Levante – Getafe 0:0 (kon.) | Sociedad – Mallorca 1:0 (kon.)
Real Sociedad San Sebastian
1:0 (0:0)
RCD Mallorca
Sobota 16.10.2021, 21:00 • San Sebastian • Španielska LaLiga • 9. kolo

Zápas, ktorý smeroval k nerozhodnému výsledku rozhodol v samom závere striedajúci Lobete, ktorý vybojoval pre Real Sociedad veľmi dôležité tri body. Ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera. (22:56:22)

90+3
    Striedanie v tíme Real Sociedad San Sebastian: z ihriska odchádza Portu, prichádza Igor Zubeldia.

90+2
    Domáci vybojovali loptu na vlastnej polovici ihriska, nasledovať bude autové vhadzovanie.

90
    Real Sociedad San Sebastian dal gól! Z ničoho nič prichádza gól na strane domácich, o ktorý sa postaral striedajúci JULEN LOBETE. Čisté svedomie nemôže mať pri tejto strele hosťujúci brankár Manolo Reina – 1:0! Bez asistencie.

89
    Striedajúci Prats mohol rozhodnúť dnešný zápas, po sklepnutí lopty hlavou netrafil pri zakončení ľavačkou ideálne – lopta mierila nad bránu Remira.

88
    Domáci získavajú po útočnej snahe autové vhadzovanie na polovici súpera.

87
    Lobete si robil priestor na strelu vo vnútri šestnástky, pri svojej snahe si pomáhal nedovolene rukou. Lopta pre hostí.

86
    Striedanie v tíme RCD Mallorca: z ihriska odchádza Lee Kang-in, prichádza Jordi Mboula.

85
    Žltú kartu dostáva Dani Rodríguez (RCD Mallorca).

84
    Domáci kapitán Elustondo to vyskúšal z veľkej diaľky, jeho pokus o prelobovanie Reinu nesmeroval na bránu.

83
    Tvrdý a dôrazný súboj na polovici hostí, pri lopte ostane Real Sociedad – nasleduje autové vhadzovanie.

82
    Kang-in Lee rozohral rohový kop hostí, prudký center záložníka Mallorcy odvrátila domáca obrana. Následne sa píska ofsajdové postavenie hosťujúceho celku.

81
    Sorloth prišiel o loptu v osobnom súboji, tú získal na strane hostí striedajúci Baba.

80
    Mallorca zvládla defenzívnu štandardku, center o ktorý sa postaral Portu bol odvrátený.

79
    Lobete si vymenil loptu s Merinom, v nábehu bol nedovolene zastavený. Štandardka pre domáce mužstvo.

78
    Útočný faul na strane hostí má na svedomí Salva Sevilla, odkop od brány Realu Sociedad.

77
    Striedanie v tíme RCD Mallorca: z ihriska odchádza Iñigo Ruiz de Galarreta, prichádza Iddrisu Baba.

76
    Striedanie v tíme RCD Mallorca: z ihriska odchádza Ángel Rodríguez, prichádza Abdón Prats.

75
    Mallorca zatlačila Real Sociedad na jeho vlastnej polovici ihriska, dokážu hostia streliť víťazný gól v dnešnom zápase?

74
    Angel Rodriguez sa snažil o vysunutie Nina, jeho prihrávky za obranu sa zmocnili domáci futbalisti.

73
    Mallorca zakladá ďalšiu ofenzívnu akciu z vlastnej polovice ihriska, domáci futbalisti sformovaní v defenzívnom postavení.

72
    Striedajúci Lobete fauloval Maffea pri postrannej čiare, lopta pre hostí.

70
    Do konca dnešného zápasu ostáva posledných 20 minút, stav streleckých pokusov na bránu vyrovnaný: 1-1.

69
    Vysoký center z kopačky Maffea končí v náručí domáceho brankára Remira.

68
    Útočný faul hostí, na zemi skončil Portu. Lopta pre Real Sociedad.

67
    Mallorca je v druhom polčase aktívnejšia na lopte, hostia sa snažia využiť presilovku o jedného hráča v poli.

66
    Striedanie v tíme Real Sociedad San Sebastian: z ihriska odchádza Adnan Januzaj, prichádza Julen Lobete.
    Striedanie v tíme Real Sociedad San Sebastian: z ihriska odchádza Alexander Isak, prichádza Alexander Sörloth.

66
    Na center Maffea si naskočil Angel Rodríguez, bránu domácich ale neohrozil.

65
    Portu unikol po pravom krídle, jeho finálnu prihrávku za obranu nespracoval v nábehu Isak.

64
    Prudký center Olivána z ľavej strany do pokutového územia odvracia domáci stopér Le Normand.

63
    Po faule na Adnana Januzaja nasleduje štandardka pre domáce mužstvo.

62
    Striedanie v tíme RCD Mallorca: z ihriska odchádza Rodrigo Battaglia, prichádza Salva Sevilla.
    Striedanie v tíme RCD Mallorca: z ihriska odchádza Amath Ndiaye, prichádza Fernando Niño.

61
    Russo si nabiehal na centrovanú loptu smerujúcu na zadnú žrď, všetko ale vyriešil domáci brankár Remiro.

60
    Dve tretiny dnešného zápasu sú za nami, držanie lopty vyzerá nasledovne: 61% – 39%.

59
    Loptu si v nábehu prebral striedajúci Zubimendi, jeho strela spoza šestnástky nebola presná. Odkop od brány Reinu.

58
    Álex Remiro chytil do svojich rukavíc vysoký center hostí po rohovom kope, k zakončeniu sa nedostal nabiehajúci Martin Valjent.

57
    Po aktivite hostí nasleduje ďalší rohový kop Mallorcy.

56
    Centrovanú loptu Adnana Januzaja obrana hostí odvrátila do bezpečia.

54
    Ángel Rodríguez si loptu pekne spracoval na hruď a z otočky vystrelil – jeho pokus skončil v sieti. Gól ale nakoniec neplatí, útočník hostí si pri spracovaní lopty pomohol nedovolene rukou.

53
    Po peknej kombinačnej akcii hostí to skúšal technickým obstrelom Amath Ndiaye – bránu domácich prestrelil.

52
    Mikel Merino odvracal hlavou prudký strelecký pokus hostí – ďalší roh pre Mallorcu.

51
    Strela Martina Valjenta bola zblokovaná, nasleduje rohový kop Mallorcy.

50
    Zaujímavá prihrávka na nabiehajúceho Rodrigueza, obrana domácich ale tento zámer hostí prečítala.

49
    Mallorca drží loptu v moci a kombinuje na vlastnej polovici ihriska.

48
    Alexander Isak poslal z priameho kopu strelu iba do hosťujúceho múru – domáci futbalisti reklamujú ruku jedného z hráčov Mallorcy. Hra ale pokračuje ďalej.

47
    Strelecký pokus Alexandra Isaka zblokoval nedovolene rukou Rodrigo Battaglia – priamy kop pre Real Sociedad.

46
    Striedanie v tíme Real Sociedad San Sebastian: z ihriska odchádza Robert Navarro, prichádza Andoni Gorosabel.
    Striedanie v tíme Real Sociedad San Sebastian: z ihriska odchádza Ander Guevara, prichádza Martín Zubimendi.

46

O niekoľko okamihov odštartuje druhý polčas dnešného zápasu. Dočkáme sa v ňom aj gólov?

Máme za sebou prvý polčas zápasu 9.kola La Ligy medzi Realom Sociedad a Mallorcou. V prvom dejstve sme veľa futbalovej krásy nevideli, domáci boli aktívnejší na lopte, avšak do vyloženej šance sa nedostali. Po prvom polčase je stav zápasu bezgólový. Zhruba o 15 minút začne druhý polčas.

45+5

45+4
    Štandardku hostí v závere prvého polčasu rozohrá Kang-in Lee.

45+3
    Žltú kartu dostáva Ángel Rodríguez (RCD Mallorca).

45+2
    Šok v závere prvého polčasu, Aihen Muñoz musí po druhej žlte karte v zápase predčasne pod sprchy.

45+1
    Druhú žltú a následne červenú kartu dostáva Aihen Muñoz (Real Sociedad San Sebastian).

45+1
    Manolo Reina odkopáva loptu pod tlakom mimo hraciu plochu. V prvom polčase zrejme už nič iné neuvidíme.

45
    Hlavný rozhodca pridáva v prvom polčase jednu minútu.

44
    Alexander Isak síce poslal loptu hlavou za chrbát Manola Reinu, pre ofsajdové postavenie domáceho útočníka tento gól neplatí.

42
    Battaglia zastavil prenikajúceho Januzaja nedovolene, štandardka pre Real Sociedad.

42
    Žltú kartu dostáva Rodrigo Battaglia (RCD Mallorca).

41
    Dlhé autové vhadzovanie v podaní Maffea odvrátila domáca obrana do bezpečia.

40
    Spoza šestnástky to skúšal nepresne Ander Guevara – odkop od brány Manola Reinu.

39
    Adnan Januzaj sa už postavil na nohy, domáci môžu rozohrať priamy voľný kop.

38
    Nedovolený zákrok hostí v strede ihriska, na zemi končí Adnan Januzaj. Lopta pre Real Sociedad.

37
    Zápasu zatiaľ chýba väčšie tempo a moment prekvapenia najmä vo finálnej tretine ihriska.

36
    Adnan Januzaj bol faulovaný, nasleduje štandardka pre Real Sociedad.

35
    Do konca prvého polčasu ostáva posledných 10 minút, držanie lopty vyzerá momentálne takto: 69% – 31%.

34
    Alexander Isak sa snažil s loptou uvoľniť, defenzíva hostí mu tento úmysel prekazila.

33
    Obrovská šanca domácich po rohovom kope, po zakončení Mikela Merina predviedol dobrý zákrok Manolo Reina. Ďalší roh pre domáci tím.

33
    Strelecký pokus z kopačky Adnana Januzaja bola tečovaný – roh pre domáci tím.

31
    Maffeo uspel v súboji proti Januzajovi pri postrannej čiare, autové vhadzovanie pre hostí.

30
    Úvodná tretina dnešného zápasu je za nami, zatiaľ márne čakáme na prvý strelecký pokus smerujúci medzi tri žrde v zápase.

29
    Po tečovanej strele Daniho Rodrigueza spoza šestnástky uvidíme rohový kop hostí.

28
    Center z kopačky Adnana Januzaja končí mimo hracej plochy, odkop od brány Manola Reinu.

27
    Portu skončil na zemi po zákroku Battagliu – štandardka pre Real Sociedad.

26
    Veľmi nepresné zakončenie z diaľky predviedol hosťujúci Amath Ndiaye. Odkop od brány domácich.

24
    Ofenzívny faul hostí ktorý predviedol Dani Rodriguez, na zemi sa ocitol domáci záložník Mikel Merino. Lopta pre Real Sociedad.

23
    Nepresná kombinácia Realu Sociedad, loptu poslal mimo hraciu plochu Aritz Elustondo.

22
    Po nepresnej prihrávke Roberta Navarra nasleduje odkop od brány Manola Reinu.

21
    Real Sociedad kontroluje priebeh zápasu, domáci ale kombinujú s loptou iba na vlastnej polovici. Defenzíva hostí pôsobí zatiaľ veľmi spoľahlivo.

20
    Portu zblokoval rozohrávku hostí na ľavej strane ihriska, autové vhadzovanie pre Mallorcu.

19
    Kang-in Lee prišiel v osobnom súboji o loptu, hostia majú k dispozícii autové vhadzovanie.

18
    Po krátkom prerušení hry pokračujeme v zápase ďalej, loptu majú na kopačkách domáci futbalisti.

17
    Dvojica hráčov Mallorcy ostáva ležať na zemi, hlavný rozhodca prerušuje hru, čo sa samozrejme domácim futbalistom vôbec nepáči.

16
    Vo veľkej šanci sa ocitol v šestnástke Robert Navarro po peknej pätičke Adnana Januzaja – svoju strelu poslal iba nad bránu Manola Reinu.

15
    Opäť sledujeme viaceré tvrdé súboje o loptu v strede ihriska, hlavný rozhodca prerušuje hru iba minimálne.

14
    Viacero tvrdých zákrokov na polovici hostí, po ktorých končí na zemi Kang-in Lee. Lopta pre Mallorcu.

14
    Žltú kartu dostáva Aihen Muñoz (Real Sociedad San Sebastian).

12
    Dani Rodriguez bol faulovaný pri postrannej čiare, nedovolený zákrok predviedol Mikel Merino. Štandardka pre hostí.

11
    Úvodných 10 minút zápasu je za nami, držanie lopty vyzerá aktuálne takto: 66% – 34%.

10
    V súboji o loptu fauloval pri postrannej čiare Joseba Zaldúa – lopta pre hostí.

9
    Maffeo prerušil akciu domácich po pravej strane ihriska, loptu odkopáva za čiaru. Autové vhadzovanie pre Real Sociedad.

8
    Valjent nakopáva loptu dopredu na Ndiayeho, útočník hostí sa ale k lopte nedostal.

6
    Hosťujúci brankár Reina musel vybehnúť z brány, akciu domácich prerušil odkopom lopty mimo hraciu plochu.

5
    Alexander Isak sa pekne uvoľnil a postupoval smerom na bránu hostí, domáci útočník padá na hranici šestnástky – faul sa však nepíska.

4
    Nepresná rozohrávka hostí na vlastnej polovici, prihrávka na Maffea skončila mimo hracej plochy.

3
    Domáci stopér Le Normand začína akciu Realu Sociedad z vlastnej polovice ihriska.

2
    Hostia sa od úvodných sekúnd snažia o vysoké napádanie domácich futbalistov.

1
    Úvodný výkop zápasu obstarali hostia, v prvých sekundách predviedol nedovolený zákrok na strane Mallorcy Kang-in Lee.

1

O niekoľko okamihov začne dnešný zápas. Domáci futbalisti nastúpia v modro-bielych dresoch, hostia z Mallorcy budú hrať v červenej kombinácii dresov.

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Gorosabel, Elustondo (C), Le Normand, Muñoz – Guevara – Portu, Merino, Navarro, Januzaj – Isak
    Náhradníci: Ryan – Dozogarat, Zubeldia, Gorosabel, Turrientes, Djouahra, Silva, Zubimendi, Lobete, Sorloth

RCD Mallorca: Reina (C) – Maffeo, Valjent, Russo, Oliván – Battaglia, De Galarreta – Rodriguez, Lee, Ndiaye – Angel Rodríguez
    Náhradníci: Greif, Román – Gaya, Sastre, Sánchez, Júnior, Febas, Mboula, Sevilla, Baba, Prats, Niño

Rozhodčí: Fuertes.

Vážení čitatelia! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes sa zameriame na zápas 9.kola La ligy Real Sociedad – RCD Mallorca. Poďme si v krátkosti predstaviť obe mužstvá.

REAL SOCIEDAD: Zverenci trénera Imanola Alguacila sa v tabuľke nachádzajú na 3.mieste, v doterajších 8 zápasoch získali 17 bodov (5 výhier, 2 remízy, 1 prehra). Svojim súperom nastrieľali 11 gólov, naopak inkasovali 7-krát. V poslednom ligovom súboji remizovali na ihrisku Getafe 1:1. Za hostí vyrovnával v druhom polčase na konečných 1:1 Mikel Oyarzabal, ktorý je so šiestimi presnými záshami druhým najlepším strelcom La Ligy.

MALLORCA: Nováčikovi tohto ligové ročníka patrí v tabuľke momentálne 12.miesto, v doterajších 8 zápasoch získali zverenci Luisa Garciu Plazu 11 bodov (3 výhry, 2 remízy, 3 prehry). Ich skóre je v tejto sezóne pasívne, 7 strelených gólov a až 12 inkasovaných. Posledný súboj pred reprezentačnou prestávkou futbalisti Mallorcy zvládli, na domácom ihrisku zdolali Levante najtesnejším rozdielom. Víťazný gól zápasu zaznamenal v 74.minúte zápasu Iddrisu Baba.