Trevisanová – Bouzková 2:1 (kon.) | Vondroušová – Golubicová 1:2 (kon.)
Siniaková – Clijstersová 2:1 (kon.) | Martincová – Svitolinová 0:2 (kon.)
Kim Clijstersová
Kim Clijstersová (WC)
1
1 6 2
cz Piatok 08.10.2021, 00:12 • Stadium 1, Indian Wells (USA) • WTA Indian Wells - BNP Paribas Open (tvrdý povrch) • 1. kolo

S konstatováním, že Kateřina Siniaková ve třech setech přemohla vracející se belgickou legendu, osmatřicetiletou Kim Clijstersovou, 6:1, 2:6 a 6:2, se s Vámi loučí a hezký pátek přeje Tomáš Lysý. (02:12:38)

Ve druhém kole turnaje v Indian Wells tak uvidíme pět českých tenistek, což je výborný počin! Petra Kvitová, Karolína Plíšková a Barbora Krejčíková šly přímo do druhého kola, postup si vybojovala také Kateřina Siniaková a Tereza Martincová.

Naopak loučí se Marie Bouzková a Markéta Vondroušová, jenž svým soupeřkám podlehly shodně 1:2 na sety.
    Radost Kateřiny Siniakové z vítězství

Kateřina Siniaková se tak může těšit z druhého kola neoficiálního pátého Grand Slamu sezony, když v prvním vzájemném duelu s belgickou legendou Kim Clijstersovou vítězí 2:1 na sety a ve druhém kole tak vyzve Angelique Kerberovou z Německa, která měla v kole prvním volný los.

Nejvíce fiftýnů v řadě: 8-9.

Sledovali jsme souboj tří různých setů. První z nich ovládla jasně Kateřina Siniaková, která se i díky šesti dvojchybám soupeřky dostala do vedení 4:0 a nakonec celý set vyhrála jasně 6:1.

Ve druhé sadě se role otočily. Ačkoliv se zlatá olympijská medailistka z letošních her snažila, začala dělat nevynucené chyby a v kombinaci s dvojchybami se naopak Kim Clijstersová dostala do vedení 4:0. Zejména první gem druhého setu byl zajímavou podívanou, jelikož trval dohromady deset minut. Češka potom zabojovala a stáhla Belgičanku na 2:4, ale více už se jí nepovedlo a o postupující musel rozhodnout třetí set.

Kateřina Siniaková ho začala skvěle a ve čtvrtém gemu sebrala soupeřce podání. V této fázi zápasu předváděla česká tenistka výborný tenis a předvedla pár brilantních úderů, kdy si Belgičanka již téměř myslela, že má fiftýn v kapse. Vzápětí brejk potvrdila hrou na 4:1 a slibný náskok již nepustila. Ačkoliv měla Clijstersová brejbol na 3:4, Siniaková jej smazala, poté druhou výhodu využila výborným bekhendem po lajně a dostala se do vedení 5:2. Kim už poté nedokázala vzdorovat, při svém podání se dostala do svízelné situace 15:40, 2:5 a 1:1 a musela odvracet dva mečboly. Kateřina Siniaková zabojovala hned o první, když výtečně vyběhla forhend i bekhend soupeřky, která poté zahrála kraťas těsně do autu – 2:1 na sety pro Kateřinu Siniakovou; 6:1, 2:6, 6:2.

Konec zápasu
    2:1; 6:2 - Kateřina Siniaková

6:2
    Hra, set, zápas! Kateřina Siniaková si poslední výměnu vydřela, když nejprve vyběhla tvrdý forhend Clijstersové, další tvrdý křižný úder soupeřky od sítě a pak už přišla chyba Belgičanky, která chtěla zahrát míč do protipohybu Katky. Ta by ho sice i tak doběhla, ale nebylo třeba – aut!

40-15
    Bekhendový úder Clijstersové končí za základní čárou a Kateřina Siniaková má dva mečboly!

30-15
    Siniaková tlačila míč na prohoz soupeřky po pravé straně, ale její snahu zastavuje páska.

30-0
    Ani tento úder Clijstersové se nevešel na druhou polovinu kurtu a končí vedle pravé lajny.

15-0
    Uspěchaný úder Clijstersové a nevynucená chyba.

5:2
    Konec přestávky, podávat bude Kim Clijstersová.

5:2
    Následuje přestávka a výměna stran.

5:2
    Gem dělí Kateřinu Siniakovou od druhého kola dvouhry v Indian Wells.
    1:1; 4:2; A-40 - Kateřina Siniaková

A-40
    Krásný úder Kateřiny Siniakové, o tom nemůže být sporu. Češka trpělivě vyčkávala na chybu soupeřky a po jejím ne úplně tvrdém bekhendu poslala naopak výborný bekhend po levé lajně!