cz Nedeľa 10.10.2021, 17:20 • Datart Hala, Zlín • Kvalifikácie ME ženy

Střely mimo branku – 25:17
    Úspěšnost střelby v procentech – 49:60
    Úspěšnost útoků v procentech – 44:54
    Ztráty – 11:9

Chorvatky odčinily prohru s Ukrajinou, to český tým prohrál i druhé utkání v kvalifikační skupině. Po porážce od posledních olympijských vítězek nestačil na bronzový celek z posledního ME, ačkoliv v prvním poločase si vypracoval až pětibrankové vedení, ale zhruba od 24. minuty pomalu, ale jistě začaly Chorvatky přebírat iniciativu. Otočily na 25:21 ze svého pohledu, na konci neproměnila Markéta Jeřábková dvě sedmičky, to na chorvatské straně se rozstřílela Blaževićová, jež skórovala v pěti útočících za sebou. Češkám tak nakonec nebyl nic platný ani skvělý výkon porubské brankářky Mučkové.

Česko – Chorvatsko 24:26 (14:14)
    Nejvíce branek: Jeřábková 11/5, V. Malá 7, Hurychová 2 – Blaževićová 6/2, Krsniková 5, Mičijevićová 5. Rozhodčí: Nastaseová, Stancuová (RUM). Sedmimetrové hody: 7/5 – 5/4. Vyloučení: 2:5.

Konec zápasu. (24:26)

60
    Maňáková dostala zpětnou nahrávku na levé straně a ve stoprocentní šanci vykopla Pijevičová levou nohu! (24:26)

60
    V signalizované pasivitě byla faulovaná Blaževičová, pak vyrobila Mičijevićová ztrátu na pravé spojce. (24:26)

60
    Oddechový čas pro hosty. (24:26)

60
    Ztráta českého týmu a tohle už vypadá špatně pro celek Jana Bašného. (24:26)

59
    I přes faul stačila Šustková dohrát do levého křídla na Malou, načež bylo pískáno a trefa Malé ke vzdálenější tyči nebyla uznána. (24:26)
    59
    Blaževičová rozvlnila prostor u pravé tyče. (24:26)

59
    Milosavljevićová si došla na středu pro sedmičku. (24:25)
    58
    Kordovská na sebe natáhla hráčku a nahrála do běhu Malé, která ze šesti metrů udeřila k pravé tyči. (24:25)

57
    Knedlíková si naskočila na pravém křídle a trefila boční síť, pak se otáčela na rozhodčí, ale nebude to sedmička. (23:25)

57
    Při pasivitě nahrála Blaževićová zleva na pravou spojku a pokus Mičijevićové z úhlu lapila Mučková. (23:25)

56
    Jeřábková umístila sedmičku k levé tyči, kde byla rukama brankářka Pijevičová. (23:25)

56
    Kovářová získala sedmičku na pravé spojce. (23:25)

55
    Mičijevićová dostala nahrávku pod sebe a její ránu z levé spojky vyrážela Mučková u protější tyče. (23:25)