Chodov – Black Angels 7:8 (po pr.) | Mladá Boleslav – Česká Lípa 7:3 (kon.) | Královské Vinohrady – Hattrick Brno 5:6 (kon.)
Tatran – Vítkovice 4:6 (kon.) | Ostrava – Bohemians 3:6 (kon.) | Sparta – Otrokovice 5:4 (po pr.)
TJ Sokol Královské Vinohrady
5:6 (3:4, 1:0, 1:2)
FBŠ Hummel Hattrick Brno
cz Nedeľa 24.10.2021, 17:00 • TJ Sokol Vinohrady, Praha 2 • Livesport Superliga (CZ) • 10. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Vítám všechny fanynky a fanoušky florbalu! V rámci desátého kola Livesport Superligy se představí na domácím hřišti TJ Sokol Královské Vinohrady, jejichž soupeřem bude FBŠ Hummel Hattrick Brno.

Domácí jsou na tom zatím v tabulce lépe, a to na 11. místě se šesti body. V posledním duelu prohráli ve Vítkovicích 4:9. To Hattrick zatím na první letošní vítězství stále čeká, je poslední s jedním bodem. Včera doma padl se Spartou 3:7.

TJ Sokol Královské Vinohrady: Šantora (Musil) – Gold, D. Ježek, Fiala, O. Stuchlík, Čuda, Máca – V. Kopecký, Šolaja, Pinkas, P. Hartman, Švejda, Z. Stuchlík, Paštika, Pergler, V. Klápa, Procházka.

FBŠ Hummel Hattrick Brno: Raška (O. Kolajta) – Jalový, Kostka, J. Kůra, Musil, Sládeček, Suk – Brom, Do. Dvořák, Fuchs, M. Hronek, Š. Hronek, Juhaňák, Lhota, Procházka, Slezák, Vlach..

Zahajovací formace obou celků jsou následující:
    FBŠ Hummel Hattrick Brno: brankář: Zdeněk Raška; hráči v poli: Tomáš Brom, Jiří Juhaňák, Šimon Hronek, Marek Fuchs, Lukáš Jalový

TJ Sokol Královské Vinohrady: brankář: Karel Šantora; hráči v poli: Ondřej Stuchlík, Štěpán Čuda, Vojtěch Máca, Jan Procházka, Jan Fiala

00:01

02:33
    Hattrick Brno právě vstřelil branku!
    Hosté jdou po třech minutách do vedení. Přihrávku Juhaňáka převzal TOMÁŠ BROM, zamířil si to přímo k brance a přesnou ranou překonal Šantoru. Brno tak rázem vede. Asistence: Jiří Juhaňák.
    Tomáš BROM - 0:1

5:20
    Hattrick se opět žene kupředu.

5:58
    A máme tu další gól! LUKÁŠ JALOVÝ se prosmýkl po levém křídle, svou střílenou příhrávkou vybídl ke skórování Šimona Hronka, míč se ale odrazil do nulového úhlu zpět k Jalovému, který jej svou dorážkou poslal opět do sítě. Asistence: Šimon Hronek
    Lukáš JALOVÝ - 0:2

6:29
    Hattrick měl k dispozici volný úder, ze kterého neudeřil, ale bude se vylučovat.

6:36
    Vyloučení v týmu TJ Sokol Královské Vinohrady (Štěpán Čuda – 2 min.).

7:08
    Hattrick vyprodukoval dvě nebezpečné střely, ale ke změně skóre to zatím nevedlo. Brňané zůstávají na útočné polovině.

7:28
    A teď to mohlo být o tři branky. Lukáš Lhota se dostal do velké příležitosti, ale nedokázal překonat brankáře domácích.

7:40
    Po krátkém přerušení, při kterém byl ošetřován jeden z hostujících hráčů, se opět pokračuje. Hattrick stále obléhá domácí branku.

08:28
    Obléhání domácí branky nese ovoce! Slezák prvním krosem našel Jalového, který okamžitě směřoval druhým krosem míček na MARKA FUCHSE, jehož rána končí v síti. Asistence. Lukáš Jalový.
    Marek FUCHS - 0:3

9:10
    Domácí Sokol Královské Vinohrady se snaží udělat něco s osudem zápasu a míří k brance Zdeňka Rašky.

09:33
    Královské Vinohrady právě vstřelily branku!
    Nenápadná akce domácích končí brankou. Nepřesnost v rozehrávce Hattricku skončila u Perglera, jenž posunul míček k VIKTORU KOPECKÉMU, jehož střela takřka z poloviny skončila v síti. Svou roli však určitě zahrálo i stínění hostujícho beka v Raškově výhledu. Asistence: Ivan Pergler.
    Viktor KOPECKÝ - 1:3

10:45
    A málem to opět bylo o čtyři branky, na střílený pas Kůry však Dvořák těsně nedosáhl.

11:15
    SKV se drží u míčku na vlastní polovině a hledá cestu obranou Hattricku.

11:59
    Raška zastavil slabé nahození a rozehrává další akci Brna.

12:03
    Brom dostal míček do dobré pozice, ale minul vzdálenější tyč.

12:30
    Opět nepřesnost v obraně Brna a tentokrát je to VOJTĚCH MÁCA, který svou ranou z voleje propaluje bezmocného Rašku. Asistence: Ondřej Stuchlík.
    Vojtěch MÁCA - 2:3

12:49
    Brno se obratem bere vedení zpět na svou stranu. Střelu Kůry dokázal Karel Šantora jen ztlumit a volný míček si v brankovišti našel brněnský snajpr RENÉ SLEZÁK, který se nemýlil. Bez asistence.
    René SLEZÁK - 2:4

14:15
    Hattrick pokračuje v aktivní hře kupředu a málem to byl Jalový, kdo mohl pálit do odkryté branky. Skákavý balónek si ale ještě předtím chtěl zpracovat a k rychlé palbě tak nedošlo.

14:30
    Vinohrady se s míčkem snaží vymyslet něco na útočné polovině, to však zatím nemá zdárného konce.

15:21
    Domácí stále drží míček ve své moci, více času s ním však tráví blízkosti vlastní branky.

15:49
    Aktivní napadání Brna dělá domácím velké potíže s rozehrávkou.

16:14
    Přečíslení Hattricku zavánělo pátou brankou hostí v zápase, po přihrávce Slezáka pálil jeden z Brňanů do odkryté branky, Šantora si však poradil a míček v cestě do sítě zastavil.

16:59
    Kostkova střela od mantinelu těsně minula vzdálenější tyč domácí branky.

17:19
    Hattrick se usadil v útočné části hřiště, jeho snažení však zatím nemá vážnější šance.

17:22
    Trochu sporné vyloučení na straně Brna. Šimon Hronek se snažil hrát vyražený míček, ale těsně předtím skryl míček v rukou Šantora. Hostující hráč dostává dvě minuty za sekání.

17:46
    Výborný zákrok Rašky znamená osvobození Hattricku.

18:06
    Opět Raška a Hattrick vyhazuje.

18:18
    Domácí opět snižují. Hartman převzal vyhozený míček, svým krosem našel nehlídaného VIKTORA KOPECKÉHO, který dává svou druhou branku v utkání a snižuje na rozdíl jedné branky. Asistence: Petr Hartman.
    Viktor KOPECKÝ - 3:4

19:06
    Aktivita domácí jasně demonstruje touhu po srovnání. Hattrick to nebude mít v závěru třetiny jednoduché.

19:45
    Skrytá střela těsně přeletěla branku Rašky.

20:00

Prvních dvacet minut je u konce. Hattrick si svou aktivitou vypracoval v začátku třetiny nemalé vedení, to však SKV poměrně úspěšně stahují, ale po dvaceti minutách má lehce navrch brněnský celek.

20:01

20:03
    Brňané vyhráli úvodní buly.

21:38
    Brněnští florbalisté mohli hned z úvodního tlaku skórovat, rána Matěje Kostky se mezi tři tyče nevešla.

22:04
    SKV drží míček na vlastní polovině a pomalu se žene kupředu.

22:45
    Hattrick se tlačil kupředu po levém křídle, ale tento prostor si tentokrát Vinohradští pohlídali.

23:30
    Domácí strávili pár desítek vteřin před brankou Rašky, recept na vytvoření střelecké pozice tam vyzkoumat nezvládli a míří zpět ke své bráně.

24:04
    Přerušení u branky Brna, míček v moci Hattricku.

24:48
    Procházka svým blokem zastavil střelu, která už nabírala směr hostující branky.

25:10
    Vinohrady mají zatím více ze hry, ale brněnský tým je skvěle vytláčí svým agresivním napadáním mimo dostřel Rašky.

26:48
    Útočnou akci domácích zastavil obranný zákrok Sládečka a následný faul. Hattrick se dostává k míčku.

27:04
    Procházka vybojoval faul na útočné polovině.

27:16
    Hra přerušena, po jednom ze soubojů se zhroutil mantinel za brankou.

28:10
    Po opětovném rozehrání se míčku ujal domácí tým, ale dokázal vybojovat jen a pouze faul v rohu hřiště.

29:00
    Vinohrady svůj pobyt před Raškou neustále natahují. Ke střele se však zatím nezrodil ten ideální moment.

29:30
    Petr Hartman riskantním pasem málem vyslal do brejku Slezáka, tomu scházelo jen pár centimetrů aby na křižný pas domácího beka dosáhl.

30:16
    Míček v moci Hattricku a na hřišti první formace Brna.

30:30
    Kros na Broma zblokován, hosté přesto zůstávají u míčku.

30:45
    Juhaňák se při napadání dostal až na úroveň brankové čáry, na jeho pozici jej však zastoupil Marek Fuchs.

31:15
    Brno si tentokrát vyzkoušelo dlouhodobější pobyt v pásmu, ale stejně jako na druhé straně se zatím velké šance neudávají.

31:30
    Jonáš Kůra se trochu nepochopitelně zkusil propálit blok několika hráčů a celkem logicky přišel o míček.

32:31
    Vinohrady drží míček ve své moci a dostávají se na útočnou polovinu.

33:00
    Vojtěch Máca dostal míček do ideální střelecké pozice, bohužel pro domácí nedokázal dobře vystřelit a míček proskákal na zadní mantinel.

33:30
    Tomáš Brom se s míčkem protáhl na osu hřiště a těsně minul bližší tyč!

34:00
    Juhaňákův průnik zastavila obrana SKV.

34:40
    Hattrick se opět usadil v útočném pásmu. Dokáže třetí formace Brna ohrozit branku VInohrad?

35:10
    Šantora mohl zůstat klidným, protože se hra rychle přemístila na druhou stranu a v situaci dvou na jednoho pálil Šolaja, jeho ránu perfektně vyčapal Raška.

36:23
    Domácí celek má opět míček ve své moci a snaží se o konstruktivní útočnou akci. V té jim tentokrát zabránila pozorná obrana Hattricku.

36:45
    Rychlý brejk Hattricku zblokován mimo hřiště. Brno zůstane u míčku.

37:24
    Pravice jednoho z rozhodčích míří vzhůru. Vinohrady si zahrají přesilovou hru.

37:25
    Vyloučení v týmu FBŠ Hummel Hattrick Brno (Matěj Hronek – 2 min., Sekání).

37:36
    A je srovnáno. Pouhých jedenáct vteřin trvala přesilovka domácích. Fiala našel z rohu svým krosem VOJTĚCHA KLÁPU, který dostal míček za bezmocného Rašku. Asistence: Jan Fiala.
    37:36 Vojtěch KLÁPA - 4:4

38:41
    Slezák faulován na půlící čáře, Hattrick se dostává k míčku.

38:50
    Suk se Sládečkem rozehráli útočnou akci Hattricku, kterou zhatilo napadání domácích.

39:15
    Kostka zastavil vyhození domácích a vyslal do šance Suka, jeho akce si však zakončení nevysloužila.

39:36
    Viktor Kopecký mohl poslat v samotném závěru třetiny svůj tým do vedení, excelentní blok Brna však míček srazil mimo hrací plochu.

40:00

Druhá část dnešního zápasu je minulostí. Vidět jsem v ní mohli šance na obou stranách a také jednu branku. To dosáhl Vojtěch Klápa, jenž proměnil přesilovku a potrestal tak vyloučení Matěje Hronka. Hattrick tak ztratil vedení 3:0 i 4:2. Dokážou se s tím svěřenci nového trenéra Jana Niznera vyrovnat a zlomit zápas ve třetí části? Nebo si domácí už zápas vzít nenechají? O zápletce pro třetí třetinu je celkem jasno.

40:01

40:15
    Stoprocentní šance Hattricku v úvodní minutě! Fuchs jel sám na brankáře domácích, ale po kličce do forhandu nedokázal zamířit přesně.

40:22
    Mrzet ho to ale nemusí! O pár vteřin později se právě MAREK FUCHS na pravém křídle přesně zorientoval a tvrdou a přesnou ranou poslal míček ke vzdálenější tyči. Asistence: Jiří Juhaňák.
    40:22 Marek FUCHS - 4:5

41:43
    Vinohrady se okamžitě začaly tlačit k brance Hattricku a prahnou po srovnání.

41:59
    Bude se vylučovat.

42:03
    A vyloučení to není jen jedno, Matěj Hronek dostává dvě minuty za blokování hole. V přerušené hře si ale Ondřej Stuchlík neodpustil několik poznámek na adresu rozhodčích a i on si tak posedí na trestné lavici. Pokračuje se tedy ve čtyřech na obou stranách. Stuchlík navíc inkasoval i osobní trest.

43:03
    Oba týmy vyčkávají a nikam se netlačí.

44:03
    Oba týmy v plném počtu.

45:35
    Vinohrady drží míček ve své moci, ale nikam se neženou.

45:59
    Brom se dostal do střelecké pozice na levém křídle, ale nedokázal se prosadit.

46:20
    Sládeček se snažil prosadit z pravé strany, ale míček zastaven blokem.

46:57
    A je srovnáno. Rychlý brejk zakončil IVAN PERGLER, který se prosadil přesnou ranou ke vzdálenější tyči. Asistence: Viktor Kopecký.
    46:57 Ivan PERGLER - 5:5

48:11
    Tak to byla výborná práce MATĚJE KOSTKY, který se obtočil okolo bránícího hráče a přesnou střelou na vzdálenější tyč posunul ukazatel skóre blíže k výhře Hattricku. Bez asistence.
    48:11 Matěj KOSTKA - 5:6

49:08
    A opět Kostka, tentokrát se snažil trefit míček ze vzduchu po pas od Slezáka, jeho ránu zastavil brankář domácích.

50:07
    Štěpán Čuda se pokoušel tvrdou ranou překonat Rašku, ale ohrozil pouze stěnu haly za brankou Hattricku.

50:44
    Vinohrady evidentně prahnou po srovnání, Hattrick svou hru přeorientoval na brejky. Posledních devět minut bude ještě zajímavých.

51:29
    Šantora vyrazil míček po nepříliš povedené ráně za branku. Hattrick tak zůstane u míčku.

51:44
    Brňané neulehčují domácím situaci svým aktivním napadáním, které drží od prvních minut utkání.

52:04
    Pas před branku zastavil Sládeček a znemožnil zakončení domácí akce.

52:27
    Brom vyslal do zakončení Fuchse, ale ten byl odzbrojen domácím výběrem.

52:36
    V přerušené hře se vydal zpět na střídačku Ondřej Stuchlík, ale rozhodčí jej posílají zpět na trestnou lavici, zřejmě došlo k nedorozumění mezi původním rozhodnutím rozhodčích a stolkem časoměřičů.

53:19
    Po chybě v hostující obraně se dostal Štěpán Čuda do stoprocentní šance, ale tváří v tvář Raškovi byl úspěšnější fantom hostující branky.

54:14
    Raška zachytil pokus domácího týmu a rychlou rozehrávkou poslal míček na útočnou polovinu.

54:34
    Brom vedl útočnou akci Hattricku, ale přesila tří hráčů byla i na něj moc. Míček se dostává do moci SKV.

55:25
    Domácí dostali pod tlak dvojici Sládeček – Lhota a celá situace vyústila míčkem v autu.

55:25
    Oddechový čas pro domácí.

Dnešní utkání sleduje 42 diváků.

55:26
    Domácí bez brankáře!

55:49
    Raška zachytil míček a vyhodil jej na Broma, který šetří cenné vteřinky.

56:18
    Vyhození z obranného valu Brna ještě dobíhal Šimon Hronek a zkomplikoval situaci poslednímu hráči SKV.

56:54
    Hattrick stále pod tlakem Vinohrad.

57:03
    Petr Hartman se pokusil o střelu z poloviny hřiště, jeho pokus sražen nad branku Rašky.

57:20
    Jalového blok zafungoval proti Viktoru Kopeckému.

57:25
    Faul Hattricku. Vinohrady rozehrají z rohu.

57:39
    Slezák napadáním vytlačil domácí z jejich postavení až za branku, kde fauloval.

58:08
    Kostka drží míček za brankou Vinohrad.

58:28
    Domácí opět u míčku a formují své postavení na útočné části hřiště.

58:57
    Juhaňák byl pravděpodobně faulovaný, ale našetřil i tak pár vteřinek pro Brno.

59:08
    Hronek fauloval při napadání. Brno stále brání tlak SKV.

59:27
    Jalový sražen v rohu, píšťalka rozhodčích mlčí a SKV pokračuje v náporu na branku Brna.

59:46
    Domácí faulovali před střídačkou Hattricku.

Je dobojováno. Hattrick udržel vedení, které jim vystřelil v čase 48:11 Matěj Kostka a může slavit první výhru v novém ročníku Livesport Superligy.

Nejlepšími hráči se stávají Vojtěch Máca (Královské Vinohrady) a Tomáš Brom (Hattrick Brno). (18:58:13)

Kryštof Severa

Góly a asistencie: 10. V. Kopecký (Pergler), 13. Máca (O. Stuchlík), 19. V. Kopecký (P. Hartman), 38. V. Klápa (Fiala), 47. Pergler (V. Kopecký) – 3. Brom (Juhaňák), 6. Jalový (Š. Hronek), 9. Fuchs (Jalový), 13. Slezák, 41. Fuchs (Juhaňák), 49. Kostka

FBŠ Hummel Hattrick Brno: Raška (O. Kolajta) – Jalový, Kostka, J. Kůra, Musil, Sládeček, Suk – Brom, Do. Dvořák, Fuchs (C), M. Hronek, Š. Hronek, Juhaňák, Lhota, Procházka, Slezák, Vlach.

Rozhodca: Jiří Dolanský a Vojtěch Sýkora