Michalovce – Spišská N. Ves 3:1 (kon.) | Nitra – B. Bystrica 5:2 (kon.) | Nové Zámky – Trenčín 4:3 (kon.)
Prešov – Zvolen 2:3 (kon.) | Poprad – Košice 4:3 (po pr.) | HC Slovan – Lipt. Mikuláš 4:3 (kon.)
HK Poprad
4:3 (1:0, 1:0, 1:3 - 1:0)
HC Košice
Nedeľa 10.10.2021, 18:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR) • 7. kolo

60:37
    Poprad dal gól!
    Rozuzlenie zápasu prichádza v predĺžení veľmi rýchlo. Dalhuisen strieľal spomedzi kruhov, Košarišťan zostal dezorientovaný, Svitana sa neulakomil a ešte naservíroval ako na podnose pre DÁVIDA SKOKANA, pred ktorým už ostala iba odkrytá prázdna brána.
    Asistencie: Patrik Svitana, Mike Dalhuisen.

59:32
    Košice dali gól!
    Oceliari uspeli v powerplay a vyrovnávajú skóre duelu. Napriek počiatočným problémom so ziskom útočného pásma sa to hosťom podarilo. PAVEL KLHUFEK dostal prihrávku medzi kruhy, kde ostal nechránený a strelou k žrdi prekonal Čiliaka.
    Asistencie: Allan McPherson, Marek Slovák.

58:21
    Zblokovaný puk skončil na ochrannej sieti, tréner Kaskinen si berie oddychový čas.

58:13
    Košarišťan odchádza z brány.

55:11
    Tak toto bolo naozaj zbytočné od Lukáša Handlovského. Košice si zahrajú presilovku, dve minúty za nedovolené bránenie pre Handlovského.

54:16
    Oddychový čas pre Poprad.

54:16
    Oceliari znižujú už len na rozdiel jedného gólu a už to bude poriadna dráma. Po vyhratom buly v útočnom pásme strieľal z modrej čiary Wehrs. Čiliak vyrážal pred seba, bol tam JURAJ MILÝ a uspel v dorážkovej príležitosti.
    Asistencie: Kevin Wehrs, Matúš Havrila.

53:08
    Patrik Svitana sa rozhodol pre priamu strelu na bránku, triafal však len do Košarišťanovej lapačky. Nájazd je teda nevyužitý.

53:08
    Michael Vandas naskočil na ľad z trestnej lavice, ihneď si prebral puk a vyšiel sám na Košarišťana. Bol však faulovaný a je nariadené trestné strieľanie!

51:01
    Michael Vandas zbytočne dával hokejku do McPhersonových korčulí a je teda vylúčený za podrazenie.

46:55
    Košický gól napokon videorozhodca odobril. Nahodený puk z ľavého kruhu mieril na Čiliaka a po dotyku PAVLA KLHUFEKA sa dostal regulérne do bránky.
    Asistencia: Colton Saucerman.

46:55
    Košický ďalší strelený gól, no opäť hlavný rozhodca avizuje, že si nechá poradiť s videorozhodcom.

45:05
    Dávid Skokan sa dostal k Livingstonovej prihrávke, uvoľnil sa po osi ihriska a pokračoval sám na bránu. Košarišťana však bekhendovou strelou neprekvapil.

40:48
    Presilovku si zahrajú Košice a majú šancu na návrat do zápasu. Za napadnutie hlavy a krku dostáva dve minúty Michael Vandas.

40:23
    Na začiatku tretej tretiny strieľa Poprad tretí zásah. Livingston v strednom pásme získal puk, otočil hru, prešiel po ľavom krídle a z ľavého kruhu výborne krížom nabil DÁVIDOVI SKOKANOVI, ktorého strela z prvej prepadla cez Košarišťana.
    Asistencia: James Livingston.

37:38
    Prichádza ďalšie vylúčenie. Tentokrát presilovku budú hrať kamzíci, dve minúty za nedovolené bránenie dostáva Martin Belluš.

36:24
    Gól neplatí, Adam Lapšanský tečoval Saucermanovu strelu vysokou hokejkou, a tak je stále stav 2:0 pre Poprad.

36:24
    Košičania strieľajú gól, bude to však musieť byť posúdené videorozhodcom kvôli možnej hre vysokou hokejkou.

34:40
    Košičania môžu znížiť. Dve minúty za držanie dostáva Daniel Brejčák.

34:13
    Poprad využíva túto presilovku a dostáva sa do dvojgólového vedenia. Takmer ako cez kopirák pri prvom góle, Svitana nabíjal za ľavý kruh ADAMOVI DRGOŇOVI a ten tvrdou strelou z prvej príklepom po ľade prekonal Košarišťana.
    Asistencie: Patrik Svitana, River Rymsha.

33:06
    Vo vlastnom oslabení sa otvoril priestor pre košických hráčov. Slovák vybojoval puk na modrej čiare, počkal si na nakorčuľovaného Pavla Klhůfeka pred bránkoviskom. Klhůfek už tam bol úplne sám, potiahol si to na bekhend, Čiliak ho však perfektne prečítal a puk zachytil.

32:34
    Poprad si teda zahrá presilovú hru. Dve minúty za držanie dostáva Oliver Jokeľ.

30:22
    McPherson sa dostal do prečíslenia so Slovákom, chcel mu dávať krížom puk medzi kruhy, no Brejčák vynikajúco zapracoval hokejkou.

25:39
    Presilovku získava tím kamzíkov. Kevin Wehrs je vylúčený na dve minúty za krosček.

20:40
    Tak Popradčania si to komplikujú. Dve minúty za seknutie dostáva Michael Vandas.

19:43
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Mešár – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

16:47
    Po krátkom čase to bude ďalšia presilovka pre kamzíkov. Dve minúty za hákovanie dostáva Martin Belluš.

13:04
    Presilovka pre Poprad. Michal Chovan si nedal pozor na hokejku a podrazil Lukáša Handlovského.

09:14
    Košická presilovka sa končí predčasne. Colton Saucerman je vylúčený za hákovanie počas Bjalončíkovho pokusu o útok.

07:35
    Vznikla menšia mela pred košickou bránkou, Dávid Skokan si počínal nedovolene a dostáva dve minúty za seknutie.

05:23
    Využitá presilovka kamzíkov znamená vedenie Popradu. Rymsha naservíroval za ľavý kruh ADAMOVI DRGOŇOVI, ktorý využil clonenie Skokana a tvrdou delovkou nedal šancu Košarišťanovi.
    Asistencie: River Rymsha, Patrik Svitana.

04:26
    Presilovku získavajú aj kamzíci. Brankár Košarišťan je potrestaný dvomi minútami za seknutie po tom, čo si chcel robiť poriadok pred svojou bránkou po nahodenom puku.

02:08
    Oceliari dostali puk do útočného pásma v záverečných sekundách presilovky. Belluš prešiel po pravom krídle a výborne naservíroval krížom na Pereskokova, ktorý bol sám pred Čiliakom. Puk mu však veľmi nesadol a popradský brankár vyrážal pohotovo betónom.

00:15
    Hneď v úvode prichádza presilová hra pre Košičanov. Patrik Svitana dostáva dve minúty za seknutie.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Góly a asistencie: 6. Drgoň (Rymsha, Svitana), 35. Drgoň (Svitana, Rymsha), 41. Skokan (Livingston), 61. Skokan (Svitana, Dalhuisen) – 47. Klhůfek (Saucerman), 55. Milý (Wehrs, Havrila), 60. Klhůfek (McPherson, Slovák)

HK Poprad: Čiliak (Tomek) – Drgoň, Brejčák, Dalhuisen, Rymsha, Ulrych, Novajovský, Demo – Svitana, Skokan, Livingston – Vandas, Bjalončík, Handlovský – Mešár, Paločko, Šišovský – Valigura, Jevoš, Dzivjak – Šotek
    HC Košice: Košarišťan (Riečický) – Saucerman, Wehrs, Tansey, Deyl, Romančík, Cibák, Jacko – Bartánus, Slovák, McPherson – Pereskokov, Chovan, Rogoň – Lapšanský, Klhůfek, Belluš – Milý, Havrila, Jokeľ

Rozhodca: Krajčík, Novák – Crman, Orolin