutia rozhodol ihneď po zmene strán Loum, ktorý si nabehol na zadnú žrď a loptu poslal do siete. Hostia boli aktívni a dočkali sa aj vyrovnania, gól však pre postavenie mimo hry neplatil. Alaves tak zdolal Elche najtesnejším rozdielom a do tabuľky si pripisuje tri body. Ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera. (20:55:57)