Brentford – Leicester 1:2 (kon.) | West Ham – Tottenham 1:0 (kon.) | Manchester United – Liverpool 0:5 (kon.)
Manchester United
0:5 (0:4)
Liverpool FC
Nedeľa 24.10.2021, 17:30 • Old Trafford, Manchester • Anglická Premier League • 9. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Vážení čitatelia! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes sa zameriame na zápas 9.kola Premier league Manchester United – Liverpool FC. Poďme si v krátkosti predstaviť obe mužstvá.

MANCHESTER UNITED: Zverenci trénera Oleho Gunnara Solskjaera podávajú v úvode nového ročníka kolísavé výkony, v 8 ligových zápasoch získali 14 bodov (4 výhry, 2 remízy, 2 prehry). Ich skóre je aktívne, 16 strelených gólov a 10 inkasovaných. Počas týždňa dokázali červení diabli otočiť zápas Ligy Majstrov, na domácom štadióne prehrávali s Atalantou už dvojgólovým rozdielom, vďaka gólom Marcusa Rashforda, Harryho Maguirea a Cristana Ronalda získali dôležité tri body po výhre 3:2. V poslednom ligovom vystúpení ale neuspeli proti Leicestru City, ktorému podľahli po 6-gólovej prestrelke (4:2). Za hostí skórovala dvojica Mason Greenwood a Marcus Rashford.

LIVERPOOL: Zverenci Jürgena Kloppa sú v Premier league jediným mužstvom, ktoré v doterajšom priebehu súťaže ešte neprehralo. V 8 zápasoch získali 18 bodov (5 výhier, 3 remízy). Ich skóre je aktívne, súperom strelili 22 gólov, inkasovali iba 6-krát. The Reds počas týždňa zvládli náročný súboj v Lige Majstrov, Atletico Madrid zdolali na jeho štadióne 3:2 po dvoch góloch Mohameda Salaha a jednom presnom zásahu Nabyho Keitu. V skupine B, ktorá je označovaná ako skupina smrti získali v 3 zápasoch plný počet bodov. Liverpool uspel aj v poslednom ligovom vystúpení, na ihrisku Watfordu si z chuti zastrieľal (5:0). O góly hostí sa postarali Roberto Firmino (3x), Mohamed Salah a Sadio Mané. Najlepším strelcom klubu je v tejto sezóne Mohamed Salah, Egypťan zaznamenal v úvodných 11 súťažných zápasoch sezóny neuveriteľných 12 gólov, pridal aj 4 asistencie.

Posledných 5 vzájomných zápasov:
    Manchester United – Liverpool 2:4
    Manchester United – Liverpool 3:2
    Liverpool – Manchester United 0:0
    Liverpool – Manchester United 2:0
    Manchester United – Liverpool 1:1

Dnešný zápas vám z pozície komentátora sprostredkuje Igor Tabiš.

Manchester United: de Gea – Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire (C), Shaw – McTominay, Fred – M. Greenwood, B. Fernandes, Rashford – Ronaldo.
    Náhradníci: D. Henderson – E. Bailly, Cavani, Dalot, Lingard, N. Matić, P. Pogba, Sancho, van de Beek.

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Konaté, V. van Dijk, Robertson – Keïta, J. Henderson (C), Milner – M. Salah, Firmino, Diogo Jota.
    Náhradníci: Adrián – Joe Gomez, Jones, Mané, Matip, Minamino, Origi, Oxlade-Chamberlain, Tsimikas.

Rozhodčí: Taylor – Beswick, Betts.

Najsledovanejšie derby v Anglicku začne už o niekoľko okamihov.

1

1
    V úvodných sekundách zápasu aktívnejší hostia s loptou na kopačkách na polovici domácich.

2
    Naby Keita napravil zaváhanie svojich kolegov v defenzíve a získal loptu na vlastnej polovici.

3
    Nepresná kombinácia Alexandra-Arnolda a Konateho, autové vhadzovanie pre Manchester United.

4
    Obrovskú šancu zahodil na domácej strane Bruno Fernandes, ktorý si prebral loptu osamotený v pokutovom území a bránu hostí trestuhodne prestrelil.
    4. Bruno Fernandes (MAN)

5
    Liverpool dal gól! Hostia otvárajú skóre zápasu, prihrávku Mohameda Salaha zúžitkoval NABY KEITA a umiestnenou strelou k žrdi otvára skóre zápasu – 0:1! Asistencia: Mohamed Salah.
    5. Naby Keïta (LIV) - 0:1

6
    Hostia sú pri chuti, druhý gól mohol pridať Roberto Firmino, domácich podržal David de Gea.

7
    Nedovolený zákrok Greenwooda na vlastnej polovici ihriska, štandardka pre Liverpool.
    7. Roberto Firmino (LIV)

8
    Fred nezvládol prihrávku pred pokutovým územím hostí, Liverpool okamžite vyráža do protiútoku.

9
    Mohamed Salah sa ocitol za obranou domácich, jeho strela z vnútra šestnástky presná nebola – odkop od brány domácich.

10
    Úvodných 10 minút zápasu je už minulosťou, držanie lopty vyzerá aktuálne takto: 48% – 52%.

10
    Strela v podaní Rashforda spoza šestnástky vystrašila Alissona v bráne hostí, lopta preletela tesne vedľa pravej žrde.
    10. Marcus Rashford (MAN)

11
    Liverpool drží loptu a postupnými prihrávkami zakladá ofenzívnu akciu.

13
    Robertson sa snažil prestrčiť loptu na Jotu, jeho plány pokazil Wan-Bissaka, autové vhadzovanie pre hostí.

13
    Liverpool dal gól! Hostia vedú dvojgólovým rozdielom, prihrávku Alexandra-Arnolda dotlačil do siete DIOGO JOTA – 0:2! Asistencia: Trent Alexander-Arnold.
    13. Diogo Jota (LIV) - 0:2

14
    Hostia v úvode zápasu jasne aktívnejším mužstvom, domáca obrana robí fatálne chyby, za čo draho zaplatila.

15
    Domáci sa snažia o odpoveď, Manchester United drží loptu na polovici hostí.

16
    Po prihrávka Shawa neodcentroval Bruno Fernandes, na rohový kop totiž odvrátil hosťujúci Konate.

17
    Po rohovom kope sa lopta dostala k McTominay-ovi, ten však v záklone prestrelil bránu hostí. Odkop od brány Alissona Beckera.

18
    Ronaldo predĺžil loptu za seba, tam však nebol nikto z domácich hráčov. Liverpool zadarmo získava loptu.

19
    Center Greenwooda odvrátil hlavou Konate, následná strela v podaní Ronalda letí na domáce tribúny.

20
    Hra je prerušená, na zemi ostáva ležať autor prvého gólu Naby Keita.

21
    Firmino si nerozumel s Alexandrom-Arnoldom, nákop hosťujúceho obrancu nenašiel adresáta.

22
    Manchester United kombinoval pred šestnástkou súpera, prudká krížna strela z kopačky Luka Shawa tesne minula bránu hostí.

23
    Firmino prihráva nepresne na Milnera, domáci získavajú loptu na vlastnej polovici ihriska.

24
    Chybu v rozohrávke hostí nedokázali domáci futbalisti potrestať, center Ronalda odvrátil hlavou vo vzduchu Konate.

25
    Hra je prerušená, na zemi končí hosťujúci futbalista James Milner.

26
    James Milner nebude schopný ďalej pokračovať v dnešnom zápase, pri postrannej čiare sa už oblieka Curtis Jones.

27
    Striedanie v tíme Liverpool FC: z ihriska odchádza James Milner, prichádza Curtis Jones.

28
    Center Bruna Fernandesa zblokoval Naby Keita, domáci kombinujú pred šestnástkou Liverpoolu.

29
    Strelu Greenwooda spoza šestnástky ľavačkou vyráža na roh Alisson Becker.

30
    Hostia si poradili s rohovým kopom domácich, Liverpool navyše drží loptu na polovici Manchestru United.

31
    Strelecký pokus kapitána hostí Jordana Hendersona bol tečovaný, roh pre Liverpool.

32
    Mohamed Salah mal na kopačke tretí gól svojho mužstva, v obrovskej šanci ho vychytal domáci brankár David de Gea.

33
    Trent Alexander-Arnold hľadal šikovnou prihrávkou v pokutovom území Dioga Jotu, útočník hostí na loptu v skĺze nedočiahol.

34
    Bruno Fernandes hľadal centrovanou loptou v šestnástke Cristiana Ronalda, na rohový kop odvrátil Andy Robertson.

35
    Po rohovom kope domácich je signalizovaný ofsajd, lopta pre Liverpool.

36
    Marcus Rashford netrafil loptu v šestnástke ideálne, hosťujúci brankár Alisson Becker nemal žiadne problémy s jeho zakončením.

37
    Liverpool kontroluje priebeh zápasu s loptou na polovici svojho súpera.

38
    Liverpool dal gól! Totálna dominancia hostí, tretí gól Liverpoolu strieľa z vnútra šestnástky MOHAMED SALAH – 0:3! Asistencia: Naby Keita.
    38. Mohamed Salah (LIV) - 0:3

39
    Katastrofálny výkon Manchestru United v defenzíve znamená trojgólové vedenie Liverpoolu v prvom polčase.

40
    Wan-Bissaka loptu stratil na vlastnej polovici, na strane hostí nezvládol finálnu prihrávku Henderson.

41
    Žltú kartu dostáva Luke Shaw (Manchester United).

42
    Fanúšikovia na Old Trafford totálne stíchli, polčasová prestávka sa domácemu tímu rozhodne hodí.

43
    Mohamed Salah nespracoval výkop z kopačky Alissona Beckera, autové vhadzovanie pre domáci tím.

45
    Rashford sa pekne uvoľnil v šestnástke hostí, prihrávkou hľadal Ronalda, avšak Van Dijk bol proti.

45
    Hlavný rozhodca pridáva v prvom polčase tri minúty.

45+1
    Menší rozruch na hracej ploche, Ronaldo nepríjemne prišliapol Jonesa, čo sa nepáči hosťujúcim hráčom.

45+2
    Žltú kartu dostáva Cristiano Ronaldo (Manchester United).

45+3
    Žltú kartu dostáva Fred (Manchester United).

45+3
    Hra je prerušená, po tvrdom zákroku Freda končí v lekárskej opatere Naby Keita. Štandardka pre hostí v závere polčasu.

45+4
    Naby Keita už opúšťa hraciu plochu na vlastných nohách, záverečná štandardka pre Liverpool.

45+5
    Liverpool dal gól! Bodku za prvým polčasom dáva MOHAMED SALAH, ktorý prekonáva strelou k žrdi domáceho brankára – 0:4! Asistencia: Diogo Jota.
    45+5. Mohamed Salah (LIV) - 0:4

45+5

Máme za sebou prvý polčas 9.kola Premier league medzi Manchestrom United a Liverpoolom. Hostia využili fatálne chyby domácich v defenzíve a po góloch Keitu, Jotu a Salaha (2x) vyhrávajú už 4:0. Zhruba o 15 minút začne druhý polčas.

46

46
    Striedanie v tíme Manchester United: z ihriska odchádza Mason Greenwood, prichádza Paul Pogba.

46
    Žltú kartu dostáva Bruno Fernandes (Manchester United).

47
    Po tvrdom zákroku Bruna Fernandesa na Curtisa Jonesa je tu štandardka pre hostí.

48
    Robertson prihral na Jonesa, tomu však lopta pri postrannej čiare ušla – autové vhadzovanie pre domáci tím.

49
    V strede ihriska predviedol nedovolený zákrok na Fernandesa Keita. Lopta pre Manchester United.

50
    Liverpool dal gól! Gólostroj hostí pokračuje aj po prestávke, nádhernú prihrávku Jordana Hendersona zúžitkoval MOHAMED SALAH, ktorý kompletizuje svoj hetrik v zápase – 0:5! Asistencia: Jordan Henderson.
    50. Mohamed Salah (LIV) - 0:5

51
    Domáci fanúšikovia na Old Trafford opúšťajú štadión, pre Manchester United je to poriadny debakel v derby zápase.

52
    Manchester United dal gól!
    Zníženie na domácej strane, CRISTIANO RONALDO si urobil v pokutovom území priestor a svojou pravačkou prekonáva hosťujúceho brankára – 1:5! Asistencia: Harry Maguire.
    52. Cristiano Ronaldo (MAN)

53
    Gól domácich neplatí pre ofsajdové postavenie, ktoré odhalil systém VAR.

54
    Po faule domáceho kapitána bude nasledovať priamy kop z nebezpečnej pozície pre Liverpool.

55
    Žltú kartu dostáva Harry Maguire (Manchester United).

56
    Nacvičený signál hostí z priameho kopu, strelu Mohameda Salaha zastavil domáci múr. Rohový kop pre Liverpool.

57
    Pri postrannej čiare sa pripravuje striedanie na domácej strane, do hry pôjde Edinson Cavani.

58
    Center Bruna Fernandesa odvracia do bezpečia hosťujúci stopér Ibrahima Konate.

59
    Po zblokovanom centri Wan-Bissaku tu je rohový kop pre Manchester United.

59
    Žltú kartu dostáva Paul Pogba (Manchester United).

60
    Hra je prerušená, lekársky tím hostí zasahuje po tvrdom zákroku Paula Pogbu na Nabyho Keitu.

60
    Červenú kartu dostáva Paul Pogba (Manchester United).
    60. Paul Pogba (MAN)

61
    Hlavný rozhodca Anthony Taylor zmenil svoje rozhodnutie po zhliadnutí systému VAR. Pogba vidí za svoj tvrdý zákrok červenú kartu.

62
    Striedanie v tíme Manchester United: z ihriska odchádza Bruno Fernandes, prichádza Edinson Cavani.
    Striedanie v tíme Manchester United: z ihriska odchádza Marcus Rashford, prichádza Diogo Dalot.

63
    Striedanie v tíme Liverpool FC: z ihriska odchádza Naby Keïta, prichádza Alex Oxlade-Chamberlain.

64
    Po dlhšom prerušení a ošetrovaní hosťujúceho hráča pokračujeme v zápase ďalej.

65
    Hostia po vylúčení Pogbu držia loptu vo svojej moci a nepúšťajú domáci tím do hry.

66
    Ronaldo odcentroval z ľavej strany ihriska, v šestnástke hostí ale nebol nikto z domácich hráčov.

67
    Nepresný center z kopačky Dioga Jotu, odkop od brány domáceho tímu.

68
    Manchester United pôsobí odovzdaným dojmom, naopak hosťujúci hráči majú priebeh zápasu pevne vo svojich rukách.

69
    Alexander-Arnold sa snažil vysunúť Jotu, hosťujúci útočník nedokázal spracovať loptu v dobrej pozícii.

70
    Do konca dnešného zápasu ostáva posledných 20 minút, držanie lopty v moci hosťujúceho tímu: 48% – 52%.

71
    De Gea podržal svoje mužstvo pri nádhernej strele z kopačky Alexandra-Arnolda, rohový kop pre hostí.
    71. Trent Alexander-Arnold (LIV)

72
    Obraz hry sa po vylúčení Paula Pogbu nemení, Liverpool kontroluje priebeh zápasu na domácej polovici.

73
    Konate zastavil prenikajúceho Dalota, autové vhadzovanie pre Manchester United.

74
    Jota vysunul Salaha, ktorý hľadal rýchlou prihrávkou v šestnástke Firmina – loptu odkopáva McTominay.

75
    Do konca dnešného zápasu ostáva posledných 15 minút, otázne je už iba skóre, pretože dnešné stretnutie je už dávno rozhodnuté.

76
    Striedanie v tíme Liverpool FC: z ihriska odchádza Roberto Firmino, prichádza Sadio Mané.

78
    Liverpool drží loptu vo svojej moci, Manchester United bráni zatiahnutý na vlastnej polovici ihriska.

79
    Do konca zápasu ostáva zhruba 11 minút, počet streleckých pokusov na bránu v jasnej réžii hostí: 3-8.

80
    V hlavičkovom súboji fauloval Cavani Konateho, lopta pre hosťujúci celok.

81
    Striedajúci Sadio Mané sa chcel zapísať do streleckej listiny, jeho pokus zblokoval na domácej strane Harry Maguire.

82
    Faul hostí, na zemi skončil Fred, štandardka pre Manchester United.

83
    Po centri Ronalda z priameho kopu a hlavičke McTominaya napálil loptu do brvna Cavani.
    83. Edinson Cavani (MAN)

85
    Posledných 5 minút do konca dnešného stretnutia, držania lopty sa na strane hostí logicky navyšuje: 38% – 62%.

86
    Žltú kartu dostáva Wan-Bissaka A. (Manchester United).

87
    Po tvrdom zákroku Wan-Bissaku na Jotu prichádza priamy kop pre hostí.

88
    Chyba na strane hostí, Alexander-Arnold pokazil prihrávku, následne ale prichádza postavenie mimo hry v ktorom sa ocitol Cavani.

90
    Diogo Jota končí po ďalšom zákroku na zemi, štandardka pre hostí.

90
    Hlavný rozhodca pridáva v druhom polčase tri minúty.

90+1
    Robertson zblokoval na pravej strane center Wan-Bissaku, rohový kop pre Manchester United.

90+2
    Curtis Jones mohol pridať šiesty gól Liverpoolu po rýchlom protiútoku, jeho zakončenie z vnútra šestnástky zblokovala domáca obrana.

90+3
    Dalot našiel Ronalda na zadnej žrdi, tomu ale nevyšlo spracovanie a jeho následná strela bola zblokovaná.

Fauly: 10:8.

Po zmene strán skompletizoval hetrik v zápase Mohamed Salah. Liverpool porazil Manchester United na jeho štadióne vysoko 5:0 a potvrdil tak svojú formu z posledných zápasoch. Ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera. (19:24:56)