Čerepovec – Nižnekamsk 6:5 (po pr.) | Omsk – Novosibirsk 4:3 (kon.) | Viťaz – Riga 3:4 (po pr.)
Viťaz Moskovská oblasť
3:4 (1:2, 2:1, 0:0 - 0:1)
HC Dinamo Riga
cz Sobota 16.10.2021, 16:00 • Ledovyj dvorec Viťaz • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Příjemnou sobotu u sledování KHL! Dnešní program mimo jiné nabídne i bitvu dvou týmů z dolních pater Západní konference – Viťazu a Rigy.

HC VIŤAZ MOSKEVSKÁ OBLAST (11. místo)
    17 Z, 3-1-5-8, 44:55 (-11), 13 bodů

Viťaz se od začátku sezóny trápí, po úvodní výhře nad Novgorodem následovala šňůra hned sedmi proher. Pak sice celek z předměstí Moskvy vytáhl z rukávu tři úspěchy za sebou, jenže obratem se znovu naladil na vlnu neúspěchu – z posledních šesti zápasu bral dohromady jen jeden bod. Naposledy šel do akce ve středu, kdy doma prohrál s Torpedem 1:3.

– 152 min. | úsp. 84,8 % | prům. 3,96

(* – Do přehledu byli zahrnuti jen ti gólmani, kteří odchytali minimálně jedno celé utkání, tj. 60 minut.)

DINAMO RIGA (9. místo)
    18 Z, 7-0-3-8, 36:50 (-14), 17 bodů

Jediný lotyšský zástupce v KHL letos poprvé po dlouhých letech vymetání spodku tabulky konečně pokukuje po play-off. Momentálně je sice devátý, na osmý Spartak ale ztrácí jen jeden jediný bod. Do střetnutí s Viťazem půjde jako favorit, čemuž nahrává i jeho aktuální forma – v průběhu tohoto týdne porazil jak Novosibirsk, tak Nižněkamsk. Zvítězí i dnes?

Nikolajs JELISEJEVS – 18 Z, 13 bodů (10+3)

– 231 min. | úsp. 82,1 % | prům. 5,20

HC Viťaz Moskevská oblast: I. Ježov (Kulbakov) – Kemiläinen, Jegor Voronkov, Viktor Antipin, D. Musin, Borodkin, K. Ljamin (A), Rydčenko – Ojamäki, M. Aaltonen (A), Audette – V. Leščenko, Indrašis, Jaremčuk – V. Popov, Smolin, Malychin (C) – Nesterov, Savin, Arkalov – Zubov.

Dinamo Riga: Mattsson (Machovský) – Cibulskis (A), Freibergs, Čukste, Scarlett, Gormley, Sotnieks, Ozolš – L. Darzinš (C), Radil, Tiivola – Shinkaruk (A), E. Poirier, Protapovič – J. Karjalainen, Meija, Berzinš – Skvorcovs, Buncis, E. Kulda.

Rozhodčí: Oskirko, Sidorenko – Berseňov, Viljugin.

Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemné sobotní odpoledne, duel mezi Viťazem a Dinamem začíná za pár desítek minut! Níže si v mezčase můžete projet dnešní zahajovací sestavy obou výběrů.

Československou stopu v utkání bude utvářet nejspíš jen fovard Dinama Lukáš Radil, jeho spoluhráč Matěj Machovský začne na střídačce. Rudolf Červený je dlouhodobě mimo hru se zraněním.

Vůbec první start v KHL si dnes na své konto připíše dvacetiletý útočník Viťazu Jegor Zubov.

Hostující hráči vyráží na led potemnělé haly, úvodní buly se pomalu ale jistě blíží. Za chvíli začneme.

Sudí svolává borce do kruhu, jdeme na to!

00:01

00:15
    Hraje se! Úvodní vhazování vyhráli hokejisté z Rigy, kteří se takřka okamžitě vrhají před Ježova.

00:42
    Domácí přežili první ofenzivní tažení svých soupeřů, bez zásahu jejich gólmana se to neobešlo.

01:12
    Hosté aktivitou donutili soupeře faulovat, dvě minuty za vražení na hrazení si odsedí Miks Indrašis (VTZ).

01:56
    Dinamo se usadilo v útočném pásmu a kombinuje, zatím v přesilovce Ježova neohrozilo.

02:13
    Jeden z hráčů Viťazu se dostal k puku a obratem ho vyhodil, unavená čtveřice bránících hráčů se může vydat na střídačku.

02:47
    Riga právě vstřelila branku!
    Lotyšskému klubu se nakonec daří početní výhodu využít a už na konci třetí minuty jde do vedení! Střeleckou listinu otevírá HUNTER SHINKARUK, který Ježova překvapil rychlým projektilem z mezikruží – 0:1! Asistence: Gints Meija, Emile Poirier.
    02:47 Hunter SHINKARUK - 0:1

03:22
    Průběh úvodu utkání nyní přerušuje postavení mimo hru, do kterého se dostali domácí borci.

03:41
    O vyrovnání se pokusil Antipin, jehož projektil zaplul přímo do výstroje připraveného Mattssona.

04:07
    Michail Smolin zachytil dlouhou rozehrávku na hranici útočného pásma, následně ani sekundu neváhal a vyrazil vpřed. Na Mattssona ale poté nevyzrál.

07:56
    Na předměstí Moskvy se už několik minut vkuse hraje bez přerušení, hra se přelévá ze strany na stranu.

08:26
    Aktivnějším celkem na hrací ploše jsou momentálně domácí, hosté ale nezůstávají moc pozadu.

09:14
    Viťaz je trestán za příliš mnoho hráčů, dvě minuty za svůj tým odpyká Jegor Zubov (VTZ).

09:50
    Rychlou kombinaci Rigy z pravého kruhu zakončil Shinkaruk, Ježov jeho projektil vyrazil do ochranné sítě nad svým brankovištěm. Přerušuje se.

10:32
    Také druhá přesilovka Dinama končí brankou, Riga v polovině první třetiny odskakuje do dvoubrankového náskoku! Tentokrát recept na Ježova našel JERE KARJALAINEN – 0:2! Asistence: Lukáš Radil, Daniels Berzinš.
    10:32 Jere KARJALAINEN - 0:2

11:56
    Dinamo má momentálně jednoznačně více ze hry, Viťaz po druhé brance působí dost opařeně.

12:28
    Domácí mají šanci se soupeřem srovnat krok, za sekání dostává menší trest Edgars Kulda (RIG).

12:48
    Skromně zaplněné ochozy se dožadují kontaktní branku, domácí ale zatím Mattssona v přesilovce neohrozili.

13:18
    Rytíři drží hru před rižským brankovištěm, Aaltonenova střela z pravé strany byla zblokována.

13:50
    Z opačného kruhu nyní někdo z domácích nastřelil mantinel, Mattsson tak opět nemusel zasahovat.

14:27
    Edgars Kulda se vrací na ledovou plochu, Viťaz na rozdíl od svého soupeře přesilovku nevyužil.

14:46
    Viděli jsme krátkou bitvu o kotouč u hostující střídačky, ze které si puk odvezli hráči z Rigy.

15:16
    Osvobozený Kulda nyní trpělivě drží puk za svou klecí a čeká, až jeho spoluhráči postupně dostřídají.

15:52
    Domácí zatím nepůsobí úplně sehraně, jejich hru doprovází poměrně velké množství nepřesností.

16:35
    Mattsson si na své konto připsal další úspěšný zákrok, ránu tentokrát betonem vyrazil za branku

16:57
    Dinamo nyní odráží jeden domácí výpad za druhým, Viťaz je aktivnějším celkem na hrací ploše.

17:26
    První třetina má zatím bleskový průběh, už necelých pět minut se hraje bez jediného přerušení.

17:32
    Tohle nevidíme rádi, Indrašis po zákroku Skvorcovse zůstává ležet na ledě. Bude se vylučovat.

17:32
    Indrašis se nakonec rychle oklepal a zamířil na střídačku, Gunnars Skvorcovs (RIG) zase na trestnou. Verdikt zní dvě minuty za napadení.

17:55
    A pozor, hosté jdou na dlouhou dobu do tří! Skvorcovsovi bude na trestné dělat společnost Gints Meija (RIG), jenž je trestán za podrážení.

18:06
    S tresty se roztrhl pytel, za držení je nyní na dvě minuty z ledu vykázán Fjodor Malychin (VTZ).

18:33
    Viťaz právě vstřelil branku!
    Kontaktní gól je na světě, Skvorcovs předčasně opouští trestnou lavici! Audette krásnou přihrávkou našel na opačném kruhu volného NIKA OJAMÄKIHO, který následně střelou z voleje pohřbil puk do bližšího horního rohu Mattssonovy svatyně – 1:2! Asistence: Daniel Audette a Valtteri Kemiläinen.
    18:33 Niko OJAMÄKI - 1:2

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny!

19:34
    Jaremčuk proklouzl před Mattssona a pokusil se puk protlačit mezi tyč a beton položeného gólmana, což se mu ale nepodařilo!

Využití přesilovek: 2/2* – 1/3.

Do úvodní dvacetiminutovky vstoupili lépe hráči Dinama, kteří nepohrdli dvěma přesilovkami a nad opařeně hrajícími domácími si udržovali celkem jasnou převahu. Viťaz však se svým soupeřem postupně srovnal krok a na konci periody snížil zásahem Nika Ojamäkiho. Uvidíme, jak se bitva bude vyvíjet dál, o ničem ještě v Podolsku není rozhodnuto.

20:01

20:06
    Druhá třetina je tu. Malychin byl po šesti sekundách hry vypuštěn z trestné lavice, jeho spoluhráči se ve stejném čase dostali do postavení mimo hru.

20:14
    Start prostřední části kouskuje další přerušení, Dinamo vyhodilo pryž na zakázané uvolnění.

21:04
    Hra se v úvodu drží hlavně před Mattssonem, důsledná obrana Rigy na něj ale pouští minimum střel.

21:40
    Hunter Shinkaruk je zatím nejvýraznějším hráčem hostů, jeho další pokus skončil v Ježovově rukavici.

22:09
    Domácí gólman byl nucen znovu pozastavit dění, Dinamo si v útočném pásmu počíná o poznání agresivněji než jejich soupeři.

22:37
    Jegor Voronkov (VTZ) u pravého kruhu podrazil Lukáše Radila, Viťaz čeká další oslabení.

23:05
    Projektil z modré čáry Ježova nepřekvapil, kotouč se od jeho betonu odrazil do rohu kluziště.

23:56
    Podolsk zatím oslabení zvládá relativně bez obtíží. Uvidíme, jestli se mu podaří ho ubránit.

24:36
    Mattsson zuřivě bije hokejkou o led, Voronkov je zpět mezi mantinely. Přesilovka končí.

24:57
    Dinamo špatně střídalo, Filip Buncis (RIG) je poslán odsedět trest za příliš mnoho hráčů.

25:36
    Ani Viťaz zatím v početní výhodě nepůsobí úplně dominantním dojmem, Riga má minimum starostí.

26:29
    Domácí rotují v útočném pásmu a mají ponechanou výhodu, hosté se do plného počtu jen tak nevrátí.

26:57
    Rytíři jsou sice vepředu, na Mattssona ale nestřílí. Gólman lotyšského klubu má minimum práce.

27:07
    Buncis trestnou lavici zahřál pro Emileho Poiriera (RIG), který na ní usedá za vysokou hůl.

27:46
    Daniel Audette sbírá vyhozený kotouč před svou vlastní brankou, Dinamo má dění stále pod kontrolou.

28:10
    Viťaz po velmi dlouhé době donutil Mattssona zasáhnout, hra je na malou chvíli přerušena.

28:41
    Leščenko zkusil štěstí z levé strany, Mattsson si s propagační střelou hravě poradil.

29:07
    Hosté hrají v plném počtu a snaží se se prokousat ven z vlastní obranné zóny. Zatím bezúspěšně.

29:25
    Přečíslení dva na jednoho v podání hostů vypadalo celkem slibně, zakončující Radil ale poslal puk nad horní tyč!

29:50
    Berzinšovi se rozehrávka vůbec nepovedla, kotouč skončil až na zakázaném uvolnění.

30:01
    Krátce po buly před Mattssonem pálil Voronkov, který z modré ale též přestřelil soupeřovu klec.

30:31
    Máme vyrovnáno, v polovině utkání na předměstí Moskvy začínáme zase od začátku! Mattsson teď vůbec nestačil zareagovat na prudkou ránu VALTTERIHO KEMILÄINENA, který z modré propálil naprosto vše, co mu stálo v cestě – 2:2! Asistence: Jegor Voronkov, Daniel Audette.
    30:31 Valtteri KEMILÄINEN - 2:2

31:56
    Facka v podobně dalšího inkasovaného gólu hosty probrala, Riga se nyní snaží rychle odpovědět.

32:30
    Naposledy se přerušovalo před dvěma minutami, přičemž od posledního zastavení dění se hraje takřka výhradně před brankovištěm domácího Viťazu.

33:22
    Rytíři uklidňují hru. Čtyři borci odjíždí střídat, ten poslední hlídá kotouč za Ježovovou brankou.

33:56
    Kotouč nyní opustil hrací plochu, míříme do další komerční přestávky spojené s úpravou ledu.

34:25
    Dinamo je častěji na kotouči, pečlivá domácí defenzíva ho ale nepouští do vyložených střeleckých šancí.

34:57
    Do konce prostřední třetiny zbývá odehrát něco málo přes pět minut. Tiivola zakončením z bezprostřední blízkosti brankoviště na Ježova nevyzrál.

35:53
    Na druhém konci hrací plochy se kolem rižské branky obtočil Smolin, Mattsson byl ve střehu.

35:58
    Hosté vyhráli vhazování před svým brankovištěm a znovu vyváží puk ven ze své obranné zóny.

36:23
    Kotouč nyní velmi často střídá majitele, ani jednomu týmu se nedaří se usadit v útočném pásmu.

37:19
    Rytíři v červených dresech se v závěru druhé části prosazují a otáčí skóre ve svůj prospěch! Ojamäki nahodil kotouč na zadní mantinel, odkud se odrazil přesně na hůl rozjetého MIRA AALTONENA. Ten následně Mattssonovi nedal šanci – 3:2! Asistence: Niko Ojamäki.
    37:19 Miro AALTONEN - 3:2

37:56
    Viťaz vyhodil puk na icing, hra se tak aspoň na malou chvíli vrátí zpět před jeho brankoviště.

38:56
    Do konce druhé periody zbývá poslední minuta, více ze hry má momentálně rižské Dinamo.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny!

39:53
    Tak pozor, třetí třetina zřejmě bude pěkně dramatická! V závěru druhé dvacetiminutovky se totiž prosazuje KRISTAPS SOTNIEKS, a v hale Viťazu je tak znovu vyrovnáno – 3:3! Asistence: Brandon Gormley, Lauris Darzinš.

Využití přesilovek: 2/5 – 1/4.

Po druhé třetině v Ledovém paláci Viťaz platí vyrovnaný stav 3:3. Domácí po nepovedené první třetině po přestávce předvedli znatelně zlepšený výkon a po zásluze prostřední dvacetiminutovku vyhráli 2:1. Uvidíme, kdo si z dnešního duelu vybojuje body.

40:01

40:19
    Viťaz rychle rozebral první ofenzivní tažení svých protihráčů a poprvé ve třetí části se ujímá kotouče.

40:54
    Dinamo je zatím lepším celkem na hrací ploše, nedaří se mu ale pořádně ohrozit Ježovovu klec.

41:37
    Hra je z obou stran hodně nepřesná, skoro jako by se oba týmy na ledě ještě rozkoukávaly.

41:56
    Trochu života by do dění mohla vnést přesilovka, Reece Scarlett (RIG) je vyloučen za podrážení.

42:33
    Viťaz se usazuje v útočném pásmu a rozjíždí další šňůru přihrávek. Uvidíme, co z toho bude.

42:57
    Na konci dlouhé kombinace stál Aaltonen, jehož zakončení zpoza kruhu Mattssona nepřekvapilo.

43:20
    Kemiläinen nahrál na kruh svému krajanovi Ojamäkimu, jehož rána skončila v Mattssonově lapačce.

43:43
    Scarlettův trest za patnáct sekund vyprší, Dinamo nyní vyhazuje kotouč ven ze své obranné zóny.

44:40
    Po odpískaném icingu byla k vidění malá kočkovaná mezi Malychinem a Kuldou, sudí ale situaci rychle vyřešili a hráče od sebe odtrhli.

44:56
    Opakované vhazování před Ježovem vyhrálo Dinamo, které ale protihráči drží u mantinelu.

45:36
    Gormleyho nahození z modré čáry za Ježova neprošlo, domácí gólman ho holí sklepl za brankoviště.

46:17
    Sledujeme povedenou pasáž hry ze stran hostujícího celku, který se snaží tlačit na Ježovovu klec.

46:50
    Už skoro dvě minuty se hraje bez přerušení, na ledě hrají prim hlavně obrany obou celků.

47:47
    Kulda zkusil štěstí z hodně ostrého úhlu, připravený Ježov odpověděl rutinním zákrokem betonem.

48:17
    Fjodor Malychin (VTZ) na dvě minuty opouští hrací plochu a za nedovolené bránění jede na trestnou.

48:54
    Rána z hranice útočného pásma orazítkovala mantinel za domácí brankou, Riga se drží v útoku.

49:41
    Dinamu jako by po prvních dvou přesilovkách zvlhl střelný prach, Ježov má jen minimum práce.

50:15
    Malychinův trest je minulostí, lotyšský celek toho tentokrát v početní výhodě moc nepředvedl.

50:46
    Indrašis vyváží puk ven ze svého obranného pásma, Viťaz poprvé po delší době míří do útoku.

51:29
    Hra se přelévá z jednoho konce hrací plochy na ten druhý, něco tomu momentálně chybí.

52:09
    Domácí se ocitli v postavení mimo hru, po komeční přestávce se bude vhazovat před pásmem hostů.

Dnešní utkání sleduje 500 diváků.

53:33
    Oba gólmani mají jen naprosté minimum práce, dnešní duel pravděpodobně půjde do prodloužení.

53:56
    Antipin rozehrává kotouč dopředu. Uvidíme, jestli se domácím tentokrát podaří se udržet vepředu.

54:45
    Závěr základní hrací doby patří Rytířům, kteří stále bezúspěšně dobývají soupeřovu část kluziště.

55:33
    Projektil z poměrně velké vzdálenosti zaplul do výstroje připraveného Mattssona, hra je přerušena.

55:50
    Valtteri Kemiläinen vyhozenou pryž dojížděl zbytečně, po icingu Dinama uvidíme buly před Mattssonem.

56:19
    Jeden z hostů vyhodil puk za modrou. Viťaz má více ze hry, Riga jen odráží jeho výpady.

57:34
    Oba týmy jsou zřejmě spokojené s remízou, závěr základní hrací doby se nese ve velmi klidném tempu.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!

58:20
    Dinamo prostřídalo, Čukste vyráží zpoza své vlastní branky a rychle vyráží směrem do útoku.

58:56
    Poslední minuta se pomalu ale jistě blíží, rozhodnutí se v základní hrací době asi nedočkáme.

59:25
    Sledujeme tahanici o kotouč za Mattssonem, do které je zapojeno hned několik borců z obou týmů.

59:32
    Mattsson si na své konto připsal ještě jeden zákrok, prodloužení se pomalu stává realitou.

60:00

Poměrně klidná a nevýrazná třetí třetina rozuzlení dnešní bitvy nepřinesla, po krátké přestávce tak bude následovat pětiminutové prodloužení tři na tři.

60:01

60:17
    Mohlo být bleskově hotovo, Mattssona zachránila pravá tyč! Od rozhodnutí nás dělily milimetry!

60:46
    Z rižského konce kluziště se ozvalo dunění betonů, Mattsson po zákroku schoval puk pod svou lapačku.

61:03
    Viťaz stále kontroluje kotouč, protihráči si na něj od startu prodloužení prakticky nesáhli.

61:40
    Hned jejich první útočná akce v nastavení ale přináší rozhodující zásah bitvy, je konec! Definitivní tečku za soubojem udělal HUNTER SHINKARUK, který si v přečíslení počkal na přihrávku od Poiriera a následně kotouč hravě usměrnil do odkryté části domácí klece – 3:4! Asistence: Emile Poirier, Brandon Gormley.

Lukáš RADIL (RIG) – 0+1, 4 střely, icetime 19:33

Na předměstí Moskvy máme hotovo, Dinamo si z bitvy bere bod navíc! V úvodní třetině bylo celkem jasně lepší, od první pauzy dál to následně byla vesměs vyrovnaná bitva a remíza po základní hrací době jí celkem slušela. V prodloužení pak mohl uspět kterýkoliv celek, přičemž štěstěna se tentokrát přiklonila právě na stranu lotyšského týmů. Sečteno, podtrženo – 3:4.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou příště! (18:34:06)

Vojtěch Martinek

Góly a asistencie: 19. Ojamäki (Audette, Kemiläinen), 31. Kemiläinen (Jegor Voronkov, Audette), 38. M. Aaltonen (Ojamäki) – 3. Shinkaruk (Meija, E. Poirier), 11. J. Karjalainen (Radil, Berzinš), 40. Sotnieks (Gormley, Dārziņš), 62. Shinkaruk (E. Poirier, Gormley)

Viťaz Moskovská oblasť: I. Ježov (Kuľbakov) – Kemiläinen, Jegor Voronkov, Viktor Antipin, D. Musin, Borodkin, Ľamin (A), Rydčenko – Ojamäki, M. Aaltonen (A), Audette – Leščenko, Indrašis, Jaremčuk – V. Popov, Smolin, Malychin (C) – Nesterov, Savin, Arkalov – Zubov.
    HC Dinamo Riga: Mattsson (Machovský) – Cibuļskis (A), Freibergs, Čukste, Scarlett, Gormley, Sotnieks, Ozolš – Dārziņš (C), Radil, Tiivola – Shinkaruk (A), E. Poirier, Protapovič – J. Karjalainen, Meija, Berzinš – Skvorcovs, Buncis, E. Kulda.

Rozhodca: Oskirko, Sidorenko – Berseňov, Viljugin.