Liberec – Pardubice 8:4 (kon.)
FBC Liberec
8:4 (1:1, 4:2, 3:1)
Sokoli Pardubice
cz Pondelok 25.10.2021, 16:50 • SH Dukla Liberec • Livesport Superliga (CZ) • 10. kolo

Radek Valeš byl vyhlášen nejlepším hráčem domácího celku (3+1). (18:59:05)

Střely na branku ve třetí třetině: 8:16!
    Střely celkem v zápase: 23:42!

Třetí třetina přinesla snahu hostí ještě něco se zápasem udělat, ale marně hledali cestu k brance Chlada. V úvodu třetí periody se prosadil Šimon Stránský a Radek Valeš. Následně jiskřičku naděje dal svou trefou Patrik Petr. V power play se Sokolové nedostali k další trefě a sekundu před koncem ještě kosmeticky upravil skóre Vojtěch Wiener.

59:59 Vojtěch WIENER - 8:4

59:59
    Liberec právě vstřelil branku!
    Autorem branky je VOJTĚCH WIENER, který vyslal přízemní střelu a míček se ještě stihl došourat do branky ještě před vypršením času. Asistence: Radek Valeš.

59:54
    Pakostova střela šla nad branku a Liberec už to zvládne.

59:27
    Šimon Stránský střílel na branku, ale trefil jen horní tyčku!

58:38
    Oddechový čas pro hosty.

58:29
    Velc už se mohl dostat do zajímavého zakončení, ale v rozhodující chvíli nechal míček za sebou!

58:01
    Dlesk překazil přihrávku od Savického a znemožnil přečíslení Sokolům.

57:32
    Liberec nyní drží míček a svými přihrávkami přes celé hřiště dokázali domácí ukrojit další minutu.

56:53
    Ferdan nyní vyvezl míček a hledal přihrávku na Stránského, ale obránce mu to znemožnil.

56:21
    Hosté zatím otálí se svou power play. I když Haleš už pokukuje po střídačce.

55:20
    Hosté už zcela otevřeli hru a zatím jim není přána další branka. Liberec se soustředí na svou obranu.

53:44
    Ivo Teichman napřáhl ke střele a mířil ke vzdálenější pravé tyčce, Chlad vykopl míček svou nohou!

53:21
    Velc se dostal k další nebezpečné střele a Sokolové se snaží dostat k další střele.

52:09
    Savický střílel z levé strany a jeho ránu z první dokázal Chlad rychle čapnout!
    51:24 Patrik PETR - 7:4

Adam Dořák

Góly a asistencie: 17. Valeš (Smutný), 22. Valeš (Smutný), 23. Stránský (Ferdan), 36. Stránský (Světlík), 38. Wiener (Smutný), 42. Valeš (Smutný), 46. Stránský (Ferdan), 60. Wiener (Valeš) – 7. Velc (P. Pakosta), 38. Šmíd (Savický), 40. Rusín (Šmíd), 52. Petr (Křinka)

FBC Liberec: Chlad (D. Mück) – Klucho, Bitman, Kološ, Dlesk, Stránský, Pařízek – Valeš, Mádlo, Rozkovec, Smutný, Baudisch, Ferdan, Šoltys, Macháč, Wiener, Světlík, V. Janeček.
    Sokoli Pardubice: Haleš (Aubus) – Kohoutek, Nezval, Slabý, Prix – Víšek, Petr, P. Pakosta, Lukáš Kučera, Teichman, Klein, Velc, Šmíd, Křinka, Savický, Petržela, Rusín, Smola, Žáček.

Rozhodca: Martin Both a Vladimír Černín