Chodov – Black Angels 7:8 (po pr.) | Mladá Boleslav – Česká Lípa 7:3 (kon.) | Královské Vinohrady – Hattrick Brno 5:6 (kon.)
Tatran – Vítkovice 4:6 (kon.) | Ostrava – Bohemians 3:6 (kon.) | Sparta – Otrokovice 5:4 (po pr.)
ACEMA Sparta Praha
5:4 (1:2, 1:0, 2:2 - 1:0)
PSG Panthers Otrokovice
cz Nedeľa 24.10.2021, 18:00 • UNYP Arena, Praha 9–Libeň • Livesport Superliga (CZ) • 10. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Příjemnou neděli u sledování florbalové Livesport Superligy! Hráče Otrokovic dnes čeká nelehký úkol, bojovat o body budou na půdě Sparty.

Celek z jihu Moravy si sice v novém ročníku vede o něco lépe než v tom předchozím, stále to ale není úplně to pravé ořechové – na kontě má po devíti odehraných kolech jen dvě výhry, tedy o čtyři méně než její dnešní soupeř. Spartě patří s osmnácti body šestá příčka, Panteři jsou se šesti až desátí. Uvidíme, který z výběrů se bude v libeňské UNYP Areně radovat dnes.

Pro zajímavost: pokud by se dnes outsiderovi podařilo v hlavním městě uspět, byla by to první soutěžní výhra Otrokovic nad Pražany od 2. října 2016.

Utkání 10. kola v Libni startuje v 18:00 a řídit ho budou pánové Jiří Kropáček a Tomáš Novák.

ACEMA Sparta Praha: Martin Beneš (Hejna) – Bartoš, Garčar, Kozák, Marvánek, Zeman, Křenek, Pruner – Kolstrunk, Juha, Ujhelyi, Zouzal, Košir, Pažák, Kuchynka, Matěj Čermák, Kareš, M. Krbec, Hurt.

Navláčil Panthers Otrokovice: Kohút (Steiger) – Gašparík, Kelemen, Jurčík, Halama, Maťcha, D. Ležatka – Červenka, Sovják, M. Ležatka, Hrabal, Nehila, Kvapil, Máček, Šťourač, Vykopal, Petřík, Grich.

Rozhodčí: Kropáček, Novák.

Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemný večer, bitva mezi Spartou a Otrokovicemi začíná za pár minut! Níže si můžete prohlédnout soupisky obou celků.

První lajny jsou na pabulovce, začínáme!

00:01

00:08
    Úvodní buly vyhrála Sparta, která se stahuje s míčkem před svou vlastní svatyni.

00:39
    Krbec našel rychlou přihrávkou před brankovištěm Garčara, který následně pálil mimo tři tyče.

00:45
    Otrokovice právě vstřelily branku!
    Tak tohle bylo rychlé, Otrokovice se prosazují hned z následujícího protiútoku! Na konci první minuty otevírá skóre FRANTIŠEK VYKOPAL, který balónek umístil přímo ke vzdálenější tyči – 0:1! Bez asistence.
    00:45 František VYKOPAL - 0:1

01:47
    Pražané operují s míčkem na své polovině palubovky, k rozehrávce se zatím moc nemají.

02:29
    Kuchynka si při souboji v rohu počínal až moc agresivně, míčku se tak ujmou otrokovičtí hráči.

02:57
    Po hodně nepovedené rozehrávce Garčara se k balónku dostal Ležatka, na jehož následné zakončení si ale Beneš počíhal!

03:51
    Zeman krátkou přihrávkou připravil střelu pro Juhu, Kohút ovšem ani tentokrát nemusel zasahovat.

04:51
    Sparťanská střela ze středové čáry byla zblokována, míček se odrazil až nad hrazení.

05:10
    Hraje se nahoru dolu, v UNYP Areně zatím sledujeme celkem vyrovnaný souboj.

05:24
    Grich se dostal do velké šance, Beneš se ale pro jeho pokus z hranice brankoviště natáhl!

06:00
    Krbec místo střely zvolil přihrávku na Čermáka, které ale chyběla notná dávka přesnosti.

06:38
    Peter Nehila běžel sám na Martina Beneše, který jeho ránu vytěsnil mimo nebezpečí!

07:31
    Otrokovice jsou zatím jednoznačně nebezpečnějším celkem na hrací ploše, Sparta se v úvodních minutách prezentuje spíše takovým "profesorským" florbalem.

07:54
    Hosté rychle prostřídali, hra již pokračuje dál. Těsně před svou brankou míček drží Pavel Jurčík.

08:50
    Kolstrunk nic neřešil a z velké vzdálenosti zkusil své štěstí, jeho projektil se ale přes bránícího protihráče k brance nedostal. Kohút tak nemusel zasahovat.

09:34
    Sledujeme sérii hostujících přihrávek před Kohútem, Otrokovičtí se snaží zklidnit hru.

09:45
    Ležatka se po pravé straně dostal až před klec, kvůli dotěrnému Bartošovi ale nezvládl pořádně zakončit.

10:30
    Zeman to zleva zkoušel hned dvakrát. Poprvé trefil protihráče, podruhé míček poslal nad mantinel.

11:30
    Sparta v posledních minutách kontroluje balónek, protihráče k němu pouští jen minimálně.

11:48
    Přesilovka pro Moravany, Kristián Kozák (SPA) dostává dvouminutový trest za hru na zemi.

12:36
    Šňůra hostujících přihrávek zatím ke střele nevedla, domácí obrana má oslabení pod kontrolou.

13:08
    Po souhře s Gašpaříkem zkoušel z pozice těsně u pravé tyče štěstí Sovják, ale minul.

13:41
    Otrokovice si v útočném pásmu počínají nebezpečně, přesilovku ale zřejmě nakonec nevyužijí.

14:38
    Sparta právě vstřelila branku!
    V UNYP Areně je vyrovnáno! Na střeleckou listinu se zapisuje JAKUB KOLSTRUNK, který se těsně před brankovištěm dostal k volnému míčku a z otočky jej následně uklidil za Kohúta – 1:1! Asistence: Kristián Kozák.
    14:38 Jakub KOLSTRUNK - 1:1

15:38
    Hra je na malou chvíli přerušena, oba celky využívají situace a střídají. Uvidíme buly za Kohútem.

16:23
    Míček rotuje po sparťanských holích, Pražanům se nedaří prorazit k otrokovickému brankovišti.

16:55
    V dobré pozici před brankovištěm se ocitl Šťourač, kterého ale dotěrný Juha nepustil do zakončení.

17:28
    První třetina se chýlí ke konci, do sirény zbývá odehrát jen něco málo přes dvě a půl minuty.

17:55
    Adam Kohút zneškodnil rychlý výpad Sparty, musel se při tom ale pořádně natáhnout.

18:24
    Hrabal proběhl takřka celé hřiště, otrokovický výpad ale následně zhatila nepromyšlená přihrávka.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny!

19:13
    Tak tohle si Martin Beneš nejspíš za rámeček nedá! JAKUBU GRICHOVI úplně nesedla rychlá nahrávka od Hrabala a míček se od jeho hole jen pomalu odrazil k brance, sparťanský brankář ho ale nezvládl lapit a ten tak proskákal až do sítě! Asistence: Filip Hrabal.
    19:13 Jakub GRICH - 1:2

20:00

Další třetina začne přibližně v 18:41.

První třetina končí těsnou výhrou Otrokovic. Na palubovce UNYP Areny byla v prvních dvaceti minutách k vidění o celkem vyrovnaná podívaná, přičemž moravský celek působil o něco málo nebezpečnějším dojmem. Uvidíme, jak se střetnutí bude vyvíjet dál.

20:01

20:48
    Rychlou akci ze středu hřiště zakončil Milan Garčar, který ale vypálil vedle levé tyče.

21:13
    Sparta se aktivní hrou dere za vyrovnáním, Otrokovice se nyní snaží zklidnit tempo.

21:40
    Kohút prudké ráně z levé strany nastavil do cesty stehno a udržel svůj výběr ve vedení.

22:42
    Pražané zatím ve druhé třetině nepustili své protihráče k míčku, Beneš je od pauzy bez práce.

23:35
    Sparťané bezúspěšně dobývají otrokovické brankoviště, většina jejich pokusů míří mimo tři tyče.

23:55
    Panteři se poprvé po dlouhé době dostávají k balónku, dopředu jej rozehrává Tomáš Sovják.

24:16
    Gašparíkovu zbrklou ránu zblokoval Kolstrunk, výpad Otrokovic končí zbytečnou ztrátou míčku.

25:28
    Sparta si poprvé v zápase zkusí hru v početní výhodě, Martin Ležatka (OTR) je trestán za držení.

26:24
    Hosté oslabení zatím zvládají dobře, Ujhelyiho rána z pravé strany byla zblokována.

26:51
    Volný úder Sparty z bezprostřední blízkosti brankoviště vedl jen k hodně nepřesné střele.

27:30
    Oba týmy hrají v plném počtu, Martin Ležatka se může znovu zapojit do dění na palubovce.

27:56
    Sovják krátkou přihrávkou poslal dopředu Gašparíka, ten byl ale už těsně za středovou čarou zastaven.

28:33
    Garčar na první pokus trefil protihráče. Když se mu míček vrátil na hůl, poslal ho pro změnu nad klec.

29:10
    Martin Beneš lapil rychlý projektil z velké vzdálenosti do své dlaně a obratem míček poslal dopředu.

29:46
    Teď se vyznamenal také Adam Kohút na druhém konci plochy, na balónku jsou Otrokovičtí.

30:25
    Nehila dobíhal míček ve snaze proběhnout sám na brankáře, Kozák byl ale rychlejší a úniku zabránil.

30:55
    Nepřesná přihrávka zhatila akci Sparty, Matěj Pruner na nabídku od mantinelu nedosáhl.

31:24
    Hosté se snaží se prokousat ven ze své poloviny hrací plochy, Pražané ale obstojně forčekují.

32:55
    Sledujeme relativně klidnou pasáž střetnutí, oba gólmani jsou v posledních chvílích bez práce.

33:47
    Jurčík byl napadán dvěma sparťany, kterým sudí po nějaké době nařídil, aby ho nechali být.

34:12
    Beneš nahodil balónek přímo na hůl Krbce, který ale jen pár sekund nato znovu o míček přišel.

34:52
    Hra je na pár sekund pozastavena, Sparta využívá příležitosti a prostřídává formace na hřišti.

35:50
    Gašpařík krátkou přihrávkou hledal Ležatku, Zouzal ale byl proti a míček zachytil na svou florbalku.

36:14
    Postup Otrokovic byl aspoň na moment zastaven jedním z domácích, který míček vyšťouchl mimo hrací plochu.

36:57
    V závěru druhé části mají o něco málo více ze hry Otrokovice, hraje se hlavně před Benešem.

37:30
    Martin Ležatka (OTR) se vrací na trestnou, kam byl tentokrát poslán za sekání.

37:56
    Sparta zamkla své protihráče v jejich obranné zóně a rozjela kombinaci, zatím ovšem nevystřelila.

38:27
    Projektil od mantinelu připraveného Kohúta nepřekvapil, gólman hostů má na kontě další zákrok.

38:51
    Zatím se zdá, že Moravané zvládnou i své druhé oslabení. Ležatka je za půl minuty zpátky.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny!

39:45
    Patnáct sekund před koncem prostřední části je vyrovnáno, ve třetí třetině se bude hrát zase od nuly! Výborně chytajícího Kohúta překonal MAREK ZOUZAL, který z pravé strany mířil do vzdálenějšího horního rohu – 2:2! Asistence: Radim Křenek.
    39:45 Marek ZOUZAL - 2:2

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:22.

Dlouho to vypadalo, že prostřední části hry branku nepřinese. V samotném závěru se ale nakonec prosadil Marek Zouzal a vyrovnal na 2:2, což znamená, že po pauze budeme začínat zase od začátku. Uvidíme, který celek si ve třetí části vybojuje vítězství.

40:01

40:52
    Do poslední části hry vstoupila aktivněji Sparta, které se ale až teď podařilo prorazit před Kohúta.

41:13
    Pražané mají stále jednoznačně více ze hry, otrokovickou klec ale dosud pořádně neohrozili.

41:30
    Domácí mají šanci jít do vedení, Marek Maťcha (OTR) je rozhodčím vyloučen za špatné střídání.

42:03
    Pražané bleskově přetavili početní výhodu v branku a poprvé v zápase se ujímají vedení! Po souhře se Zouzalem přesně pálil LUKÁŠ UJHELYI – 3:2! Asistence: Marek Zouzal.
    42:03 Lukáš UJHELYI - 3:2

43:29
    Sparta nemá dost a i nadále napadá otrokovickou svatyni, Kohút nyní musí být ve střehu.

43:57
    Krbec se pokoušel prokličkovat skrz hostující obranu, která ho ale nakonec zvládla odzbrojit.

44:33
    Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, Panteři nechtějí z hlavního města odjet bez bodu! Peter Nehila na sebe stáhl dva protihráče a poslal míček na volného VLASTIMILA ČERVENKU, který Beneše překonal velmi hravě – 3:3! Asistence: Peter Nehila.
    44:33 Vlastimil ČERVENKA - 3:3

45:16
    Filip Hrabal se uvolnil na levé straně, jeho zbkrlá střela ale následně přeletěla sparťanskou svatyni.

Dnešní utkání sleduje 220 diváků.

45:43
    Protiútok domácích byl Otrokovicemi rozložen už v zárodku, Panteři se vrací před Martina Beneše.

46:33
    Sledujeme celkem vyrovnanou podívanou, balónek nyní velmi často mění svého majitele.

47:29
    Sparta nějakou dobu operovala u Kohúta, klíč na otrokovickou defenzívu ale tentokrát nenašla.

48:44
    Gašpařík byl pronásledován Kolstrunkem, který ho po boji u mantinelu nakonec připravil o míček.

49:04
    Adam Kohút se blýskl dalším povedeným zákrokem, vyhozením míčku zakládá další hostující výpad.

49:59
    Sparta se vrací do vedení! Čermák od mantinelu nahodil míček před Kohúta, odkud ho do horní části hostující svatyně uklidil MIKULÁŠ KRBEC – 4:3! Asistence: Matěj Čermák.
    49:59 Mikuláš KRBEC - 4:3

50:43
    Hraje se nahoru dolu, Sparta je v posledních minutách o něco málo častěji na balónku.

51:52
    Otrokovice dostaly rozjetý domácí útok pod kontrolu a nyní se snaží znovu proniknout před Beneše.

52:30
    Zemanova střela byla zblokována, míček se ale hned vrátil na hůl sparťanského forvarda, a ten to tak může zkusil ještě jednou. Uvidíme, co vymyslí.

53:04
    Uvidíme vyrovnávací branku? Matěj Čermák (SPA) je trestán za blokování soupeřovy hole.

53:38
    Sparťané zatím drží hru daleko od svého brankoviště, Panteři zatím v početní výhodě nezahrozili.

54:26
    Míček se po sérii hostujících přihrávek dostal před Beneše, který po něm bez váhání skočil.

55:10
    Matěj Čermák se může připojit ke svým spoluhráčům na hrací ploše, jeho trest vypršel.

55:42
    Pražané zatím drží balónek na svých holích a snaží se kontrolovat poslední minuty třetí části.

56:37
    Nehila vybojoval míček u mantinelu a pro jistotu jej obratem poslal dozadu na volného Sovjáka.

57:00
    Ohlášeny poslední tři minuty třetí třetiny!

57:01
    Oddechový čas pro hosty.

57:23
    Panteři hrají vabank, jejich branka zeje prázdnotou! Hosté už nemají co ztratit!

58:02
    Otrkovice drží míček u své branky a bezúspěšně se snaží najít nějakou skulinu v domácí defenzívě.

58:42
    Martin Beneš si na své konto připisuje důležitý zákrok a vyhazuje balónek daleko od své branky.

59:12
    Hra se nyní točí kolem hostujícího brankoviště, do kterého se vrátil Adam Kohút. Sparta drží míček.

59:42
    Sparta osmnáct sekund před koncem základní hrací doby ztrácí náskok, nejspíš půjdeme do prodloužení! Z obrovské vzdálenosti se prosadil FILIP HRABAL, jehož nahození letělo přímo pod horní tyč – 4:4! Asistence: Ronald Gašparík.
    59:42 Filip HRABAL - 4:4

60:00

Šedesát minut hry o vítězi dnešního střetnutí nerozhodlo, míříme do prodloužení!

60:01

60:48
    Sparta se od začátku prodloužení drží na balónku, až nyní se ale protlačila ke Kohútovi.

61:25
    Ujhelyiho přihrávka připravila Pražany o míček, své ofenzivní schopnosti mohou vyzkoušet zase hosté.

61:52
    Grich se obtočil kolem Benešovy branky a následně zakončil do nohy domácího gólmana.

62:21
    V UNYP Areně máme hotovo, bod navíc poputuje na konto domácí Sparty! V polovině druhé minuty prodloužení se do přečíslení dostali Mikuláš Krbec a MATĚJ PRUNER, přičemž druhý jmenovaný hráč rychlou střelou překonal Kohúta – 5:4! Asistence: Mikuláš Krbec.
    62:21 Matěj PRUNER - 5:4

Nejlepší hráči utkání
    SPA: Marek Zouzal (1+1)
    OTR: Lukáš Petřík (0+0)

V Praze máme hotovo, dnešní program Livesport Superligy uzavírá dvoubodová výhra Sparty! Ta na rozdíl od svého hokejového protějšku dotáhla utkání s moravským celkem do vítězného konce a připisuje si na své konto dva body, Otrokovice si vezou domů jeden. Panteři dnes mimochodem v UNYP Areně nehráli vůbec špatně a pokud to tak půjde dál, mohli by se časem oddělit od celků v dolních patrech tabulky.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Na počtenou příště! (20:08:27)

Vojtěch Martinek

Góly a asistencie: 15. Kolstrunk (Kozák), 40. Zouzal (Křenek), 43. Ujhelyi (Zouzal), 50. M. Krbec (Matěj Čermák), 63. Pruner (M. Krbec) – 1. Vykopal, 20. Grich (Hrabal), 45. Červenka (Nehila), 60. Hrabal (Gašparík)

PSG Panthers Otrokovice: Kohút (Steiger) – Gašparík, Kelemen, Jurčík, Halama, Maťcha, D. Ležatka – Červenka, Sovják, M. Ležatka, Hrabal, Nehila, Kvapil, Máček, Šťourač, Vykopal, Petřík, Grich.

Rozhodca: Kropáček, Novák.