Čeljabinsk – Ufa 1:6 (kon.) | Čerepovec – Red Star Kunlun 2:1 (kon.) | Jaroslavľ – Vladivostok 1:3 (kon.)
Nižnekamsk – Chabarovsk 3:2 (1:0 po s.n.) | Dinamo Minsk – Barys 6:5 (kon.) | Kazaň – D. Moskva 4:5 (po pr.)
Riga – Metallurg Magnitogorsk 4:5 (1:2 po s.n.) | Petrohrad – Helsinki 2:0 (kon.)
Severstaľ Čerepovec
2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Kunlun
cz Utorok 19.10.2021, 18:00 • Ledovyj dvorec, Čerepovec • KHL

Utkání sledovalo 1 019 diváků. (20:17:50)

Trestné minuty: 4:6

Utkání je u konce a Severstal Čerepovec se raduje z vydřené výhry i jeden gól. Zápas rozhodla 46. minuta, kdy se po vyhraném buly dostal před brankoviště David Dimbadze a bekhendovou střelou pod horní tyčku překonal Smithe. Kunlun se pak pustil do tlaku, na Šostaka se snažil vyslal co nejvíce střel ze všech možných úhlů, brankář Čerepovce ale vše přečkal a velkou měrou se přičinil o výhru 2:1!

59:48
    Další vyhození do pásma Kunlunu, tohle už pro Severstal vypadá opravdu velice nadějně.

59:10
    Domácí pouze vyhazují tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

58:52
    Hosté si berou oddechový čas, po něm se bude vhazovat u modré čáry domácího celku.

58:19
    Jeremy Smith zamířil na střídačku, je tu power-play hostujícího celku!

57:54
    Brejk domácích dva na jednoho do rozhozené obrany Kunlunu, rychlá výměna puku skončila střelou Kolmykova do brankářova postoje..

57:15
    Hned po buly střílel Timašov, Smithovu branku ale netrefil.

56:34
    Morozov se málem prosmýkl mezi dvěma obránci Red Staru, puk mu ovšem v rozhodujícím okamžiku odskočil od hole a skončil u Smithe.

55:55
    Je to teď o jediném, Kunlun se snaží o vytrvalý tlak, domácí pouze vyhazují.

54:33
    Nahození do pásma přes Šostaka, domácí ale opětovně vyhodili.

53:20
    Od pravého mantinelu přilétla prudká přihrávka před brankoviště Čerepovce, nenašel se ale nikdo, kdo by puk sklepl na Šostakovo hájemství.

52:24
    Střela Ryana Sproula skončila právě u Šostaka, vhazuje se po levici domácího brankáře.

51:25
    Šostak hájí obě tyčky a pohledem kontroluje hru za svou brankou. Jeho spoluhráči se snaží puk vybojovat na své hole a dostat hru alespoň k červené čáře.

50:59
    Za domácí se do útočného pásma snažil probít Nättinen, jenže to skončilo postavením mimo hru. Po krátké pauze bude zápas pokračovat.

49:55
    Hraje se dlouho bez přerušení, Kunlun se snaží na Šostaka posílat puky ze všech možných úhlů.

48:31
    Je po přesilovce, Čerepovec je v plném počtu.

48:10
    Šostak své brankoviště dobře chrání, a drží tak svému celku těsný náskok.

47:31
    První minuta přesilovky má Kunlun za sebou, zatím se nemůže dostat do pořádného tlaku.

46:31
    Hosté budou mít možnost srovnat v přesilové hře, dvě minuty za hákování totiž dostal Maxim Kolmykov.
    45:16 David DUMBADZE - 2:1

45:16
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Domácí vedou. Hra se přesunula před Smithe a po vhazování vznikla blesková akce, kdy se před brankoviště dostal DAVID DUMBADZE a bekhendem pověsil puk pod horní tyčku – 2:1. Asistence: Andrej Alexejev.

44:59
    Je tu menší zpomalení tempa, hraje se ve středním pásmu.

43:15
    Riche opět v centru dění, tohle by si ale rád odpustil – dostal totiž odraženým pukem do obličeje. Krev tam ale není, bude moci zakrátko pokračovat.

42:58
    Prudkou střelu vyslal hostující Riche, šlo to ovšem vedle.

42:15
    Hraje se teď nahoru a dolů, jak Smith, tak i Šostak se mají co ohánět. Je to teď opravdu svižný hokej.

41:29
    Zpoza branky se vyloupl hostující Cory Kane, Šostak si ale zvládl svou levou tyčku uhájit a nepustit puk za brankovou čáru.

40:47
    Z vrcholu levého kruhu vystřelil domácí Rooba, puk prolétl těsně nad břevnem Smithovy branky.

40:31
    Vhazuje se před Smithem, hosté se od úvodu třetí třetiny brání.

Trestné minuty: 2:6

Čtyřicet minut hry je za námi a stále panuje nerozhodný stav. Už jsme se však dostali dvou branek. Jako první se prosadili hosté, když přečkali přetrvávající tlak Čerepovce a ve 28. minutě překonal Šostaka přesnou ranou Jason Fram. Obdržená branka domácí tým vyburcovala k dalšímu náporu a vyrovnání přišlo v přesilové hře – horní růžek vymetl Daniil Vovčenko a upravil na současných 1:1.

40:00

39:45
    Čerepovec v ještě jednom výpadu, závět třetiny tak domácím docela vychází.
    38:33 Daniil VOVČENKO - 1:1

38:33
    V pokračující přesilovce pět na čtyři se už ale domácí dočkali a srovnali skóre. Kombinace doputovala po pasu skrz pásmo do levého kruhu, kde si zpracoval DANIIL VOVČENKO a prudkým švihem trefil horní růžek Smithovy branky – 1:1. Asistence: Jakob Stenqvist, Joonas Nättinen.

38:25
    Závěr před Smithem, ten se bleskově přemisťoval na brankovišti, hosté jsou již ve čtyřech.

37:48
    No a pozor, hosté jdou do tří, další dvouminutový trest za podrážení totiž dostal Greg Squires!

37:02
    Přihrávka na levou stranu a okamžitá střela na hostující branku. Smith se stihl přemístit, puk skončil v rohu.

36:24
    Opět se nám vylučuje, tentokrát na straně Kunlunu. Dvě minuty za podrážení obdržel Alex Riche.

36:06
    A už je po přesilovce, Čerepovec je v plném počtu.

35:29
    Tohle oslabení Čerepovci vychází na výbornou, zase vidíme prudké vyhození.

35:05
    Puk letí přes všechny čáry až před Smithe, hosté startují do dalšího výpadu.

34:36
    Úvod přesilovky je ze strany hostů hodně vlažný, hráči se nemohou vymotat z vlastního pásma.

34:06
    Přesilovka pro hostující tým, dvě minuty za podrážení dostal Igor Geraskin.
    33:27 Werek se zničehonic ocitl v šanci, tu neproměnil

33:27
    Werek vystihl rozehru domácích hokejistů a ihned vystřelil. Šostak byl ale připraven a nenechal se překvapit.

32:23
    Vladislav Kodola natáhl k prudkému švihu, Smith jen tak tak jeho ránu vytěsnil.

31:16
    Makejev se do vlastního pásma vrátil pro puk, sám pak ale nedokázal rozvinout akci, která by vedla k Smithově ohrožení.

30:21
    Hostující Cory Kane sice vjel neohroženě do útočného pásma, ale dříve, než z něj vyjel spoluhráč a bylo z toho postavení mimo hru.

29:44
    Morozov si najel do pásma z pravé strany, křížná rána šla těsně vedle.

28:49
    Čerepovec se pouští okamžitě do útoku, Smith tak má zase plno práce.
    27:23 Jason FRAM - 0:1

27:23
    Red Star Kunlun právě vstřelil branku
    No a hosté jdou do vedení. Nejprve sice neproměnili sólový nájezd, ale po chvíli se vrátili do útočného pásma, od modré čáry vystřelil JASON FRAM a jelikož Šostak neměl ideální výhled, skončil puk pod jeho horní tyčkou – 0:1. Asistence: Mikael Tam.

26:37
    Pressův švih skončil těsně vedle, dopředu už jdou zase hosté.

25:35
    Kunlun se začíná zvedat, poslední minuty se hraje pouze před Šostakem.

24:59
    Spencer Foo také neuspěl, mířil těsně vedle.

23:55
    Za hosty hrozil Nicholls, ten nejprve naznačil a poté vyslal prudký golfák na Šostaka. Ten tak musel po dlouhé době vytáhnout jistý zákrok.

23:41
    Morozov se dostal do útočného pásma po pravé straně, ke střele ale nebyl obranou Kunlunu puštěn.

22:07
    I v úvodu druhé třetiny sledujeme hokej na jednu branku, obrana Kunlunu se má co otáčet.

21:36
    Nättinen před Smithem, MIkael Tam ale svému brankáři pomohl a ten lapačkou přikryl puk.

20:50
    Domácí Press vybojoval za vlastní brankou puk a po pravé straně rozehrál.

Trestné minuty: 0:2

Je za námi první třetina, ve které jsme viděli převahu domácích hokejistů, kteří hned několikrát ohrozili brankáře Smithe, nicméně ani jeden puk za jeho zády neskončil. Kunlun se převážně bránil, vyrážel pouze do ojedinělých akcí a Šostak toho neměl mnoho na práci a tak se nelze divit, že do kabin se odešlo za stavu 0:0.

20:00

19:34
    Ještě jeden výpad, tentokrát od hostů, Šostak však pro dobrou práci obrany zasahovat nemusel.
    18:54 Liška při svém výpadu neuspěl

18:54
    Snad největší šance domácích. Zprava si do pásma najel Liška, puk si hodil na forhend, ale zakončení proklouzalo kousek vedle pravé Smithovy tyčky!

18:15
    Hostující Squires číhal u pravého mantinelu na dlouhý pas, obrana Čerepovce jej ale zvládla pokrýt a puk k němu nepustit.

17:21
    Red Star nyní pouze vyhazuje puky, sledujeme hru na jednu branku – na tu hostující.

16:19
    Jakob Stenqvist neuspěl z druhé vlny a po své akci ihned zamířil na střídačku.

15:28
    Nättinen projel do útočného pásma, nabruslil si na střed, tam ale narazil a nezakončil.

14:16
    Čerepovec i nadále pokračuje v územní převaze, tu však stále není schopen přetavit v opravdu ložené šance.

13:28
    Kunlun je v plném počtu, Sproul se vrátil na ledovou plochu.

12:47
    Dlouhá kombinace bez střelby vedla ke ztrátě puku, hosté jej v poklidu vyvezli k protější modré čáře.

11:53
    Přes obránce to zkoušel Liška, jeho prudký švih šel vysoko nad břevno.

11:28
    Je tu první vyloučení, přesilovku si zahraje Čerepovec. Dvě minuty za podrážení dostal Ryan Sproul.

11:08
    A platí to i po dalším výpadu, tentokrát už ale raději přikryl puk a přerušil hru.

10:41
    Po levé straně zasprintoval domácí Liška a poté zkusil překvapit Smithe švihem k první tyči. Gólman Kunlunu je stále stoprocentní.

09:45
    Zase tu máme dlouhou pasáž bez přerušení, hra se přelévá ze strany na stranu.

08:44
    Oba týmy střídaly a poté hosté rozehráli dlouhým pasem přes celé střední pásmo. Nicholls ovšem prudký puk nezachytil.

07:59
    Závar před Smithem, teď na něj létají puk ze všech možných úhlů. A on stále drží.

06:48
    Střela z takřka nulového úhlu Smithe neohrozila, ten si svou pravou tyčku dokázal ohlídat.

06:06
    Trochu na náhodu nahodil od pravého mantinelu puk Etham Werek, šlo to ovšem o kousek vedle Šostakovy brány.

05:25
    Hosté teď pouze vyhazují puky, v tuto chvíli toho využili i k vystřídání.

04:04
    Čerepovec začíná přidávat na tempu, také z levé strany střílel přes obránce Guslistov, jenže stále čekáme na první gól – Smith má další zákrok.

03:13
    Zleva to zkoušel i Chochlov, tentokrát to bylo na Smithovi, ten si dokázal poradit. A bude se vhazovat po jeho pravici.

02:14
    Až teď se po Kotolově průniku dostal k zakončení golfákem Rykov, jeho prudkou ránu přizvedl svým zákrokem jeden z obránců.

01:39
    Domácí tým zatím pouze nahazuje do útočného pásma, před Smithem je klid.

00:38
    Jako první se ke střele dostal hostující Parker Foo, jeho ránu z pravé strany Šostak vyrazil.

00:01

Severstal Čerepovec: Šostak (Šatajlo) – Press, Chochlov, Stenqvist, Timašov, N. Makejev, Rykov, Čurkin, Rogov – J. Morozov (C), D. Dumbadze, Liška – Geraskin (A), Guslistov, Vovčenko – Kodola, Joonas Nättinen, Rooba (A) – Dmitrij Moisejev, Kolmykov, A. Alexejev.

Red Star Kunlun: J. Smith (Lazušin) – Sproul (A), Chelios, D. Osipov, N. Chlystov, Fram, Tam, Yuen – P. Foo, Lockhart, S. Foo – Nicholls, C. Kane (A), Yip (C) – Pu, Tyler Wong, Werek – Squires, Riche.

Rozhodčí: Kočetov, Fraňo – Bersenjov, Zacharenkov.

Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Čerepovec s Kunlunem neprohrál už šestkrát v řadě. Naposledy se oba týmy utkaly 18. února a Severstal na domácím stadionu zvítězil 3:1.

Kunlun se v tabulce Východní konference nalézá na předposlední jedenácté pozici. Čínský účastník KHL má na kontě zatím 12 bodů. Negativní skóre 43:64 dokumentuje, co je největší týmovou slabinou. Obrana Kunlunu je aktuálně nejpropustnější v celé soutěži. Hokejisté Red Staru momentálně čekají na vítězství už tři utkání. Naposledy venku podlehli vinou nezvládnuté první třetiny, kterou prohráli o tři branky, 3:4 Jaroslavli. Nejproduktivnějším hráčem týmu je se čtrnácti kanadskými body (6+8) sedmadvacetiletý kanadský útočník Spencer Foo, jenž v sezoně 2017/18 nastoupil v dresu Calgary Flames ke čtyřem zápasům v zámořské NHL. Dvojciferný počet bodů zaznamenal v aktuálním ročníku také jeho krajan Josh Nicholls (2+8).

Čerepovec se v tabulce Západní konference nachází s 18 získanými body na desátém místě, a to při negativním skóre 35:45. Severstal při minulých třech vystoupeních remizoval, dvakrát pak dokázal získat bonusový bod po samostatných nájezdech, resp. po prodloužení. V posledním duelu s Nižněkamskem Čerepovec prohospodařil luxusní náskok čtyř branek. Ještě zkraje třetí třetiny totiž vedl vysoko 5:1, nakonec ale zvítězil gólem Adama Lišky až 6:5 po prodloužení. Nejproduktivnějším hráčem týmu je s devíti kanadskými body za 2 góly a 7 asistencí pětadvacetiletý ruský útočník Daniil Vovčenko. O bod méně má pak nejlepší střelec – o rok mladší běloruský forvard Vladislav Kodola (5+3).

Hezký úterní podvečer. Kontinentální hokejová liga má dnes na programu celkem osm střetnutí. V tomto textovém přenosu se podrobněji zaměříme na souboj mezi týmy Severstal Čerepovec a Red Star Kunlun. Roli papírového favorita v něm bude zastávat domácí mužstvo.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Aleš Pur

Góly a asistencie: 39. Vovčenko (Stenqvist, Joonas Nättinen), 46. D. Dumbadze (A. Alexejev) – 28. Fram (Tam)

Severstaľ Čerepovec: Šostak (Šatajlo) – Press, Chochlov, Stenqvist, Timašov, N. Makejev, Rykov, Čurkin, Rogov – J. Morozov (C), D. Dumbadze, Liška – Geraskin (A), Guslistov, Vovčenko – Kodola, Joonas Nättinen, Rooba (A) – Dmitrij Moisejev, Kolmykov, A. Alexejev.

Rozhodca: Kočetov, Fraňo – Bersenjov, Zacharenkov

Diváci: 1 019