Belgicko
2:3 (2:0)
Francúzsko
Štvrtok 07.10.2021, 20:45Liga národov UEFA - Liga A • Play-off

Viac sa už v tomto stretnutí nestane. Videli sme však perfektný zápas z oboch strán. Belgičania odchádzajú zdrvení, pretože po polčase viedli o dva góly. V druhom dejstve sme sa dočkali fantastického obratu, ktorý prišiel po presných zásahoch Benzemu, Mbappeho a v 90. minúte dokonal obrat Les Bleus Theo Hernandez. Finále medzi Španielskom a Francúzskom je na programe v Nedeľu.

Na dnes je to už odomňa všetko. Uvidíme sa pri ďalších online-textových prenosoch. S pozdravom komentátor stretnutia, Rastislav Štrauch. (22:42:48)

90+7

90+6
    Striedanie v tíme Francúzsko: z ihriska odchádza Karim Benzema, prichádza Jordan Veretout.

90+5
    Vertonghen pred šestnástkou súpera fauloval Kuendého a Les Bleus zrejme majú vyhrané.

90+4
    Belgičanom už na vyrovnanie neostáva veľa času a napriek dvojgólovému vedeniu z prvého polčasu zrejme budú hrať len o tretie miesto.

90+3
    Striedanie v tíme Belgicko: z ihriska odchádza Timothy Castagne, prichádza Michy Batshuayi.

90+2
    Striedanie v tíme Francúzsko: z ihriska odchádza Benjamin Pavard, prichádza Léo Dubois.

90+1
    Rozhodca pridáva k tomuto zápasu ešte štyri nadstavené minútky.
    90. Theo Hernández (FRA) - 2:3

90
    Francúzsko dalo gól!
    Už sa zdalo, že tento semifinálový zápas pôjde do predĺženia, ale fantastický obrat francúzskej reprezentácie je dokonaný. THEO HERNANDEZ sa dostal k lopte po nešťastnom teči od Alderweirelda na hranici šestnástky, rozhodol sa okamžite vypáliť a jeho zakončenie zapadlo presne k tyči – 2:3.
    89. Paul Pogba (FRA)

89
    Možnosť na víťazný zásah mali aj Francúzi, ale priamy kop Paula Pogbu z dobrej pozície trafil len brvno Courtoisovej svätyne.
    87. Romelu Lukaku (BEL)

87
    Romelu Lukaku vstrelil vedúci gól svojho tímu, ktorý však po zázname systému VAR odvolaný pre ofsajdové postavenie.
    86.

86
    Veľká šanca na rozhodujúci gól. Mohol ho vstreliť Mbappe, ale ten po prihrávke od Benzemu zvnútra pokutového územia minul o pár centimetrov.

85
    Benzema s nepodareným prenesením hry na ľavú stranu, takže odkop od bránky aj na opačnej strane ihriska.

84
    Carrasco centroval z ľavej strany, no jeho pas šikovne púšťal Hernandez, takže nasleduje len odkop od brány Llorisa.

Rastislav Štrauch

Góly: 37. Carrasco, 40. R. Lukaku – 62. Benzema, 69. Mbappé (pen.), 90. Hernández

Karty:   67. Alderweireld (BEL)

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 3:7. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 7:6.
    Belgicko: Courtois – Alderweireld, Denayer, Vertonghen – Castagne (90+3. Batshuayi), Witsel, Tielemans (70. Vanaken), Carrasco – De Bruyne, R. Lukaku, E. Hazard (C) (74. Trossard).
    Náhradníci: Casteels, Mignolet – Batshuayi, Boyata, De Ketelaere, Dendoncker, Foket, Lukebakio, Saelemaekers, Trossard, Vanaken, Theate.

Francúzsko: Lloris (C) – Koundé, Varane, Lucas Hernández – Pavard (90+2. Dubois), P. Pogba, Rabiot (75. Tchouaméni), Hernández – Griezmann – Benzema (90+6. Veretout), Mbappé.
    Náhradníci: Maignan, Costil – Diaby, Digne, Dubois, Guendouzi, Kimpembe, Martial, Tchouaméni, Upamecano, Veretout, Ben Yedder.